Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni fórum

Angliában élni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
407. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 406. - Haaeen)
2009. aug. 28. 19:35
hát pedig nálam már el is kezdődött. Vagy ez az ismétlés? Mindegy, a múltkor úgyis lemaradtam a feléről.
406. haaeen (válaszként erre: 405. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 28. 19:27
az nem is ma lesz. diplomával napokat összekeverni?! :)
2009. aug. 28. 19:26
Na, akkor én megyek és le is húzom magam a főiskolai diplomámmal. De előttte még megnézem, az X factort. Az való az ilyen népeknek, mint én. :D
404. haaeen (válaszként erre: 401. - MelisUK)
2009. aug. 28. 19:19

én szeretek a magam erejéből boldogulni, mert boldoggá tesz, hogy nem kell senkinek "kuncsorognom" és képes vagyok rá :)


vége.

403. haaeen (válaszként erre: 400. - MelisUK)
2009. aug. 28. 19:16

"Én nem főiskolán, hanem egyetemen tanultam "


ezáltal biztos tágabb a látóköröd, sokkal tájékozottabb vagy, és mindent jobban tudsz. :)


(csak zárójelben jegyzem meg, én is egyetemen tanultam, a doktorimon dolgozom, és 3 különböző országban oktattam. így most már az én véleményem a legigazibb?! :))

2009. aug. 28. 17:46

Akit érdekel, el ne felejtse: ma fél héttől The X factor a ITV2-n! :D

Múltkor sajnos lemaradtam az elejéről, de ma torna közben megnézem.

401. MelisUK (válaszként erre: 398. - Haaeen)
2009. aug. 28. 17:38

Ugyanolyan jogaid vannak, mint a britteknek, hogy megkönnyítsd az életed, igenis folyamodj önkormányzati lakásért - amit utána meg is vehetsz, iratkozz be a fősulira és kérj ösztöndíjat, kérj támogatást a council tax-ra, mivel diák vagy, kérj laptop vásárlásra pénzt, szülj gyereket és kérj arra is támogatást a fősulitól és a counciltól, sulisként eleve kapsz kedvezményt a legtöbb boltban, kaphatsz te is munkanélküli segélyt, ha úgy adódik és bizony ha valaki minimálbérért dolgozik, az meg is gondolja, h dolgozzon-e, hisz alig kevesebb a munkanélküli segély, több mint 150 font hetente. Miért ne használnád ki te is a lehetőségeket? Mo-on is ezt teszik, itt is.

Én is PhD-re készülök épp, 2-3000 font között van a havi ösztöndíj, miért ne használjam ki? Ha bármiben is támogat az állam, azt fogadjuk csak el nyugodtan, ha megkönnyíti az életünket.

400. MelisUK (válaszként erre: 397. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 28. 17:30

Azzzal, hogy ne hulljunk szét belsővé és külsővé épp az arany középút fontosságát szimbolizáltam - ha nem lenne egyértelmű -, tehát hasonló véleményen vagyunk. Se nem dicsőítem a magyar, se nem a brit rendszert, inkább valahogy a kettőből kéne megalkotni az EGY-et.


Én nem főiskolán, hanem egyetemen tanultam az iskola, mint nevelő intézet folyamatosan változó fogalmáról. A legújabb fejlemények szerint jobbára nevelő intézetről van szó és jobbára állami irányításról. Ez az, amiben tetszenek a brit iskolák, a szülőknek nem tetszett, hogy az állam milyen embereket termelt, ezért saját iskolákat nyitottak.


Nem értem, hogy miért lenne gyerekes a "ha nem tetszik itt, menj haza"... Ilyen alapon maradhatna az ember ott, ahol született és boldoguljon ott - nem értem, akkor miért vagy mégis itt? Nem azért, mert mégis tetszik, szereted? Éltem Magyarországon, nem tetszett, tovább léptem. Éltem Ciprsuon - gondolom nem kell bemutatni -, nem tetszett, tovább léptem. Itt vagyok, tetszik, itt maradok. Ez teljesen evidens, nem?


A brit iskolarendszer nem épp arról szól, hogy mindenki azt csinálja, amit szeretne? Pontosan erről van szó. Eldöntöd, h mit szeretnél csinálni az életedben, beiratkozol a fősulira vagy az egyetemre olyan kurzusra, ami kell hozzá, fel is vesznek, meg is szerzed a papírt és azt dolgozol, amit szeretnél. És ha nem tetszik, akkor tanulsz mást, itt nem kell hosszú évekig tanulni egy végzettséghez.

399. haaeen (válaszként erre: 394. - MelisUK)
2009. aug. 28. 12:07

az ókori görögöknél is volt egy "mag", aki irányított, az angoloknál dettó. itt is megvan még az a réteg, aki "naggyá" tett az Egyesült Királyságot. és e réteg érdeke, hogy kitermelje az egyszerű birka népet - jó úton haladnak. Magyarországon pedig nincs igazi "elit", és birka mindenki.


egyébként mostani Anglia is csupán a múltból "táplálkozik", az ő oktatási rendszerük is szar (csak másképp, mint a magyar).

398. haaeen (válaszként erre: 396. - MelisUK)
2009. aug. 28. 12:02

attól, mert még az a véleményem, hogy az angol iskolai rendszer sem készít fel az életre, és hogy szerintem az emberek itt lusták, nem azt jelenti, hogy "kárálok", és haza kellene mennem.

beilleszkedtem, amennyire tudtam, és akartam.

tudtad, hogy minden 6. házban munkanélküli az egész család? legyek én is a 6. ház? folyamodjak segélyekért? sírjak, hogy nem akarok 6 óránál többet a munkahelyemen eltölteni? szüljek 3 gyereket, hogy kapjak az államtól házat? vagy talán csapatba járjak és ablakokat dobáljak be, legyek hullarészeg hétvégenként?

mert ez is a beilleszkedés része lenne.


attól, hogy itt élek, még megvannak a saját "szabályaim", értékrendem, amit nem vagyok hajlandó feladni egyik nemzetért sem.


és ez is egy tipikus magyar hozzáállás, hogy azzal, aki eltérő véleményen van, azzal elkezdünk személyeskedni.

397. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 396. - MelisUK)
2009. aug. 28. 11:09

Kedves MelisUk, akkor néhány dologban eltér a véleményünk, ami ugye nem baj?!

Tehát az én meglátásom:


Az, hogy a magyar oktatás brit mintára reformálják, nem tartom túl jó ötletnek. Én tanítóként dolgoztam néhány évet, nekem ez a tapasztalatom. Te is pedagógus vagy, ha jól értettem, nyílván neked más volt tapasztalatod.


Nagyon szépen hangzik amit írtál, hogy mi az iskola feladata. Én úgy látom, hogy az iskola mint nevelő intézet teljes csődöt mondott nem csak itt, hanem éppúgy Amerikában, és most már Magyarországon is. (Nem az elit iskolákról beszélek.) Mellesleg az iskolák nem csak nevelő, hanem oktató intézmények is. Legalábbis, amikor én főiskolára jártam, még úgy tanultam. Én nem bízok annyira az államban, mint te. Félek, a politika érdeke nem teljesen egyezik az én elvárásommal, és a (még meg nem született) gyermekem érdekével.

Én a megoldást az arany középút megtalálásában látom: jól megválasztott, felépített tananyag, és alacsony osztálylétszám, hogy nevelni is lehessen.


Ne érts félre, nem akarlak megbántani, de engem mindig megmosolyogtat, ez a "ha nem tetszik itt, menj haza" hozzáállás. Gyerekesnek tartom. Mintha mindenki oda mehetne és azt csinálhatná, amit szeretne...

Én jobban szeretek itt élni, mint Magyarországon. Valószínűleg a Seychelles-szigeteken még jobban tetszene az élet. :)

Azon kívül én azért látok különbséget a "kárálás" és a vélemény, ténymegállapítás között.


Részemről, erről ennyit.

396. MelisUK (válaszként erre: 395. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 28. 10:03

Hogy félreértés ne essék, nem dicsőítem a brit oktatási rendszert - bár a magyar oktatás épp brit mintára végez fejlesztéseket folyamatosan az oktatásban.


Maga az iskola nem azért jött létre, hogy írni, olvasni, számolni, stb. tudó embereket termeljen, hanem hogy neveljen, ezért is hívják nevelő intézetnek. Főként társadalmi, állami irányítás alatt áll, ez befolyásolja, hogy mi legyen az oktatás tartalma. A lényege az, hogy az állam eldönti, hogy milyen polgárokra van szüksége, az iskola pedig olyanokat igyekszik nevelni. Az pedig, hogy túlzott mennyiségű tananyag dömpingjét zúdították a nevelendőkre, már kiderült, hogy nem jó, nem az a lényeg, h mindenféléhez értsen az ember, hanem ahhoz értsen, amire szüksége van, ezért lehessen specializálódni, stb. Folyamatos reformoknak vetik alá minden országban az oktatási rendszert, hogy végre ráleljenek a megfelelőre, ami az életre készít fel, arra, hogy tudjunk közösen dolgozni, hogy a napi 8 vagy akárhány órát végig tudjuk dolgozni és ne legyünk besózva, hogy cigizni kell menni, stb.


Egyébként az a személyes véleményem, hogy ha valakinek nem tetszik, hogy milyen "szívnonalúak" a britek, ha nem tetszenek a szokásaik, ha zavar, hogy folyton segélyekért folyamodnak (nem folyamodnának, ha a council nem erre irányítaná a népet), akkor az miért nem megy "haza", vagy oda, ahol megfelelő színvonalúnak tartják a népet? Nem kötelező itt lenni, de ha már itt van az ember, akkor illeszkedjen be, vegye fel az itteni szokásokat, ne pedig káráljon, hisz nem kötelező itt lenni.

Egyébként ez a folytonos negatív hozzáállás mindenhez pedig kifejezetten a magyarok sajátossága, minket erre nevelt az államunk.

2009. aug. 27. 19:33

Az biztos, hogy nem az oktatásuk miatt tartanak most ott, ahol. Talán inkább mert végigrabolták az egész világot, és nem éltek évszázadokig idegen elnyomás alatt, mint mi.


Ha az angol iskola az életre készít fel, akkor nagyon rossz munkát végeznek. Bár a segély igénylése tényleg jól megy nekik, akkor talán mégis...

Szerintem az inkább fogyasztókat nevelnek. Ahhoz nem kell ész, és abban tényleg jók.

394. MelisUK (válaszként erre: 393. - Haaeen)
2009. aug. 27. 17:05

Érdekes módon a Nagy-Britannia mégis sokkal előrébb van, mint Magyarország, hiába az a sok helyesen írni tudó ember.

Ha egy korabeli ember visszamenne az ókori Görögországba - mely országot a tudományok fellegvárának is nevezhetnénk -, vélhetőleg a görögöket igen "műveletlennek" tartaná... De nekünk moderneknek nincsen semmink, csakis azáltal van, hogy idegen korokkal, szokásokkal, művészetekkel, filozófiákkal töltekezünk túl, kóbor enciklopédiákká válunk. Egy enciklopéciának az értéke pedig nem a külsejében, hanem a tartalmában van, így a modern műveltség lényegileg belső. Ebből következik a "gyönge személyiség", s az ember végül mind hanyagabb és kényelmesebb lesz a külsőt illetően.

Amelyik népnek kultúrát tulajdonítunk, az valami élően Egy kell, hogy legyen, s nemm hullhat szét belsővé és külsővé, tartalommá és formává. A belsőnek, azaz tudásunknak van egy nagy veszélye: elillanhat, ami kívülről ugyanúgy nem vehető észre, mint korábbi megléte.

393. haaeen (válaszként erre: 392. - MelisUK)
2009. aug. 27. 14:03

hát, igazán rátermett embert én még itt nem láttam. csoportmunkában dolgozni, az megy nekik (várják, hogy a másik mit csinál), egyedülálló gondolat is ritkán akad.

a helyes írás, beszéd ha nincs, akkor mink van? mi különböztet meg az állatoktól? matek arra kell, hogy tudj logikusan gondolkozni, hogy össze tudd rakni, mikor mit kell tenned, mi a fontosabb (ezzel elég gondban vannak az angolok), a történelem, földrajz meg azért kell, hogy tudjuk, hol vagyunk a világban, gondolatokat adjon, és ne csak lógjunk a levegőben.

392. MelisUK (válaszként erre: 390. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 27. 10:11

De tényleg csak úgy ahogy... :P

De itt az iskolában nem is ilyesmit tanulnak, szóval mit várunk? Szükséges egyáltalán, hogy tudjunk helyesen írni, beszélni? Kell, hogy annyi matekot, történelmet, stb. tanuljunk? Az itteni sulikban inkább arra tanítanak, hogy rátermett legyen az ember, hogy képes legyen csoportmunkában dolgozni, azaz az életre készít fel, miközben a magyar oktatás a tananyag sűrűjével tömi a diák fejét, amire valljuk be, nincs igazán szükség. Tanár vagyok, de már a diplomamunkám is a brit és a magyar iskolarendszer összehasonlításáról írtam.

391. haaeen
2009. aug. 25. 22:22

Mai BB feladat: jelöld be a következő országokat a térképen: Amerika, Japán, Németo., Irak, Iceland, Brazil.

a csaj azt "tudta", hogy German isn't in Europe, hanem Afrikában van :) Japán is Afrikában van :) mikor mondták a megfejtést, hogy Icelandot China helyén nevezte meg, akkor megkérdezt, mi az a China.

Amerikát és Brazíliát véletlenül jó helyen jelölte meg. kicsit gáz...


magamat sem értem, hogy még mindig miért lepődök meg, pedig minden nap "belefutok" ilyen dolgokba.

tegnap a munkahelyemen történt: volt 19 szállóvendég, abból csak hárman nem ettek, de bejött 3 külsős. na, akkor összesen hányan ettek? mikor mondtam, hogy az 19 vendég, akkor nem hitték el (túl gyorsan mondtam az eredményt:), hanem bepötyögték a számológépbe, hogy 19-3 = , majd hogy 16+3=

no comment

390. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 389. - Haaeen)
2009. aug. 25. 09:31

Nekem az már túl sok lenne a kultúrából. :)


Én egyébként azt csodálom, hogy az angolok ilyen oktatás mellett úgy ahogy tudnak írni és olvasni.

389. haaeen
2009. aug. 25. 00:05

Nézi valaki a Big Brothert? én e kulturális műsort is nézem, mentségemre szóljon, különféle akcentusok megértésének gyakorlása céljából :)


ma tátva maradt a szám, mikor szép szőke jány, megkérdezte, hogy In which country is Sweden? és mikor mondták neki, hogy az egy country, akkor azt mondta, hogy bizti Amerika mellett van :)

de a legnagyobb az volt, mikor nem tudta, mi Afrika - város vagy ország. ezen nem tudtam, sírjak vagy nevessek.

388. haaeen (válaszként erre: 387. - Zelzele)
2009. aug. 22. 22:30

az elso 10 percrol lemaradtam, de a ket daginal elkerekedett a szemem. tukor?! meg az ikersracok LOL na es a 3rapper :)))

az utolso srac volt a legjobb, amit valaha valogaton lattam. teccett :)

387. zelzele
2009. aug. 22. 22:17
En is pont azt neztem. Lattatok a ket ukran csajt az elejen? Meg a ket dagi csajt? Komolyan baszki, h valainek ennyi onkritikaja ne legyen. Plane ugy kiall, hogy ott van ezer ember.
386. haaeen (válaszként erre: 385. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 22. 22:04
engem is, ma is nevetgeltem :) a kedvencem, mikor onbizalommal teli ifju titanok Simont fenyegetik :)))
2009. aug. 22. 21:58
Engem mindig lenyűgöz, hogy az embereknek mennyi önbizalmuk van. :)
384. haaeen (válaszként erre: 382. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 22. 21:58
asszem ma volt az elso az ujak kozul.
383. a1baa7edcc (válaszként erre: 381. - Haaeen)
2009. aug. 22. 21:55
Csak athallatszik a szomszed szobabol, borzalmas.
382. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 381. - Haaeen)
2009. aug. 22. 21:44

Még ismételnek, vagy már az újakat adják?

Én is szeretem. Különösen a Simont. :)

381. haaeen
2009. aug. 22. 21:35
Nezitek az X factort? erdekes, otthon sosem szerettem ezeket a "tehetsegkutato" musorokat, itt meg tatott szajjal nezem :)
380. MelisUK (válaszként erre: 377. - Cranberry28)
2009. aug. 16. 14:50

GP minden kórházban van és oda regelsz, ahová szeretnél, a körzeti orvos otthon meg úgy működik, hogy mindenki a lakóhelyéhez tartozó körzetbe tartozik, oda kell járnia. Ezért számomra az, hogy itt bárhová regelhet az ember, nem körzeti orvos, és mivel ez nem egy szimpla orvosi rendelő, hanem kórház, így nekem kórház. :P

Én is voltam már sürgősségin többször is, mert a kórházak normál nyitvatartása akkor van, amikor épp dolgozom, de nekem hála az égnek sose volt vészhelyzet hangulata. Biztos annak tudható be, hogy nem nagy városban élek. :D

379. zelzele
2009. aug. 13. 17:04

Persze hogy veszhelyzet hangulatod volt, hiszen surgossegi:-)))))))))))

Egyebkent tenyleg nem nagy kunszt regisztralni a gp-nel, akkor automatice benne vagy az NHS adatbazisaban.

2009. aug. 13. 07:41
A surgurynél nem kell fizetni.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook