Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A mi kis történetünk fórum

A mi kis történetünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A mi kis történetünk

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
17. NTDK (válaszként erre: 1. - Zsukszi)
2012. jún. 4. 12:14

Velünk is hasonló történt... A mai napig nem merem azt a szót használni, hogy szültem. Mert mégsem szültem. Ezt csak az tudja átérezni, aki átélte. Az idő nekem segített, de úgy érzem, csak akkor fog elmúlni ez a hiányérzet, ha másodjára másként alakul minden.

Sok erőt kívánok neked!

2012. jún. 4. 11:58
koszonom csajok de nem azert irtam hogy engem sajnaljanak hanem azert mert ha bar egy embert is a helyere tudok zokenteni hogy orvendjen annak a kis eletnek es ne azon keseregjen hogy nem ugy tortent a szules ahogy akarta akkor mar meg erte ha mar egy ember maskent gondolkozik
2012. jún. 4. 11:41

Nézz a kisbabádra, milyen tüneményes. Fogd meg a párodat, húzd oda őt is a kicsihez. Őt akartátok, nem? Egy gyönyörű, érdeklődő picurit, aki a tiétek.

Öleljétek meg egymást, és kezdjetek el gyönyörködni benne, mert szerintem ti ezt EGYÜTT még nem tettétek meg.

A császársebet az idő begyógyítja, a lelkedet meg bízd a szeretteidre, nyílj meg a párodnak. Te sem tudhatod, hogy az általad leírtakat mi váltotta ki belőle. Annak is oka van, mint ahogy a te érzéseidnek is oka van.

A te érzelemvilágodat a szülés után fellépő hirtelen hormonváltozás is befolyásolja, a terhesség alatt érzett öröm most visszahúzódik, ideje a babának örülni:)

Ja, igen, a kicsi érzi, ha nem vagy jól, és ő sem lesz jól. Igyál meg minden nap 1 magnéziumot, az is segít egy kicsit, és pihenj sokat!

Gratulálok a kisbabátokhoz!

2012. jún. 4. 11:31

Szia! Én is hasonlóan jártam, de azért mégis másként. Nekem 41. héten indították be a szülést és fogadott orvosom volt, de elfelejtett ottlenni a szülésnél. Úgyhogy este 10-kor hüvelytágító zselével beindították jöttek is folyamatosan a 3-4 perces fájások reggelig, kibírhatatlan volt. Persze senki nem nézett rám mehettem én a nővérekhez, dokikhoz, tudod mit mondtak, majd jön reggel a fogadott orvos addig bírjam ki... És reggel amikor fél 8-kor besétált az ajtón, már 4 ujjnyira nyitva voltam azt se tudta hova hová kapjon, és 5 perc múlva meg is született Marcell.

Szóval ennyit a nagy figyelmességről nekem is nagyon rosszul esett hogy senki sem néz rám és legszívesebben egy fillért sem adtam volna neki...

13. ad338a2ba0 (válaszként erre: 10. - Rekuczy)
2012. jún. 4. 11:19
Rekuczy ŐSZINTE RÉSZVÉTEM!!!!:((((((((
12. Bekacomb (válaszként erre: 10. - Rekuczy)
2012. jún. 4. 11:10
Őszinte részvétem, erre a fájdalomra biztos hogy nincsenek szavak. :-(
2012. jún. 4. 11:06
Sziasztok! Nekem szerencsére az orvosokkal és a nővérekkel is szerencsém volt, pedig nem fizettem senkinek egy forintot sem, mégis fantasztikusak voltak mind, nagyon kedvesek, mindent elmagyaráztak előre, hogy mikor mi fog történni. Nekem is császárom volt, de szerencsére nem altatásban. Ennek ellenére majdnem elaludtam közben, annyira elfáradtam már addigra, mire eljutottunk odáig. A lényeg, bennem is lezáratlan még ez az érzés, sokáig az volt az érzésem, hogy mintha nem is szültem volna, mert számomra egy szülés nem így fejeződik be. Igen, ez a jó szó rá, befejezetlen. Valahogy mintha nem lett volna vége. Nagyon nehezen szoktunk össze a babucimmal is, rettegtem is tőle, hogy te jó ég most mit kell vele csinálni (ugyanis nekem nem segített anyukám semmiben), illetve valahogy kicsit idegennek is éreztem, mintha nem is az én kincsem lenne. Utólag szégyellem is ezt bevallani, de nagyon nehéz volt. Pedig évek óta vágytam már babára, mégis teljesen más készülni rá és átélni. Ma 13 hetes a kincsem, szerencsére imádjuk egymást, gyönyörű, mosolygós baba. De abban maximálisan igazad van, hogy arról nem sokan beszélnek, ami nem rózsaszín és csodás a terhesség/szülés körül, ami elég nagy baj. Remélem, egy nap mind túl tudunk lépni ezen. Mondjuk nekem annyival könnyebb, hogy én abszolút pozitív gondolatokkal tekintek vissza mindennek ellenére a szülésre, de ezt nagyban köszönhetem a páromnak és a dokiknak, nővérkéknek, szülésznőknek.
2012. jún. 4. 10:26

Szia hat nagyon sajnalom hogy ez tortent de tenyleg igaz az is hogy nagyob baj is tortenhetet volna. Engem is elaltatak bar en mutet kozbe felebredtem. Es nalunk nagyobb baj is tortent 24 orara ra tudtam csak elhagyni a szobamat akkarhogy kuzdotem akkor sikerul es mutet utan 48 oraval meg is halt a kisfiam szerintem nez ra a kislanyodra es adjal halat az Istenek hogy el es ha igy is de ott van o neked. Es nembeszelve arrol hogy a kisfiam meghalt hol olyan szobaba raktak ahol voltak bent kisbabak hogy nezem masnak el hol pedig a mutot nokhoz es mindenki azt kerdezte alandoan hol a baba.

Minden percbe azert imadkoztam ha en nem is de bar o maradjon eletbe mert mindketonk elete ketelyes volt. szerintem orvendjel neki es majd ha meg szulsz akkor talan nem altatnak es lathatod ez a legkevesebb amelet hogy el a kislanyod. Orvendjel neki hiszen kivaltsag egy kis eletet kapni aki a te vered

9. scorpiolady (válaszként erre: 8. - Ad338a2ba0)
2012. jún. 4. 10:25

Igen, de ez sajnos sok helyen kórház és orvosfüggő! Olvastam olyan kórházról, ahol a szülészet vezetője kijelentette, hogy akik náluk szülnek, azok ha elsőre császárral szültek másodjára is azzal fognak mert ők nem vállalják a kockázatot....

Nálunk szerencsére nem ez a helyzet, csak indokolt esetben csinálnak másodjára is császárt.

8. ad338a2ba0 (válaszként erre: 7. - Scorpiolady)
2012. jún. 4. 10:22
Skorpiolady NAGYON JÓ HOGY SIKERÜLT TERMÉSZETESEN MÁSODJÁRA!!!!:)))
2012. jún. 4. 10:19
Szia nekem is császár volt az első szülés és lelkileg pont úgy éltem át ahogy te, bár engem nem altattak. Nekem az segített hogy sorstársakkal tudtam beszélgetni, és ezáltal tudatosult bennem hogy ilyen van, nem az én hibám volt(én magamat hibáztattam, hogy nem tudtam simán szülni, faros volt a fiam ezért császároztak), az igazi gyógyír a második szülés volt ami természetesen zajlott egy aranyba foglalható dokival(nem volt fogadott).
2012. jún. 4. 10:12

Mindenképpen kell valaki olyan személy a környezetedbe, aki melletted áll, számíthatsz rá, és legfőképp kibeszélheted magadból a fájdalmad!


Legjobb lenne, ha ez a valaki, a férjed lenne... de, ha Ő erre nem hajlandó, vagy alkalmatlan rá, akkor valaki más után kell nézned (Anyu, Tesó, de ha egyik sincs, akkor marad a szakember). Semmiképpen ne "maradj így", ezen túl kell lépned... de úgy, hogy normálisan elfogadod, nem pedig a szőnyeg alá sepred.


Nekem természetes szülésem volt, de a kisfiam nem sírt fel (Oxigénhiány), 2 percig újraélesztették... Miután stabilizálták, láthattam kb fél percre, aztán már csak következő reggel... Szörnyű volt... azóta is űr van a szívemben emiatt...


De, ahogy a többiek mondják a babád kárpótol mindenért. Helyre jössz testileg... és utána a lelked is szépen gyógyulni fog... de ehhez az kell, hogy melletted legyen valaki, aki megért.


Sok boldogságot kívánok a picihez, és remélem a házasságod is rendbe jön! :)

2012. jún. 4. 09:46

Kimondhatatlanul sajnállak! :(


Pontosan azt írtad le, amitől rettegek.... Elejétől végéig!


Kívánok neked minden jót az életben és tényleg próbáld meg elfelejteni és teljes valódban örülj a kisbabátoknak!!!

4. Roni24 (válaszként erre: 1. - Zsukszi)
2012. jún. 4. 09:34

Szia!


Még keresem a szavakat ahhoz hogy leírjam mit gondolok és mennyire sajnálom, hogy ilyen keserves emlékek maradtak meg benned a szülésről! =( Egész egyszerűen felháborító, hogy hogy bánnak némely kismamával a kórházakban! Undorító és embertelen, amit meg mernek engedni maguknak azok az emberek, orvosok, akik kisbabákkal és az őket világra hozó édesanyákkal foglalkoznak! Sajnos nekem is volt tapasztalatom goromba emberekkel, és kellemetlen élményekkel a kórházi napjaimról az első babámmal, azt hiszem, tudom milyen érzés volt neked, és mit érzel most! =( Bár nekem választott orvosom volt, de volt egy-két nővér és ápoló, akikbe legszívesebben belerúgtam volna a tapintatlansága miatt!

Tudom, hogy most még nem vigasztal, sem az, hogy mással is történtek ilyen dolgok, sem az, hogy ott a szép, egészséges kislányod, mégis csak azt tudom mondani, annak örülj, hogy vele minden rendben van, hisz az ilyen állatok miatt az ő kárára akár nagyobb baj is történhetett volna!


Ha még friss az élmény, megteheted, hogy egy panaszlevélben megírod az érzéseidet, élményeidet a kórháznak, még ha nem is tesznek semmiféle lépést, tudod, hogy valaki elolvassa és te is kiírod magadból az "illetékesnek," talán a lelked is némiképpen megnyugodna!

Senki nem teheti ezt meg egy kismamával sem, hogy tönkretegyék élete legszebbnek számító pillanatát, hogy úgy bánjanak vele, mint egy darab hússal, mintha csak egy lenne a sok közül a gyártósoron! Minden kismamával körültekintően és tapintattal kell(ene) bánni, főképp, az első babásokkal!


Azt sem értem, miért nem képes senki megérteni téged a környezetedben, kezdve a férjeddel, és úgy vélem, inkább EZ a sok sírásod és szomorúságod oka, nem konkrétan a szülés körüli negatív események! =(

Ha megértenének, ha kibeszélhetnéd magadból, előbb fel tudnád dolgozni, ha magadba fojtod, csak őrlődsz! Keress valakit, akivel beszélhetsz, akár szakembert is (ami talán még jobb), vagy ahogy Tickygirl is mondta, vannak erre megfelelő közösségek!


Sok szerencsét neked, kívánom, hogy felépülj testileg, lelkileg és visszakapd az önbizalmad! =)

2012. jún. 4. 09:34

Nekem is hasonló volt a történet, bár engem nem altattak, viszont több, mint 1 napig nem láttam a fiam, mert senki nem hozta ki! Szoptatni sem tudtam, egyáltalán nem indult be a tejem. Szintén teljes összeomlás volt. Teljesen még mindig nem sikerült feldolgoznom!

Szerintem az idő segít, és a kislányod mindenért kárpótolni fog!

2012. jún. 4. 09:23
Én is így jártam!!!!!!!Először is menj el egy egyesülethez aki a közeledben van és ott van császármetszés feldolgozó beszélgetés ugyanis erőszakként és traumaként éltem meg a szülést ahogy szerintem sok nő aki nem készül fel a császárra!!Szóval ez elindít a gyógyulás útján meg a férjednek is segítenie kellett volna lelkileg de a férfia buták és nem érzik át ezt!!!KÍVÁNOM HOGY RENDBE JÖJJ LELKILEG!!!Nekem is segítség kellett meg karmaoldás is és ezt tett rendbe és nem tudom elégszer meghálálni a segítőimnek hogy rendbe jöttem!!!!!
2012. jún. 4. 09:08
Eddig bárki mesélte a szüléstörténetét azt vagy nagyon felemelő érzés volt hallgatni vagy megrémisztett, de soha nem éreztem még egy anyán sem, hogy szomorúsággal tölti el a szülés gondolata. Hát én sajnos így jártam. Van egy gyönyörű egészséges kislányom és én mégis rengeteget sírok és szomorkodom.

Ugrás a teljes írásra: A mi kis történetünk
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook