Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni fórum

Angliában élő anyukák gyertek beszélgetni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2012. jan. 19. 11:08
Marcell munkaviszony kell hozzá,és a single anyákat veszik elöre mindig és sokat kell rá várrni akár 2 évet is..Környezetemben már többen kaptak de ök egyedülállo anyák.Akinek van férje az nem kap csak ugy..Ki akar igényelni,miota van itt mit csinál...
218. arrival (válaszként erre: 217. - B.Marcell)
2012. jan. 19. 07:04

Hogyhogy mit kell irni, hogy bekerulhessen a listaba? Ugy erted, mit hazudjon ossze az ember? Ez nem Magyarorszag , nem igy mukodik.

gratulalok a gondolkodasmododhoz! Kijonni kuncsorogni...

2012. jan. 19. 00:42
lakik e valaki councilos hazban?es konnyu volt e megkapni a lakast,mennyit kellett ra varni,es milyen arban vannak ezek a lakasok havonta?es van e olyan valaki akinek sikerult megvasarolnia egy ido utan a counciltol ilyen lakast.szerintetek hogy lehet elerni,h biztosan megkapjon,vagyis berelhessen az ember ilyen hazat.tudomasom szerint a legraszorultabbaknak adjak ki,mit kell irni ,h bekerulhessen az ember a varolistaba?elore is kosoznom aki valaszol.tovabbi szed estet nektek!!!
2012. jan. 18. 20:12
Hát ja azért is..
215. Kyuuketsuki (válaszként erre: 214. - Crawley girl)
2012. jan. 18. 15:43
Itthon sem különbek...:(..Azért tart itt az ország!
2012. jan. 18. 13:40
Ketsuki majd megtudod milyenek ha kijössz,vannak nagyon segitökészek,kedvesek,de vannak viperák akik csak nagyképüsködnek,meg kioktatnak,olyeneket le kel sz....ni magasrol..
2012. jan. 18. 13:37
Nem tulzás én tudom hogy ki mennyit kap,és mennyit gürizik ezért ,és mivel nem érik el az elég magas szintet mint pl a párom akkor kapnak working tax creditet meg house benefitet ezt az Angol állam adja nem a Magyarok koldulják..
212. b486c9cf7d (válaszként erre: 207. - Crawley girl)
2012. jan. 16. 14:49
Azert ez eros tulzas es altalanositas.
211. Kyuuketsuki (válaszként erre: 199. - Crawley girl)
2012. jan. 16. 14:29
Hát igen..egyébként ha jók az infóim nem a bevándorlók többsége az aki segélyen tengődik, hanem maguk az angolok:P...De ezt persze én nem tudhatom, mert nem élek-még-ott...csak a madarak csiripelik!XD
210. Kyuuketsuki (válaszként erre: 198. - Crawley girl)
2012. jan. 16. 14:25
Nagyon helyes!:)
209. Kyuuketsuki (válaszként erre: 207. - Crawley girl)
2012. jan. 16. 14:20
Hát igen, többségük baromi nagyra tartja magát a másikról meg könnyen ítél minden ok nélkül, meg lenézi.Ha meg mégis jobban megy a másiknak addig rakja elé a lábát míg elhasal.Magyarnak magyar a legnagyobb ellensége! (Akinek nem inge, nem veszi magára)
2012. jan. 5. 19:16
A minimál bérröl meg csak annyit hogy szinte minden férfi ismerösöm dolgozik mint az állat és minimál bért kap,nem csak Magyar Litván Román is.Ezért kapnak house benefitet majd hüje lenne nem elfogadni nem az ö hibájuk hogy minimált kapnak.
2012. jan. 5. 19:13
Rosszindulatuabbak vagytok mint az Angolok,Erre mondom én hogy a Magyar Magyart megölné egy kanál vizbe..
2012. jan. 5. 19:11
Nem arrol volt szo nem tudsz olvasni..Arrol van szo hogy kint dolgozik a völegénye,és ö pár honap után jönne utánna,és itt születne meg a baba.
205. Jasmine24 (válaszként erre: 204. - Arrival)
2012. jan. 5. 16:51
Hat jogos!
204. arrival (válaszként erre: 203. - Jasmine24)
2012. jan. 5. 16:43

Igen, de itt a housing benefitről volt szó, és aki most jött ki az nem jogosult rá.

Még jó...! Először dolgozzon meg adózzon mielőtt benefitért kuncsorog.

203. Jasmine24 (válaszként erre: 202. - Arrival)
2012. jan. 5. 16:15
Biztos nekik sem a minimal ber a cel, kinek az? De ha valaki meg csak most jott ki Angliaba, akkor nagy valoszinuleg meg csak ennyit keres. Ugyanis ritkan van, hogy friss munkavallalok mar egybol mondjuk £10-os oraberrel kezdenek orankent.
202. arrival (válaszként erre: 201. - Crawley girl)
2012. jan. 5. 16:06

Csak nem értem, ez a cél, hogy a féj minimál béres legyen?

Inkább legyen normális munkája, és nem kell segély...

Nekem kicsit nagyobb céljaim vannak az életben mint a mimálbér...

2012. jan. 5. 10:55
Plussz a child tax credit mi 60 font heti tehát minimum 80 font és fizetik a lakást ha minimál béres a férj..Tehát miröl beszélünk..Otthon hol fizetnek egy lakást ki ha a férj minimál béres ..És itt heti 80 fontot kap egy nö nem havit.Pelenka tápszer egy héten kb 20 font igen de a child tax megmarad és még ott a férj fizetése..
200. arrival (válaszként erre: 195. - MelisUK)
2012. jan. 4. 21:40

Ezt nagyon jól összefoglaltad.


A 20 Ł az hetente jár alanyi jogon a gyerek után (tényleg pelenkára meg tápszerre elég max.)

2012. jan. 4. 15:05
Ö sem szereti hogy sokan a segély miatt jönnek de azt mondja hogy a sok Magyar,Román,Litván férfi ügyesebben dolgozik mint sok Angol és adoznak ennek az országnak tehát az ö feleségük igenis kapjon meg mindent amit lehet ö ezt mondja,ezért mondta hogy én is menjek és ö utánna igényeljek meg mindent.Igy is tettem.
2012. jan. 4. 14:49
Több minden van amit én sem értek itt..Egyébként elmagyarázom neked hogy az én párom miért mérges..Ma most ö Angol heti 600 fontot keres de 10 orázik hétvégézik és ünnepkor is dolgozott,egyszer volt olyan hogy kevesebbet keresett mert szar munkája volt bementünk kérni house benefitet hozzáteszem ö nem a kéregetös fajta,ugy dobtak ki bennönket hogy csak na,mit akarunk ö jol keres semmi sem jár.Párom nagyon sok adot fizet nagyon mérges lett hogy a sok peki meg fekete kap mindent az ö adojábol,ekkor döntöttük el hogy megyünk és igénylünk mindent amit lehet mert akkor kapjak már én is valamit ,mivel ö rengeteg adot fizet..És kihasználjuk amit lehet azt mondta nehogy csak a feketék meg a pekik járjanak jol.
197. MelisUK (válaszként erre: 196. - Crawley girl)
2012. jan. 4. 14:38

Én a 204-es hozzászólásából gondoltam, hogy angol férje van, lehet, hogy én értettem félre.


Egyébként remélem, hogy tényleg nem bántottam meg senkit azért, mert úgy gondolom, hogy nem fer úgy kapni segélyt, hogy előtte nem dolgozott az ember. Nagyon sok ember él segélyekből és látni, hogy hogyan élnek, hogyan viselkednek, hogy milyen értelmiségi szinten vannak. Kik is kapnak támogatást? Az alkoholisták, a dorogosok, a gyerekesek, az egyedülálló anyák és ugyanezek, ha hontalanok. Rossz azt látnia egy dolgozó embernek, hogy a semmire (mert általában életükben egy percet sem dolgoztak és nem is fognak) megkapják a vacis újonnan épített házakat. Nem értem, hogy egy rászorulónak miért adják oda a 2-3 szintes, sok szobás családi házakat, amiért csak egy minimális pénzt vagy semmit se fizetnek... Aki keményen dolgozik és összegyűlik végre egy szép önereje, akkor se tudja megvenni az olyan ingatlanokat, mert annyi fizetésre nem adják meg azt a mennyiségű hitelt, hiába gyűlt össze akár a 20-25% önereje is az embernek. Jelenleg mi is ugyanebben a cipőben járunk. Van egy 3 szobás lakásunk, ami saját, de szeretnénk mi is egy nagy családi házat, a lakást meg kiadnánk albiba. Simán tudjuk fizetni, fel is emeltettük a lakás törelsztőjét, így 9 éven belül ki is van fizetve a lakás. Simán tudnánk fizetni emellett a nagy családi ház hitelét is, még akkor is, ha esetleg nem tudnánk kiadni a lakást. A lakás nem számít bele az újabb hitelkérelmünkbe, mivel amennyi a havi hitel, annál több pénzért ki lehet adni, így egálban van. Mégis szenvedünk, hogy megkapjuk a hitelt. 10% önerőt kell befizetni, ehelyett már a 20%-unk is megvolt, mégsem adják meg a hitelt, mert várni kell, ha valaki egyéni vállalkozó. 3 kemény évet ki kell várni, hogy hitelképes legyen egy egyéni vállalkozó, míg egy alkalmazottnak csupán 3 hónapot. És még azt se képesek megmondani előtte, hogy ennyi jövedelemmel mennyi a max hitel amit föl lehet vennünk. Szóval még azt se tudjuk, hogy milyen árkategóriában keresgéljünk, mennyi plusz önerőt gyűjtsünk. Hosszú éveket kell várnunk, mire tisztában lehetünk a helyzetünnkel, míg egy alkoholista, drogos, vagy gyerekes egyik pillanatról a másikra megkapja ezeket a házakat.

Igazság szerint már le is tettünk ezekről az új építésű családi házakról, mert az ilyen embereket teszi be az önkormányzat, egyedül a gyerekesek között lehet normális, de sajnos azok között is nagyon kevés van, inkább csak a külföldiek.... Szóval ez az, amiért a dolgozó emberek utálják a segélyen élőket. A drogos és az alkoholista is költőpénzt kap, hogy megvegye a piáját vagy a drogot... Ingyen szőnyeget kapnak, ágyat, stb... Míg a dolgozó embernek mindezeket saját magának kell megteremtenie, félretennie a pénzt és csak több éves és kisebb ingatlanokra tellik...

2012. jan. 4. 11:25
Snowgirl Magyar a párod nem..vagy nem jol értettem..
195. MelisUK (válaszként erre: 184. - Snowgirl)
2012. jan. 4. 10:58

Nem fizetik csak úgy a megélhetést, egy minimális támogatást fogsz kapni, abból nem fogsz megélni.


Egy kis támogatást fogtok kapni természetesen, pl a házadóból mindenképp kaptok kedvezményt, mivel csak egyikőtök dolgozik. De ugyebár maga a házadó se nagy összeg, így ez a támogatás is minimális.


Fogsz kapni kb 20 fontot pelenkára, ezt nem tudom, hogy havonta, vagy hetente jár-e, de azt tudom, hogy arra éppenhogy elég, hogy a pelus meglegyen belőle.


Zöldségre, gyümölcsre és tejre fogsz kapni levásárolható utalványt, ez már akkor is jár, amikor még csak terhes vagy, ez 3 font 10 penny hetente. Miután megszületett a baba, onnantól duplázódik az összeg fél éves vagy egy éves koráig, majd megint lecsökken. Ez se valami nagy összeg, ha belegondolsz, hogy a minimálbér 6 font 8 penny óránként, de a semmitől persze ez is több.


Első dolgod az legyen, hogy beregisztrálsz a kórházba, kapni fogsz ingyen terhesvitamint és majd a gyerek is kap babavitamint. Viszont semmilyen baba tisztálkodó terméket nem fogsz kapni, mert itt a tiszta vízre esküsznek.


A baba születése után is jár egy egyszeri 500 fontos összeg, ami a gyerekszoba berendezésére fordítható.


Kb ennyi támogatás jut eszembe. Ha az angol élettérsad/férjed nem keres valami sok pénzt, akkor elég nehézkesen fogtok megélni.


Egyébként teljes mértékben egyet értek azzal a hozzászólóval, hogy ne azért dolgozzunk, hogy más meg a semmire kapjon támogatásokat. De ugyanakkor ezek a minimális, megélhetésre nem elég támogatások engem, mint dologzó embert is meg fognak illetni, sőt, emellett még a munkahelyemtől is fogok pénzt kapni, ami már elég ahhoz, hogy megéljen az ember.


Nem akarlak megbántani, de ha Mo-on se volt állásod, akkor miért vállaltál be gyereket? Mit gondoltál, miből fogod eltartani, felnevelni? És miért gondolod, hogy Nagy-Britanniába meg pláne nem lett volna munkád? A legutolsó senki is képes itt munkát találni magának, ha akar.


Sok sikert egyébként, mivel a párod angol, így ő tudni fogja, hogy hová kell a segélyekért fordulni. Gonodlom jól tudsz angolul, ha brit párod van. Ha annyira nem is, akkor is belerázódsz mellette pár hónap alatt. Mihelyt nagyobb lesz a gyerkőc, akkor fogsz tudni dolgozni, az állam meg ad támogatást a nursery-re, szóval nem fog a fizud rámenni arra, hogy a gyereked ott legyen. Mihelyt el fogsz kezdeni dolgozni, két fizuból látni fogod, hogy milyen szépen ki fogtok jönni, hogy többet meg tudsz majd adni a gyerekednek, mint amit Mo-on megadhattál volna.

194. MelisUK (válaszként erre: 188. - Crawley girl)
2012. jan. 4. 10:40
Az 1200 font az inkább 900 font, sajnos. 6 font 8 penny óránként és ugye ebből még a levonások, így ami megmarad, amit kézhez kap az ember, az kb 900 font.
2012. jan. 3. 17:11
Boldog uj evet Nektek!!!! :)
2011. dec. 26. 18:55
Persze az a legjobb de amiket irtam azokat megkapod és tapasztalatbol tudok mindent mivel megkérdeztük és sok babás ismerösöm van akik itt szültek nem dolgoztak egy napot sem csak a párjuk és mindent megkapnak párjuk után mivel a férfi adozik..Ne törödj senkivel,senkinek semmi köze hozzá miért jössz ide és mit akarsz igényelni..Ami jér az jár..Viszont gyest azt nem kapsz mert nem dolgoztál itt szülés elött..De a child taxot,bebefitet,house benefitet megkapod párod után.
191. snowgirl (válaszként erre: 190. - Crawley girl)
2011. dec. 26. 17:28
köszi drága :) úgyis az lesz, hogy ott ketten elmegyünk és utánajárunk, mert elég spéci a helyzet, de nagyon kösz a segítséget!
2011. dec. 26. 14:55
Ja és az ö párja is adofizetö ne hogy már ne igényelje ami jár neki..snowgirl én segitek bármiben ,én már mindent kapok amit csak lehet..
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook