Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? fórum

Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
43. e14ebbbf07 (válaszként erre: 39. - 661e5a20a8)
2013. júl. 12. 06:59
Mondd, a hozzád hasonló bezzegelők miért tekintik azt a missziójuknak, hogy mindenkit kiosszanak, és lenézzenek? Frusztrál valami?
2013. júl. 12. 06:41
Ha kötelező is lesz a 3 éves kortól az ovi , akkor valószínűbb az , h sokan csak délig lehetnek majd ott , éppen azért , mert a szülő otthon van !
2013. júl. 12. 06:36

A konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, azt viszont konkrétan tudom, hogy 3 éves kortól kötelező az óvoda (a legújabb rendelet szerint). Ha már most kevés az "altatóhely", akkor mi lesz. Akinek pedig nem sajátos nevelési igényű a gyermeke, az örüljön neki. Ez épp elég problémát okoz, nem kell még miatta betámadni is. (Soha nem volt ilyen gyermekem.)

Érdekes itt néhány hozzászólást elolvasni.

Ez tükrözi a mai magyar valóságot, így inkább többet nem is mondok.

40. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Macskanita)
2013. júl. 12. 06:29
Az ovónőknek nem éppen az a munkájuk , h a problémás gyerekek / és szülők ! / problémáját megoldják !
2013. júl. 12. 06:29

Hjajjjj..... Miért szül gyereket (ráadásul 2-t is!) aki ennyire sanyarú sorsnak tartja az anyaságot??? Vagy az óvónőknek szánta?

Én két gyereket terveztem, azt fél is neveltem, és szívvel lélekkel törődtem velük, örültem, ha eljött a nyári szünet, és együtt lehettünk.

Ha már az első kiakasztott volna, biztos nem szülök még egyet.

Gondolom ilyen hozzáállással, majd Te fogsz legjobban csodálkozni, ha öreg korodra, vagy ha ne adj Isten, tehetetlen lennél, a gyerekeidnek eszébe sem jutna, hogy gondozzanak, hanem lepasszolnak valami otthonba, mondván: -Kész felüdülés, ha nem kell veled törődni.

Tudod, a sors, nem marad senkinek adósa.

38. forrest2010 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. júl. 12. 06:23
Arra , h az 5 éves már iskola előtt van , azt válaszolták , h délelőtt vannak a foglalkozások , akkor ott van a gyerek , du már csak játszanak és szabadfoglalkozások vannak .
2013. júl. 12. 06:17

Régebben ez úgy működött , h aki gyesen , gyeden ....egyéb jogcímen otthon volt a kisebb gyerekkel azoknak csak délig mehetett az ovis gyereke oviba . Még a reggelit / tízórait ? / se kaphatta azt , amit a többi ! ha vitt otthonról , akkor fogta a kis uzsis tasiját , ott külön a többitől megette !! Felháborított , mert a szülő szívesen fizetett volna többet , ha a gyerek azt kapja amit a többiek , még ha az zsíroskenyér volt is , de külön , mint egy kivert kutya ?!....

Akkor is voltak baromságok , de ma több van !

Akkor , aki onnan az oviból ment nyd-ba 1 !!!! egy ! ft-ért kapott ebédet , amit hordhatott a volt munkahelyéről , az oviból / holott nyd-as volt , nyd-at kapott !!! de ezzel segített az önkorm .! /

2013. júl. 12. 01:06
mint fizikailag, mint szellemileg = mind fizikailag, mind szellemileg...
35. Macskanita (válaszként erre: 8. - 051afb3266)
2013. júl. 12. 01:03

azt vártam, hogy az óvoda egy intézmény, és nem hallottam eddig, hogy csak aki dolgozik, annak a gyereke kapja meg a teljes ellátást, egész napra.Nem léhűtök itthon..hanem van egy féléves csecsemő gyermekem, és ha belegebednék, sem tudnék elmenni dolgozni, mert a törvény is tiltja...

másik dolog pedig az, hogy akinek van gyereke, az tudja, hogy a gyermeknevelés sokkal fárasztóbb, és kimerítőbb mint fizikailag, mint szellemileg mint bármilyen munka...nekem kikapcsolódás volt, mikor a nagyobbik fiam két és féléves korában elmentem dolgozni, ez nem vicc.

nem értem, miért keverik sokan a szezont a fazonnal, és keverik össze a gyedet, gyest, a NEM dolgozással, teljesen más dolog, munkanélkülinek lenni, és más dolog gyeden, vagy gyesen lenni..szerintem.

de ezt csak és kizárólag az tudhatja, akinek van legalább egy gyermeke.

Azért meg nehogy már nekem kelljen kellemetlenül érzenem magam, mert mertem vállalni mégegy gyermeket...ez így ebben a formában már majdhogynem diszkrimináció.

34. anya4005 (válaszként erre: 32. - Macskanita)
2013. júl. 12. 00:33
Ez is igaz,de valójában engem ez nem motívál,csak annyira izgága a nagyfiam,hogy tényleg jót tenne neki a társaság. Annyira várja az ovit,hogy mikor mondtam neki,hogy felvették,de le kéne szokni a pelusról,azonnal levette,és azóta csak alvásnál,vagy hosszabb útra használjuk,szóval igyekszik ő oda! Ha elmegyünk egy ovi mellett,be szeretne menni a gyerekekhez,ha játszóra megyünk,egész úton azt kérdezgeti,hogy lesznek-e gyerekek. Meg kéne ettől fosztanom csak azért,mert másnak dolgoznia kell,és kevés a hely az oviban? A páron 7-ből 7 napot dolgozik,hétvégén éjszaka is,hogy nekem ne kelljen,és ne szenvedjünk hiányt semmiben. Nem hiszem,hogy kevésbbé lennénk jogosúltak az ovira,mint más!
33. Macskanita (válaszként erre: 31. - Cserebogár8)
2013. júl. 12. 00:25
köszönöm, szia, neked is!
2013. júl. 12. 00:25

egyébként nem értem, hogy a közvélemény miért veszi egy kalap alá, a munkanélkülit, és a gyes vagy gyeden lévő, pár hónapos babával otthon levő anyukát...

míg a munkanélküli ráér "ténferegni"...addig bizony egy kisbaba állandó figyelmet igényel.Nem hiába hívják 7/24 múszaknak...

31. Cserebogár8 (válaszként erre: 28. - Macskanita)
2013. júl. 12. 00:24
Kívánom, hogy megoldódjon a probléma, sok örömet a gyerekeidben....most elköszönök, mert reggel meló, jó éjt mindenkinek.
30. Macskanita (válaszként erre: 26. - 051afb3266)
2013. júl. 12. 00:21
Sajnos nincs köztes óvoda...vagy integrált, vagy az értelmi fogyatékosok...hát szeerncsére utóbbi intézményt nem kell igénybe vennünk.
29. anya4005 (válaszként erre: 23. - Macskanita)
2013. júl. 12. 00:20
Szerintem is,és ettől nem érzem magam rosszúl,hogy így gondolom! Én sosem fogok tudni úgy játszani vele,mint egy hasonló korú gyerek,az öccse meg pici hozzá. Mellesleg én a picivel is szeretnék kettesben tölteni néhány hónapot,hogy behozza a fejlettségi lemaradását (nem beteg,csak lusta),és a nagy mellett ez nem megy. Járt heti 3X3 órát magán oviba,de onnan elhoztam,mert nem értettem egyet az ottani nevelési elvekkel.
28. Macskanita (válaszként erre: 27. - Cserebogár8)
2013. júl. 12. 00:20
Májusban költöztünk, és csak szeptembertől mehet...addig itthon van:-)
27. Cserebogár8 (válaszként erre: 22. - Macskanita)
2013. júl. 12. 00:19

Sajnálom a helyzetedet, de azt tudom mondani, hogy a muszáj nagy úr....vagy próbálj meg másik ovit keresni, ami kicsit közelebb van és nem vesz igénybe az ut és a cihelődés 1 órát.

Egyébként ez az állapot most a nyárra vonatkozik, vagy szeptembertől?? ez sem mindegy, mert, ha a nyárra akkor meg jogos az ovoda részéről, ha nincs is törvénybe. Van ahol nem is mehetnek egyáltalán azok a gyerekek akinek az anyukája nem dolgozik.

2013. júl. 12. 00:17
Akkor félreértettelek,másra gondoltam. Persze jó dolog az integrált nevelés, csak nem mindegy, hogy egy beszédhibás gyermek vagy egy szellemi fogyatékos kerül egy nagy létszámú csoportba. Tapasztalatból tudom, kivülállóként könnyű beszélni.
2013. júl. 12. 00:16
ahol 2 évig járt óvodába, na ott meg kötelező volt 8-4-ig az óvoda...
24. kszb (válaszként erre: 20. - Macskanita)
2013. júl. 12. 00:15
én ezt így elmondanám az óvónőnek, azzal együtt, h a kicsivel együtt nme tudsz a nagyért délre odamenni, mert akkor a kicsinek nincs napirendje.... ennyi.
23. Macskanita (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2013. júl. 12. 00:14

"Egyszerűen szeretném,ha oviba járna,sok gyerek közé,megtanulna együtt játszani,szocializálódna."

magyon sokat számít...

egy gyereknek a közösségben a helye, és nem pedig az anyja szoknyája alatt, illetve, kinek van ideje, ki az a nő, aki egész nap ráér a játszótéren lógni??? Hát én nem sajna...Pláne ősszel, télen, rossz időben...a gyereket meg megeszi az unalom otthon,mert bárki bármit mond, GYEREKNEK GYEREK A TÁRSA!!!

Szerintem...:-D

22. Macskanita (válaszként erre: 19. - Cserebogár8)
2013. júl. 12. 00:12
az a gond, hogy 9re hazaérek, majd fél 11kor már cihelődhetnék, hogy induljunk a babával az óvodába, hogy ott legyünk fél 12...re...Kicsit gáz.
21. anya4005 (válaszként erre: 14. - 051afb3266)
2013. júl. 12. 00:11
Nem mindenáron és nem lepasszolni! Egyszerűen szeretném,ha oviba járna,sok gyerek közé,megtanulna együtt játszani,szocializálódna. Szerintem ettől nem vagyok rögtön rossz anya,ahogy a megnyilvánulásodból kitűnik,hogy te annak gondolsz.
20. Macskanita (válaszként erre: 18. - 051afb3266)
2013. júl. 12. 00:10

Sajnos hiába nagyváros,nincs itt ilyen óvoda. a kis és nagycsoportot logopédiai óvodába járta, de muszáj, és elkerülhetetlen volt a költözés, emiatt az óvodaváltás. Sima óvodába , integráltan adtam, mivel "csak" beszédfogyatékos szerencsére, állítólag utazópedagógusok fogják ellátni ezt a feladatot.

Egyébként az előző speciális óvodában az irányelv az volt, hogy sajátos nevelési igényű gyermekek integrált nevelése , csak akkor van esélyük a sikeres iskolakezdésre, ha minél több időt töltenek az óvodában.

Ezt tudnia kell a vezető óvónőnek is.

Arra lettem volna k

íváncsi, hogy mit tehetnék ezért, ezügyben, hogy ne agyerek igya meg a levét, ha úgymond kinyitom a számat...

19. Cserebogár8 (válaszként erre: 17. - Macskanita)
2013. júl. 12. 00:07
Nagyon sok helyen van így, valóban helyhiány miatt. Délután, abéd után már csak alvás, pihenő van, aztán uzsonna és gondolom nem bezárásig szeretted volna otthagyni a gyereket, akkor meg már vinnéd haza, 3 körül, úgy, hogy ha a kisebb gyerek menetrendjét nem zavarná meg tulajdonképen nem sok jelentősége van, hogy haza viszed, vagy ott altatod szerintem.
18. 051afb3266 (válaszként erre: 13. - Macskanita)
2013. júl. 12. 00:04
Igen a gyógypedagógusnak, de nem egy sima ovónőnek. Nem tudom, milyen oviba adtad? Van ott ilyen szakember? Mert ha nincs, akkor ne várd, hogy ők megtudják neki adni azt a fejlesztést. Ugyanis ahol, ilyen gyerekekkel foglakoznak, ott kisebb a csportlétszám, éppen azért , hogy megkapják azt a figyelmet, ami a fejlődésükhöz szükséges.
2013. júl. 12. 00:03

másik óvodában így fejezte ki magát egy óvónő:"az állam tudtommal a teljes napra finanszírozza a gyerek őrzését-ellátását"...

Nem azért tettem fel a kérdést, hogy betámadjanak, hanem azért, hogy választ kapjak, előítéletek nélkül.

16. kszb (válaszként erre: 15. - Cserebogár8)
2013. júl. 12. 00:01
aha.. ezt nem tudtam. Csak abból gondoltam, mert azért a suli sem délig tart, h az iskola előkészítő év talán ebben is felkészíti a gyereket....
15. Cserebogár8 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. júl. 12. 00:00
Ebéd után már nincs semmilyen foglalkozás ami az iskolai előkészítőre vonatkozik.
14. 051afb3266 (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2013. júl. 11. 23:59
Nem neked szólt, de téged sem értelek. Ha nem akartad mindenáron lepasszolni, akkor miért mentél el 3 helyre is?? Társaság szempontjából meg ott a játszótér.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook