Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A komfort szoptatás jobb, vagy a 3 óránkénti? fórum

A komfort szoptatás jobb, vagy a 3 óránkénti? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
24. DODICA (válaszként erre: 22. - Csehe)
2007. jún. 2. 10:19
Nekem már hajrá kb. 5 éve folyamatosan. :))) Nem egy gyerekkel, félreértés ne essék.
2007. jún. 2. 02:20
Nekem szerencsém volt, a gyerekem komfortosan 3 óránként, majd 5 hetes korától 4 óránként szopott, "3" "-" 10-05 perc:)) Ő így igényelte:))
22. csehe (válaszként erre: 20. - DODICA)
2007. jún. 1. 22:07
Ez így igaz. Ezért írtam. Úgyhogy hajrá. :))
2007. jún. 1. 15:15
Nálunk komfort szopi van, akkor eszik és cumizik amikor akar. Én sem minden nap ugyanabban az időben eszem...
20. DODICA (válaszként erre: 19. - Csehe)
2007. jún. 1. 11:24
Bizony. Viszont a 40 nap alatt bármikor visszafordítható az apadási folyamat. :))
19. csehe
2007. máj. 31. 21:23

Azt tudtátok, hogy az utolsó szopi után 40 napra apad el a tej teljesen? Akkor már egyetlen csepp sincs.

Egyébként én is az igényszerinti szoptatás híve vagyok.

18. DODICA
2007. máj. 31. 12:42

Mivel jobb a cukros víz, mint más anyának teje?


A tej akkor indul be, ha egy baba szopik. Előtte van a kolosztrum (előtej), amit - borzasztó fontos lenne- minden babónak meg kellene kapnia. Az a kevés elég is neki az első napokban, egyáltalán nem fenyegeti kiszáradás addig, míg el nem indul a tej. Van, akinek csak a 8. napon! Mégsincs szükség semmiféle pótlásra.

17. 104bdd8c43 (válaszként erre: 16. - Igynogy)
2007. máj. 31. 11:39
Nálunk cukros vizet adnak cumisüvegből hagyományos régi cumival azoknak a babáknak akik még nem tudnak mit enni mer5t anyukának nem indult be a teje. Nem szivesen fogadják az anyukák nélunk, hogy más anyuka tejét kapja a baba, amíg neki nincs. Én sem akartam, hogy idegentől kapjon tejet. Nekem nem volt velem , Pstre vitték 1 naposan, anyósom aki minden nap ment hozzá nem volt képes elvinni neki a tejet amit fejtem neki. Tápszert kapott, utánna amikor hazakerült anyósomék egyfolytában zaklattak így 2 hét múlva elapadt, pedig 160 grammokat tudtam fejni egyszerre.Először csak pótolni kellett, majd pár nap múlva elapadt teljesen.
16. igynogy (válaszként erre: 14. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 18. 09:53
Lehet hogy nálatok igen. De nálunk pl: az anyukával van a gyerek első perctől kezdve, amikor kitolják, a szülőszobáról és már ott is. Anyuka pihenni nem tud, főleg ha mondjuk még nincs teje és a baba állandóan éhes. Pótlást nem adnak, amikor sír a gyerkőc már rohannak be, hogy adjon neki az ember enni, biztos éhes. Szóval itt be sem lehetett volna tartani a 3 óránkénti szopizást. A lányom 3 óránként kért enni, aminek következtében nem termeltem elég tejet, és nem tudott annyit szopizni, ami neki elég lett volna, igy pótlást kellett adnom aztán már nem is akarta a mellemet elfogadni, bekapta, aztán kiköpte, és ennyi volt. A rendszeresség ugyis kialakul, saját tapasztalat, mint lejjebb már leírtam. A szopi volt rendszertelen, de minden más a tisztábatevés a fürdetés (fél óra eltéréssel maximum) az alvás, minden rendszerszerű volt. Arról nem is beszélve, hogy a komforszopi bizony elősegíti a tejtermelést :). Nekem senki nem segített, ugy értem családi körben, mindenki ellenezte, igy megkérdeztem egy szoptatási tanácsadót, és rá hallgatva csináltam mindent. És bevállt. Pl az én gyerekorvosom sem ellenezte a komfortszopit!
15. DODICA (válaszként erre: 14. - 104bdd8c43)
2007. ápr. 17. 15:03

Akik meg a gyerekhez való alkalmazkodás hívei, azok pusztán a gyerek igényeire figyelnek, s az ő rendszerét is figyelembe veszik. :))


Mi se mindig percre pontosan ugyanakkor fürdünk, s bizony, van, amikor éhesebbek vagyunk, s van, hogy kevésbé.... Attól még rendszeresen is étkezhetünk, hogy nem felel meg a tankönyvnek! :))


Azt meg most nem részletezem, miért kell egy pár napos babát akár óránként-félóránként is megszoptatni, de megvan az oka, csak hosszú lenne leírni. :)


Sajna még mindig ott tartunk, hogy ez a poroszos rendszer működik a legtöbb kórházban. Szerencsére egyre kevésbé! Jó rendszer, de kinek? Csecvsemős nővérnek, vagy a babának? Utóbbinak sokkal inkább az anyja illatára és mellére lenne szüksége...

14. 104bdd8c43 (válaszként erre: 6. - Emgab)
2007. ápr. 16. 23:21
Szerintem nem marhaság! Nézz utánna, a legtöbb körház cscsemő osztályán a 3 óránkénti szoptatás vagy etetés jól működik évek óta! Nemrégen jött divatba az igény szerinti szoptatás, de nem tartom helyesnek! A gyereknek szüksége van a rendszerességre! Ahogy a fürdetés idelyének naponként ugyan abban az időben való rendjére! Ezt gyerekorvos mondta!! Nem én találtam ki!
13. mongi
2007. ápr. 13. 23:08
Én 3 óránként szopiztattam,néha kicsit gyakrabban.Nekem a védőnő is azt tanácsolta,hogy jobb,ha van rendszeresség-de én is így láttam jobbnak,ha nem értettem volna vele egyet,akkor biztos másképp csináltam volna.Szerintem minden újdonsült anyuka előbb-utóbb kitapasztalja,hogy számukra melyik a jobb.
12. DODICA (válaszként erre: 11. - Igynogy)
2007. ápr. 12. 12:19

:)))

Bizony, így szokott ez lenni... :)))

További jó szoptatást! (El fog tartani még egy darabig. ;) )

2007. ápr. 12. 09:20
Én amikor hazajöttünk a kórházból igény szerint szoptattam, ami abból állt, hogy két hétig fél!! óránként evett nappal, éjszaka 3 szor. Aztán két hétig óránként és stb. 3 hónapos korára állt át a 3 óránkénti evésre. De nem bántam :). Most lesz 1 éves és egy nap még 6 szor szopizik, persze mellette eszik is :)
2006. szept. 21. 13:34
Én amíg tudtam szoptatni akkor adtam neki amikor kérte.A hazaengedő doki ugyan azt mondta, hogy igenis be kell tartani a 3 óránkénti szoptatási időt, dehát nem bírtam hallgatni, hogy ordít a gyerek.Eleinte 2 óránként evett.
2006. szept. 20. 13:27
Én abszolút szoptatás-párti vagyok, beleértve a komfortszopit is. Nekünk is jó a tv előtt tespedni, s majszolgatni esetleg. :) Későbbiekben, minél érdekesebb a külvilág, úgy szűnik meg a komfortszopi is.
2006. szept. 19. 23:19
NEKEM PESTEN VOLT A KISFIAM 9 NAPIG, OTT HOZZÁSZOKTATTÁK A 3 ÓRÁNKÉNTI ETETÉSHEZ! AMIKOR HAZAHOZTAM OLYAN VOLT MINT A CSÖRGÉSRE BEÁLLÍTOTT ÓRA! 3 ÓRÁNKÉNT PERCRE PONTOSAN KÖVETELTE A KAJÁT! SZERINTEM JÓ A BABÁNAK IS A RENDSZERESSÉG!
2006. máj. 14. 14:04
Nekem nem szopizott, mert túl pici volt és állandóan aludt is. Így először 3,5 óránként etettem lefejt tejjel, utánna már beállt magától. Már 1 éves lesz és van, hogy 2 óránként eszik valamit, persze nem éjjel, azt végigalussza.
2006. ápr. 8. 22:01
Döntsön a gyerek.Úgyis beáll egyfajta rendszerre, de órához szoptatni szerintem marhaság.
2006. márc. 30. 14:17

Megoszlanak a vélemények, de minden védőnéni azt mondja, hogy:

megnyugtatja a babát, ha szopizik,

a tej első része folyékonyabb,ami a szomját oltja, így ha csak szomjas is tegyük cicire..


nálunk bizony 1,5-2 óránkként cicin volt a kissrác:)

2006. márc. 9. 15:15

Sziasztok!

Nagyon sok kismama lap foglalkozik ezzel.

Amikor én úgy gondoltam,hogy komfortszoptatok,akkor jelent meg a cikk.

Nálam is abból állt, hogy a baba jelezte a szükségleteit, nálunk ez másfél óránkénti etetést jelentett, mert azt lehetett olvasni, hogy az anyatej az nem csak étel, hanem ital is a baba számára.

Én ehhez tartottam magam amíg a gyermekem szopott!

Aztán elolvastam ezt a cikket, és le volt írva, hogy bizon helytelenül etettem a kicsit, mert nem biztos, hogy éhes vagy szomjas volt a drága, hanem csak fájt a hasa.Ekkor is enni-inni kívánnak,mert közben csökken a fájdalom, és gondolom,hogy ebben a fájós állapotban egyébként is jó a mama melegsége, babusgatása.

Mindtha a cikk a 2-3 órai etetést ajánlotta volna, mert abból ahogyan a gyermek eszik, vagy csak mímeli az evést kiderül,hogy tényleg éhes volt-e vagy sem.

Mindenkinek figyelmébe ajánlom W.Ungvári Kláta Szoptatós füzetecskéjét.

2006. febr. 20. 22:06
Az elottem szolo minden szavaval egyetertek. Nalunk ugyanigy mukodott. Ill. 0-3 hetes korig 3 orankent szopcsizott a fiam magatol, de mikor mar nem evett csak komfortszopcsizott akkor leszedtem cicirol. 3-5 hetes kor kozott volt egy hullamvolgy, hajnalban orakig fent volt es mindharman aktivan szenvedtunk, aztan 5 hetes koratol a vegkimerules hataran bevettuk magunk koze a nagyagyba es hagytam komfortszopcsizni eves utan, 1 het alatt rendezodott minden, kb. 3-4 orankent kert enni. 4 honapos koraban mikor mar nem fertunk el harman a nagyagyban, gond nelkul atszokott a kisagyaba, es azota is ott alszik. (most 14 honapos)
2006. febr. 20. 17:09

Hello!

En minden esetben a babaimra biztam a "dontest",arrol is hogy mikor es arrol is hogy meddig.De ok maguk,mar az elso honapban kialakitottak a 3 orankenti evest(a kozepsom kozel 4 kiloval szuletett es o a 4 orasra allitotta be magat kezdettol fogva.Persze ez nem azt jelentette,hogy minden hangocskara felkaptam es megszoptattam,de erezni fogod,hogy mit es mikor szeretne a babad.En azt hiszem erdemes ezt az erzest kovetni.Az elso gyermekemet 8 honapig,a masodikat 1 evig,a harmadikat 2,5 evig szoptattam.Kivanom ezt a boldog harmoniat minden kismamanak,eletetek legcsodalatosabb idoszakaban!!!

1. Hoxa
2006. febr. 20. 16:38
Szerinted a komfort szoptatás jobb, vagy 2-3 óránkénti?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook