Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? fórum

Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
73. kszb (válaszként erre: 67. - Forrest2010)
2013. júl. 12. 20:39

nme veled háborgok! :)

Hanem ezt az egészet marhaságnak gondolom, és ugyan mindenképpen úgy gondolom, h a családnak kell megmaradnia a gyerek életében az elsődleges élettérnek, de hogy várjuk el tőle, h a suliban ne bőgjön anyuci után, h tudjon figyelni az órán, és tartósan koncentrálni, tanulni egész nap, ha közvetlen a suli előtt sincs hozzászoktatva ahhoz, h vannak kötelességei, és nem csak anyuci szoknyája van, hanem egy közösség is, aminek szerves tagja....

Érted? Értetlenül állok a dolog előtt, és azelőtt, ahogy itt nekimentek a kérdezőnek, h minek szült még egyet, meg elveszi a helyet csak más elől, stb....

72. Kismanó86 (válaszként erre: 70. - Macskanita)
2013. júl. 12. 18:16
Mivel kötelező az óvoda, most már 3 éves kortól, így oldja meg az állam, hogy minden gyereknek jusson férőhely. Különben pedig nem látom be, hogy mitől lenne az óvónőknek könnyebb, ha elhozod a gyereket délben. Utána alszanak, majd szabad játék, amit csak felügyelnek. Nem mindegy, hogy 20 gyerek, vagy 21.
2013. júl. 12. 18:14

Nincs ilyen törvény!

Szerintem állj a sarkadra, nem tudom, ki mondta ezt neked, de ha óvónő, akkor irány a vezető. Ha pedig az nem megy, akkor a fenntartó. Ennyi, nem kell lelkifurdalásodnak lenni.

70. Macskanita (válaszként erre: 40. - Forrest2010)
2013. júl. 12. 18:09
az meg nem a mi problémánk, hogy a férőhelyet megoldjuk...:-)
2013. júl. 12. 17:37
igényünk
68. Macskanita (válaszként erre: 66. - Forrest2010)
2013. júl. 12. 17:37
az én igényem csak annyi, hogy ugyanúgy ott lehessen egész nap, azaz uzsonna utánig, mint a többi gyerek, és ne különböztessék meg, csak azért, mert kistesója van...lehet bután hangzik, de a mi igáéyünk annyi, hogy közösségben legyen a gyerek.
67. forrest2010 (válaszként erre: 60. - Kszb)
2013. júl. 12. 16:31
Miért háborogsz ? Csak a saját tapasztalatot írtam le , h anno , hogy volt , nem én találtam ki , ezt láttam , hiába nem értettem egyet vele , ez volt ! Ha az ember kíváncsi véleményekre , akkor el kell ismerni azt is , ha más máshogy lát dolgokat .
66. forrest2010 (válaszként erre: 54. - Macskanita)
2013. júl. 12. 16:08

Nem érzem magam tökéletesnek , ahogy senkise az ! csak 20 gyerek mellett hiába lenne egy ! gyereknél más igény , mint ami belefér az idejükbe , energiájukba ! még akkor is ha nem délig szól a munkaideje , a tied se fél napra szól !

Tudod , ha indítasz egy témát , akkor nem csak olyan válaszokat kapsz , ami tetszik majd , sokan, sokféleképp látjuk a dolgokat , ilyen a világ .

65. 661e5a20a8 (válaszként erre: 53. - Macskanita)
2013. júl. 12. 15:50
Hát igen. Nem lehet mindenki olyan okos mint Te! :DDD Ilyen bugyutáknak is lenni kell mint én. :P
64. kszb (válaszként erre: 62. - Macskanita)
2013. júl. 12. 12:13
hát ezért nem értem én sem ezt a hozzáállást, h egy dolgozó elől foglalod a helyet a gyerekeddel... a tied már óvoda köteles! Tetszik, avagy sem, az oviban a helye!
2013. júl. 12. 12:12
Valóban : át kell siklani az ilyen emberek felett! Nem is értem: vagy nem olvastak el minden hozzászólást,vagy ennyire nem értik,hogy nem neked van szükséged a "szabadságra",hanem a gyereknek a közösségre! Így van nálunk is,és véletlenűl sem lesz lelkiismeret furdalásom,ha a gyerekem bárki elől "foglalja" a helyet,holott én ráérek! Nem az számít,más mit gondol,hanem az,hogy a gyerekem jól érezze magát!
62. Macskanita (válaszként erre: 51. - 051afb3266)
2013. júl. 12. 12:09
Minden gyereknek joga van , sőt ötéves kor felett tanköteles - óvodába járni, ha dolgozik az anyja, ha nem...
61. kszb (válaszként erre: 51. - 051afb3266)
2013. júl. 12. 12:09
már bocs, de miért is foglalná a helyet egy dolgozó elől?????
60. kszb (válaszként erre: 38. - Forrest2010)
2013. júl. 12. 12:05

és arra nincs szüksége egy 5 évesnek??????

Ezt a marhaságot....

Illetve ezt a kevés a hely az oviban dolgot sem értem.... Ha du nincsenek olyan foglalkozások, amik kötelezőek lennének, akkor talán szabadul fel hely azzal, h ebéd után hazaviszik a szülők a gyerekeket????? Nem! Így aztán nme mindegy, h ott maradnak, vagy sem?????

Ugyan régen voltam már ovis, de utána, amikor már keresőképes voltam, dajkaként töltöttem egy kevés időt az otthoni oviban. Saját oviskorom emlékei alapján, és a melóban ott töltött időről is olyan emlékeim vannak, h az óvónők du-ra is találtak ki játékos fejlesztőket..... És nme csak kicsapták az udvarra játszani a gyerkőcöket.....

2013. júl. 12. 11:59
látom a hoxára felesleges kiírni dolgokat, ha az ember tapasztalatcserét szeretne..mert mindig akadnak hiénák, akik kifordítják, csűrik csavarják...máshogy adják elő a dolgokat...
2013. júl. 12. 11:58
köszönöm mindenkinek, aki segített!
2013. júl. 12. 11:52

Gondoltam, hogy lesznek támadások is, de ennyire sötét, és rosszindulatú hozzászólásokra nem számítottam azért.

Egy gyerekről van szó, könyörgöm!!!

dehát mindegy, az ilyeneken át kell siklani.

56. Macskanita (válaszként erre: 51. - 051afb3266)
2013. júl. 12. 11:50
nagyon primitív a hozzászólásod, mert nem én, hanem egy gyerek foglalja el a helyet...:-) vagy, gondolom nincs gyereked...
55. Macskanita (válaszként erre: 43. - E14ebbbf07)
2013. júl. 12. 11:48
mert gondolom SEMMI dolga nem volt neki...anyu apu megoldotta.Az ilyenekkel nem is kell törődni...:-)
54. Macskanita (válaszként erre: 40. - Forrest2010)
2013. júl. 12. 11:46

még egy butaság...

Senki nem írta, hogy az én úgymond "problémás" gyermekem problémáját nekik kell megoldani...(szánalmas, ahogy egy gyermeket minősítesz, és te érzed magad a tökélynek, ahogy írásodból lejön...), viszont feladata, hogy köteles a gyermekkel a munkaidejében úgy foglalkozni, ahogy azt a munkaköri leírása előírja...A munkaideje pedig nem délig szól tudtommal...

53. Macskanita (válaszként erre: 39. - 661e5a20a8)
2013. júl. 12. 11:43
ha végigolvastad volna, miért van szüksége a gyereknek a KÖZÖSSÉGRE , akkor nem írnál ekkora nagy butaságot...huh...:-D
2013. júl. 12. 09:57

Az én kisebbik fiam ugyan már 9 éves elmúlt, úgyhogy nem mostani példát tudok mondani...


A nagyfiam, amíg én a kicsivel gyes-en voltam, egész nap az oviban volt és nem szóltak érte egy szót sem. Mondjuk igényelte is a gyerek, szeretett ott lenni.


A kicsit, amikor ovis volt, elhoztam mindig ebéd után. Ő is maradhatott volna, de nem tudott aludni, így csak kínszenvedés volt neki a forgolódás.


Viszont! Az iskolában nagyon megszenvedte, hogy 4-ig kell bent lennie. A mai napig azt mondja: nem baj, hogy tanulni kell, csak ne kellene olyan sokáig ott lenni. Egyszerűen ahhoz volt szokva, hogy 1 órakor mindig hazajött.


Szóval talán a gyereknek is jobb, ha ott lehet egész nap - ezt utólag mondom, pedig én imádtam, hogy velem volt délutánonként és most sem bánnám, ha előbb eljöhetne a suliból...

51. 051afb3266 (válaszként erre: 35. - Macskanita)
2013. júl. 12. 09:29
Senki nem mondta, hogy szüljél még egyet. És igen gond, ha egy dolgozó elől foglalod a helyet. Nem az ovódának, bölcsődének szűltél, hanem saját magadnak.
2013. júl. 12. 08:13

Nincs ilyen törvény.

Nyári szünetben, mivel összevont csoportok vannak és kevés óvónő (hiszen a aszabadságokat ki kell adni), ezért akinek van lehetősége otthon tartani, azt általában ebéd UTÁN hazavitetik. Ez nem jogos, de így szokták.

A legrondább a Ti helyzetetekben, hogy még ebédet sem kap, ha jól gondolom....


Nyári szünetben amúgy nincsenek foglalkozások, pláne speciális gyógypedagógiai, logopédiai órák nincsenek. Nyáron tulajdonképpen csak megőrzés van.


Én is a jegyzőt említeném meg, vagy előtte bemennék az önkorm. oktatási osztályára és kérném az állásfoglalásukat ez ügyben.


De törvényi alapja ennek nincs.

49. patyoma (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. júl. 12. 07:54
Nincs ilyen törvény. Mond ki a varázsszót nekik: jegyző
48. e14ebbbf07 (válaszként erre: 45. - Papp Szilvia)
2013. júl. 12. 07:48
Jaja, 2009 előtt volt olyan jogszabály, hogy a GYET-en lévők (főállású anyák) nem vehették igénybe az ovit, csak fél napra, de 2009.01.01-től ez megszűnt,illetve módosult, ma már időkorlátozás nélkül vehetik igénybe az óvodai ellátást.
2013. júl. 12. 07:44

Én is itthon vagyok a picivel aki most lesz 5 hónapos. A nagy 6 éves lesz szeptemberben. Nálunk azt találták ki hogy az utolsó 1 hónapra szünet előtt már nem vihetem a gyereket, mert úgy sem csinálok itthon semmit.

Én a sarkamra álltam miután megbeszéltem a fiammal is a dolgot. Ő sem akart itthon maradni amíg a barátai az oviban vannak. Ebéd után sem hoztam el csak 1-2 alkalommal, mert a pici pont akkor alszik, így fel kell keltenem hozzá, a másik pedig hogy mivel délután nincs foglalkozás, így az udvaron tud önfeledten játszani a barátaival.

Ezek mellett én tanulok is, tudom, erre is lehet azt mondani hogy minek szülök gyereket ha nem csak rájuk koncentrálok, de ezt meg azért teszem hogy ha vissza kell mennem dolgozni akkor is több időt tudjak majd velük tölteni.

46. Milup2 (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2013. júl. 12. 07:36
Nálunk az oviban pedig pont az ellenkezője van. Kiscsoportos a fiam. Én nem dolgozom. És minden gyerkőcnek ott "kell" aludni, uzsonnázni, s utána lehet menni értük. Csak esetleg, ha vmelyik nagyon nem akar ott aludni, őt ebéd után hazavihetik (1 kislány sírt állandóan, s mivel anyukája szintén nem dolgozik, hazaviszi, hogy ne szenvedjen).
2013. júl. 12. 07:26

Érdekes fórum,hsz-ok...

1. Nincs ilyen trv...vezesd fel a vezetőnőnek h megoldhatatlan,és mivel sni-s is,mindenképpen ragaszkodsz az egesz naphoz,ahogyan az trv-leg jogod...jobban ne menj bele,de a trv és a jog szót kimondhatod:-)

2. En is gyeden vagyok azegy évessel,a lányom 3, felvették,es a szülőin külön szóltak h NEM vihetjük el alvás előtt csak azután a gyerekeket,mert nekik KELL h más társaságban legyenek.

2013. júl. 12. 07:06
Itt nálunk Németországban ezt teljesen természetes.Mindennap délig van ovoda utána 2-től 4-ig és pénteken csak délelőtt.Gyakorlatilag az ovi mellett is felállíthatnék egy sátrat vagy odaköltözhetnék a kapujába.És ez 100 Euró havonta.Se kaja se ottalvás...........Reggelit uzsonnát innivalót viszel.....hogy mikor dolgoznak az anyukák?szinte sosem........
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook