Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom szerelmes - a kozmetikusomba fórum

A párom szerelmes - a kozmetikusomba (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
635. Boyocka (válaszként erre: 633. - Popelyné)
2013. máj. 2. 12:57
Most még borúsnak látsz mindent, de hamar rájössz, hogy kinyílt a világ, és elkezdhetsz élni! És megismerheted önmagadat, marcangolás és önhibáztatáson nélkül...Engem is hideg zuhanyként ért mikor haza kellett költöznöm a lányommal.. Bele telt pár hónapba míg össze szedtem magam, de mára már értékes embernek, és legfőképpen nőnek érzem magam! És most, hogy igen igen kacsingatnak utánam a férfiak, már a kedves párom borzasztóan megbánta azt amit tett velünk... És vissza gondolva, én amikor elköltöztünk úgy éreztem, teljesen magamra maradtam, és össze fogok omlani, elveszítem teljesen önmagamat... De sokat segített, hogy itt volt a lányom aki miatt nem tehettem meg, és azóta már megtanultam egyedül csinálni mindent, és így irányítani az életemet.. Neked is sikerülni fog, hiszen akkor nem nyitottál volna ide topikot:) És rengetegen támogatnak, és osztják meg veled a tapasztalataikat, meríts belőlük erőt, és hidd el, hamarosan olyan boldog leszel, hogy magad sem fogod elhinni:)
2013. máj. 2. 10:53
Igen 3.-szor de UTOLJÁRA és most az a legfontosabb hogy tulvagy legalább a költözésen.Fiad hogy viseli?Érti mi folyik körülötettek?Popely szerintem arra értette hogy a nöje nem fog ott lakni,nade mit mondott amikor az utolso táskát is kihoztátok?Mit éreztél?Hogy vagy most?
2013. máj. 2. 10:13
Tegnap elköltöztem,megtörtént, nem tanultam a hibámból,hibáiból,és...igen 3.-szor kellett elhagynom a házát... Megalázó,és megfogadtam hogy soha többet nem költözök oda még egyszer egy férfihoz sem... (nem mintha annyinál laktam volna) Veszek magamnak egy házat és ott fogunk élni a kisfiammal. Csak egy gond van a popely is ugyan ezt mondta hogy abba a házba csak a fia fog lakni vele,nem tudom hogy gondolta,nagykorába odaköltözik magától,vagy ugyan olyanná akarja nevelni mint amilyen ő... önző,egoista, senkit nem tisztelő....
632. Krisz42 (válaszként erre: 631. - Gkreka)
2013. máj. 1. 14:51
Csak sajnos apuka nem törődik más èrzéseivel.
631. gkreka (válaszként erre: 630. - Fe3d58d788)
2013. máj. 1. 12:04
Vicces volt az elírásod :), mert úgy is igaz amit írtál. Sokat segítene a kisfiúnak átvészelni ezt az időszakot, ha látná, hogy csak, mert válnak a szülők, attól még normálisan viselkednek egymással és ő továbbra is anyu/apu szemefénye maradt.
2013. máj. 1. 11:53
*túl tudják a szakításon tenni MAGUKAT
629. fe3d58d788 (válaszként erre: 628. - Gkreka)
2013. máj. 1. 11:52
Igen. Apuka dacol, anyuka duzzog egy kicsit. Persze ez a legelején még természetes. Minél hamarabb túl tudják a szakításon tenni, annál könnyebb lesz a kisfiúnak túltenni magát ezen.
628. gkreka (válaszként erre: 627. - Fe3d58d788)
2013. máj. 1. 11:19
Vannak férfiak, akik alkalmasabbak hétvégi apukának, mint "állandónak". Kéthetente programot szervezni, ide-oda elvinni nyaralni a gyereket, kényeztetni... A mindennapi rutin pedig terhes nekik és menekülnek a családi életből. Nem ideális, ha egy gyerek elvált szülők gyerekeként nő fel, de van, amikor ez a legjobb megoldás. Popeyeknél ez eldöntött ténynek tűnik, hogy különválnak. Bár nem tudták elkerülni a kapcsolatuk széthullását, attól még egy normális szülőpár kapcsolatra törekedniük KELL. Félretéve a sértett női hiúságot, a hatalmas férfiegót stb.
627. fe3d58d788 (válaszként erre: 626. - Gkreka)
2013. máj. 1. 10:57
Hozta vitte az oviból. Külön programokat most kezdett el szervezni, és biztos van ezzel célja. Az már más kérdés, hogy ezzel nem fogja (legalább is legtöbb gyereknél nem működik, bár tudok olyat is - igaz, azok nagyobbak voltak)elszeretni az anyjától. Szerintem is csak az "azért is megmutatom, hogy nem tudod elvenni a gyereket tőlem" indíttatta erre. De próbálkozik. És megint a kisgyerek issza majd meg a levét, amikor meglesz a gyerekeelhelyezés és apuka visszaáll a "rendes" kerékvágásba.
626. gkreka (válaszként erre: 624. - Fe3d58d788)
2013. máj. 1. 10:37
Az apja eddig is törődött a kicsivel. Legalábbis úgy emlékszem az előzményekből. Csak mert most hűűű, de gyakran viszi a gyereket játszóházba, étterembe stb még nem fogja a gyerek felügyeleti jogát megkapni. Amúgy szerintem nem is törekedne rá. Egy meglehetősen egoista pasi, új párkapcsolatban, fiatal új nővel nem valószínű, hogy (a hőzöngésen túl) "vasárnapi anyukává" akarná tenni az exét.
625. gkreka (válaszként erre: 618. - Popelyné)
2013. máj. 1. 10:32

Ne aggódj! Egy gyerek szívét baromi nehéz elfordítani az édesanyjától. Ehhez a világ összes szuper programja is kevés. Megértem a félelmedet, én is nagyon hosszú ideig rettegtem a különköltözésem után. Persze én is csak utólag látom be, hogy csak saját magamnak okoztam szenvedést. Valaki már tanácsolta neked, csak megismételni tudom: egy kiskölyöknek lehet éppen olyan nagy élmény egy piknikezős kirándulás, foci a haverokkal vagy egy közös sütemény készítés. Te add az anyai szeretetedet, törődésedet, idődet és ne bosszankodj a pénzes programokon. A fiad ott is remekül fogja érezni magát, de ettől még nem fog kevésbé szeretni téged.


Más: nem könnyű, de próbálj mihamarabb túllépni a sértettségeden. Nincs nő, akinek ne fájna, ha megcsalják, elhagyják, de rövid "dühöngés" után, kezdd el élni a saját életed, amit nem a "bosszú" határoz meg. Hamarabb leszel újra boldog, mint most hinnéd.

624. fe3d58d788 (válaszként erre: 623. - Gkreka)
2013. máj. 1. 10:27
Csakhogy eddig nem ez volt a gyakorlat. A válás gondolata indíttatta erre az apukát. És 100%, hogy nem azért mert rájött, hogy ezt máskor is így kellett volna.
623. gkreka (válaszként erre: 619. - Babeck)
2013. máj. 1. 10:17
Ebben semmi gáz nincs! Örüljön inkább, hogy örömet akar szerezni a gyerekének az apja.
622. fe3d58d788 (válaszként erre: 618. - Popelyné)
2013. máj. 1. 10:09
Erre céloztam egy pár hozzászólással előbb. Még is van annyi esze. Vagy a Katának. Ne engedd el minden hétvégén. Mond azt, hogy most ti csináltatok programot és töltsétek együtt azt a napot kettesben. Ne csili-vili játszóházas tömeget vonzó helyre, hanem kettesben valami nagyon jót. Süssetek együtt, piknikezzetek a határban madárlessel stb. Sokkal jobban fog ragaszkodni a kisfiad ezekhez, mint a másik fajtához.
621. Krisz42 (válaszként erre: 618. - Popelyné)
2013. máj. 1. 10:09
Nálunk a kicsinél ezzel nem sokra menne,mert nem mindig van kedve kimozdulni otthonról és mostanában a Meki se vonzza,mondjuk étterem az igen,de egyszer elmentünk a Susiba,na oda azóta is visszamenne,pedig a susit nem is szereti,csak érdekes volt a futószalag,stb.:))Nekem 5éves a kicsi és őt könnyen túl lehet pörgetni.Moziba nem visszük még,nem egyhelyben ül,de a játszóházat,játszóteret is akkor élvezi,ha van partnere,akár én vagy a testvérei.Ha a fiad is ilyen,akkor nem nagyon fogja élvezni,h pl.játszóház és járszon benn egyedül.Persze ha nem ilyen,akkor hatni fog rá a pénzzel,de a fontos,h otthon az igazat mond neki.Nem kell az apja ellen hangolni,de megmondhatod,h apa döntött úgy,ahogy és hogy ez nem vall felelősségteljes gondolkodásra,de ha szeretünk valakit,akkor elengedjük,mert úgy jobb mindenkinek.Még kicsi,de meg fogja érteni amit mondasz,ilyenkor nagyon értelmesek tudnak lenni.
620. f758a7200f (válaszként erre: 611. - Popelyné)
2013. ápr. 30. 23:50
Ezt az utobbit csak akadekoskodasnak tartom, a delutan 4-7 az egy jo idosav, helyedben ragaszkodnek ehhez, es a hetvege legyen keplekeny, le kellene higgadnia kicsit, sztem akkor mar belemegy. Tenyleg, ha ez igy neki nem jo, akkor ez mar akadekoskodas. Pedig jol indult, ha kozos felugyeletet akart, de ugy latszik megsem...
619. Babeck (válaszként erre: 618. - Popelyné)
2013. ápr. 30. 23:23
De gáz :(
2013. ápr. 30. 22:33
Nagyon remélem hogy alább hagy ezzel a hétvégén mindenhova megyünk dologgal,bár az az érzésem mintha pénzzel akarná megvenni a gyerek szeretetét ami csúnya dolog. Eddig is volt gyereke és nem vitte minden hétvégén vagy akár minden hónapban Mekibe vagy játszóházba,vagy állatkertbe,most meg folyamatosan programokat szervez...
2013. ápr. 30. 21:43
Idôvel csökkenni fog ez a nagy hév. Az iskolával még inkább...
616. 91d4989ab9 (válaszként erre: 613. - Nzs2001)
2013. ápr. 30. 21:41
ja és pné, ne írj alá soha semmit amit az ügyvédeddel előtte jól át nem nézettél!!!
615. 91d4989ab9 (válaszként erre: 611. - Popelyné)
2013. ápr. 30. 21:40
kéthetente hétvégén add oda és a szünetek fele, ügyvéded van? kéne
614. Krisz42 (válaszként erre: 613. - Nzs2001)
2013. ápr. 30. 21:38
Szerintem a hètköznap egyáltalán nem jó egy kisgyereknek,mert nagyon fontos az állandòság.Nálunk is minden délután és este ugyanaz kellett,h ismétlődjön,akkor volt nyugodt a gyerek.És ha iskolába fog járni,apa pedig programot is szervez hétköznapra,akkor mi lesz a tanulással?Sajnos nem tűnik felelősségteljes szülőnek.Az,h elhozta a gyereket az oviból néha,az még nem jelenti azt,h a viselkedése is megfelelő.Pêlda rá a játszóház.
613. nzs2001
2013. ápr. 30. 12:02
Eddig én is csak szó nélküli olvasó voltam, de most meg kell, hogy nyugtassalak én is. Olyan, hogy minden hétvégére az egyik félnek ítélne a bíróság nincs. Minden második hétvége a bírói gyakorlat. A minden hétvége csak akkor lenne, ha megegyeznétek ebben. Szerintem ezt P is tudja, azért rágja a füled, hogy válassz, hogy hétközben vagy hétköznap. Amit ajánlottál, hogy minden második hétvége és közben még megegyezés szerint hétköznap is korrekt.
612. fe3d58d788 (válaszként erre: 611. - Popelyné)
2013. ápr. 30. 11:46

Ha gyerekelhelyezési per van, akkor általában két hetente kap az apa egy hétvégét. Meg az ünnepeket kell megosztani. Nem vehet el minden hétvégét.

Ezen felül meg megegyezés kérdése.

2013. ápr. 30. 11:42
A játszóházas esetről beszélni sem tudtam Popelyel mert beadta a gyereket és lépett is ki az ajtón... Tegnap szintén,fürdött,borotválkozott és biciklivel elillant 2szót talán el tudtam csípni tőlle... Talán ma tudok vele beszélni hiszen ma vagyunk ott utolsó este,de ez sem biztos... A közös gyereknevelésben benne lennék,ha meg tudnánk egyezni,de ragaszkodik a "válassz,vagy hétvége,vagy hétköznap" variációhoz. Azügyvéd pedig azt mondta mindenképp bírói végzés kellene,ha nem a bürokrácia elkerülése végett akkor a későbbi kellemetlen meglepetések elkerülése végett. Felajánlottam azt is popeynek hogy hétöznap elviheti amelyik nap akarja délután 4-7ig (nem lakunk olyan messze egymástól ezentúl sem,kocsival 10perc) de felháborodva elutasított. Az hogy én soha életemben többet egy hétvégét ne tölthessek el a fiammal vagy ne menjek el vele hétvégén sehova,miközben ugye dolgozom hétköznap,azt elképzelhetetlennek tartom.
610. Taste (válaszként erre: 609. - Fe3d58d788)
2013. ápr. 30. 10:16
Az eddigiek alapján nincs ennyi esze szerencsére :))))
609. fe3d58d788 (válaszként erre: 608. - Fe3d58d788)
2013. ápr. 30. 10:14

Még más is eszembe jutott. De, ha valóban ez a helyzet, akkor Popey aljasabb, mint gondoltam.

Lehet, azért vitte el a játszóházba és szándékosan Katával, hogy nagyon jól érezze magát a kisfiú. Hátha magához tudná édesgetni ilyen formán. Aztán jön a kérdés: Kivel szeretnél lakni kisfiam? Anyuval költözöl egy idegen házba vagy ittmaradsz apuval a saját házunkban? És tudod, a Katával laknánk együtt, akivel olyan jól szórakoztunk, jól éreztük magunkat. Ha ez a cél, akkor jön még egy pár jól megszervezett kirándulás, fagyizás stb.

Ne legyen igazam.

608. fe3d58d788 (válaszként erre: 607. - Taste)
2013. ápr. 30. 10:10

Nekem is antipatikus a viselkedése. Önző és gyerekes.

Nem biztos, hogy puszilgatta a gyerek előtt a Katát. A gyerekre tekintettel, bízom benne, hogy volt annyi esze és csak annyit mondott, hogy "Most a Kata is velünk lesz, remélem nem bánod." Ha már annyira vinni akarta azt a nőt is. Nem volt szerencsés lépés a részéről.

607. Taste (válaszként erre: 606. - Fe3d58d788)
2013. ápr. 30. 10:01

Hát igen, a közös nevelés alap, ez nem kérdés. Nem is Popeyné az, aki fenyegetőzik ezt illetően.

Viszont az is alapnak kéne legyen, hogy megadom azt a minimális tiszteletet a gyerekem anyjának, h megbeszélem vele, h az új barátnőm mikor tűnhet fel a gyerek életében. Mindent megkell beszélni, ami a gyerekkel kapcsolatos. Nem úgy kéne működnie, h amíg anyu otthon vár minket, addig minden előzetes megbeszélés nélkül elviszem a gyerekem és az új barátnőmet játszóházba :) Ha ismeri a gyerek a Katát, ha nem, a gyerek életében is egy nagy változás az, h apu más nénit puszilgat és nem anyát. Ez egy hosszú folyamat mindegyik fél életében és, ha már az elején ilyen húzásai vannak Popeynek, mi lesz később. Nekem úgy tűnik a dolog, mintha össze kötötte volna a kellemest a hasznossal: a gyerekkel is együtt volt és a Katával is. A kérdés az, h a kisfia a kellemes, vagy a hasznos kategóriába tartozott -e?! Lehet, h paranoiásnak tűnök, de számomra annyira felháborító, ahogy ez a pasi intézi a dolgait ...

2013. ápr. 30. 09:49

A hozzászólásokat végig követtem az elejétől, de még nem osztottam meg a véleményemet.

Nagyon nem szép amit Popey tett. Biztos vagyok benne, hogy volt a kozmetikussal viszonya még mielőtt elmondták volna is. Aljas módon (mintha küzdöttek volna ellene, és csak plátói lett volna a szerelem) hozták tudomására Popelynének. És még csúnyább dolog volt hitegetni, hogy nem tud dönteni, amikor már tudta, hogy kit választ. Én sem tudnék megbocsátani és válnék.

A gyerekhez is ragaszkodnék és költöznénk.

Viszont az apának joga van a gyerek láthatásához. Itt nem számít, hogy anya hogy lett átverve. A gyerek szemszögéből a közös nevelés híve vagyok. Félre kell tenni a sérelmeket. Ki kell zárni minden érzelmet és csak a gyereket és az ő boldogságát és érdekeit nézni.

Amíg nem mondták ki a válást az apának ugyanolyan joga van a gyerekhez, mint az anyának. Akkor viszi és oda ahová ő szeretné. Esetleg kultúráltan egyeztetni illik.

Úgy látom éppen ideje lesz szegény kisgyerekkel megbeszélni, hogy anya és apa már nem tudnak együtt élni, mert a felnőtteknél ilyen előfordul. Hamarosan külön házban fognak lakni és apunak és anyunak is új élete lesz. Amihez az is hozzátartozik, hogy hosszabb-rövidebb időn belül másik férfivel és nővel fognak együtt lakni, élni.

Kata kozmetikust már biztos ismeri, hisz összejárt a két család. Lehet a gyereknek nem volt akkora trauma a közösen eltöltött idő, mint Popelynének. És meg kell szoknia a felállást, bár Popey helyében ezzel még vártam volna. A gyerek úgy sem tudja, hogy válási papír előtt vagy után vannak. Ez csak anyuka szempontjából jelent valamit.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook