Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
402. nicci
2007. jún. 8. 14:32
Sziasztok, nekem is 3hónap szünetet javasoltak!
401. gabo001 (válaszként erre: 400. - Almakompót)
2007. jún. 8. 14:28

Szia Almakompót!

Szerintem várd meg az eredményeket (gondolom azért az nem több hónap), aztán hajrá!

Igen nekem is dilemma, hogy valaki 3 hónapot mond, valaki 6 hónapot. Sőt hallottam már olyant is, hogy nem kell várni semennyit sem. Na, most akkor döntsd el mi? Én maradok az arany középútnál asszem (4 rendes menses után próbálkozunk). Mert aztán olyant is hallottam, hogy ha meg sokat vár valaki, akkor utána nehezebb teherbe esni. És ezt alátámasztani látszik, hogy szinte minden vetélésen átesett ismerősöm azt mondta, hogy 2-3 hónap kihagyás után elsőre, max. másodikra összejött a baba.

2007. jún. 7. 20:03

Sziasztok!

Én március 8.-án szültem meg 22 héter az ikerbabáimat. Sajnos nagyon szomorú a történet vége:(

Most túl vagyunk már a genetikai vizsgálaton, és minden ok velünk (ezt mondjuk eddig is gondolták, mert a babák tök egészségesek voltak)

Még hátra van a hematológia, meg a clamídia szűrés, na meg még valami, homo..-de már meg sem tudom jegyezni ezt a sokmindent.

A genetikus dokinő azt mondta, hogy nyár végén már elkezdhetek babagyártósan mosolyogni a férjemre:)

A nőgyógyi szerint meg akár bele is vághatunk!

Akkor most kinek higgyek?

Vagy addig ne próbálkozzunk, amíg nincs meg minden vizsgálati eredmény?

399. gabo001
2007. jún. 7. 18:52

Sziasztok lányok!

Igen elcsendesedett a fórum. Kivel mi újság? Ki próbálkozik már?

Nekem szerencsére megjött a menses pontosan a műtét után 1 hónappal (napra pontosan). Ennek örülök most! Talán akkor minden rendben. Nem sokára megyek a dokihoz. Kíváncsi vagyok mit mond. Remélem nem ellenzi a szeptemberi próbálkozást, az már a 4. hónap lenne. (4 rendes menses)

Valakinek összejött esetleg már a baba? Nekem is egy csomó bartánőm, ismerősöm mesélte (nem is gondolatm volna, hogy ennyi nővel megesett, akiről nem is tudtam), hogy ők is egyből teherbe estek 2-3 hónap pihi után. Szóval akkor talán igaz, hogy ilyenkor termékenyebb a nő??? Jó lenne!

398. szurgo (válaszként erre: 397. - Lemona)
2007. jún. 5. 08:18

Szia Lemona! Én 33 múltam áprilisban, egy terhesség idén márciusban spontán összejött, sajnos rossz vége lett.

Minden vizsgálatot megcsinált az orvos? Volt vérből hormonvizsgálatod? Párodat megnézték? Csináltak átjárhatósági vizsgálatot? Nekem ez volt a sorrend, azt mondta a doki, hogy addig nincs értelme "kínozni" minket mindenféle vizsgálattal, amig az előző eredménye rendben nincs. Tehát ha nem jók a hormonok, nem fog átjárhatóságit csinálni.

Ha adott a dokid progeszeront, akkor gondolom azért a hormonszintet előtte megnézte.

Szerintem azért még korai a változókor.

397. Lemona
2007. jún. 4. 18:04
Sziasztok! Nos nem tudom közületek ki hány éves, de én 36.Folyamatosan próbálkozunk, hogy kis babánk legyen. Sajnos a menzeszem két héttel korábban jött meg, aztán egy héttel korábban mint kellet volna.Az orvosom progesteront szedet velem, de még így sem várta meg, hogy elfogyjon az adag, egy nappal így is korábban jött meg. Az orvos szerint ez a változókor kezdete. Szerintetek is?
396. szurgo (válaszként erre: 395. - B8669bde37)
2007. jún. 4. 17:40
A pozitív teszt után pár nappal voltam vérvételen és bár a prolaktint magas volt, az egyéb hormonszintjeim jók voltak. Mégis kaptam utrogestan-t. Nem tudom, hogy a vékony méhnyálkahártya okozhatta-e, hogy a baba nem tudott fejlődni, de már az első ultrahangon (6hét + 3nap) sem látszott semmi, vagyis nagyon korán leállt a fejlődése és felszívódott. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mire pozitívat teszteltem, már lehet, hogy késő volt az utrogestan is.
395. b8669bde37 (válaszként erre: 394. - Szurgo)
2007. jún. 4. 14:09
Szia, nálam is ez volt, és ahogy + lett a teszt, mensi előtt egy nappal, Utrogestan hüvelykúpot kaptam - progeszteron növelő, ami felelős a jó beágyazódásért. Próbáltad már?
394. szurgo
2007. jún. 4. 14:05

Sziasztok!

Ma voltam orvosnál kontroll vizsgálaton. Ez nem az az orvos, aki a műszeres befejezést csinálta, hanem akihez korábban is járok, meddőségi szakértő. Az ultrahangon azt látta, hogy a méh nyálkahártyám nagyon vékony, 4,5 mm mindössze. A spontán terhesség hónapjában sem érte el mondjuk a 7 mm-t, de megközelítette. Volt/van valakinek ilyen problémája? Mit lehet ezzel csinálni?

Nekem az orvos további egy hónap várakozást írt elő, két hónap múlva kell visszamenni, megnézi, hogy hogyan állunk és mit lehet tenni.

393. ae8bf4f41c (válaszként erre: 392. - E7a6785cc7)
2007. jún. 4. 12:48
Javaslom, vegyél egy terhességi tesztet. Ha pozitív és vérzel, szerintem minél előbb menj orvoshoz! Az az "adag" véres váladék lehet fertőzéstől is, amit ki kell vizsgáltatni.
2007. jún. 4. 12:37
Köszi a válaszokat,csak még egy dolog,az a bármikor,lehet 1-2 hét is?van esély rá h terhes vagyok(ill.lehet h csak voltam)nem fájt a hasam, csak "egy adag" véres váladék szerű jött ki belőlem.(bocs a naturalista leírásért)Ez lehet az?
391. ae8bf4f41c (válaszként erre: 389. - E7a6785cc7)
2007. jún. 4. 12:31
Szia Titkosvallomás! Szerintem is bármikor bekövetkezhet. Én barnásan kezdtem csöpögni, de azt hittem ez nem baj, mert sokan a környezetemben azt mondták, hogy ez a beágyazódás következménye is lehet.Aztán most már tudom, hogy amint egy kicsit is "csöpögsz", rögtön orvoshoz kell menni! Persze, aztán elkezdtem vérezni,és az eremény: elhalt a baba, és műtéti úton kellett eltávolítani. Tehát azt javaslom, hogy ha egy kicsit is vérzel, vagy érzed, hogy valami "nem stimmel" azonnal menj orvoshoz!
390. nicci (válaszként erre: 389. - E7a6785cc7)
2007. jún. 4. 10:32
Bármikor bekövetkezhet.Én 6hetes terhessen vetéltem,menstruációs görcsökkel kezdödött,aztán elkezdtem vérezni
2007. jún. 4. 10:26

Szasztok!

nagyon kezdő vagyok ebben a témában,de lenne néhány kérdésem:A lehetséges megtermékenyülés után,legkorábban mikor következhet be spontán vetélés?Mik a tünetei?

Előre is köszi a válaszokat

388. melrosp (válaszként erre: 386. - Ae8bf4f41c)
2007. jún. 1. 06:24

Szia Fiona!

Tényleg ne aggodj , hogy megjött ilyen hamar, ez csak azt igazolja, hogy rendben van nálad oda bennt minden. Igen nálam oké minden, voltam dokinál,UH-n megnézett és azt mondta szépen helyre jöttem. Voltam vérvételen, nem vagyok vérszegény és vashiányos sem, igaz szedem az Elevitet+ Folsavat, C- vitamint és Calcium tbl.

387. Christineee (válaszként erre: 382. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 30. 17:47

Szia Fiona!


Szerintem sincs semmi gond!

Örülj neki hogy hamar visszaált a szervezeted!!!

2007. máj. 30. 12:54

Sziasztok! Köszi a segítséget! Azt hiszem kicsit megnyugodtam. Aztán azon gondolkodtam, hogy 2 hete a dokinő azt mondta, hogy peteérésem van. Akkor normál esetben is most kéne, hogy megjöjjön.

Kedves Melrosp! Remélem tényleg rendben van "ott" bent!

Szia Almakompót! Olvastam mi történt Veled. Nagyon sajnálom, de azért remélem minél hamarabb jól - babára készen - leszel. :-)

Halihó Szurgo! Köszönöm, már jobban vagyok, de ez a dolog kicsit megijesztett. Különben nekem is 30 napos a ciklusom. Különben a jelek nálam is arra mutattak (görcsöltem, fel voltam puffadva, zabagép lettem, és főként nagyon-nagyon nyügi voltam), hogy meg fog jönni, bár én valószínűleg azért nem számítottam rá, mert mindenki azt mondta, hogy a műtét után 6 hétre fog megjönni. Te jól vagy?

385. szurgo (válaszként erre: 382. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 29. 20:16

Szia Fiona!

Jobban vagy már? Szerintem egyáltalán nem gáz, hogy hamarabb jött meg, nekem is hamarabb volt, igaz csak 26 napra, de nekem a 30 napos ciklus volt a normális. Mondjuk én számítottam rá, mert észleltem a peteérést és akkor már tudtam, hogy 1-2 nappal hamarabb leszünk. Annál hamarabb jön el a mi időnk :).

384. almakompót (válaszként erre: 382. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 29. 18:31

Ne aggódj! Úgy tudom, hogy művi vetélés után "minden normális".

Szóval bármi előfordulhat. Extrém sokat is késhet, meg megjöhet korábban is. A nagy átlag a hat hét.


Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled:(

383. melrosp (válaszként erre: 382. - Ae8bf4f41c)
2007. máj. 29. 16:03

Szia Fiona!

Szerintem semmi gond, helyre állt a rendszer oda bennt, nincs semmi baj.

2007. máj. 29. 13:01
Sziasztok! Segítsetek Nekem légyszi! Az nagyon gáz, hogy ha a műtéti vetélés után nem 6 hétre, hanem napra pontosan 3 hétre jön meg a mensim? Mert a kórházba a dokinőm azt mondta, hogy 6 hétre fog megjönni. Előre is köszi!
2007. máj. 27. 15:23

Úgy látom mindenki elhúzott délre!

Akkor én is lépek:)

380. Christineee (válaszként erre: 377. - Almakompót)
2007. máj. 25. 17:40

Almám!


Elmondod mi a baj a dokival?

Miért akarod lecserélni?


Persze csak ha nem gond!!

379. Christineee (válaszként erre: 377. - Almakompót)
2007. máj. 25. 17:39

Képzeld Alma mondtam egy kollégámnak ezt a helyzetet.

Erre közölte velem hogy mikor megkopaszodott ő is folyton hajas embereket látott mindenhol!!!!!

:-))))

378. Erika31 (válaszként erre: 377. - Almakompót)
2007. máj. 25. 15:47
Írtam privit!
377. almakompót (válaszként erre: 365. - Erika31)
2007. máj. 25. 15:29

Szia Erika!


Örülök, hogy jelentkeztél. Már féltem tőle, hogy valami baj van.

Gondolom, hogy nagyon felkavart a tegnapi nap:(

Babás képeket, meg terhes nőket látni ilyen állapotban egyenesen kínzás. De sajnos nincs mit tenni. Én amióta megtörtént velünk ez az egész nagyon-nagyon gyakran látok pocakos kismamákat. Elég, ha öt percre kiteszem a lábamat itthonról, vagy a munkahelyről, máris kismamák hada vesz körül. Kezdem megszokni. A párom azt mondja, hogy ne nézzem őket, de én nem tudom levenni a szememet róluk. Mintha megdelelyeztek volna:O


Én éppen most készülök dokit váltani, majd nemsokára leírom priwibwn hogy miért.


Azért annak nagyon örülök, hogy legalább veled rendben van minden. Ez is nagyon fontos ám.

Nekem az első mensim a szülés után pontosan hét héttel jött meg. Most meg megint csak várom, de az már biztos, hogy nem jön időben. A reggeli hőm is azt mutatja, hogy kb még 10 nap múlva fog csak jönni a Mikulás. Na mindegy:( Kibírom addig nélküle. Már mások is rákérdeztek, hogy nem-e baba van a késés dolog mögött, de én úgy érzem, hogy nincsen. Egyrészt mert vigyáztunk, másrészt meg a hőm is erről árulkodik. De most talán jobb is így mert szeptemberig időt akarok hagyni magunknak a lelki felépülésre.


Írj ám, ha van valani újság!

Meg akkor is ha nincs:)

376. Christineee (válaszként erre: 375. - Erika31)
2007. máj. 25. 11:49

Meg ne haljam hogy azért mész mert rossz hatással vagy ránk!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Érezd jól magad !!!

375. Erika31 (válaszként erre: 372. - Christineee)
2007. máj. 25. 11:42

Most elköszönök, mert Nektek sem jó a negatív hangulatom.

Puszilok mindenkit, és jó hétvégét ha nem lennék már ma. Holnap megyünk Csopakra a barátnőmék nyaralójába, remélem kicsit elterelődik a figyelmem.

374. Erika31 (válaszként erre: 372. - Christineee)
2007. máj. 25. 11:39
Szedjed a folsavat szerintem is, napi egy szemet.
373. nicci
2007. máj. 25. 11:30
1 elevit+ 1folsav nekem így kellett szednem!
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook