Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni fórum

Angliában élni (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
557. MelisUK (válaszként erre: 554. - D3b7982380)
2010. márc. 24. 11:27
Az Easybus-t nem ismerem, én a Megabus-t szoktam használni, kemény 1 font ellenértékében extra hosszú utakra el lehet menni vele. Dundee-ban lakom, ez eléggé északon van, Skóciában, innen is el lehet menni a Megabus-szal 1 fontért Londonba. Igaz 9 óra az út, de extra-extra olcsó. :D
2010. márc. 23. 20:08
köszönöm az infót, utánanézek
555. haaeen (válaszként erre: 551. - D3b7982380)
2010. márc. 23. 18:09

pl. az alpha taxis 55 - 145 font kozti osszegert visz be Londonba.

nezd meg a [link] oldalt, ott minden szoba joheto megoldasrol reszletesen irnak.

554. d3b7982380 (válaszként erre: 553. - MelisUK)
2010. márc. 23. 10:41

Easybus-t néztem, meg néhány hirdetést néztem át, de kb ugyanaz az ár. A taxi csak egy ötlet volt, de úgy látszik, nem fogok élni vele. :)

Mr nagyon izgulok, jövőhét csütörtökön megyek. :) Annyira várom már. :)

553. MelisUK (válaszként erre: 551. - D3b7982380)
2010. márc. 23. 10:35

Szerintem extra drága, már csak abból kifolyólag, hogy a leggyorsabban az M1-esen lehet eljutni oda 54 perc alatt - ha halad a forgalom.

A taxi ára mondhatni mindig más, ha ugyanonnan ugyanoda megy az ember taxival, akkor ezt észre lehet venni. Én egy kis városban lakom, Dundee-ban, a belvárosból az otthonomig eljönni kb 7 perc taxival, ami 8 és 15 font között van, mikor mennyi. Akkor ebből kifolyólag el lehet képzelni, hogy milyen hatalmas pénzösszeg azt a jó esetben 54 percet kifizetni egy londoni taxisnak... Főleg, hogy Luton az már külváros, amíg nem értek be Londonba, addig magasabb tarifa is van.

Nézz utána, hogy hogyan lehet eljutni, mikor én voltam Londonban és Lutonba kellett elmennem, akkor egy busszal és két metróval mondhatni fillérekből megúsztam.

552. MelisUK (válaszként erre: 540. - 2bc7365ec9)
2010. márc. 23. 10:28
Ha mars bar slice-ot csinálsz, ahhoz is az kell.
2010. márc. 23. 08:31
Meg tudja valaki mondani nekem, hogy Lutonból mennyi lenne taxival bemenni Londonba? Mondjuk Victoria Buck. Palace Road-ig. Milyen áron van Londonban a taxi?
550. Panka-8
2010. febr. 11. 18:02

Szia!

Én flapjack - et szoktam sütni a golden syrupból. Zabpehely kell még hozzá. + még minden féle szárított gyümölcsöt lehet hozzátenni. A juharszirupot (ha jól tudom) a kanadai juharfák törzséből "csapolják" le. Amerikai palacsintával nagyon finom. És természetes édesség...

549. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 548. - Haaeen)
2010. febr. 10. 10:38
Nagyon szépen köszi! Most egy darabig ezeket az infokat emésztem. :D
548. haaeen (válaszként erre: 547. - 2bc7365ec9)
2010. febr. 9. 23:37

kérdéseid többórás eszmecserét indítottak el ma a konyhán :)) - a golden syrup nem juharszirup, csak van olyan ízesítésű, és a goldent sugar canből nyerik, azaz a cukor előállításának mellékterméke, ugyanúgy, mint a treacle syrup, ami sötétebb és intenzívebb ízű, de a treacle tartot azt golden syrupból is készítik :)


még kérdés? :))))

547. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 546. - Haaeen)
2010. febr. 8. 23:35
Megnéztem a Tecsoban a golden syrupot, de csak juhar(szirup) ízesítésűt lehet kapni. Ez normális? Én azt hittem a kettő (golden és a juhar szirup) két különböző dolog.
546. haaeen (válaszként erre: 545. - 2bc7365ec9)
2010. febr. 8. 13:29
azt itt a konyhán nem használnak, úgyhogy nincs ötletem :))
545. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 543. - Haaeen)
2010. febr. 7. 22:50
Esetleg juharszirupra is lenne ötleted? :) Köszi
544. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 543. - Haaeen)
2010. febr. 7. 22:25
Köszi, megpróbálom beszerezni. :)
543. haaeen (válaszként erre: 542. - 2bc7365ec9)
2010. febr. 7. 22:10
egy etteremben dolgozom, itt eszem ilyen finomsagokat, mert sutni nem tudok :)) de itt Lyle's golden syrupot hasznalnak.
542. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 541. - Haaeen)
2010. febr. 7. 19:07
és te sütöd vagy inkább megveszed? :) Melyik márka vált neked be?
541. haaeen (válaszként erre: 540. - 2bc7365ec9)
2010. febr. 7. 19:01
treacle sponge with custard - egyik angol kedvencem, vagy treacle sponge is golden syruppal keszul, es vannak akik porridge-ba is belekeverik.
2010. febr. 7. 18:47

Sziasztok!


Próbálta már valaki a golden syrupot? Csak palacsintára jó?

539. arrival (válaszként erre: 536. - MelisUK)
2010. febr. 2. 23:49

Igen, jóval könnyebb megértenünk a külföldi mindenféle akcentust. Vagyis inkább úgy fogalmaznék hogy a külföldieket sokkal könnyebb megérteni.

Egy idő után tényleg felismeri az ember az akcentusból, hogy ki honnan jött. Érdekes ez, de tényleg így van.

2010. jan. 30. 21:38

Sziasztok!


Nem tud valaki egy jó fodrászt és kozmetikust ajánlani Cambridge-Bedford-Huntingdon környékén?!

Lehetőleg ne angolt. Köszi.

537. zelzele
2010. jan. 29. 00:27

Volt egyszer egy skot pasim, hihetetlen szekszin beszelt. Imadom, ahogy a skotok beszelnek.

Az angolok kozul a makogosoktol vagyok kesz, amikor mondanak valamit es odateszik minden mondat vegere, hogy innit.

536. MelisUK (válaszként erre: 535. - Arrival)
2010. jan. 25. 10:42

Nekem az volt nagyon furcsa, hogy én az Orkney-szigeteken tanultam meg angolul, ez Skóciában van északon, egy szigetcsoport. Annyira máshogy beszélnek ott, mint az angol területeken, hogy amikor jött egy angol vendég és elkezdett beszélni hozzám, akkor csak bólogattam neki és mosolyogtam, mert olyan szép csengése volt a beszédjének, de egy kukkot sem értettem belőle. :D Én a skót angolban voltam otthon, most már megértem az angol angolt is. :D

Ami még nagyon igzi volt, az az, hogy elkezdtem dolgozni egy helyen, ahol sok indiai is dolgozott, az egyik sráccal elkezdtem volna kommunikálni és pár mondat után megkérdezte, hogy tudok-e egyáltalán angolul, mert semmit nem értek meg abból, amit mond. :D Pár nap múlva tökéletesen megértettem, de az indiai akcentus is furi volt elsőre. Na meg néhány kínai is elég érdekesen beszél, főleg azok, akik még tanulják a nyelvet. :D

A lengyeleknek is sajátos angol nyelve van, azt egyből kiszúrja az ember füle, mint ahogy a magyar angolt is, még a magyar németet is kiszúrtam, egy csaj a Thomas Cook-nál idegenvezető, ahogy megszólalt németül egyből gondoltam, hogy magyar, úgy ejti ki a német szavakat, mint én. :D Így ismerkedtünk meg.

Egyébként összességében szerintem nekünk külföldieknek könnyebb megérteni az akcentusokat és a dialektusokat is, mint az ittenieknek, nem tudom neked ez feltűnt-e.

535. arrival (válaszként erre: 532. - MelisUK)
2010. jan. 25. 02:18

Mikor a Billy Elliotot néztem a tv-ben, ami Észak-Angliában játszódik, az első 20 percben azon gondolkoztam, hogy most németül vagy franciául beszélnek-e. Aztán rájöttem, hogy az az északi akcentus. :)

Ja, és ekkor már 3 éve itt voltam.

534. zelzele
2010. jan. 24. 16:16

MelisUK-nak igaza van. Az itteni gyerekek olyan,de olyan neveletlenek, hogy az iszonyat. Persze tisztelet a kivetelnek. Minden szot, amit irt az igaz, de komolyan.

Szerintem sirva rohannal ki az osztalyterembol egy par ora utan.....

533. d3b7982380 (válaszként erre: 532. - MelisUK)
2010. jan. 22. 19:40

tejóég! ez komoly? az angol anyanyelvűek is ilyen német akcentussal beszélnek? ez borzalmas!


az idősekkel semmiképp nem tudnék foglalkozni, ez biztos. A gyerekek meg... elég sok magatartászavaros és mindenféle figyelemzavaros, hiperaktiv, stb gyerekkel foglalkoztam már életemben, és nagyon imádom a kihivásokat. A jelenlegi munkám során már inkább leépülök szellemileg, nincs benne semmi kihivás... tanár mondjuk talán nem lennék, de magántanárként akár tanitanék. De majd alakul valami, egyelőre legyen bármiféle munka, aztán majd alakul a dolog. Elkezdeni nehéz, utána, ha már 2-3 hónapja kint vagyok, nem lesz gondom a nyelvvel, és akkor már jobban válogathatok.

532. MelisUK (válaszként erre: 531. - D3b7982380)
2010. jan. 22. 10:13

A városunkban így beszélnek:


[link]


Ha érdekel, hallgasd meg.


Sajnos a gyerekekkel való foglalkozás egyáltalán nem olyan itt, mint Mo-on. Én is tanár vagyok, de eszem ágában sincs tanítani itt gyerekeket. Rengetegen abba is hagyják a tanári és egyéb gyerekekkel való foglalkozásokat, ha elkezdik. Majd meglátod, hogy milyenek az itteni gyerekek. Fegyelem nulla, totál mindent ráhagynak a gyerekre, egyáltalán nem nevelik őket, pórázon tartják a kicsiket is, nem a kezüket fogják, még az öt éves gyerekeket is babakocsiba tolják, a gyerek azt csinál, amit csak akar, a vendéglőben a földön fetrenghet és még sorolhatnám.

A párom mesélte, hogy megismerkedett egy volt tanárral, általános iskolásokat tanított. Volt külföldi osztálya, ahol kelet európai gyerekeket tanított, azt mondta, hogy olyan rendes gyerekeket még életében nem látott, mint azok. Ez a nő is felhagyott a tanítással.


Szerintem jobb itt az idősekkel foglalkozni, az öregek sem olyanok, mint otthon, pozitív értelemben sokkal de sokkal jobbak.

2010. jan. 22. 07:30

a vécétakaritás sem riaszt vissza annyira, mint az időgondozás. A lelkem nem birná annak ellenére, hogy elesettebbnél elesettebb gyerekekkel vigan elvagyok. Fura dolog ez, de az egyetlen meló, amit nem vállalnék még rövid időre sem, az ez.


Többen is mondták, hogy magas szintű felsőfokú nyelvtudással mentek ki, és semmit nem értettek, aztán 1-2 hét után belejöttek, és miután ráéreztek az akcentusra, már nem volt gondjuk. Nekem mondjuk eleve a megértés a probléma, nem a beszéd. Bátor vagyok és lelkes, jár a szám, ha kell! :)Skócia pont a nyelv miatt nem vonz annyira. ismerősök a déli részeket mondták érthetetlennek, de nyilván mindenki más, és mindenhol kell tudni angolul, hogy aztán legyen mit megszokni...


A szép az egészben az, hogy most áprilisban kiutazom, és belekóstolok az egészbe. remélem, lesz kivel találkoznom majd munkaügyben is.

530. zelzele
2010. jan. 22. 07:19
Van "carer" ismeros. Jo nem fogyatekosokkal vagy betegekkel dolgozik, hanem idos emberekkel. Ott sem kertek semmi papirt, a csajnak sima erettsegije van.
529. a1baa7edcc (válaszként erre: 527. - MelisUK)
2010. jan. 21. 23:06
Mert alapvetoen naivak, elhisznek mindent, de nem minden teruleten. Nagyon magas szintu allasoknal ellenoriznek.
528. MelisUK (válaszként erre: 523. - D3b7982380)
2010. jan. 21. 23:02
Szóval ezek szerint a "care" munkakör érdekelne téged. Ez szép szakma, nekem is izgatja a fantáziám, köv szemeszterben szerintem elkezdem a fősulit hozzá - ha a munkám engedni fogja, ugyanis épp managernek tanulok be, ergo rengeteg időm el fogja venni a munka ezek után is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook