Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A mi kis történetünk fórum

A mi kis történetünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mi kis történetünk

107. Vikica76 (válaszként erre: 100. - Scorpiolady)
2012. jún. 6. 14:36
Szerintem meg az a gusztustalan, hogy erre azt írod, hogy "licitál" ajajj :-(
106. Szerénke83 (válaszként erre: 100. - Scorpiolady)
2012. jún. 6. 14:36

Én egy cseppet sem irigylem a természetes úton szülő nőket, már bocsi.

Anyukám példája elvette az összes kedvemet attól, hogy természetes úton szülve katarzisban átélve szüljek gyereket.

105. elizabett85 (válaszként erre: 87. - Scorpiolady)
2012. jún. 6. 14:36

Kedves scorpiolady!


Soha senkinek nem kívánnám, hogy átélje azt amit én vagy Pandrea, de az önsajnálkozásnak is van határa, ja és az, hogy azért, mert nem császároztak meg gond van v. volt a gyerekkel, az egyáltalán nem más téma pont ide vág, de aki ezt nem élte át, nem is értheti, de azért ne szólj meg, ha elmondom a véleményemet...

Minden jót neked és gyermeked(id)nek!

104. scorpiolady (válaszként erre: 98. - Ad338a2ba0)
2012. jún. 6. 14:35
Szerintem sem beszél erről senki, vagy aki igen az elég bunkó, nekem se mondta sennki annó, de mégis van az emberben egy önvád, egy hiányérzet, amit mindenki máshogy tud feldolgozni.
103. ad338a2ba0 (válaszként erre: 100. - Scorpiolady)
2012. jún. 6. 14:35
Egyetértek!!!
102. Szerénke83 (válaszként erre: 96. - Ad338a2ba0)
2012. jún. 6. 14:35

Igen, javasolom nyalogassuk együtt a cikkíró sebét és sajnáljuk, még mélyebbre taszítva a depresszióba.

Ehelyett talán segíteni kellene, hogy észhez térjen és előre nézzen, ne a múlton rágódjon, mert nem tud rajta úgysem változtatni!

2012. jún. 6. 14:35

Nekem mindkét szülésben volt részem. Első természetes, második volt császár.

Az első szülésem után (amit nem részletezek itt, minek) nem szívesen emlékszem vissza, utána az tgondoltam sokáig, hogy többet nem szülök. A dolgok másképp alakultak, vállaltunk még egy babát de Ő már programozott császár volt (egy közben kialakuló betegségem miatt).

Igaz, a császárt utána szenvedi meg az ember, de el kell mondjam, hogy a második babámmak kicsit bensőségesebb a kapcsolatom. Tehát egyáltalán nem "szülésfajta" függő...

100. scorpiolady (válaszként erre: 92. - Jak27)
2012. jún. 6. 14:34
Lehet nem jól fogalmazott, de egy császáros anyuka(aki nem divatból császároztat), igenis irigyli azt legalább egy icipit akinek sikerül a sima szülés, és az ilyen fórumok arra valók hogy kibeszélgessük magunkból az ilyen dolgokat, és az olyan hozzászólások igen is kötekedők és durvák: hogy nagyobb bajod ne legyen , meg mit nyavalyogsz a császármetszés miatt, meg nézdd más beteg babát szült(ez egyenesen gusztustalan, hogy valaki azzal licitál rá hogy az ő gyereke milyen betegen született és hogy akinek csak ilyen piszlicsáré baja van mint egy császár az inkább kussoljon)
99. Szerénke83 (válaszként erre: 94. - Scorpiolady)
2012. jún. 6. 14:33

Mi átéltük a császárt, nem kell bemutatni, mi van utána.

Én is megpuszilhattam a fiamat, simogatni nem tudtam, mert le volt kötözve a kezem, de nem érzem, hogy emiatt bármilyen rossz lenne nekünk...

2012. jún. 6. 14:33
Senki nem beszélt arról hogy valaki is szar anya mert császáros lett, nem ez dönti el hanem az hogy az anyja és szereti és mindent megad neki az az anyja a jó anya!!!!!
97. Vikica76 (válaszként erre: 91. - Ad338a2ba0)
2012. jún. 6. 14:32
Mert nem csak "bólogatni" lehet... azért.
96. ad338a2ba0 (válaszként erre: 93. - E28c748947)
2012. jún. 6. 14:32
Itt empátiára van szükség nem támadásra úgy hogy kocc!!!!!!!!!!
95. Szerénke83 (válaszként erre: 90. - Jak27)
2012. jún. 6. 14:32
Nekem is ez a bajom, hogy úgy formálják a tudatunkat, hogy csakis és kizárólag természetes úton szabad szülni és ha nem így történik, akkor c@r anya vagy, hogy nem vagy képes így szülni. És ettől az anyukák lelkiismeretfurdalást éreznek amit még sok másik anyuka meg is erősít.
94. scorpiolady (válaszként erre: 90. - Jak27)
2012. jún. 6. 14:30

Kedves jak remélem igen! Tudod a babóca elfeledtet minden fájdalmat a hegek begyógyulnak.... persze aki csak császárral szült nem tudja milyen érzés hogy a babóka ott reszket a mellkasodon, próbál szopizni simizheted a bársonyos bőrét ami még kicsit maszatos, érezheted az illatát. Szerencsére ezek közül nekem a császárnál is megadatott a simizés meg a puszi, tudod most is az orromban van az az illat ami csak akkor és ott lengi körül a babát..... és igen valakinek fájahat nagyon is hogy ezt nem élheti át.....

Ja és akkor írj a császárról is nagyokos, utána napokig kétrét görnyedve jártam mert annyira fájt és húzódott a heg, naponta három szurit adtak, két méhössszehúzót és egy vérhigítót, az előbbitől olyan fájdalmaim voltak mintha újra szülni akarnék.... ezt azoknak ajánld akik császár után áhítoznak........

93. e28c748947 (válaszként erre: 91. - Ad338a2ba0)
2012. jún. 6. 14:29
Szerinted csak igenlő válaszokat lehet ide írni??Ugyan, miért???
92. jak27 (válaszként erre: 87. - Scorpiolady)
2012. jún. 6. 14:26
Egyáltalán nem bántjuk, de tudod miután a sok meggyőző, bátorító hozzászólás után elsüt egy olyat, hogy "jajj, Istenem, a barinőmből most pottyant ki a baba, megint padlón vagyok", akkor ez elég sok embernél kivágja a biztosítékot.
2012. jún. 6. 14:25
Aki nem ért egyet az ide minek ír????:SSSSSSSSSSSSSSSSS
90. jak27
2012. jún. 6. 14:23
Kedves cikkíró! Tudod mi a legnagyobb bajod szerintem? Elhiszed, hogy a hüvelyi szülés gyönyörű, katarktikus, euforikus, átszellemült csoda, mint a filmekben; a császáros meg egy pocsék, feldolgozhatatlan borzalom. Hát felvilágosítanálak, hogy NEM MINEN ESETBEN!!! Szülés előtt állók a most következőket NE olvassák, nem ez az általános, de ilyen is előfordulhat: a szobatársamból vákuummal erőszakolták ki a gyereket, egy helyen vágták, +2 helyen repedt, a végbeléig szétszakadt, attól rettegett szerencsétlen, hogy lehet, hogy nem bírja majd tartani a székletét. Szerinted ő szép emlékként gondol vissza a szülésre???
89. Szerénke83 (válaszként erre: 87. - Scorpiolady)
2012. jún. 6. 14:22
Most miért kötekszünk? Csak elmondjuk, hogy mi hogyan látjuk a dolgokat és senki sem bántotta. Én azért írtam le, amit, hogy vegye már észre, mennyire is szerencsés. De ezt megint csak az nem érti, akinek nem volt beteg baba a családjában.
88. ad338a2ba0 (válaszként erre: 87. - Scorpiolady)
2012. jún. 6. 14:20

Igazad van!!!


A császárom 176 ezer volt amúgy a természetes szülés 80-90 ezer forint.

87. scorpiolady (válaszként erre: 74. - Böbusz)
2012. jún. 6. 14:15
Egyetértek veled! Én is csak jót kívánok! A sok kötekedőnek meg azt hogy soha nem tudhatják mikor kerülnek hasonló helyzetbe mint a cikkíró és örüljenek ha ez kimarad az életükből, ha meg őket is érte rossz dolog pl. betegen született a babájuk, miért bántják a cikkírót? Azért hogy neki is még rosszabb legyen???? Ez a magyar mentalitás :-((((
86. Szerénke83 (válaszként erre: 84. - E28c748947)
2012. jún. 6. 14:07
na nekem olyan 180 valahányezer rémlik.de majd pontosan megnézem.
85. jak27 (válaszként erre: 71. - J357)
2012. jún. 6. 14:07
Szerintem a pénz miatt akarják csökkenteni. :( Egy hüvelyi szülés jóval olcsóbb.
2012. jún. 6. 14:01
Igen, minden kórházi tartózkodás után jár egy papír, amit aláírsz.Ugynevezett elszámolási papír.Ennyit (kb) fizet az OEP a kórháznak vissza utánad.Nekem 2007-ben 149 e FT volt a császárom elvileg.Plusz amit a fogadott orvosomnak adtam pesti árakon......
83. Szerénke83 (válaszként erre: 82. - Böbusz)
2012. jún. 6. 13:56
Szóval az államnak ennyibe került a császárom, én pedig még fizettem a dokimnak. Fogadott orvosom volt.
82. Böbusz (válaszként erre: 79. - Szerénke83)
2012. jún. 6. 13:50
JAH! :)
81. Böbusz (válaszként erre: 77. - Szerénke83)
2012. jún. 6. 13:49

Atttyaééég, és ezt kinek kell kifizetni??? Zsebpénzként a dokinak??? Vagy hogy???

És aki császárral tud szülni... akkor ezt perkálnia kell???!

80. Böbusz (válaszként erre: 76. - Rekuczy)
2012. jún. 6. 13:48

Ezt is meg lehet érteni, de ez egy másik téma...

Ő nem erről írt.

2012. jún. 6. 13:43
Nekem nem kellett fizetnem, de az államnak ennyibe került az én császárom.
2012. jún. 6. 13:43
Alá kellett írni a papírt, de most dolgozom, ha gondolom megnézem otthon, előveszem a papírt,mennyi is volt az annyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook