Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni fórum

Angliában élni (beszélgetős fórum)


2008. júl. 9. 17:35

2006-óta. És Ti?

Mi "a Néni"-nek hívjuk.

16. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 15. - Panka-8)
2008. júl. 9. 15:51

Most már mi is mindenhova Freddel (a GPS-ünket hívjuk így) megyünk. Angliában elég könnyű eltévedni, az utak hülyén vannak kitáblázva.

Mióta vagy kint?

2008. júl. 9. 12:47
Hát igen, mi is még az elején vettünk egy GPS-t mert a sok körforgalom és az egyforma utak miatt nehéz felismerni merre jársz. :) De ugyanez a helyzet a "red way" -en is. Az első esti sétánk 2 és fél órásra sikeredett úgy eltévedtünk a kerékpárutakon. Utána már térképpel mentünk sétálni is. :))
2008. júl. 9. 12:28

Egyszer jártam már Milton Keynes-ben. Emlékszem, jól eltévedtünk. :-))

Nem is tudtam, hogy ennyi park van benne.

13. Panka-8 (válaszként erre: 12. - 2bc7365ec9)
2008. júl. 9. 11:03
Mi Buckinghamshirbe. Milton Keynes. Kb. 40 éves város nem túl szép de "praktikusan" van megépítve, az tetszik benne, hogy órákra el tudsz menni sétálni vagy kerékpározni úgy, hogy autóutat nem kell keresztezni és mintha egy túrista úton mennél. Nagyon sok zöld terület van amit igyekeznek megőrizni, viszont mégis egy 250 000 lélekszámú város.
12. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 11. - Panka-8)
2008. júl. 7. 13:07

Szia! Örülök neked! :-))

Merre felé laksz? Mi Cambridge-hoz közel, St. Neots-ban. Én is jobban szeretek kisvárosban élni mint pl. Londonban vagy Peterborogh-ban. Már teljesen megszoktuk a nyugit.

11. Panka-8 (válaszként erre: 1. - 2bc7365ec9)
2008. júl. 7. 12:26

Szia!


Én nagyon szeretek itt élni és jól érzem magam. Nem Londonban lakom. Nekem a vidéki Anglia tetszik, a nyugodság, és az emberek toleranciája egymás iránt. Pedig aztán tényleg a világ minden tájáról vannak itt emberek. Ha vásárolok és csak 2 dolog van a kosaramban mindig előreengednek és ehhez hasonló apró kis udvariasságok. A munka terén tényleg igaz, hogy a külföldiek szorgalmasabban dolgoznak, főleg fizikai munka terén, vagy a vendéglátóiparban. Ez az én tapasztalatom...

Hát igen, az ország jóléte valahol a történelmükben is gyökeredzik. De valahol az is ott van, hogy befogadó ország és ettől is ilyen szines, hogy kihasználja az ide érkező emberek tehetségét + lehetőséget add nekik.

10. o.andi
2008. jún. 9. 19:11

én is élnék ott szivesen..

:-)

9. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 4. - Nara78)
2008. máj. 13. 18:00
Amiről én beszélek az az átlag, akivel nap mint nap találkozol. Az hogy Anglia ott tart, annak sok oka van. Azt hiszem, a történelmük is kicsit különbözik a mienktől.
8. a4cf17146e (válaszként erre: 4. - Nara78)
2008. máj. 13. 17:23

Sajnos nem csak ezen múlik, hanem azon is milyen fsza döntéseket hoznak ott fönt? Nem gondolod?

Amúgy eszem ágában sem volt hozzászólni a témához, de muszáj volt.

Nekem az összes unokatesóm ott van, úgy tudom jól elvannak.

7. 3205495036 (válaszként erre: 6. - 3205495036)
2008. máj. 13. 17:21

hehe most néztem jól elirtam, tehát mégegyszer:


tőlünk nyugatra :-)

sorry

2008. máj. 13. 17:20

Szia!

Hát ez beállítottság kérdése is. Évekig éltem külföldön több országban , sőt azt tudom mondani,hogy tőlünk keletre minden országban megfordultam, az óceánon túl is, de kevés olyan hely volt amit anniyra utáltam mint Anglia. /Nevezetesen Né.or. és az Osztákok./

Angliában igazi beltenyészet az emberek feje, nyomik, igazi aberáltfejű népség. Szar a kaja, szar az alapanyag, hiába akarsz jót főzni ha nincs miből, egy idő után rosszul voltam hogy kimenetm az utcára és nem töltött el jóérzéssel a dolog emrt olyanok az emberek amilyenek. Szar az idő.

Röviden tömören ennyi.

De ez csak privát vélemény.Mondom beálitottság kérdése.Számomra a mediterrán országok és az ott élők "vonzóbbak" etéren. Kedvesebben, jóérzés köztük élni,és az embernek van életkedve. Angliában ezt nem mondhattam el. De sok sikert!!!! Hátha neked bejön!

;-)

5. RLindi (válaszként erre: 4. - Nara78)
2008. máj. 13. 17:18

Hm..talán azért él ott annyi külföldi.

Írországban élünk itt ugyanaz. Az írek baromi lassuk és pontatlanok munka téren.

2008. máj. 13. 17:14
Szerintem ez nem igaz. Ha az angolok annyira benak lennenek, mi meg olyan okosak, akkor Anglia lenne a csoro orszag, mi meg a gazdagok, nem gondolod?
3. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 2. - Horarien)
2008. máj. 13. 07:31
Szia! Attól függ milyen munkát keresel. Nagyon sok külföldi van nyelvtudás és szakma nélkül, így a kétkezi (pl. csomagolásos) munkákra, amiből ugyan sok van, rengetegen jelentkeznek. Egyszerű irodai állásból talán kevesebb van, de ezekre sokkal kevesebb ember jelentkezik. Ha valamihez értesz, akkor valószínűleg sokkal jobban értesz hozzá, mint az itteni angol. Az angolok általában lassan dolgoznak, tele hibával.
2. horarien (válaszként erre: 1. - 2bc7365ec9)
2008. máj. 13. 06:14
Szia! Nos én egyelőre nem élek még Angliában, viszont nagyon szívesen kimennék. Mennyire volt nehéz munkát találnotok? Egy kedves barátom jelenleg Londonban él és neki elég nehezen megy, ezért kérdezem. Szép napot!
2008. máj. 6. 22:51

Sziasztok!


Keresem az Angliában élőket és az ország iránt érdeklődőket.


Osszuk meg egymással tapasztalatainkat, segítsük egymást információval, találjunk barátokat magunk között.


Én és a férjem másfél éve élünk Angliában, Cambridgeshire-ben. Éppen költözés és munkaváltás előtt állunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook