Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni fórum

Angliában élni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. aug. 25. 17:58
Remélem vannak itt Angliában élők szerintem igen,jo lenne beszélgetni...
2010. aug. 25. 17:57
Angliában élő magyarok ide beszélgessünk...
2010. júl. 29. 17:37
Sziasztok! Van itt valaki esetleg Brightonból?
584. Panka-8 (válaszként erre: 583. - D3b7982380)
2010. júl. 6. 16:41

Szia, próbáld a keresőben:


Day Care Workers jobs in London.

2010. júl. 5. 16:46

Sziasztok. Nos, már 5 napja itt vagyok Londonban, nagyon imádom az egészet, jól érzem magam, sok ismerőst szereztem e rövid idő alatt, úgy néz ki, a végleges albérlet is megvan egy szuper környéken, már csak a munkakeresés az, ami hátravan. Esetleg van valami ötletetek, hogy hol kezdjem? gyógypedagógus és szociális gondozó voltam otthon, semmi mással kapcsolatban nincs tapasztalatom, nem tudok olyan CV-t beadni sehova, ahol eladói vagy akármilyen más tapasztalat szerepel. Minden ötletet lőre is köszönök.


Olyan hihetetlen, hogy végre itt vagyok! :)

582. potyi75
2010. máj. 31. 19:40

Sziasztok

Örülök ennek a fórumnak.

Közeledik a nap mikor a tervezgetések után valóban el kell indulni és előről kezdeni mindent.

Világ életemben termelésben, gyártásban dolgoztam (közép és felsővezetőként)és kint is az ilyen jellegű munkákat nézem elsősorban.

A dilemma igazából az, hogy pontosan hova is érdemes Anglián belül költözni.Az általam említett munkák inkább közép és észak-Angliára "jellemzőek", viszont a London-Bristol vonalnál nem szívesen mennék északabbra az időjárás miatt.

Ismerős Brighton környékén lenne, de ott alig van gyári munka.Londonban éltem egy évet és oda nem szívesen mennék a családommal.

Ennyi bevezető után a konkrét kérdésem az lenne, hogy élhetőség, családcentrikusság szempontjából kinek és milyen tapasztalata van Anglia déli részével ?A véleményeket akár privátban is előre köszönöm.

581. MelisUK
2010. ápr. 19. 10:05
E hét szerda reggelre foglaltunk repjegyet, 3 hét szabit vettünk ki a párommal, erre nem mennek a repcsik a vulkán miatt... A Ryanair társasággal utaztunk volna Glasgow Prestwick-ből Budapestre, de a reptér honlapján közzétették, hogy előre láthatólag szerda délután 1-ig nem indítanak járatokat. Meg amúgy is folyamatosan tolják ki a dátumokat a többi reptéren és országokban is, így kezd ellehetetlenedni a helyzet. Így most az autónkat elő is jegyeztettük holnap reggelre, hogy megnézzék a szervízben, hogy okés e a hosszú útra és azzal megyünk. A gond csak annyi, hogy a 150 fontos utiköltcség helyett olyan 500 font lesz, amire nem számítottunk, de ha már itt van végre 3 hét közös szabi, akkor menjünk...
580. MelisUK (válaszként erre: 579. - Arrival)
2010. ápr. 19. 10:00
Igen, Skóciában.
579. arrival (válaszként erre: 577. - MelisUK)
2010. ápr. 18. 23:02

szia,Skóciában laksz ugye?


Én Londonban, az itteni rendőrség viszont nagyon jó , a világon a legjobb úgy tudom. (MET- Metropolitan police) Itt tényleg kint vannak perceken belül akárhol, meg nagyon sok az un. supplement rendőr, meg az önkéntes is.

578. zelzele
2010. ápr. 15. 17:59
az HSBC borzaszto milyen korulmenyeskedo. Lloyds meg a barclays a legjobb
577. MelisUK (válaszként erre: 576. - Egyetemidiak)
2010. ápr. 8. 15:52

Ha cselekedniük is kéne úgy igazán, akkor itt sem mozdulnak a rendőrök. Mindig akkor érnek ki a balhékhoz, mikorra az szépen lecsendesedik. Ha csak egy emberhez kell odamenni és ők vannak ketten, akkor okés, de ha többhöz kell menni, akkor inkább várnak.


Ha kihívjuk őket, mert a szomszéd bulizik, akkor mindig későn érnek ki, de már legalább megszűnt a bulizás, végre sikerült elérni.


A kocsinkba belement egy másik, miközben egy parkolóban állt. Feljelentést tettünk, hisz még fel is volt kamerázva (CCTV), mondták, hogy majd jelentkeznek. Egy hét múlva bemetnünk érdeklődni, mivel nem jelentkeztek, kiderült, hogy olyan lusta volt a rendőr, hogy még fel se vette az ügyet... Szép. Egy másik rendőr így felvette az ügyünket, majd másnap be is hívtak, hogy utána jártak, de sajnos nem lehet mit tenni, mert azok a fránya CCTV-k semmire se jók, még az autó márkájára se lehet rájönni, nemhogy a rendszámára, megmutatták a felvételt, hogy milyen f.sza minőségű...


Szóval nekem nincsenek jó tapasztalataim az itteni zsarukkal. Egyébként nagyon szeretek itt élni, de a rendőrökben itt se lehet megbízni - ez a személyes meglátásom.

576. egyetemidiak (válaszként erre: 573. - MelisUK)
2010. ápr. 8. 08:48
Szerintem mindeket orszagrol tudsz negativ dogot mondani. Igen, az itteni rendorok teszik a dolgukat. Mikor nekem volt problemam akkor nagyon rendesek voltak es nem akarlak meghazuttolni , de nekem is volt mar hamis csekkem de az elintezesi modja nem volt krimibe illo. Nekem van par otthoni elmenyem :) rendorokkel @ az egyik amikor a parommal behajtottunk a Hosok terere kisbusszal. A rendor megallitott es kozolte ,hogy megbuntet mert oda csak szemelyszallito busszal lehet behajtani. A tabla ki volt teve korabban, mondta o. Na mindegy , ezt elneztuk mondta a parom, az o hibaja. A rendor elkezdte kerdezgetni,hogy van nalunk valami angol jellegzetesseg ( wisky stb..) mondtunk,hogy nincs. Erre kozolte ,hogy azert hogy ne buntessen meg mikor visszaadja az utlevelet csusztassunk mar bele valamit. A parom csak nezett ram , nem ertette,hogy mi van. Hosszu a tortenet ,de az a lenyeg ,hogy ilyennel itt nem talalkozol a kozutakon vagy balesetnel stb. Az igazsag az, hogy korrektseg ugyeben az itteni rendorokben sokkal jobban megbizok es ha egy sotet utcaban talakoznek itt egy rendorrel biztonsagban erzenem magam de otthon ezt nem mondhatom el.
575. haaeen (válaszként erre: 573. - MelisUK)
2010. ápr. 7. 12:52
nekem pont ez tetszik az itteni rendorokben, hogy nem puhanyok, hanem teszik a dolgukat.
574. haaeen (válaszként erre: 566. - Flower345)
2010. ápr. 7. 12:50

nekunk a Barlclayban van szamlank, minden ingyenes, meg vagyunk veluk elegedve.

a szamlanyitashoz utlevel kellett, NI szam, meg egy lakcimigazolas, ami egy hivatalos level is lehet (pl. adohivatal, vagy gazszamla), csak ne legyen 3honapnal regebbi.

573. MelisUK (válaszként erre: 565. - Egyetemidiak)
2010. ápr. 7. 10:17

Az itteni rendőrök kegyetlen durván viselkednek, nem olyan puhányok, mint a magyar rendőrök. Ha van valami, akkor nagyon keményen lépnek föl és még ki se tudod magyarázni magad, mert észt nem osztottak nekik se, mint sokaknak másoknak se itt UK-ban. Velem pl úgy bántak, mintha valami extra nagy bűnöző lennék, pedig csak a fizetésemért mentem be a bankba egy csekkel és a csekk véletlenül "void" volt. 6 órán keresztül őrizetbe vettek, levették az ujjlenyomatom, dns-em, fotót készítettek róla, levetkőztettek és egy hideg cellába zártak. Ja, és utána semmi bocsánat vagy ilyesmi, hanem mint valami szar alak, úgy néztek rám, pedig nem az én, hanem a munkáltatóm hibája volt, hogy rossz csekket írt meg...

És hiába magyaráztam nekik bármit is, folyton csak azzal jöttek, hogy: "tudod, hogy hány priuszos tanár tanít UK-ban? Nulla." Na szép, mondom, totál nem az én hibámról van szó és mégis engem fenyeget a hülye zsaru, hogy nem lesz munkám?! Azóta gyűlölöm az itteni zsarukat.

Na meg a másik, ha a szomszédok buliznak éjszaka, akkor felhívom a zsarukat és jó ha egy fél óra múlva ideérnek, pedig az őrs kb 2 percre van kocsival... Meg hasonlók. Szóval a rendőrséggel én nem vagyok egyáltalán megelégedve.


Ja, azóta nem fogadok el fizetést se csekken, adják ide kp-ba, vagy utalják a számlámra.

572. MelisUK
2010. ápr. 7. 10:10
Mi a Lloyds TSB-nél vagyunk és maradéktalanul meg vagyunk vele elégedve. Először a Bank of Scotland-ot választottuk, de ott is csak azt a semmire se való kártyát adták, amivel csak be és kifizetést lehetett intézni, vásárolni vele a boltban nem lehetett. El is mondták, hogy 3 hónap múlva kaphatnánk csak olyan kártyát, így szépen vissza is adtuk, átmentünk a Lloyds-ba és máris megkaptuk a karinkat. Semmi extra bonyodalom nem volt, de nem emlékszem, hogy milyen papírok kellettek pontosan, hisz ez már 4 éve volt. A bankkal azóta is meg vagyunk elégedve, no és a kártyánkkal is, egyből olyan kártyát adtak, amivel lehet vásárolni a boltokban, netes vásárlásra is alkalmas, ingyenes hozzá az internet bank, meg minden. :D Ezt a bankot nagyon tudom ajánlani, semmivel nem kekeckednek.
571. MelisUK (válaszként erre: 566. - Flower345)
2010. ápr. 7. 10:06
Menj be a bankba, amit kiválasztottál, kérdezd meg, hogy pontosan milyen papírok kellenek hozzá. Úgy emlékszem, hogy az útlevelem kellett és egy lakhatási igazolás (ami az albi szerződési papírja volt). Ezen felül lehet, hogy a munkáltatótól is kellett igazolás, de ebben nem vagyok biztos. Ott adtak egy adatlapot, amit ki kellett tölteni, ott hagyni, majd pár nap múlva postán megérkezett a kártyám.
570. cranberry28 (válaszként erre: 569. - Hajni80)
2010. ápr. 6. 15:22
A párom ugyan így járt a HSBCvel és mikor megnyitották, Magyarországra küldték el a bankártyáját:))) no comment...
569. Hajni80 (válaszként erre: 566. - Flower345)
2010. ápr. 6. 15:16

Nekem több mint egy éve az útlevelem és egy /az itteni bejelentett cimemre/ érkező hivatalos levél kellett. A HSBC bank háromszori megkeresésemre sem nyitott számlát, pedig a hivatalos levél a NI számom interjú levele volt.

A Barclays azonban csak csupán az útlevelem és az általam bemondott adatok alapján 30 perc alatt megnyitotta. Igaz a legegyszerűbb számlát, csak /kp befizetés, és felvétel, vásárlás, utalás/.

2010. ápr. 6. 10:36
Egyébként szerintem ha felmész valamelyik bank honlapjára, ott tuti levan írva mi szükséges a számlanyitáshoz.
2010. ápr. 6. 10:36
Jó kérdés. Annak idején mikor nekem nyitották akkor kellett bemutatni levelet vinni a munkáltatótól.
2010. ápr. 6. 10:06

Sziasztok!

Én is Angliában tartózkodok már egy ideje, de csak mint au-pair.Szeretnék viszont bankkártyát készítetni, de nagyon sok féle van. Tartósan itt szeretnék maradni.Közüzemi számlám természetesen nincs.

Hogyan lehetéges?

Segítséget előre is köszönöm!

565. egyetemidiak (válaszként erre: 564. - Egyetemidiak)
2010. ápr. 5. 09:40

En Somerset megyeben elek es nagyon szeretek itt lenni. Nem szeretnek mar hazamenni.

Szeretek itt lenni ,mert a rendor elore koszon es nem felek attol,hogy csak penzt akar tolem (megtortent eset ) , nem kell az orvosnak penzt adnom ( ha maganrendelesre megyek szamlat ad es kesz) , toleransak az emberek es nyitottak.

Szeretem Somersetet de Bristol a kedvencem :) Persze nemcsak ezert nem megyek haza ( a ferjem is itt van :) de nagyon sok jo dolog van, pl, nincs korrupcio. Ami van azt ,ugy kiszelloztetik, hogy csak na :)

564. egyetemidiak (válaszként erre: 532. - MelisUK)
2010. ápr. 5. 09:36

Sziasztok,en is Angliaban elek es par dologhoz hozzaszolnek ha lehet. Most itt jarok egyetemre de elotte gyerekekkel foglalkoztam.

Ha valaki oregekkkel , gyerekekkel stb. helyen szeretne foglalkozni egy otthoni erkolcsi bizonyitvanyt hozni kell es meg itt egy angolt is megcsinaltatnak vele. Ha nem kernek ilyet, akkor az a ceg torvenytelenseget kovete el ,de nemsokan vetemednek erre mert bortonbuntetes jar erte ha ezt a munkaltato nem keri, ez a gondozasi, tanitoi allasokban van igy.

563. d3b7982380 (válaszként erre: 562. - MelisUK)
2010. ápr. 5. 09:20
Az is lehet, bár most elég rövid időre jöttem, és még a felét sem láttam annak, amit szeretnék. Ha majd itt élek, akkor biztos, hogy megváltozik a véleményem, az ember megszokja azt, ami körülveszi, és jobban belelát a felszín alatti dolgokba. De egyelőre csodálatos minden! :)
562. MelisUK (válaszként erre: 561. - D3b7982380)
2010. ápr. 4. 20:25
Örülök, hogy tetszik. :D De az idő múltával lehet, hogy meg fog változni a véleményed.
2010. ápr. 4. 19:55
Hát ez a város csodálatos! Ahhoz képest, hogy világváros, eszméletlen tiszta és kellemes. Mindenki mosolyog, segítőkész, kedves, teljesen beleszerettem! :)
560. haaeen (válaszként erre: 558. - D3b7982380)
2010. márc. 25. 18:36
amugy a vonat az esetek tobbsegeben (hosszab utaknal) gyorsabb es olcsobb, mint a busz.
2010. márc. 25. 07:19
Megabus nem áll meg Lutonban a reptérnél.
2010. márc. 24. 23:32
hát utazni aztán igencsak sok időm lesz, kemény 12 napom. :) Utánanézek ennek a Megabus-nak, hátha épp elvisz oda, ahova menni szeretnék. :) Köszönöm az ötletet.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook