Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? fórum

Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
133. vidámanyuka (válaszként erre: 132. - 4c1a787e8f)
2013. júl. 15. 19:09

Nincsen olyan szabályozás,hogy GYED vagy GYES mellett csak ebédig lehet oviban a gyerek.

Gondolom a túlterheltebb ovikban van ez az íratlan szabály...de ne hagyd magad ha te így érzed jónak akkor állj ki az érdekeid mellett!

132. 4c1a787e8f (válaszként erre: 126. - Macskanita)
2013. júl. 15. 18:28

Már én is készülök jogászt kérdezni emiatt.


Egyébként senkivel ne törődj a világon!!


Egyébként ahogy én olvastam nincs, mert a minimumot írják elő, és nem a maximumot. De nem vagyok jogász, és lehet, hogy az önkormányzatok, vagy egyéb fenntartók ezt szabályozhatják..


Megpróbálok keresni egy oldalt, ahol konkrét jogi választ adnak. A véleményekre magam is teszek, tettem is mindig, és jól is tettem...

131. tücsimücsi (válaszként erre: 127. - Lilibe)
2013. júl. 15. 18:15

"Szerintem egy óra nem olyan sok, főleg nyáron a délutánból, hogy játszanak egy jót a gyerekek. Szerintem nem sokan rohannak haza óvoda után, hanem még elmennek játszóterezni egyet a barátokkal, vagy egymáshoz."


Nem olvastad el figyelmesen: ez ősztől lesz aktuális, most nyáron mindkét gyerek otthon van vele!!

130. tücsimücsi (válaszként erre: 128. - Lilibe)
2013. júl. 15. 18:11

Dehogyisnem! Az én lányom áldott jó gyerek volt mindig, de ha valami közbejött ( családi dolog)és jeleztem hogy ebéd után elvinném, csak látni kellett volna az óvónénik arcát, hogy eggyel kevesebben lesznek. Ugyanez volt a helyzet a fiamnál, pedig különböző oviba jártak.


Az anyukának pedig nem teher a nagyobbik, de igazán meg lehet érteni, hogy időbeosztást tekintve problémásabb elvinni a gyereket minden áldott délben. Nem a lábát lógatja otthon, ott a kicsi, neki is van egy rendszer az életében, mikor eszik mikor alszik, már nem újszülött hogy betegye a kocsiba aludni, amíg elmegy a nagyobbért. Gondolom mire megfőz, akkor kéne a nagyért indulni, és pl. a kicsi akkor még nem is evett, aztán tisztába rakni, felöltöztetni etc.


Hihetetlen számomra hogyan nem lehet ezt megérteni.

129. tücsimücsi (válaszként erre: 127. - Lilibe)
2013. júl. 15. 18:04
A fórumindító gyermeke pontosan hogy nagycsoportos lesz ősztől! Tehát igenis ahogy írod ajánlatos is lenne neki egyész nap az oviban lennie.
128. lilibe (válaszként erre: 122. - Tücsimücsi)
2013. júl. 15. 16:44

"Szerintem ha már úgyis fel van véve, miért nem maradhatna délutánig? Inkább az óvónőknek jobb, ha kevesebb gyerekre van gondjuk." - Ezt a feltevést meg is lehet fordítani ám...

Nem hiszem hogy egy gyerekkel több megterhelőbb lenne egy óvónőnek. :-)

127. lilibe (válaszként erre: 123. - Tücsimücsi)
2013. júl. 15. 16:39

Egy szóval nem írtam azt hogy ne vigye a gyermeket az intézménybe. Leírtam, hogy telik egy délután az óvodában, azt hogy délután már nincs nagyon idő játékra. Természetes, hogy a gyerekeknek kell a rendszer az életükbe, a családban és az intézményben is. Az oviban ugyanúgy van rendszer és szabály délelőtt is, nem csak délután.

És nem is a rendszeresség megtanulásáról volt szó, hanem a délutáni játékról.


Szerintem egy óra nem olyan sok, főleg nyáron a délutánból, hogy játszanak egy jót a gyerekek. Szerintem nem sokan rohannak haza óvoda után, hanem még elmennek játszóterezni egyet a barátokkal, vagy egymáshoz. A tél lehet egy kicsit másabb a korai sötétedés miatt.


A nagycsoportban már ajánlatos egész nap ott lenni az oviban. Így egyáltalán nem nagy váltás, hogy egész napozni kell első osztálytól, hiszen nagycsoportos korától megszokja.

2013. júl. 15. 15:58

Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény?

Konkrétan ez volt a kérdésem...nem a magánéletemben való vájkálás. A többi rám tartozik.

125. Macskanita (válaszként erre: 123. - Tücsimücsi)
2013. júl. 15. 15:57
dettó, csak nekem a férjem 5korér haza, anyám 75 km-re arrébb lakik, rokon nulla itt a környezetben, még csak barátnő sem, hisz 2 hónapja jöttünk ide lakni.
124. Macskanita (válaszként erre: 122. - Tücsimücsi)
2013. júl. 15. 15:56
dettó...
123. tücsimücsi (válaszként erre: 116. - Lilibe)
2013. júl. 15. 15:33

Szerintem meg nincs igazad.

MERT: pontosan a gyereknek ezt is meg kell tanulnia, meg kell ismernie a rendszerességet és szabályokat, hogyan működik ez nemcsak otthon hanem közösségben! Ágyazás, mosakodás, uzsonnázás, öltözés együtt a társakkal stb.


A másik: nem tudom hány szülő vinné el hozzájuk a gyereket játszani pont délután amikor már apa is hazaér, együtt a család. Mert gondolom a kortársai délutánig vannak oviban.


És mostanában rengeteg az iskolaotthonos suli (egész napos). Főleg hogy bevezették vagy bevezetik, azt hogy szeptembertől mindenhol ezt akarják, még 5.-be is.

Az se jó ha megszokja hogy csak délig van mindig, a suliban meg nagyon nagy váltás lesz neki.

122. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. júl. 15. 15:25

Az én lányom 3 és fél éves volt mikor az öccse született, és senki nem mondta sose hogy hozzam el délben.

Szerintem ha már úgyis fel van véve, miért nem maradhatna délutánig? Inkább az óvónőknek jobb, ha kevesebb gyerekre van gondjuk.

Elég sűrű a program egy pici babával meg még egy 1-2 évessel is.

El sem tudtam volna képzelni én akkor hogy oldom meg. Anya volt az egyetlen segítségem, de ő is dolgozott és a férjem is. Mivel vásárolnom is kellett, volt hogy a szomszéd néni jött le addig a picire vigyázni, amíkor nagyon rossz idő volt, és nem akartam a kicsit vinni. Aztán ott volt a mosás, vasalás, takarítás és a FŐZÉS!!! Mert nekünk azért kellett a főtt kaja.

Szerintem ne hagyd annyiba!!!

121. jozsi.38 (válaszként erre: 120. - 6dc05f5e13)
2013. júl. 15. 10:24
hol írtam azt, hogy lenézed? :) olvass vissza :P csupán azt írtam, hogy így önigazolsz, hogy egyet volt kedved vállalni, ezért ekézed
120. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 118. - Jozsi.38)
2013. júl. 15. 09:25

Ki nézi le?Hol írtam ezt?:)

Igen vannak nyilván okok,hogy miért nem akartam másodikat.És ezek között az okként szerepel,hogy tudom mit tudok vállalni ismerem a határaimat, energiámat és hogy mennyi figyelmet tudok adni.Mi evvel a bajod?

119. Dina68
2013. júl. 15. 08:51

Akár SNi gyerek,akár nem, az oviban valóban délelőt van foglalkozás.A délután az alvás,játék.beszéet fejleszteni otthon is lehet.Aki gyeden van vagy munkanélküli,az ne tegye egész napra oviba a gyereket,persze akié iskolába készül,annak kötelező a fél nap.

Macskanita nem az óvodára kell háritani a fejelsztést egy 20-as létszámnál nem emgoldható teljes mértékben.A te feladatod a délutáni otthoni fejlesztés,ezt mint pedagógusnak a véleményem.

118. jozsi.38 (válaszként erre: 111. - 6dc05f5e13)
2013. júl. 15. 07:09

ez a legnagyobb hülyeség amit eddig életemben olvastam. egy kicsi ellátása sosem egyszerű, akkor te a gyereked 18 éves korában vállalj másodikat, addigra tényleg könnyebb lesz az elésővel :P

az, hogy te ezzel önigazolod, hogy nem akartál csak egyet, elég feltünő :) ettől még nem kellen ekézni azokat, akik egynél többet vállalnak

117. forrest2010 (válaszként erre: 110. - Macskanita)
2013. júl. 15. 04:59
Persze , ahány gyerkőc annyi féle , az én gyerekeim se egyformák , a lányom valamikor előfordult , h nem örült ha 1/2 4-kor már értük mentem , mert éppen akkor kezdett mesélni az ovónéni . Annyi szerencsénk volt míg kicsik voltak , h az udvarba 5 hasonlókorú gyerek volt , így ők mindig gyerektársaságba voltak .
116. lilibe
2013. júl. 14. 23:12

A délután egy óvodában (legalábbis ahol én dolgoztam ):

14:30-kor folyamatos ébresztő, öltözködés, ágyak rendbetétele, fésülködés, mosdó, ez főleg egy 25-27 fős csoportban, pláne ha kisebb korosztály bizony eltart 15 óráig,

15 óra körül leülnek uzsonnázni, ez is eltart egy félórát, kiosztani az ennivalót, innivalót, mindig van lassabban, komótosabban evő gyerek, és ugyanúgy mint az előzőnél, minél fiatalabbak, annál tovább tart,

15:30 körül kimennek uzsonna után a mosdóba. Míg az óvónő leellenőrzi a nagyobbaknál, hogy mindenki lehúzta a WC-ét, feltűrte a ruha ujját, megmosakodott, derekát begyűrte lányoknál, fiúknál külön-külön, legalább 10 perc, kicsiknél ugye rengeteget kell segíteni, még nem önállóak így ott még több idő.

Tehát mire bejutnak a terembe egy kis játékra, ott van fél 4, háromnegyed négy. Előfordul, hogy még elismétlik a héten vett dalokat, mondókákat, verseket, főleg ha készülnek valamilyen eseményre (pl. anyák napja). Ki lehet számolni, hogy mennyi idő is marad a játékra. Azért nem szeretik már akkor, ha jönnek értük, mert éppen akkor kezdtek bele a játékba, vagy éppen akkor melegedtek bele, vagy jutott játékötlet eszükbe.


Ha az a cél hogy gyerektársaságban fejlődjön a beszéde, akkor több értelme van délután meghívni a pajtásokat egy óra játékra, mert az oviban délután erre nem sok lehetőség van.

115. LiliAle (válaszként erre: 102. - Noarashi)
2013. júl. 14. 21:16
Igen, másképp fogod látni!
114. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 109. - Milup2)
2013. júl. 14. 21:08

Kétségtelen van ilyen is.

Az én lányom imádta az óvodát, nagy közösségi figura a mai napig.Központban van mindig,sok barátja van, most megy negyedikbe és ha úgy alakul és eltudom a suliból hozni fél 4 előtt,azért nagyon hálás.

113. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 102. - Noarashi)
2013. júl. 14. 21:06

Egyetértek.Az óvodai ottlétnek a lényege a délelőtt.

Egy óvodás gyermek képességfejlődése délutáni órákban csekély mértékű.Akkor már inkább a biztonság, a pihenés, a családé a szerep.

112. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 97. - Macskanita)
2013. júl. 14. 21:03
Minden nap közösségben van úgy is,ha elhozod délben:)
111. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 96. - Macskanita)
2013. júl. 14. 21:02
Én igyekszem érteni.Amit a bizottság ír,az meg is valósul délelőtt.Akkor vannak az érdemi foglalkozások is és minden nap közösségben van.De nem akarok ezen lovagolni,ha te úgy érzed erre van szüksége a fiadnak akkor küzdjél ezért.Én tényleg csak azt írtam le,amit gondolok és gondoltam 10 évvel ezelőtt is erről.Én amikor még azon gondokodtam,hogy ha válallnék második gyereket,mindenképenn olyan idős korában az elsőnek, amikor a kicsi ellátása nem ennyire nehezített. Pont azért amiket láttam körülöttem,de én így gondolom így is csinálom,más pedig tényleg úgy csinálja ahogy neki jó.A beszédfejlődés szempontjából kétségtelen,hogy a közösségnek nagy szerepe van.
110. Macskanita (válaszként erre: 108. - Forrest2010)
2013. júl. 14. 18:16

közel vagyok a 40hez.ért már pár meglepetés sajna...:-(

Egyébként kikérem valóban mégegyszer a kezelőorvos véleményét...3 hónapos kora óta hordtam koraira, stb...Ha ő ismét a közösséget forszírozza, akkor nem fogom ezt megvonni a gyerektől.Eddig 2évet speckó logopédiai óvodába járt, ahol kötelező volt a 8-16-ig, ezt szokta meg, ő olyan gyerek, nos, aki szeret óvodában lenni, szeret gyerekek közt lenni, elvan a felnőttekkel is, eljátszik velem is, de hamar megunja...

109. Milup2 (válaszként erre: 81. - 6dc05f5e13)
2013. júl. 14. 16:45

Érdekes, mert nálunk (korábban írtam) direkt szóltak az óvónők, hogy ne vigyük el a gyereket ebédkor, hanem legkorábban csak 15h után (alvás, uzsonna után)...

Minden szülőnek szóltak...Mindegy, hogy ki van otthon,mert nem dolgozik, vagy gyesen van...


Én nem dolgozom, de a fiamat azért hagytam délután 16h-ig az oviban (most nyáron nem viszem, szeptemberig), mert nem akart hazajönni..mert nagyon jól érzi ott magát. Szeret a gyerkőcök között..Mikor 16h-kor mentem érte, akkor sem nagyon akart hazajönni, mert még volt ott barátja, és szívesen volt velük...

Miért ne maradjon akkor tovább?

Nem is értem, miért kell ok nélkül leszólni anyákat?!?


Nyáron is vittem volna, de az összevont csoportok miatt, meg hogy kevés csoporttársa van ott, inkább nem vittem...

108. forrest2010 (válaszként erre: 97. - Macskanita)
2013. júl. 14. 15:59
Ne sértődj meg ! ne kapd fel a vizet ! és főleg ne haragudj meg ! csak elmondta ki-ki a saját tapasztalatát , véleményét , a végén úgyis döntesz , leszűrsz és azt teszel , amit jónak látsz . Hidd el ennél sokkal faramucibb dolgok is fognak majd érni az életben , végülis nem harapjuk le a fejed ! még annyira fiatal vagy , kicsit megedződsz attól , h más véleményeket is hallasz , sokan sokféleképp látjuk az életet .
107. forrest2010 (válaszként erre: 101. - Cserebogár8)
2013. júl. 14. 15:49
Egyik kolleganőm kislányának volt benne része , randa dolog ! mit tehet egy gyerek arról ? h egy faluban többnyire ismerik egymást az emberek és nem maradnak titokban dolgok .
106. Noarashi (válaszként erre: 104. - Lilibe)
2013. júl. 14. 15:15
Ez így vagy!
105. lilibe
2013. júl. 14. 15:12
Egyébként ilyen törvény nincs, finoman megkérhetnek arra, hogy délben hazavidd a gyermekedet.
104. lilibe
2013. júl. 14. 15:11
Én még egy gyerekkel sem találkoztam az oviban aki délben ne szeretett volna hazamenni, akármennyire is imádott ott lenni. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook