Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
672. monizsofi1982 (válaszként erre: 668. - Monizsofi1982)
2009. nov. 5. 17:50
Ja,és én csak a szombathelyi Tesco-ban találtam.Néztem itt Kőszegen a Rossmannban,DM-ben,de ilyen nincs,legalábbis ami 4 hónapos kortól lenne :( A többit meg nem néztem.Meg ami glutén mentej,az tejes,vagy ha mindkettő mentes,akkor nincs ízesítve :(
2009. nov. 4. 14:54
Remélem azért nálunk nem lesz gond a fogzás,kitartás!
670. monizsofi1982 (válaszként erre: 666. - 228bb89282)
2009. nov. 4. 14:53

Semmi baj,de mondom Nadin sokszor megeszi azt a mennyiséget,utána még bőg is,mert elfogyott.De nem akarom emelni az adagot,mert visszabukja,ezért maradtunk ennél az adagnál.Szerintem kevés neki,mert lassan azért 150ml körül kellene ennie,de visszajön,néhányszor azért bepróbálkoztam azzel is,sajnos visszajött a 120ml föle :(

Ezért gondoltam,ha tej,meg glutén mentes tejpéppel egy kicsit pótolok /kb.30ml-t/,akkor kevesebbet bukik,eddig bevált.

669. monizsofi1982 (válaszként erre: 665. - 228bb89282)
2009. nov. 4. 14:49

Csak az a baj Nadinnal,hogy 6-7-szer eszik a hajnali kelés után 120-130ml-t,és szerintem ez azért sok.

Kapott baracklét,meg almát /bár ez egy kicsit megfogta/,és nagyon szépen "iszik" kanálból most már,csak etetés után kb.1 órával adok neki,mert akkor már-még nem éhes :)

Ja, a mostani tápszere is majnem olyan sűrű,mint a tejpép.Egyébként a tejpépet még higítom neki,hohy könnyebben nyeljen.Ha nem akar,úgysem adok ám neki,akkor marad a tápszer :)

668. monizsofi1982 (válaszként erre: 664. - Ice kuszi)
2009. nov. 4. 14:45

Igen.Humana "márkában" találtam.De csak egyféle ízben láttam,azt vettem meg.Tejmentes almapép a hivatalos neve,az elején német nyelvű az írás,de a hátulján ott van magyarul ráragasztva egy papír,és írják,hogy még glutén mentes,meg nincs benne cukor...

De tök finom,én már kóstoltam :D /pedig nem is szeretem nagyon az almát :) /

2009. nov. 3. 21:22
bocis=bocsi :)))
2009. nov. 3. 21:22
Jaj, bocis különben nem akartam ám kioktató lenni! Ne haragudj, ha annak tűnik. Most, hogy utólag végigolvastam, olyan a hatása számomra. SZóval, bocsi. Elég szar napon vgayok túl, Tomi nagyon sokat sír, tuti jön a foga és azzal kínlódik. Katánál bezzeg észre se vettük, de ma belenéztem a szájába és bizony ott dudorodik az íny alatt a két alsó fog. :( Ráért volna még...
665. 228bb89282 (válaszként erre: 664. - Ice kuszi)
2009. nov. 3. 21:17

Móni ne adj neki még tejpépet! Amúgy is gyümölcslével kezdjük a hozzátáplálást, ha már mindenképpen akarsz neki adni, nem képes a gyomra még feldolgozni! Nem szabad! Ráadásul először a gyümilét kell megtanulnia lenyelni kanálból, utána jöhetnek a "szilárd" falatok. Ennyire ne siettesd a hozzátáplálást, a tápszer a második legjobb dolog, amit életében kaphatott eddig, nem véletlenül kell kivárni a 4 hónapot! Olyan hamar itt lesz meglátod!


És egy jótanács: a legegyszerűbb dolog, bioboltban lehet venni Holle márkájú (remélem, jól emlékszem) rizspépet, kölespépet, tönkölybúzapépet, szerintem inkább ilyet adj neki, sima forraltvízzel kell ezt is elkeverni és később akár már gyümölcsöt is lehet hozzátenni. Sokkal olcsóbbra jön ki, mint egy tejpép, Kata anno 2-3 hétig is ette mindennap (!), és ennyi idő alatt fogyott el a doboz.


Hány kiló Nadin?! (Súly x 150 gramm, ennyit kell(ene) ennie Nadinnak egy nap.) Valóban, igazad van, tápszerrel túl lehet etetni egy babát. De Tomi is kb 3 óránként eszik, de van, hogy hamarabb. Mi sem egyformán leszünk éhesek. Nekem is megmondták már a tutit, hogy túl sokszor eszik Tomi, egy fenéket. Általában éjjel egyszer kel, napközben pedig 5ször eszik. Ennyit ajánlanak felnőtt embereknek is, nem?!


Különben tényleg gyönyörű kislány, imádom a nagy szemeit és a hatalmas sötét hajacskáját! Tomi olyan kis kopasz. :(

664. ice kuszi (válaszként erre: 654. - Monizsofi1982)
2009. nov. 3. 15:05
Hoppá, tejszármazék és gluténmentes tejpép kapható a Tescoban? És én erről miért nem tudok? Ezt meg fogom nézni, köszi a tippet! Ugyanis az én lányom tejallergiás, kenyeret, zsemlét nem eszi meg, Sinlacból meg csak két dobozzal írnak fel egy hónapban, ami kb. két hétig elég!:-(
663. ice kuszi (válaszként erre: 654. - Monizsofi1982)
2009. nov. 3. 15:01

Szerintem is korai még a pép is, a négy hót mindenképp várd ki! Már csak egy hónap!

Miért lenne baj, hogy sok tápit eszik? Most még csak erre van szüksége! Örülj, amíg csak egyfélét eszik, és nem kell ezerfelé vacakolni! Hidd el, később visszasírod még ezeket a hónapokat!:-)

662. ice kuszi (válaszként erre: 653. - 228bb89282)
2009. nov. 3. 14:57
Teljesen nem voltam benne biztos, csak az itteni képekről azonosítottalak!:-) Nem néztél rám, pedig bámultalak mint egy idióta!:-) Nem baj, majd legközelebb!
2009. nov. 2. 20:46

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van.

Mónizsófi nem egyszerűek ezek a dolgok. Minden baba más. Nálam mind a 2 lány jó evő, jó alvó volt. Kolléganőm babája most 6 hónapos, de még mindig 3 óránként igényli, hogy egyen valamit...

Egyébként Hannánál arra emlékszem, hogy hazavittük, akkor evett egy evésre 130ml-t. Igaz, hogy 6 helyett csak 4x evett. És ő egy ki dagi volt, sok zabával. :)

2009. nov. 2. 17:08
köszi :D
659. biromoni (válaszként erre: 658. - Monizsofi1982)
2009. nov. 2. 17:04

Szerintem nem sok,de Te tudod..

Nagyon szép kislány..tündéri a kis sárga ruhácskájában,és a naplódban is aranyosak együtt..

2009. nov. 2. 16:58
dehogynem,ha adnám neki most már megenné akár 2 óránként a 120ml-t,ami sztem nem feltétlenül jó a tápszeresnél,nem?
657. biromoni (válaszként erre: 656. - Monizsofi1982)
2009. nov. 2. 16:49

Ne aggódj..és sohase hasonlítsd más gyerekhez Nadint.Minden baba más..hidd el.

Nem kell siettetned semmit sem,nálunk ösztönösen evett mindkét gyermekem kanállal.Nem volt gond..

Ja és nem kell pont betartani a 3 órát..ha éhes adjál neki.Úgysem eszik többet,mint amennyit bírna.

2009. nov. 2. 16:42
De igen,csak próbálom már most kicsit szoktatni vele a kanalat,hogy mire odaérünk,könnyebb legyen,mert a hajam befonom,olyan mohó ez a gyermek.Ja,és még rengeteget bukik,hátha ez egy kicsit visszafogja neki a cuccot. /1-2 bébikanál,a többit meg én eszem meg :D /Mert már rég emelnem kellene neki a tápszer adagot,de amennyivel növelem,annyival többet bukik,és néha még a 3 órát sem bírja ki.Persze ritkán van azért ilyen,de más gyerek ilyekor 4-5 órát is elvan,az enyém meg nem igazán.Így nagyon menni sem lehet vele messzebbre :( Ja,és ugye nem is tudom hányszor szabadna ennie,na,ő bőven többször eszik emiatt,és elkezdte fújni a tápszer.
2009. nov. 2. 16:15

Még csak most lesz 3 hónapos nem???

A tejpépeket 4 hónapostól ajánlják.

Szerintem még korai...

2009. nov. 2. 15:58

Sziasztok!

Képzeljétek,kipróbáltuk Nadinnal a tejpépet.A sógornőm először Hipp-eset adott,hogy kóstoltassam meg vele,ma meg vettem neki Humana-sat a Tescoban.Tejszármazék,és glutén menteset.Na,de tök mindegy,mert mind a kétszer iszonyú ordítás,majd szinte fuldoklás lett a vége,ugyanis az én kicsikém nem nyelte le a cuccot,csak tartogatta a szájában.Szerintetek mit csináljak,hogy szokja a dolgokat?Szerintem a kanál nem tetszik neki :(

Próbáltam a hordozóba etetni,meg az ölemben is,de egyik sem tetszett neki.

Vagy próbáljam azt,hogy egy kicsi tejpép,aztán itassan meg 1-2 korty iszivel,hátha...?

Ti hogy csináltátok?

Köszi!

Ja, és megvettük neki a karácsonyi ajándékait.Múlt héten egy F&P tanulókutyust kapott,ami már most nagyon tetszik meki,ma meg etetőszéket+gyerekülést vettünk.

Mindjárt karácsony,basszus.Milyen hamar eltelt az év...!

2009. nov. 1. 20:56
Dehogynem, anyukámmal és Katával voltunk. :))) Miért nem köszöntél oda? :)))
2009. nov. 1. 16:51
Kisbibe, nem jártál véletlenül a Tescoban péntek este? Ha igen, akkor láttalak!:-)))
2009. okt. 30. 20:37

Egyébként meg szülés után meg sem mutatták a bébit,én erőlködtem,hogy lássam,mert nem hallottam sírni.Elvágták a köldökzinórt /pedig azt akartuk,hogy apa vágja el,de még csak meg sem kérdezték,akarja-e/,annyit láttam,hogy tök lila szegénykém,aztán vitték is.Csak percekkel később sírt fel,de olyan hangosan... :D

Aztán stoppolás után hozták vissza,ezért az első kép róla kb.80 percesen lett.Annyira emlékszem,hogy már akkor is buborékokat fújt a szájával :)

Nem is tudom,mikor raktam először mellre.Szerintem csak másnap,mert nagyon rosszul voltam,de lehet,hogy tévedek,tényleg nem emlékszem.El is ájultam másnap reggel,mikor megnéztem,hogyan vizsgálja a gyerekorvos...

Elég sok minden kiesett,de nem is bánom.

2009. okt. 30. 20:29

Köszi,de azt hiszem nem lesz második :(

Egyrészt mert másfél szobás a lakásunk.Nadinnak elég az a kis szoba,de kettőt már nem akarunk bezsúfolni.

Másrészt,meg rossz élményeket hagyott bennem a dolog. :(

De ha esetleg becsúszna,akkor persze megtartanám,de tudatosan nem tervezünk kistesót.

2009. okt. 29. 13:04
jobb is volt, h a varrásnál nem volt ott, meg addig a babát is rendbe rakták...a varrás rosszabb volt, fájdalmasabb, mint maga a kitolás
2009. okt. 29. 13:01
sziasztok! nálam mindkét fiam egyszerre rámtették ott voltak pár percet...aztán nekiállt a doki stoppolni, elsőnél volt vagy 40perc(szakadtam repedtem, mert a keze a feje elé csúszott), másodiknál kb fél óra...addig a babát megmérték felöltöztették, és amikor kész voltam hozták vissza, és még majdnem 2 órát ott voltunk a szülőszobán együtt apával hármasban...szóval szavam nem lehet erre...engem levittek osztályra és a babák még 2 órát ott maradnak megfigyelésen , és utána hozzák le őket...hja és mindkét fiú evett a szülőszobában már... nem sírtak, nyugodtak voltak...ez a része nagyon szép volt nekem!
2009. okt. 29. 07:19
Nálunk nem adtak semmit egyik gyereknek sem. Katával egyszerűen még ügyetlen voltam, bezzeg Tomival! Szóval, Monizsofi a második babánál más lesz ám! :)))
2009. okt. 28. 22:24
Én is csak varrás után kaptam meg, de én megszoptathattam. Domi nem tudott szopizni, Hanna viszont nagyon ügyes volt. 4 óra után mikor lehozták Hannát nem tudtam megszoptatni, mert "teletöltötték" teával. Mérges is voltam...
645. ice kuszi (válaszként erre: 639. - Monizsofi1982)
2009. okt. 28. 13:40
Nekem is csak pár percre hozták be, miután összevarrtak (ekkor nem volt idő szopiztatásra), aztán le az osztályra kb. 4 órával a szülés után. Ekkor szopizott először, nagyon ügyes volt!
644. biromoni (válaszként erre: 640. - 228bb89282)
2009. okt. 28. 12:23

Örülök,hogy minden rendben a gyerekekkel:)

Anyumat ma vittük Sárvárra a vonathoz,elment..

Jó volt a gyerekeknek is,elég ritkán talizunk.


Hát az ablakcsere nem ki sfeladat,de legalább szép lesz.NÁlunk is talán jövőre..


Én császárral szültem,Vivikét kiemelés után rögtön megmutatták és meg is puszilhattam.Majd varrás után megint odahozták,miután őt is megtisztították stb..és 5 percet velem lehetett.

Utánna csak 6 óra múlva láthattam és aztán másnap reggel:((

2009. okt. 28. 11:12

Na,jól van,jól van...Hozzám nem akarsz jönni?Lenne mit takarítani :)

A kedves párom ablakot cserélt a fürdőben,kicsit hadiállapot van,meg lesz egy darabig,mert munka mellett lassan halad javításokkal :(

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook