Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A komfort szoptatás jobb, vagy a 3 óránkénti? fórum

A komfort szoptatás jobb, vagy a 3 óránkénti? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
114. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 98. - Kedveske)
2009. szept. 15. 08:32
A másik az hogy egy nagyobbacska gyerek már meg tud birkózni azért a problémáival, legalább is a szülőnek arra kell törekedni hogy ne a cicivel nyugtassa, hanem hogy tudja mielőbb gond nélkül a gyerek megbirkózni a feladatokkal, a problémájával.Azzal hogy még 3 évesen is ha igényli cicit kap ez nem hinném hogy az önállóságra nevelés fontos lépése lenne.Arról nem is beszélve, hogy anyához bújni úgy is lehet hogy nem kapjuk be a cicijét.Ez még elmegy egy kisbabának de egy közel ovodás korú gyereknek már Pszichikailag nem egészséges.Ezt csak azért hangsúlyozom, mert vannak itt olyanok akiknek minden szót külön meg kell magyarázni
113. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 93. - Kedveske)
2009. szept. 15. 08:24

Pszichikailag nem egészséges te :)

Nem úgy.Egyszerűen egy 3 vagy annál idősebb gyerek már elég nagy és pszichkailag nem biztos hogy jó még szopig.pláne egy kisfiú

112. 3d5b901f2d (válaszként erre: 90. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 14. 23:45

A nagyobbik gyermekem 2,5 éves koráig szopott, neki ennyi időre volt szüksége lelkileg.


Nem hiszem, hogy rosszat tesz az, aki igény szerint szoptatja. Viszont abban hiszek, hogy kell főleg ahol több gyermek is van, nem árt némi rendszeresség.


Én igény szerint szoptattam az első és azt terveztem, hogy max. 6 hónapos koráig. Amikor elérte a fél éves kort, akkor pedig úgy voltam,hogy na jó, még 6 hónap és ennyi.


Végül ő maga határozta meg mit szeretne.


Bölcsis volt és én sokat dolgoztam, neki éjjel az volt a megnyugvás, ha hazaértem, hogy odabújt és szopott.

Nem úgy indult el óvodába, de nem is hiszem, hogy sokan megteszik.

Viszont sokan 4-5 éves korukban is cumiznak és üvegből isznak otthon.

Azt sem ítélem el!


Anyukák! Inkább örülni kellene annak, akinek megadatott az áldás! És ha már van gyermekünk, ne sajnáljunk tőle semmit. Ha a csokit megvesszük neki már pici korában, miért sajnálnánk tőle egy kis cicit, éjjel, összebújva?


Olyan hamar felnőnek! És bármi érheti őket!


Én mindenkit arra bíztatok, hotgy tegye amit a szíve kíván és a babája is szeretne.


Az a fontos, hogy mind a kettő örömét lelje benne.


És végül...én még nem hallottam olyan kutatási eredményeket, ami a szoptatás káros hatását igazolta volna 1, 2, vagy akár 3 éves korban.


A gyermekünk vendég a háznál! Örüljünk neki, szeressük és hallgassunk az ösztöneinkre!


Mindenkinek jó babázást, gyermeknevelést!


Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.


Nem a szoptatás a legártalmasabb az életükben. Előbb tenném ki a lakásból a televízíót, az ártalmasabb...

111. xti_
2009. szept. 14. 22:52
egyébként a csecsemőkor 1 éves korig tart - és ezt nem én mondom.
110. xti_
2009. szept. 14. 22:45
a bírósági tárgyalásokon azt tapasztaltam, hogy gyakorlatilag minden szakértővel szembe tudnak állítani egy másikat, aki szakasztott az ellenkezőjét állítja. ezért marad a józan ész, ami eligazít. az evészavar oka biztosan lehet az anyai elutasítás, de ugyanúgy lehet a túlzásba vitt anyai szeretet is. az anyatej minősége csecsemőkre vonatkozik, nem gyerekekre. és a természetben nem láttam olyan állatot, amelyik a felnőtt kölykét szoptatta volna, hiszen a természetben ritkán laknak a szülők és a gyerekek "egy háztartásban".
2009. szept. 14. 22:32

Ezzele együtt, azt gondolom, hogy mindenki akkor teszi a legjobban, ha úgy szoptat, és addig (vagy nem szoptat), ahogy az neki és a babájának/gyermekének a legmegfelelőbb.

Az meg a saját tapsztalatom, hogy aZ anyai ösztönös megérzésnél, jobb tanácsadó nincsen.

A témát részemről lezártam. Jó ékszakát mindenkinek!

108. xti_
2009. szept. 14. 22:29
nézd, én egyet tudok: a három éves gyerekemmel úgy igyekeztem foglalkozni, hogy a világra nyitott és érdeklődő legyen, és nem az volt a cél, hogy bújjon vissza a pocakomba. előre haladtunk, nem visszafelé. ha egészségesen neveled, akkor ebben a korban már rég nem ott tart, hogy rajtad lógjon - feltéve, ha eleget lógott rajtad még babakorában. most, hogy félig felnőtt, 3 nyelven beszél, országos versenyt nyert spanyol nyelvből, és most éppen egyedül utazza be Dél-Amerikát. valamit csak jól csináltam...
107. Kedveske (válaszként erre: 104. - Xti_)
2009. szept. 14. 22:27

Milyen régre gondolsz?


A szoptatás elutasítása a francia felvilágosodás szüleménye, amikor is az jó modú családok dajkát fogadtak, vagy gyermeküket vidékre adták. Egészen addig az anyák többnyire 2-3 éves korukig szoptatták gyermekeiket, amiről írásos dokumentumok is vannak.

106. Kedveske (válaszként erre: 105. - Kedveske)
2009. szept. 14. 22:19
Utolsó bekezdésben az állatokról akartam írni, csak már késő van és én is fárdok. :-)
2009. szept. 14. 22:17

Akkor cáfolnék:

"ezzel azt üzened a babának, hogy az evés pszichés szükséglet, és nagyobb korában a lelki bajok gyógyszere számára az evés lesz." Pszichológiai kutatások igazolták, hogy az evési problémák hátterében az elutasító anyai magatratás áll.

"amire a szervezetünknek nincs szüksége, azt az egészségünk érdekében általában hanyagolni kell, pl. túlzott cukor- és zsírbevitel" Gyermekorvosok szerint a szoptatást nem lehet túlzásba vinni, mert az anyatej mindig a baba/gyermek korának legmegfelelőbb és legideálisabb összetevőket tartlamazza, ezen kívül nem csak fizikai hanem pszichés szükségleteket is kielégíti.

"és gondoljunk bele, amikor még nem volt születésszabályozás, akár évente születtek a gyerekek, és már a következőt kellett szoptatni."...és szoptatta mellette a nagyobb gyermeket is. A természeti népeknél, ma sem ritka, sőt természetes, hogy a gyermeket több évig szoptatják, és akár egyszerre több gyermeket is párhuzamosan.

Aztán volt még egy állítso példád is, hogy azok sem szoptatják a kicsinyeiket, ha más kijött a foguk. Nos állatok szokásairól nem szokatm olvasni, de az anyósom macskája a már felnőtt kifejlett kölykét is rendszeresen szoptatta, mert közben megszületett az újabb alom, teje meg volt bőven.


És ezeket a dolgokat nem én állítom, hanem nálam sokkal okosabb emberek.

104. xti_
2009. szept. 14. 22:15
egyébként ez pont olyan kérdés, amihez nem szakember kell, csak némi józan gondolkodás. régen felnőttek a gyerekek szakember nélkül is (ahogy most is) és senkinek nem jutott volna eszébe, hogy egy 3 éves gyereket szoptasson.
103. xti_
2009. szept. 14. 22:02
csak a saját pszichémet érintő rész vélemény, a többi formális logika alapján levont következtetés, amivel nem kell egyetérteni, de nem könnyű cáfolni.
102. Kedveske (válaszként erre: 101. - Xti_)
2009. szept. 14. 21:57
Ez továbbra is a te egyéni véleményed, amit én elfogadok (legfeljebb nem értek vele egyet, mert az meg az én egyéni véleményem), de ha valaki azt állítja hogy egészségtelen valami, akkor azt szakmeber kutatásaival és véleményével támassza alá, de valamiért nem teszi...talán majd holnap.
101. xti_
2009. szept. 14. 21:44

az én pszichémnek nem tett volna jót, az biztos, de ezt már írtam.

a másik dolog, ami miatt még egészségtelen lehet, hogy ezzel azt üzened a babának, hogy az evés pszichés szükséglet, és nagyobb korában a lelki bajok gyógyszere számára az evés lesz.

100. Kedveske (válaszként erre: 99. - Xti_)
2009. szept. 14. 21:31

Igen, de a szoptatásnak nem csak létfentartó funkciója van, 1 éves kor után meg pláne. A psziés szükségletek kielégítése pedig pont olyan fontos, mint a fizikai szükségleteké.

Én sem szeretném a gyerekeimet évekig szoptatni (pedig a fiam 26 hós koráig szopott, és most is azt tenné, ha volna tejem), de azt azért kikérem magamnak, hogy egy laikus, tapasztalatlan ember azt állítsa egészségtelen. vagy ha igen sorolja, miért.

99. xti_
2009. szept. 14. 21:23

én az igény szerinti szoptatás mellett tettem le a voksomat már jóval ezelőtt. ebben a topicban így nevezik, de szerintem arról van szó, hogy akkor szoptassunk, amikor a babának szüksége van rá, és ne az órához igazodva. természetesen én úgy hittem, hogy csecsemőkről és nem 3 éves gyerekekről beszélünk.

bár a topic témája nem ez, az előbb azt próbáltam alátámasztani, hogy 1 éves kor után a babának már nincs szüksége anyatejre. és amire a szervezetünknek nincs szüksége, azt az egészségünk érdekében általában hanyagolni kell, pl. túlzott cukor- és zsírbevitel.

98. Kedveske (válaszként erre: 97. - Xti_)
2009. szept. 14. 21:08

Nekem nincs azzal gondom, ha valakinek nem tetszik az igény szerinti szoptatás. Azt is el tudom fogadni, hogy nem minden gyereknek/anyának jön be ez a módszer. Azzal sincs semmi gond, ha valaki x hónap után azt mondja köszöni neki elég volt a szoptatásból, meg tudom érteni. DE! Ha valaki olyannal riogatja itt a másikat, hogy ez vagy az egészségtelen, ergo kárt okoz a gyerekének, mert csinálja, akkor azt igenis tessék tudományos tényekkel alátámasztani. Ha meg nincs ilyen a birtokában, akkor ne írjon/mondjon ilyet.


A saját tapsztalat, egyéni vélemény más tészta, azt tiszteletben kell tartani és elfogadni.

97. xti_
2009. szept. 14. 20:56

csak azt tudom mondani, hogy az állatok is elválasztják a kicsinyeiket, amikor már kinő a foguk, és önállóan esznek.

és gondoljunk bele, amikor még nem volt születésszabályozás, akár évente születtek a gyerekek, és már a következőt kellett szoptatni. természet anyánk biztosan nem így rendezte volna, ha 1 éves kor után is szükségünk lenne anyatejre.

2009. szept. 14. 20:44
Én továbbra is a "miért egészségtelen kérdésre keresem a választ", mert az ellenkezőjére van "tudományos" indok, de a fenti kérdésre csak szubjektív vélemények. (még tapasztalatok sem)
95. xti_
2009. szept. 14. 20:21
én sem tartom helyesnek, de nem tudom megindokolni. nem emlékszem rá, hogy anyukám szoptatott, de ha 3 évesen még szoptatott volna, arra emlékeznék, és zavarban lennék. nem hiszem, hogy jót tett volna a pszichoszexuális fejlődésemnek, Ranschburg Jenő ide vagy oda.
94. Kedveske (válaszként erre: 90. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 14. 19:57
Megjegyzem, hogy azt hogy nyugodtan lehet szoptatni egy három éves gyereket, nem én állítom, hanem igen komoly szakemberek. Pl Ranschburg Jenő (is).
93. Kedveske (válaszként erre: 90. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 14. 19:56
Nem, erre vagyok kíváncsi. Te azt állítottad, hogy nem egészséges egy 3 éves gyereket szoptatni. Én arra vagyok kíváncsi milyen egészségi károkat szenved egy gyerek azért mert 3 éves koráig szopik.
92. M_Marcsa (válaszként erre: 90. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 14. 19:47

Ha nem is kimondolttan az anyatejre van szüksége 3 évesen, a cicizés megnyugtatja. Plusz immunrendszer erősitő is az anyatej.

Miért ne szophatna egy 3 éves?



3 éves, 2hós koráig szoptattam a lányomat.

2009. szept. 14. 19:10
fiú bocs
90. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 89. - Kedveske)
2009. szept. 14. 19:09

ajaj csak azt ne mondd hogy egy 3 éves óvodásnak még szüksége van az anyajtejre :P

Nézd ez olyan hogy mért nem iszik cumisüvegből egy 7 éves,vagy mért nem szül valaki 60 évesen?

Ugyanazért mert szerintem mindennek megvan a maga ideje,ahogy nem jár senki cumisüveggel iskolába, így egy 3 és afölötti gyereknek sem kell már az anyamell,az babáknak való.

Ott van a fúú vagy lánygyerek aki már majdnem ovis, szobatiszta ,kint van szerintem már az összes foga,önállóan eszik, és öltözik.Szerintem egyszerűenm nincs szüksége arra hogy mondjuk azzal jöjjön elő az oviból pl, hogy anya ha hazamegyünk ugye adsz cicit?Nem tudom de szerintem kissé röhejes

89. Kedveske (válaszként erre: 86. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 14. 18:40

Légy szíves sorold felk nekem, hogy milyen egészségkárosító következmeényei vannak a 3 éves korig, vagy azon túli szoptatásnak?

Tényekre, konkrétumokra vagyok kíváncsi. Köszi.

2009. szept. 14. 14:53
Nekem három gyermekem van.A nagylányom 7 éves,a fiam 4 éves,a kislányom 1 éves.Én a két nagyobbat 2,5 éves korukig szoptattam,és a kicsit is eddig tervezem szopiztatni.Én mindig igény szerint adtam nekik enni.Soha nem az órát néztem.Ahogy ők igényelték/igényli,úgy adtam/adom neki.
87. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 81. - 97e35043a4)
2009. szept. 14. 14:31

"A régi rendszerben volt szokás a gyerekek "sanyargatása" e téren: "Hagyd sírni, majd elhallgat! Ne babusgasd állandóan! Ne etesd állandóan! " És még sorolhatnám!"



Ez igaz amit írtál, ez sem volt jó, de az sem hogy mostanába azt veszem észre hogy kezdenek az anyák átbilleni a másik oldalra.Most meg már az van hogy ha egyet nyaffan a gyerek már kikapják az ágyból,még főzni is főznek úgy hogy a gyerek ott lóg a kendőbe.Ha sír vagy bármi anyuka ott terem és le se száll a gyerekről.


Én szerintem van középút is ami ahogy elnézem nem sok szülőnek megy.

86. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 83. - E80d733f80)
2009. szept. 14. 14:05
Gondolod egészséges ha egy közel óvodáskorú gyerek még szopik?Azért ő már nem kisbaba,hanem már egy nagyobbacska,aki jó esetben már beszél is érthetően.
2009. szept. 14. 14:03
Nem 36 óra hanem 3 bocs:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook