Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? fórum

Amikor az óvodából haza KELL vinni a gyereket délben...van ilyen törvény? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
103. Cserebogár8 (válaszként erre: 102. - Noarashi)
2013. júl. 14. 12:48

Bocsi....én azt írtam, hogy jól látod a dolgokat, főleg, hogy gyereked sincs!

De szülő és szülő között is nagy külömbség van, mint, hogy a kisújjunk sem egyforma.

A fórum indítója csak tanácsokat, tapasztalat megosztásokat kér, kap hideget-meleget, és majd saját belátása szerint fog dönteni úgy is. Van még 2 hónapja, hogy átrágja mi a jó a gyerekének, mert a szerint kell cselekedni.

102. Noarashi (válaszként erre: 100. - Cserebogár8)
2013. júl. 14. 12:35

Visszaolvastam, azt hittem csak a nyárról van szó.

De nézzük a gyerek érdekét egy csöppet, ne az óvónőét, meg az anyukájáét.

Délelőtt megy oviba, ott van ovis társaival, játszhatnak, vannak foglalkozások. Szóval megy a szocializáció, minden ami kell.

Délután a legtöbb oviban alvás, majd szabadfoglalkozás van.

De a gyerek nem hülye, és tudja nagyon jól, hogy anyu otthon van a kistesóval. És ő meg ide van lepasszolva.

Most lehet itt puffogni rám, hogy mekkora baromságokat írok, meg nincs lepasszolva stb.

De én a gyerek helyében igenis akarnék délután otthon lenni, otthon pihizni, anyuval.

Amúgy meg jönnek itt azzal hogy a gyereknek a legjobb társa a gyerek. Ezzel nem értek teljesen egyet. Korosztálytól és gyerektől függ. De bőven kielégül ezen igénye délelőtt is. Délután meg közös séta anyuval, meg a trónfosztó kistesóval :)

Szóval nekem nincs gyerekem, így könnyen pofázok. De miért olyan nagy dolog délután ha amúgy sem dolgozom, otthon lenni a gyerekemmel? Nem értem. De ha majd lesz 2 gyerekem, akkor visszatérek ide, aztán lehet hogy én is máshogy fogom gondolni.

101. Cserebogár8 (válaszként erre: 90. - Forrest2010)
2013. júl. 14. 12:13

Így igaz, én már csak tudom :)

Mondjuk én ilyet sosem tettem és tennék!!!!!!!!!!!

100. Cserebogár8 (válaszként erre: 99. - Noarashi)
2013. júl. 14. 12:12
Ez mind igaz amit leírtál, de itt most nem a nyárról van szó, hanem a nevelési évről, olvass vissza.
2013. júl. 14. 12:02

Óvodaköteles, de gondolom azért kérik az óvónők, hogy aki amúgy is otthon van, az vigye már haza ebéd után. Az aki estig dolgozik, azt csak nem kérhetik meg ilyenre.

Nem hiszem hogy jegyzővel és hasonlóval kellene támadni, hanem kicsit belegondolni abba, hogy óvónénik, dajkák is ki kell hogy vegyék a szabadságukat, és ilyenkor csökkentett létszámmal dolgoznak, hosszabb műszakban. Dajkáknál is egy ember végzi két ember munkáját.

Tudom, hogy ezt sokan leszarják, és csak verik a tamtamot.

Ha amúgy évközben rohadtul meg vagy elégedve az ovival, az óvónővel, a dajkával, akkor lehet kicsit rugalmasabban kezelni azt hogy vidd haza délben a gyereked. És nem jogokkal követelőzni.

2013. júl. 14. 12:00
MÁJUS KÖZEPÉN KÖLTÖZTÜNK, ÉS HA AKARJÁTOK TUDNI, Ő AZÓTA NINCS ÓVODÁBAN...MÉG MIELŐTT ISMÉT VALAKI IDEÍRJA, HOGY NYÁRON MIT AKAROKÉN...a tanévről beszélek!!!
97. Macskanita (válaszként erre: 92. - Forrest2010)
2013. júl. 14. 11:59
ez nem így van...de kifordítjátok a dolgokat, NEKEM NEM AZ A LÉNYEG, HOGY OTT MARADJON, NEM NEKEM A FONTOS, HANEM NEKI, A KÖZÖSSÉG A BESZÉDFEJLŐDÉSE SZEMPONTJÁBÓL. MIT OLYAN NEHÉZ EZEN MEGÉRTENI?
96. Macskanita (válaszként erre: 94. - 6dc05f5e13)
2013. júl. 14. 11:57

NEM értitek meg, hogy orvos és bizottság szerint KELL a gyereknek a közösség?itt ez a lényeg, ezért hagynám gyerekek közt többet...nem azért mert nekem útban van, de nem írom le többször, aki ezt nem érti meg, annak mindegy.

Amelyik óvónő meg visszaél dolgokkal...hááááát, nem szerrtném megtudni.

95. Macskanita (válaszként erre: 94. - 6dc05f5e13)
2013. júl. 14. 11:55
hóban, fagyban sárban sétálok majd a picivel..micsoda ötlet...
94. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 92. - Forrest2010)
2013. júl. 14. 10:55
Úgy tűnik,mert semmi bántót nem írtam.Neki sem lenne abból hátránya,ha elgondolkodna és nem feltétlenül minden áron a délutáni ott maradás lenne a fontos.Igaz persze, sok dolog múlhat anyagiakon is,de akár egy fejlesztő órára is elvihetné abban az időben és a pici is aludhatna közbe sétál vele egy nagyot.Vagy akár megbeszélni az óvónőkkel hogy 3 napot ott marad,kettőt elhozza.Biztos keresnék megoldásokat,ha már két gyermeket vállaltam.
93. vidámanyuka (válaszként erre: 86. - Macskanita)
2013. júl. 14. 10:29

Az SNI gyerektől elgtöbb helyen félnek,tudom,tapasztalom..

Lehet,hogy azért tartanak a fiadtól,mert nem ismerik..szerintem állj ki a jogaidért és ne vidd haza ebéd után!

92. forrest2010 (válaszként erre: 88. - 6dc05f5e13)
2013. júl. 14. 06:12
NEM ENGEDI meg ! csak bólogathatsz , igazat adhatsz , helyeselhetsz , ennyi a lehetőséged , meg az enyém is , különben irgum-burgum !
91. forrest2010 (válaszként erre: 84. - Kszb)
2013. júl. 14. 06:08
Én úgy látom , h rengetegen hivatkoznak a jogaikra , és csak arra ! nem érdeklik őket észérvek .
90. forrest2010 (válaszként erre: 89. - Cserebogár8)
2013. júl. 14. 06:05
Azért is jobb ha ilyeneket nem tudnak , mert az a védtelen gyerek láthatja kárát és ezt egy szülő se akarhatja igazán .
2013. júl. 13. 23:54
Macskanita.......hidd el meg fog oldódni a gondod, de egyre figyelj,......az óvodába ahova a gyerkővöt viszed ne tudjanak ezekről a dolgokról, hogy Jegyző...stb, mert nem biztos, hogy nem "élnek" vissza vele.
88. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 85. - Macskanita)
2013. júl. 13. 21:56
Nem ítélkeztem,de azt megengeded hogy gondolatom legyen erről?
87. Macskanita (válaszként erre: 86. - Macskanita)
2013. júl. 13. 21:37
fogalmunk.
2013. júl. 13. 21:34

tegnap voltam a jegyzőnél, aki felvilágosított.

MINDEN GYEREKNEK JOGA VAN A TELJESKÖRŰ ÓVODAI ELLÁTÁSRA, AZ, HOGY AZ ALAPJÁN DÖNTENEK, KI MARADJON, HOGY DOLGOZIK-E AZ ÉDESANYA, VAGY MÁSIK GYEREKKEL GYESEN VAN, RÉGI, ELAVULT SZOKÁS, MA MÁR KIFEJEZETTEN DISZKRIMINÁCIÓNAK SZÁMÍT.

Nem nekem probléma a gyerek otthon, hisz tanköteles, 5 éves elmúlt, az is törvényileg meg van határozva mennyi óraszámot hiányozhat a tanévben, - hanem az óvodának gond, hogy "hová tegye őket."

SNI-s gyerek nem feltétlen szellemi és egyéb fogyatékos.

SNI-s gyerek után az intézmény dupla, vagy tripla összeget kap, mivel 2 vagy olykor 3 főként kell számításba venni.

Az meg főképp nem az én gondom, ha az óvónőknek nem fűlik a foga a sok gyerekhez, ez a munkájuk, tudják mit vállaltak, tudják mi a helyzet ebben az országban.

Engem ne minősítsen senki, aki nem ismer. Feltettem egy kérdést, ami nem arról szól, hogy hogyan passzoljam le a gyerekemet...hanem szerettem volna tudni,mik egy gyerek jogai.

Az olyan fórumhozzászólókat meg nem minősíteném, akik lealacsonyítóan beszélnek egy SNI-s gyermekről, mert ők saját magukat minősítik ezzel, és elfelejtik, hogy bárki gyerekével BÁRMIKOR megtörténhet bármi baj...

Nos, ha ez bekövetkezne, akkor azt hiszem, lehajtott fejjel, szépen csendben elgondolkodnának azon, hogy jobb lett volna meg sem szólalni addig, míg fogalmunk nem volt róla, mit jelent SNI-s gyereknek lenni, és SNI-s gyerek szüleinek lenni.

85. Macskanita (válaszként erre: 81. - 6dc05f5e13)
2013. júl. 13. 21:26

idézlek:

Soha nem értettem a gyerekvállalás ezen részét,hogy az egyik gyerek egyéb dolgira hívatkozva a szülő a másik gyereket helyezi háttérbe.Nem akarok senki felett ítélkezni,mert nekem 1 gyerekem van és nem tudhatom milyen amikor kétfele kell rohangálni,de pont ezért sem gondoltam,hogy kéne egy másik,amíg az nekem problémás lenne..."

nem nekem problémás a második vagy az első gyerek, hanem az óvodának problémás az, amiért az óvoda van...

dehát te ezt nem tudhatod, hosz egy gyereked van, mint írtad, nem is értem hogyan mersz ítélkezni akkor...vélemény oké, de ítélkezni???hm

84. kszb (válaszként erre: 83. - Forrest2010)
2013. júl. 13. 20:36

nehogy azt hidd :)

Nekem pld még nincs gyerekem, szóval, akár pártatlannak is számíthatok :) Én csak értetlenül állok bizonyos magyarázatok felett, h miért kell hazavinni a gyereket :)))

Az ok, ha azt mondja az óvónő a szülőnek, h csókolom, rohadt kevesen vagyunk, mivel du szabad foglalkozás van csak, nem tudunk ennyi gyerekre biztonsággal figyelni. Sztem erre bmelyik szülő azt mondja, főleg a biztonsággal vigyázás hiánya miatt, h ok, akkor jobb, ha viszem.

De ez a helyhiány, stb....

83. forrest2010 (válaszként erre: 75. - Zanussi01)
2013. júl. 13. 19:23
Hiába magyarázod el finoman , világosan , érthetően , felfoghatóan , akinek más a véleménye az támadásnak fogja fel , mert őt nem érdekli , h más hogy oldja meg , ő ragaszkodik a saját érdekéhez .
2013. júl. 13. 18:03
bocs az elírásokért...
81. 6dc05f5e13 (válaszként erre: 79. - Sakinah)
2013. júl. 13. 18:02
Szerintem nagyon jól összefoglaltad.Én 3 évig dolgoztam óvónőként még a gyermekem születése előtt,tehát akkoriban nem volt még gyerekem és nagyon fiatal voltam. Nálunk is úgy volt,hogy haza illett vinni a gyermeket ebéd utána annak ,aki nem dolgozott othhon volt.Sok szülői magatratást láttam és hozzáállást.Soha nem értettem a gyerekvállalás ezen részét,hogy az egyik gyerek egyéb dolgira hívatkozva a szülő a másik gyereket helyezi háttérbe.Nem akarok senki felett ítélkezni,mert nekem 1 gyerekem van és nem tudhatom milyen amikor kétfele kell rohangálni,de pont ezért sem gondoltam,hogy kéne egy másik,amíg az nekem problémás lenne....A gyerek elsősorban a mienk nem az óvodájé,iskolájé...
80. vidámanyuka (válaszként erre: 35. - Macskanita)
2013. júl. 13. 17:47

Szia!

Nincsen ilyen törvény,hogy csak ebédig lehessen ott.

Ha még nem járt oda,nem ismerik az óvónők akkor szerintem várj még...maga az SNI már egy bélyeg a gyerekre nézve ésd majd ha kiderül,hogy tudnak bírni vele nem lesz gond.

Nekem az SNI-s fiam integráltan ovis,ilyen ott szóba sem került,hogy nem alhat ott,pedig nálunk is van kistesó.

Most is járnak oviba,annyi,hogy amikor tudjuk délben elhozzuk őket.

2013. júl. 13. 14:32

Ez régen kötelező volt.Mármint ha anya otthon volt a tesóval akkor nem maradhatott a gyerek,ebéd után el kellett vinni.

Ma már ez nem kötelező,de az ovónők álltalában megkérik az anyákat hogy vigyék haza a gyerkőcöt.Persze ha anya ezt nem akarja maradhat,de bele kell gondolni hogy egy nem túl nagy,sőt kicsi teremben vannak 25-30an a gyerekek.Délelött is nehéz megoldani hogy jusson idő a tevékenységekre,minden korosztálynak külömbözöen.Hisz egy iskolába menő gyerekkel nem lehet úgy foglalkozni mint egy kicsival.Álltalában 15 max 20 percet bírnak a gyerekek 5-6 fős csoportokban.Úgy lehet 100%osan figyelni rájuk.

Közben álltalában a dajka vigyáz a gyerekekre.


Az alvás sem egyszerű,mert mondjuk 30 ágyat lerakni egy kicsi szobába....na az a művészet.


Délután ha rossz idő van a csoportban játszanak.Egy gyerek inger küszöbe sokkal kissebb mint egy felnőtté.Nehezen viselik az állandó ingereket.Pl:kiabálás,nagy nyüzsi,kicsi hely.Ezért nehezebb velük otthon vagy 3 perc alatt elalszanak akár vacsi közben.


Szóval ezzel azt szeretném mondani ha megtudja oldani egy gyeses vagy gyedes anya hogy a gyerkőcöt ebéd után haza vigye,szerintem azzal csak jót tesz a gyereknek.Több idő anyával,nagyobb nyugalom.


Persze ha anyának jobb hogy a gyerek inkább ott aludjon,mert mondjuk jobban elalszik az oviban,mert ilyen gyerek is van,az sem baj,de akkor rögtön uzsi után vigye haza.Így kevesebb inger éri,nyugotabb lesz.


Még nem kötelező az ovi 3 éves kortól,de igen....érdekes lesz ha már kötelező lesz,mert hát most is 120%osan mennek a csoportok hát akkor majd mi lesz???


Vagy majd kitalálják hogy csinálnak plusz csoportokat pl.:a torna teremből,raktárból,gondnok lakból amik még kissebbek mint a mostani csoportok,és oda fognak bezsúfolni 25-30 gyereket,akiket nagyrészt nem viszke haza ebéd után....


Hát én nem tudom ezt hogy képzelték el,de ebben az egészben egy vesztes van az a szerencsétlen 3 éves gyerkőc aki nem érti miért kell oviba menni amikor anya otthon van a tesóval,miért kell ott maradni sokáig....

Én őket sajnálom nagyon!!:(

78. Milup2
2013. júl. 13. 13:27
Azt írjátok, hogy kötelező az ovi 3 éves kortól..Pedig még nem..Majd csak 2014 szept. 1-től lesz kötelező 3 éves kortól. Most még csak 5 éves kortól kötelező....Kíváncsi vagyok mondjuk, hogy lesz megoldva, mert sok oviban kevés a férőhely, s nem hinném, hogy ez jövőre pik-pak megoldódik...
77. Kismanó86 (válaszként erre: 74. - Zanussi01)
2013. júl. 13. 10:14

Jó, de könyörgöm, ez nem az Anyuka hibája és nem is attól fog megoldódni a létszámhiány, hogy eggyel kevesebb gyerek alszik az oviban.

Miért kellene belátónak lenni? Pl. a Férjem vendéglátós. Egyetlen vendég sem fogja azt nézni, hogy a 7 fős műszakból csak 3-an vannak, mert a főnök smucig. A vendégek csak azt nézik, hogy miért nem kaptak már 10 perce kávét. De még sok példát hozhatnék erre, nagyon sok munkában kevés az ember, de ez nem jogosítja fel őket semmire.

Illetve ha már ilyen van, akkor max. szépen megkérdezhetnék Anyukát, hogy teljesen véletlenül nem tudná-e hamarabb hazavinni a kislányát? Nem ráparancsolni, hogy KELL.

2013. júl. 12. 21:50

Egyet jegyezz meg!!Macskanita!SOHA ne indítsd fórumot!!!Mert mindenhol vannak ilyen okos, együtt érző emberek, kívánom nekik ne legyen soha beteg gyerekük......


Egy kicsit több emberség a másik iránt!Ennyi lenne a lényeg....

75. Zanussi01 (válaszként erre: 74. - Zanussi01)
2013. júl. 12. 21:50

Mielőtt bárki azt gondolná, közöm nincs a pedagógus szakmához, jajj, de nagyon nincs. Sem óvónő, sem dajkanéni, de mégcsak tanár sem vagyok.

Egész más területen dolgozok, csak látom reggel fél hétkor, amikor viszem a gyerekeket oviba és a dajkanéni füvet nyír, az óvónéni ott van, délután késő amikor értük megyek az óvónéni még mindig ott van, holott már rég lejárt a munkaideje.

74. Zanussi01 (válaszként erre: 72. - Kismanó86)
2013. júl. 12. 21:43

Nálunk, hangsúlyozom nálunk! De gondolom mindenütt ugyanilyen rossz a helyzet, legalábbis itt városszerte ezt látjuk.


Négy csoport van, hét óvónő kezdett szeptemberben, novemberben egy elment nyugdíjba, aki helyett következő tanév szeptemberéig nem vehetnek fel senkit. Tehát most a négy csoportra van hat óvónő, két csoport egy óvónővel vitte végig majdnem az egész évet.

Két szerződéses dajkanénink volt, akik egész évben dolgoztak. Mellé pár hónapra (kétszer az évben) kaptak közmunkaprogramban két plusz főt, kétszer három hónapra.


Tehát az év tíz hónapjából négy hónapig tíz helyett hat ember dolgozott. A többiben nyolc.


És a dajkanénik, na nekik sem könnyű, legalábbis nálunk. Ők takarítanak, Ők mosnak, nyírják a füvet, lapátolják a havat, ássák fel a homokozót, takarítják az ablakokat. De napi szinten mosogatnak, ételt osztanak, takarítják az ovit minden nap.


Tehát nálunk, ezért csak két csoporban van altatás minden nap. Mert a két óvónő, aki egyedül viszi a csoportot fél hattól, fél kettőig dolgozik, Ők nem altatnak. A gyerekek a másik két csoportban alszanak. És gondolom véges a létszám. Legalábbis nálunk így van.


Nálunk hét év alatt ennyire megnyírbálták a személyzetet az oviban, de gondolom máshol is.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook