Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelmes lettem, de a párom nem akar babát fórum

Szerelmes lettem, de a párom nem akar babát (beszélgetős fórum)

1 2
45. New(l)
2022. jan. 26. 08:27

Nekem viszonylag sok ismerősöm van - férfi is nő is - aki nem akart gyereket. A korosztályomban (40 körül) végül kb. 50%-ban maradtunk, akiknek nem lett és már nem is lesz. Az én meglátásom az, hogy azok, akik amiatt nem szeretnének, mert rossz családban nőttek fel, negatív szülőmintával stb., na ők a legképlényebbek a kérdésben, bár a kategórikus nem elhangzott tőlük is. Az efféle elutasításnak kézzelfogható oka van, teljesen érthető, hogy az egyén fél a saját szülövé válásától, és a korábbi sérüléseitől. Mindez azonban egy megfelelő társ mellett szépen feloldódott, az illető pedig azt bánta volna meg utólag, ha kihagyja

a szülőséget. Hozzáteszem, ők egytől - egyig férfiak.

Akik stabilan, akár 15-20 éve vagy még tovább tudják, hogy nem akarnak gyereket (pl. én is), nálunk ez sosem ingott meg, az életünket is úgy építjük, hogy nem számolunk vele. Ezer okot hozhatnék föl, én miért döntöttem így, de ahogy valaki korábban a gyerekvállalásra a "csak" indokot hozta föl, úgy nálam az ellenkezője írható le ezzel. A vágy, ösztön totális hiánya, amit senki nem tudott és tud felébreszteni bennem, mert nincs.

A lényeg, hogy én adnék még időt a srácnak, egyelőre a félelmei vezetik, hátha alakul. Kényszeríteni, kizsarolni tilos, de 4 hónap még csekélyke idő egy kapcsolatban, bármennyire is dúl a lámúr.

Kérdező, ha tényleg szereted ezt a férfit, próbálj türelmes lenni, nem kell sehova kapkodnod neked sem. Ha ez neked elvesztegetett idő, akkor nem kell a faszi, csak a babagyár.

44. Falipapir (válaszként erre: 43. - Ágio8405)
2022. jan. 26. 08:06

Szerencsére nekem senki nem szegezte oda a kérdést 2-4 után.

Valószínűleg határozatlan választ adtam volna rá, mert nekem ilyen korán még eszembe sem jutott ilyenen törni a fejemet.

43. Ágio8405 (válaszként erre: 38. - Falipapir)
2022. jan. 26. 07:54
De nem most akar gyereket a kérdező, hanem nem akarja olyan férfira pazarolni az idejét akivel nem lehet közös jövő mert nem egy a jövőkép. Anno én 2 hónap után hagytam ott ezért egy olyan pasit aki nagyon megdobogtatta a szívemet. Nem akkor rögtön akartam gyereket én sem, de úgy kerestem párt hogy akàr hàzasság gyerek lehessen belőle. Ez 14 éve volt és tényleg nem lett azóta sem gyereke mert nem akar.
2022. jan. 25. 17:06
Szerintem egy 30 éves ember, ha nem akar gyereket, akkor késöbb sem fog.
41. Falipapir (válaszként erre: 39. - Kacsahercegno)
2022. jan. 25. 16:04

Amikor az embernek negatív élményei vannak, akkor gyakran használja a soha szót. Jelen esetben is ilyesmiről van szó.

Amikor meglátja az ember, hogy lehet másképp is csinálni valamit, nem csak rosszul, megváltozhat a vélemény.

Mindenki változik. Változik a világnézete is az embernek.

Nem kell győzködni. Ezt csak szeretettel, ragaszkodással lehet megváltoztatni. Ha azt érzi hogy kettejük kapcsolata sokkal, de sokkal jobb, mint a szüleié. Miért ne lehetnének sokkal de sokkal jobb szülők is...

40. liliom10 (válaszként erre: 37. - Ágio8405)
2022. jan. 25. 16:00

A nők és a férfiak mások. Hiába értünk mi ( nők )egyet.

Itt egy humoros, jó videó, érdemes megnézni! :) Egy részletét átküldöm :

" A férfi agy és a női agy "

[link]

39. Kacsahercegno (válaszként erre: 38. - Falipapir)
2022. jan. 25. 15:56
Beadhatja a derekát...? Azért a gyerekvállalásba elég sok faktor közrejátszik jó esetben, és nem csak egy kósza ötlet amire az ember idővel hagyja rábeszélni magát. Persze az lehet hogy magától megjön a kedve, bár akkor nem azt mondaná hogy soha, hanem azt hogy egyelőre bizonytalan, azért egy felnőtt ember csak képes egyértelműen kommunikálni. Arra akartam kilyukadni, hogy az már régen rossz ha a pár egyik tagját győzködni kell, abból nem gyakran lesz boldog szülőség meg gyereknevelés...
38. Falipapir (válaszként erre: 37. - Ágio8405)
2022. jan. 25. 15:35

Én korainak tartom hogy 4 hónap után gyereket akar.

Ha szerelmes lesz a pasi igazán, beadja majd a derekát. Most még nem bízik sem a nőben, és a leírtak alapján magában sem annyira, hogy akarja.

Időt kell még neki erre adni, hogy érzelmileg felnőjön ehhez.

37. Ágio8405 (válaszként erre: 36. - Falipapir)
2022. jan. 25. 15:16
Ezzel nem értek egyet. Egy felnőtt férfi miért ne akarhana már gyereket?! Itt nem az a kérdés hogy tőle nem akar hanem hogy egyáltalán, soha. Ahogy nők is sok férfi is úgy kevés már pàrt egy idő után, hogy akár házasság gyerek lehet belőle. Az hogy úgy lesz-e persze nem lehet tudni. De a közös jövőkép elengedhetetlen szerintem egy jól működő tartós kapcsolathoz.
36. Falipapir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 13:56

4 hónap nagyon kevés idő ahhoz hogy gyereket akarjon egy pasi szerintem.

4 hónap együttélés is kevés.

Megértem hogy most határozottan elutasítja az ötletet.

Szerintem térjetek vissza erre, ha eljegyzésre kerül a sor. És ha akkor sem akar gyereket, ne fogadd el a gyűrűt.

35. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 05:15
Bár 4 hónap elég kevés...
34. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 05:15
Szerintem látatlanban nem lehet kijelenteni, hogy nem lenne jó apuka. Honnan tudja, ha nem próbálta? Legfeljebb nem akar az lenni. Véleményem szerint ez a kapcsolatban kardinális kérdés, amiben én nem alkudnék. Kérdés, hogy idővesztegetésnek tartod-e, ha vele maradsz.
33. Scherlock (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 21:36

Látom, fantáziád sincs. :)


További szép életet! :)


Utolsó mondat rólad szólt? :)

32. liliom10 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 21:33

Nekem érthetetlen, hogy miért kell 2 hét ismerkedés után összeköltözni egy idegennel . Elhiszem,hogy jött a rózsaszín köd a szemed elé. De jött a barátodnak is ? Amennyire én tudom, tapasztalom, olvasom, a férfiaknak idő kell, hogy komolynak érezzenek egy kapcsolatot. Ha a barátod is szerelmes, vagy legalább nagyon szeret, később biztos egyetért azzal, hogy legyen gyereketek.

Az a véleményem, mint itt valaki másnak is, hogy 1-2 évnél többet nem érdemes a témával várni, hiszen együtt is éltek, nemcsak jártok.( Lakva ismerni meg a másikat.)

De most még nincs itt az ideje. Mindkettőtöknek úgy kell érezni, hogy hosszútávon együtt akartok élni, mert szeretitek egymást, és ha ez később is így lesz, akkor beszélgessetek erről a gyerekvállalás témáról is. Akkor mondd neki, hogy mindenképpen szeretnél gyereket, és ha ő biztosan nem, akkor szétváltok, szakítasz. Gondolkodjon rajta, aztán 1-2 hónap múlva újra vedd elő a témát.

31. Amaunet (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 21:26
Mert közel sem biztos, hogy veled marad, ha ellenére tőle akarsz gyermeket.
30. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 21:23

Én ezért hagytam ott pasit emiatt 2

Hónap után, pedig nagyon megdobogtatta a szívemet. Ez 14 éve volt tényleg nem lett gyereke azóta sem. Gondolom azóta sem akar.

29. pteri (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2022. jan. 24. 21:03
Szó szerint ez jutott eszembe. Most szerelmeskedj. Aztàn alapíts csalàdot.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Scherlock)
2022. jan. 24. 20:38

Elég sok ilyen van.

Ahhoz akarod hasonlítani a gyereket? Eléggé buta és gusztustalan hasonlat.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2022. jan. 24. 20:33
30 leszek szintén
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2022. jan. 24. 20:28

Én olyat nem tennék.

Miért kéne lemondanom róla?

2022. jan. 24. 19:33
kedves FI! Nem tudjuk hány éves vagy, de 1-2 évnél tovább nem húznám a helyedben a dolgot. Most még nagyon az elején vagytok ennek a kapcsolatnak. Ha még akkor is akarsz babát, a párod pedig nem, akkor döntened kell, hogy mennyire akarod a babát vagy a párod. Pasi lesz másik.. De ha sok időt elvesztegetsz akkornem biztos hogy hiphop összejön egy gyerek egy megfelelő pasitól
24. 37e1ff8723 (válaszként erre: 22. - 37e1ff8723)
2022. jan. 24. 19:20
+ akik szexelnek, beszéljenek csak ilyesmiről is, mivel bármikor becsúszhat, akkor is, ha védekeznek. Ez miért tabutéma?
23. Amaunet (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 18:43

Úgy, hogy a nő a pasi ellenére és tudta nélkül teherbe esik? Kész helyzet elé állítva a pasit?

Annyira szereted, hogy egy gyermekért le is tudnál mondani róla?

22. 37e1ff8723 (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2022. jan. 24. 18:42
Nem kell, de ennyi idő alatt sok minden spontán felhozódik. Bármiről beszélhetnek. Arról is, hogy ki hogyan viszonyul a gyerekekhez. Én még olyannal nem találkoztam, aki nem beszélt gyerekről. Csak úgy. De én ilyen különleges vagyok. 🙄
2022. jan. 24. 18:30
Azért vérmes reményeket ne táplálj. Ezek a "majd én megváltoztatom" dolgok ritkán jönnek be.
20. fincsi5 (válaszként erre: 2. - 37e1ff8723)
2022. jan. 24. 17:57
4 hónap alatt mikről is kellene beszélni?! Lehet, hogy még a temetésüket sem gondolták át, ki mit szeretne!:(((
2022. jan. 24. 17:27
A szerelem úgyis elmúlik. A gyerek utáni vágy nem.
18. 37e1ff8723 (válaszként erre: 14. - 3922e0e3cc)
2022. jan. 24. 17:16
Szerintem is. Azért ebben a korban már tudják az emberek, hogy akarnak gyereket, vagy sem. Aki ennyire ódzkodik tőle, nem hiszem, hogy meggondolja magát.
17. 37e1ff8723 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 17:09
Megtörténhet. De ne reménykedj a végtelenségig.
16. Scherlock (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 24. 17:09

Mondták...


Aha, erre érdemes bármit is alapozni.


Ja, nem. :D


Figyelj! MI az az étel, amit nem eszel meg?

Pl turmixolt nyers disznószem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook