Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni fórum

Angliában élni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
437. n.beja
2009. szept. 24. 17:34

Sziasztok!

Én is mint minden álmodozó néha elgondolkozom azon milyen lehet kint élni kint dolgozni. Úgy kimennék én is. Az angol alapszinten beszélem. Van egy kis pénzem amivel talán el lehetne indulni.

Meséljetek nekem ti hogy kezdtétek vagy egyátalán hogy kaptatok munkát vagy csak ugy fogtátok magatokat aztán majd lesz vmi?

Vannak ilyen irodák ahol segítenek munkát találni mielött kimész?Gondolom szerencsének is nagy szerepe van

436. 00346cf747 (válaszként erre: 435. - MelisUK)
2009. szept. 24. 17:08

Ezt idehaza nem lehet megcsinálni :(

Ismerek egy párt,akik pár hónapja mentek Angliába dolgozni (legális munkavállalás), albérletben laknak, és szépen megélnek. Vettek egy használt kocsit is, nálunk még ehhez is kuporgatni kell néhány évig. Azt mondták, sosem jönnek haza!

435. MelisUK (válaszként erre: 434. - MelisUK)
2009. szept. 24. 17:03
Ja, és én sem hiszem el nekik, hogy nem jönnek ki, az lehetetlen. Ha mindketten dolgoznak és csak minimálbért keresnek, akkor nincs semmi gond. Ha meg túl drága az albi, akkor másikat kell keresni. Mi se járunk étterembe, olcsó dolgokat vásárolunk, tescos termékeket jobbára, így bőven lehetett gyűjtögetni az önerőre, mi ketten havi 900 fontból számlákkal együtt (autó fenntartása is benne) simán kijövünk, a többi pénzt félre tudjuk tenni.
434. MelisUK (válaszként erre: 431. - 25a27430dd)
2009. szept. 24. 17:01

Három háló, nappali, két fürdő és még külön wc, ez itt bizony nagynak számít! Az, hogy a szobák kicsik, azt természetes, itt alig találni olyat, amiben nagyok lennének. Szóval négyzetméterre lehet, hogy kicsi, de a három hálószobás két szintes két fürdőszobás ház az itt extra nagynak számít. Költözzennek át lakásba, a családi ház bérlése sokkal drágább... Lehet, hogy nem informatikusként dolgoznak attól, hogy az a végzettségük, az én párom is programozó matematikus és szőnyeg lerakással foglalkozik, én meg tanár vagyok és egy kínai ékszer és ajándék boltban vagyok eladó.

Simán meg lehet élni minimálbérből is, sőt, lakást/házat is lehet belőle venni, mi is most választunk épp lakást, hogy melyiket is vegyük meg, már a bank rábólintott, hogy kaphatunk hitelt. Ja, és lakást venni és fizetni a törlesztőrészletet sokkal olcsóbb havonta, mint albiban lakni. :D Ez tök király. :D

433. haaeen (válaszként erre: 432. - Lolali)
2009. szept. 24. 16:54
gumtree.co.uk ott nezz korul. (en csak ezt az egy ilyen honlapot tudom)
432. lolali (válaszként erre: 431. - 25a27430dd)
2009. szept. 23. 22:59
Hello, új vagyok itt, ha valamit nem jól csinálok szóljatok rám! Szoval kérdésem az lenne: rotherham és leeds környékére szeretnénk költözni,lakást/bungalow-t szeretnénk bérelni,tudnátok nekem mutatni honlapokat, hol keressek? illetve bármilyen információt szívesen fogadok ami ezzel a megyével, környékkel kapcsolatos!
431. 25a27430dd (válaszként erre: 430. - Haaeen)
2009. szept. 17. 17:24

Esfordban (lehet, hogy nem jól írom) laknak, két szintes a ház, de amúgy nem nagy. Három hálószoba + nappali + két fürdő és még lent egy külön wc is.


De oké, ha mondjuk 400 ezret fizetnek, akkor is, két informatikusi fizetés esetén, ha levonjuk a lakbért és a rezsit, csak ki lehet jönni???

Én mindig csak azt hallgatom meg, hogy egy csomó mindent nem engedhetnek meg maguknak, amit itthon megengedhettek (pl. étterem és hasonlók), és mégsem jönnek ki. Na, ezt nemigen hiszem el nekik.

430. haaeen (válaszként erre: 428. - 25a27430dd)
2009. szept. 17. 17:11
fizethetnek ennyit lakbérért, ha nagy házban laknak, vagy egy jobb környéken, esetleg a belvárosban. de szerintem 6-700font az átlag havi lakbér (legalábbis erre mifelénk).
429. oli420 (válaszként erre: 428. - 25a27430dd)
2009. szept. 17. 16:49
Londoni barataid igazat mondtak.En Parizsban elek,egy 32 negyzetmeteres pici lakasban lakom,es havonta 550 euro lakbert fizetek./250-nel szamolva is ez havi 137 5OO forint./Es meg szerencsesnek mondhatom magam,mert ennek a haromszorosat is elkerik sokszor egy ekkora lakasert./
2009. szept. 17. 16:15

Segítstek nekem, valami nem egészen világos. Én ugyan Magyarországon élek. De: Ismerősöm Londonban él, ketten vannak a férjével, és a kislányuk.

Azt a panaszt hallom mindig, hogy nem jutnak ötről a hatra, mert 400 ezer (forintban) a lakbér. (Ők mindketten informatikusok, és van munkájuk).

Effektíve semmit nem tudtak félretenni, sőt a kivitt megtakarításaikat is felélték (3-4 millió Ft másfél év alatt).

Tényleg ilyen a helyzet? Mert akkor haza kell jönni, azt mondtam nekik. Vagy csak minket hülyítenek?

427. haaeen
2009. szept. 16. 17:41
ma vége rászántam magam, és elmentem a Specsavershez. csupa jó tapasztalatot szereztem. a kivizsgálás nekem sokkal összetettebnek tűnt, mint az otthoni, és több mint fél óráig tartott, és 19 fontba került. új keretet is akartam már egy ideje, elkezdtem nézelődni, és szóltak, hogy egyet fizet kettőt kap akció van az összes keretre. úgyhogy vettem is :)
426. haaeen
2009. szept. 3. 14:29

végre bejelentkeztem a GPnél. fel voltam szerelkezve mindenféle igazolással, útlevéllel, de semmit sem kértek, csak 3 darab papírt kellett kitöltenem, az egyik arról szólt, hogy iszok-e, ha igen verekszem-e, emlékszem-e a történtekre másnap, stb. a második papír az anyanyelvemre volt kíváncsi meg a bőröm színére. a 3. meg általános adatokat kérdezett. ennyi.


holnapra kaptunk is időpontot, megyünk utazási tanácsadásra, kíváncsi vagyok mit mondanak (malária elleni gyógyszer kellene).


köszönöm mindenkinek a segítséget.

425. MelisUK (válaszként erre: 423. - 2bc7365ec9)
2009. szept. 3. 09:07

Egyszerűen a víz spórolásával, hogy amikor tusolunk, akkor egybe intézzük el a pisit is, mert így nem kell leengedni fölöslegesen a wc tartályában levő vízmennyiséget. Ha belegondolunk, akkor ezzel az erővel még a wc papírral is spórolunk, nem csak a vízzel. :D


Ezt a reggeli-esti tusolásra mondták. :D

424. haaeen
2009. szept. 2. 22:01

Megnéztem végre az X factort. hááát, voltak nevetséges emberek :) a magyar csaj meg szégyelhetné magát, de legalább nem lógott ki a sorból :)


nem nézte valaki BBC2-ről a romániai cigányok kolduló olaszországi életét bemutató doku. filmet? volt pár rész, ahol tátott szájjal néztem...

423. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 422. - MelisUK)
2009. szept. 2. 14:54

Mivel indokolták? Környezettudatosság?


És akkor ahányszor pisilnem kell zuhanyozzak is? :DD

422. MelisUK
2009. szept. 2. 14:22
Hallottátok a Radio1 tanácsát, hogy hogyan spóroljunk vizet? Pisiljünk tusolás közben.
2009. szept. 2. 09:59
Van valakinek tapasztalata az itteni állatorvosokkal? Milyen árban dolgoznak?
420. blueberry (válaszként erre: 412. - Haaeen)
2009. aug. 30. 11:24
koszonom. nincs 3 gyerekem, csak elgondolkodtam ezen - meglepett! Munkanelkuliek sem vagyunk - igy tudom, h eselytelen is minden tamogatas nagyjabol... de nem ezert van itt az ember, h elvegye toluk a tamogatasokat, hisz a nagy foku idegen gyuloletnek naluk szerintem ez is alapja lehet az angolokban!?
419. haaeen (válaszként erre: 418. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 30. 00:44
dolgoztam mostanáig, hétfőn lesz csak időm megnézni, aztán írok véleményt :)
418. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 416. - Haaeen)
2009. aug. 29. 20:11
Láttad a magyar csajt? Nem tudom sírjak vagy nevessek. :S
417. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 416. - Haaeen)
2009. aug. 29. 13:54

Tényleg, este hétkor! :D

Múltkor azt mondta a Simon, hogy most vannak a legtehetségesebb versenyzők. Ha nem így lenne, befejezné a műsort. Reméljük, jó évad lesz. :)

416. haaeen (válaszként erre: 414. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 29. 13:42
ma lesz az "igazi" X factor (itv1), ne felejtsd el!
415. MelisUK
2009. aug. 29. 09:10
Meg lehet válogatni, hogy hová költözik az ember. Gondolom városa is válogatja, bár ahol én élek, itt is van rengeteg drogos, de nem oda megyünk lakni. Persze, olcsóbb, jóval olcsóbb, de nem mindegy, h kik a szomszédaid. De ha bemegy az ember egy ingatlanközvetítőbe, akkor meg is lehet kérdezni, hogy melyik a jó környék, melyik a rossz. Mikor ide jöttünk, egyből mondták is, hogy hova ne, hova igen. Így most a belvárostól 2-3 percre lakunk kocsival egy nagyon fiatalos környéken, csupa egyetemista és lengyel él erre.
414. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 412. - Haaeen)
2009. aug. 28. 23:56
Mióta felgyújtották a lakásukat (és kis híjján a miénket is), hála istennek, elmentek. De hallottam, hogy a csaj új lakást kapott a kiégett helyett, szerencsére tőlünk távol. Most nem lakik alattunk senki, mert a council még nem hozta rendbe a lakást. Nem bánom. Gondolom, megint egy segélyen élőt raknának ide.
413. haaeen
2009. aug. 28. 23:01
google-ben gyorsan rákerestem, sokfajta benefit van, háztámogatási is, meg lehet adni, hány gyereked van, mennyi a bevételed és mit kaphatsz. ha gondolod nézz utána, lehet találsz valamit :)
412. haaeen (válaszként erre: 411. - Blueberry)
2009. aug. 28. 22:58

pontos dolgokat nem tudok, csak a kollégáim mesélték, hogy itt sokan azért szülnek fiatalon (pl. 16 évesen) és sok gyereket, mert akkor támogatja őket az állam. + még ha munkanélküli az egész family, annál jobb, mert akkor még lakást is kapsz. (az egyik kolléganőmnek havonta követ dobnak be az ablakán, és az egész utcának dettó, tudják is kik azok a gyerekek, de nem tehetnek semmit, és a benefitet sem veszik el, sem a házat a szülőktől, mert "szegény gyerekeket" nem tehetik utcára)


lehet erikasz többet tud erről mondani, mert ha jól emlékszem a szomszédai is ilyen benefites/ingyen lakást élvező emberek.

411. blueberry (válaszként erre: 398. - Haaeen)
2009. aug. 28. 22:34
tenyleg kapnak hazat itt a 3 gyerekesek? errol sem hallottam! de sztem meg sok masrol sem :( mi csak siman eljuk itt az eletunket... de szivesen olvasgatom a tapasztaltakat!
410. MelisUK (válaszként erre: 403. - Haaeen)
2009. aug. 28. 21:20

Gyönyörűen átváltoztatod az általam leírt szövegek értelmét. Ezelőtt az arany középút, most pedig a fősuli-egyetem. :P


Nem mindegy egyébként, hogy hol tanulsz, fősulin általános iskolai tanárnak tanul az ember, egyetemen pedig középiskolainak és egyeteminek. Valószínűnek tartom, hogy némileg másabb szinten, bővebben oktatnak az egyetemen.

Sőt, főiskola és főiskola és egytetem és egyetem között is hatalmas különbségek vannak, nem tudom, h nálatok hogy volt, de mi a minket oktató tanárok saját könyveiből tanultunk. Kinek mi a meglátása, felfogása, azaz ki mit tanul. Az a neveléstudományi intézet, ahol én tanultam, nagyon modern felfogású, kifejezetten a modern oktatási módszereket sajátítottuk el, a frontális oktatás (ahogy még minket tanítottak) eleve elvetett dolognak számított.

409. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 408. - Haaeen)
2009. aug. 28. 19:55
Egy kissé lökött csaj énekelte a Wonderful World-öt. Ez akkor a múlt heti?
408. haaeen (válaszként erre: 407. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 28. 19:42
nekünk csak 4 csatornánk van (bbc1, bbc2, itv1, ch4), úgyhogy X factor nekem csak holnap van, de akkor is dolgozom :(
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook