Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni fórum

Angliában élni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2009. dec. 16. 14:15

Lanyok/Fiuk segitsetek!

Lehet en vagyok a bena, de sehol nem latok fagyasztott gyumolcsoket (shake-hez)... Neztem tescot, sainsbury's-t, sommerfield (nem biztos, h jol irtam..), iceland-et, lidl-t. Ti lattatatok mar itt Angliaban valahol fagyasztott gyumiket?? Koszi.

466. zelzele
2009. dec. 10. 14:37
es ezek a home learning course-ok. Csak azert akarom elkezdeni, mert itthon vagyok a gyerekkel es neha ugy erzem, hogy az agyam eltunt miota gyerek van.valami agyi stimulacio kell.
465. de7b7302d3 (válaszként erre: 464. - Zelzele)
2009. dec. 10. 11:54
Jaj, ne vagj bele, nagyon nehez... Havi 1 nap amikor a tutor-ral konzultalhatsz, de akkor is ott vannak a csoporttarsak, igy nincs igazan lehetosege neked elmagyarazni a kerdeseidet, csak e-mailen. En elkezdtem, es nem vagyk buszke ra, de fel kellett adjam :(
464. zelzele
2009. dec. 9. 09:07
open university-valakinek tapasztalat?
463. de7b7302d3 (válaszként erre: 460. - Cranberry28)
2009. okt. 19. 20:41

a Jamie a nagyhaju srac, ugye? Nekem valamiert nem tetszik, bar most szombaton nagyot enekelt, de lehet, a szam maga is jo volt, marmint az eredeti :)

Volt az a nagy darab fekete no meg a boot camp-ben, Simon nem vette be a final 3-ba, tudjatok melyiket mondom? Nem emlekszem a nevere :S az a no tutti jo volt! Sztem a Jamie helyett neki kene itt lenni.

462. maco792 (válaszként erre: 432. - Lolali)
2009. okt. 19. 16:28
rightmove.co.uk
461. haaeen (válaszként erre: 460. - Cranberry28)
2009. okt. 19. 12:33
az én kedvencem Joe :) meg Simon csapata.
2009. okt. 19. 09:04

Whitney tényleg nagyon gáz volt. Eléggé levan lakva, és szerintem is úgy nézet ki mint aki dorgozott volna előtte.


Cheryl meg hát Cheryl... :)


A legjobb megint Jamie és DAnyl volt. Na meg Stacey:)

459. haaeen (válaszként erre: 458. - De7b7302d3)
2009. okt. 18. 23:42
háát, szerintem Cheryl semmivel sem volt jobb, mint a versenyzők, Whitney meg tényleg nagyon furi volt. De nem furcsább, mint múlt héten Robbie Williams. Na, ő félelmetes volt :))
458. de7b7302d3 (válaszként erre: 456. - Haaeen)
2009. okt. 18. 22:35

KOszi :)

En neztem, es ket dolgot emlitenek:

1, pozititiv meglepeteskent ert, hogy Cheryl eloben enekelt - a dal nem a legjobb, de mivel Cheryl Cole, igy tutti number 1 lesz.

2, Whitney sztem borzalmasan nezett ki, mintha be lett volna drogozva, kb azt sem tudta hol van.. Csak bamulta a foldet, rugdosta a penzt, ket ertelmes mondatot nem tudott mondani. Tiszta shame, mert en nagyon szerettem ot anno, remeltem, h tenyleg le tud szokni es visszater.

457. haaeen
2009. okt. 18. 21:04
nezitek az X factort? velemenyek?
456. haaeen (válaszként erre: 455. - De7b7302d3)
2009. okt. 18. 21:03
szia. legy udvozolve :)
2009. okt. 18. 20:03

Sziasztok!

De jo, h megtalaltam ezt a forumot :)

En is Angliaban (London) elek mar lassan 4 eve, es sajnos nagyon keves kinti magyarral van kapcsolatom. Majd visszaolvasok itt, hogy jobban kepben legyek, csak gyorsan be akartam mutatkozni :)

2009. okt. 18. 19:27

Szia mindenkinek! :)

Beleolvasgattam a fórumba és lenne egy-két kérdésem. Azok, akik közületek ott vannak Angliában már több éve, nehéz volt munkát találnotok? Esetleg sikerült a szakmátokban elhelyezkedni? Üdvözlettel. :)

453. blueberry (válaszként erre: 450. - MelisUK)
2009. okt. 5. 23:33

Nalunk a resz-munkaidos allasokbol nem sok van, de nem is a mennyiseg a lenyeg... Az iskola-ovoda kotott ideju, s raadasul tele van az ev szunetekkel. Szoval olyan allast talalni nehez, ahol mondjuk 9.30 es 14.30 kozott van szukseg vkire. Hidd el, h bujom a hirdeteseket!!!!, es van vegzettsegem-kepzettsegem-diplomam-nyelvtudasom... letettem az itteni konyvelo vizsgat is, h nagyobb eselyem legyen .... szoval igyekszem. Nem vagyok elkeseredve, nem is panaszkodom, ezek inkabb csak tenyek. Akinek nincs gyereke, annak talan nehezebb ezekbe belegondolni - de a legjobb dolog, h Ok vannak! :)

Mas: lakast berelunk. Ki van kotve - torveny - ha gyereked van, akkor biztositani kell nekik a kulon szobast: ergo min ket haloszobas lakast kell berelni! Ha kulon nemu gyerekeid vannak, akkor kulon-kulon haloszoba kell nekik, stb. Ha sajat lakasod van ,abba szulhetsz, amennyit akarsz elvileg. Meg nem tartunk ott, h sajatot vegyunk - pedig nagyon jo aron bereljuk, amiben lakunk. De szep az elet itt - amire szukseg van ,azt meg tudjuk oldani :) Es azert szamolni kell gyerekek eseteben olyannal is, h uszas, torna, tenisz,... v vmi mas sport, elfoglaltsag, nekik kell idonkent vidampark, allatkert, fagyi,..., vannak szulinapjaik-nevnapjaik, egy gyereknek maskepp tartod a Karacsonyt, Husvetot, hozzajuk meg jon a Telapo.... - ezek nem feltetlenul jelenti az ajandek-halmokat, de azert extra kiadasok mindenkepp! Nonek folyamatosan es reggel arra ebredsz, h nyomja a gumicsizma a labat es uj kell... ezek azert nem tortennek meg egy ket szemelyes haztartasban ket felnottel. Szoval csak azt akarom ezzel mondani, h 900 Fontbol meg osszehuzott nadragszijjal sem jonnenk ki... :) ez egy masmilyen elet azert, ha csaladdal elsz, barhol is legy a vilagban! De mindent meger!

Ha vesztek lakast, azert majd infokat szivesen vennek - milyen mortgage, kamat, onero, egyeb feltetelek?! Jol olvastam, h uj ebben az evben meg illetek mentes a dolog? errol tudsz vmit?

452. blueberry (válaszként erre: 447. - MelisUK)
2009. okt. 5. 23:18
Nekem is tanr a vegzettsegem ,de a hosszu ugyintezes miatt bele sem kezdtem ... no meg annyi negativ peldtat meseltek kelet-europai tanarok, akik belevagtak es eljutottak odaig, h tanitsanak... Viszont sok olyat ismerek, akik tnaari vegzettseggel rendelkeznek es mindenfele kulon vizsgak nelkul tanar asszisztenkent el tudtak helyezkedni! Ha vki nagyon taitnai akar, akkor ez atmeneti megoldas lehet, mig a papirokat-kulonbozetit elintezi...
451. d3b7982380 (válaszként erre: 447. - MelisUK)
2009. okt. 5. 14:25

Igen, végigjártam, mire erre fény derült. Egyelőre nem akarok vele foglalkozni, mig ki nem jutok. Utána ha már a nyelvvel megvagyok elég jól, akkor ráérek utánanézni, mit és hol kell elvégeznem. Ha az elején találok helyet, munkát, utána talán már a referenciákkal könnyebb lesz. Igy is viszek egy csomót, de nyilván egy itthoni nem ér annyit, mint egy kinti.

Egyébként köszönöm a hozzászólást, remélem, egyszer majd kintről is tudok tanácsot kérni tőled, hogyan tovább. :)

450. MelisUK (válaszként erre: 448. - MelisUK)
2009. okt. 5. 11:19

Ja, és természetesen a maradék pénz mind félretehető vagy a lakás renoválására, vagy bármi egyébre költhető. :D

Írtad, hogy nehéz így teljes munkaidőben dolgzni, hogyha már gyerekek is vannak. De ott a rengeteg részmunkaidős állás, ergo az egyik szülü tud 8 órában dolgozni, a másik meg pl 6-ban és máris van mindenre pénz. Felénk eleve könnyebb részmunkaidős állást találni, mint teljes munkaidőset.

449. MelisUK (válaszként erre: 444. - Lolali)
2009. okt. 5. 11:16

Az, hogy munkát találjon egy külfödi, nagyban függ attól, hogy milyen a végzettsége, angol tudása és hogy mire jelentkezik. Itt az egészségügyben szükség van emberekre, főleg pl ha fogorvos vagy, akkor tutira találsz munkát vagy ha nyitsz egy saját fogászatot, akkor is garantáltan heti 7 napot nyitva tudsz lenni és bele is tudsz gebedni, annyi munkád lesz.

De általában az mondható el a külföldiekről, hogy megfelelő nyelvtudás és iskola nélkül jönnek ki, olyan munkákra jelentkeznek, amire nem kell iskola, pl felszolgálónak, mosogatósnak, takarítónak, bolti eladónak, baby-sitternek, stb. Ezekben a munkakörökben nagyon nehéz munkát találni egy külföldi számára, főleg annak, akinek semmilyen kinti referenciája sincs.

448. MelisUK (válaszként erre: 443. - Blueberry)
2009. okt. 5. 11:10

Mi 900 fontból jövünk ki, de mi 2-en vagyunk. Bár szerintem a lakás kerül a legtöbb pénzbe.

Albiban laktok vagy saját lakás? Mert ha a hitelt törlesztitek, az sokkal olcsóbb, mint az albi.

447. MelisUK (válaszként erre: 442. - D3b7982380)
2009. okt. 5. 11:07
Ahhoz, hogy tanárként elhelyezkedhess, először is szükséged lesz egy Cambridge nyelvvizsgára, amivel egyetemre járhatsz, ha minden igaz, akkor egy évig elég tanulni, úgymond különbözeti vizsgát teszel a végén és ezzel elfogadottá válik kint is a tanári végzettséged. Amíg ez nincs meg, addig semmit se ér idekint a diplomád. Ezek után pedig regisztrálni kell magad, mint tanár, ami pénzbe és rengeteg papírmunkába kerül. Na ezek után tökéletesen angolul beszélve, különbözeti vizsgákat letéve és a papírmunkákat megcsinálva már lehet tanítani, ha fölvesznek. Én is tanár vagyok, ezért tudom, hogy mit hogyan kell csinálni.
446. Panka-8 (válaszként erre: 432. - Lolali)
2009. okt. 3. 22:01

www.propertyfinder.com

findaproperty.com vagy

[link]

445. blueberry (válaszként erre: 444. - Lolali)
2009. okt. 1. 23:39
tele vannak az allashirdetos oldalak ilyne hirdetesekkel, de nem tudom neked megmondani, h kiket vesznek fel?! egy teny: idosek apolasara most is tudom, h vettek fel tobb magyart is - valszeg akkor arra nem talalnak angolt! s olyan ismerosom is van ,akinek mindig sikerul apolonokent elhelyezkednie, mindegy, merre koltoznek az orszagban!
444. lolali
2009. okt. 1. 20:24

Kedves mindenki!

már fórumot is nyitottam ebben a témában, de sajna senki nem irt semmit. gondoltam benézek ide, hátha találok valakit, aki elmondaná nekem, hogy a válság hatására minden külföldi munkaerő nemkívánatos most angliában? valaki itt a hoxán ezt mondta, de kíváncsi lennék, hogy az egészségügyisekkel szemben is ez a helyzet? Úgy tudom ezen a téren mindig sok munkahely volt, mert ott nincs megoldva a szakemberek képzése, illetve nem képeznek annyit, mint amennyire szükség lenne. Tud ezzel kapcsolatban mondani nekem infót?

443. blueberry (válaszként erre: 431. - 25a27430dd)
2009. szept. 30. 15:06

attol is fuggnek a kiadasaik, h mekkora a gyerek?! 3 eves kor alatt sokba kerul megfizetni vkit v intezmenyt, de meg a 3-5 eves koruak sem megoldottak ingyenesen! S 5 eves kortol, mikor suliba mennek, akkor sem tud mindket szulo 8 oraban dolgozni, mert csak 6 orat vannak suliban. Minden tovabbi, iskolaban toltott percert fizetni kell!

Nalam most pont ez a nehezseg az allaskeresessel - vagy emgfizetek vkit ,aki hozza-viszi oket, v alig marad idom dolgozni! Na nem panaszkodom, mert azert a ferjem fizujabol megelunk - felre valoban nem tudunk sokat tenni, de azert haza tudunk menni evente 1-2x kikapcsolodni, s etteremre is futja, ha ugy alakul, minden hetvegen kirandulunk v vidampark, v vmi vidam program, ami azert itt sok van ingyenesen is, a lanyok jarnak uszni, tornazni (ez is kiadas), fenntartunk egy autot, egy ket haloszobas lakast kerttel! Es eleg "posh" kornyeken lakunk egy angolok altal kozkedvelt kisvarosban. En azt mondanam, h kb 1200-1400Font kell nagyjabol egy ilyen szinvonalu elethez egy negytagu csaladnak. Persze biztos lehetne nadragszijat osszehuzva olcsobban is kijonni - de en is akcios termekeket vasarolok!

442. d3b7982380 (válaszként erre: 441. - N.beja)
2009. szept. 25. 14:29

Mivel félretenni nem tudok annyit, hogy "ráérjek" munkát keresni, igy az au-pair megoldás az, ami a legkézenfekvőbb számomra. Ezer éve foglalkozom kisebb és nagyobb gyerekekkel, referenciám annyi van, amennyit csak kérnek. Minden fillért elteszek, fél ég, 1 év, és ahogy alakul, és keresek másik munkát. Mondjuk nekem a tervem egy tanári állás, elsősorban szakmámban szeretnék elhelyezkedni, tehát gyógypedagógusként, de elég távol van a nyelvtudásom ehhez, és amig nem leszek magabiztos beszélő és értő, addig ez csak terv marad. Mig eljutok ide, addig szépen körbejárom a lehetőségeket, és ha már tanárként dolgozok (vagy asszisztensként, vagy akármiként egy iskolában), akkor nagyon szeretnék tanulni még.

Teljesen egyedül kell belevágnom, nincs segitségem, úgyhogy ez tűnik a legkivitelezhetőbbnek.

441. n.beja
2009. szept. 25. 11:54

Látom nem csak én vagyok egyedül ezzel a gondolattal. Szurdop neked milyen terveid vannak a kezdéshez ha nem vagyok tul indiszkrét!?

Ti akik már kint vagytok hogy kezdtétek?Költöztetek és munkát kerestetek vagy fordítva?

440. haaeen (válaszként erre: 437. - N.beja)
2009. szept. 25. 11:41

szia.

a szerencsenek nagy szerepe van, meg hinni kell es pozitivan hozzaalni :) meg esszel, nem elhinni mindenfele ugynokseg tuti-szupi ajanlatait, aminek a fele sem igaz. barattal, ismerossel, ferjjel sokkal konnyebb, a csalad/baratok viszont akkor is hianyozni fognak. vannak negativumok, de (nekem) sokkal tobb a jo oldala a kintletnek.

2009. szept. 25. 09:12
én jövő nyáron fogok kiköltözni. terveim vannak a kezdéshez, csak épphogy pénzem nem sok van. Minden elvállaltam idén, hogy tudjak spórolni, de elég nehéz. Viszont nem adom fel, és boldog leszek, ha csak az itthon lenézett munkákat tudom majd kint megkapni. Kezdetnek bármi jó. drukkoljatok, hogy összejöjjön minden, és nyár közepén már kint lehessek :)
438. lolali (válaszként erre: 433. - Haaeen)
2009. szept. 24. 20:05
hálás köszönet,haaeen! :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook