Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A komfort szoptatás jobb, vagy a 3 óránkénti? fórum

A komfort szoptatás jobb, vagy a 3 óránkénti? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
84. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 72. - Jency83)
2009. szept. 14. 14:02

Én igazat adok neked.

Nem kell idejekorán a gyereknél a rossz evési szokásokat kialakítani.

Nekem két gyerekem nőtt fel a régi rendszerbe (kb 3 óránkénti szopás)

És semmi bajuk nem lett tőle.

Persze az órát tényleg nem kell lesni hogy ha esetleg két perc híja van a 36 órának akkor várjuk ki,ettől el lehet térni, de az sem megoldás, hogy a gyerek éjjel nappal a mellen lóg.Ha sír akkor anya cicizteti,és ezzel tényleg eljutunk a rossz étkezési szokások kialakításához.

Ugyanúgy mint ahogy a felnőtt sem evéssel vigasztalódik, mért kée a gyereknek?

Én tapasztalatból írom azt hogy a gyerekeimnek régen a 3 órás evés adott egy rendszert amire beálltak,így könnyebben észrevettem ha valami más baj volt,mert ha pl fél órája ,vagy egy órája ettek tudtam hogy nem éhesek valami más a baj.

Persze ha hirtelen megugrott az étvágy akkor volt hogy esetleg két és fél óra telt el a két kaja közt, és nem három, de nem ettek állandóan.

Aztán meg amikor elérték a 4 hónapot, ment a gyümölcs és főzelék.Mindkét gyereknél igy csináltam, és bevált.Sosem voltak problémásak evés terén.

83. e80d733f80 (válaszként erre: 74. - Panka78)
2009. szept. 14. 10:04
Nagyon igazad van az én picikém is 2,5 éves és még szopik akkor amikor ő akar,ez így van rendjén nem kell sanyargatni szegény picit hiszen mit sem tud még a világról és az anya közelsége a legfontosabb a számára,és nem utolsósorban annál több a tejcsi minél többször mellre teszi az ember.
82. 97e35043a4 (válaszként erre: 72. - Jency83)
2009. szept. 14. 09:50

Én nem értem milyen borzalmas következményekről írsz?

Szerintem esetleg vannak anyukák, akiknek nincs annyi türelmük a gyerekhez, mint kellene, és így a saját maguk rendszerét akarják a gyerekre ráerőltetni! De az még csak egy baba, aki babusgatásra, az anya közelségére vágyik!

És ha megduplázódik a súlya korábban, mint az a könyvekben elő van írva? Azért 40 kilós nem lesz 1 éves korára.

Egy baba annyit eszik, amennyi kell neki. Túletetni úgysem tudod!

81. 97e35043a4 (válaszként erre: 70. - Egyharmad)
2009. szept. 14. 09:46

Én igény szerint szoptattam, és mégis 3 hónapos korára kialakult nála fokozatosan az éjszakai folyamatos alvás.Először 4, majd 5, majd 6 órát aludt egyhuzamban, fél éves korára pedig van, hogy 10 órát is átalszik, na de utána aztán azonnal szopiztatnom kell, olyan éhes.

Napközben pedig van, hogy 3-4 óránként szopik, van, hogy még 2 óra sem telt el az előző szopizástól. Én el sem tudnám képzelni máshogy a szopiztatást!

A régi rendszerben volt szokás a gyerekek "sanyargatása" e téren: "Hagyd sírni, majd elhallgat! Ne babusgasd állandóan! Ne etesd állandóan! " És még sorolhatnám!

2009. szept. 14. 09:35

Én igény szerint szoptatok. Bár volt a rokonságban olyan, aki lehurrogott, hogy a gyereknek elég a 3-4 óránkénti evés!! :P Merthogy nem jó a gyereknek, ha mindig teli a hasa (szerinte túl gyakran szopiztatom)...

Na, be is olvastam neki, hogy érdekes módon a legtöbben a családban sokkal jobban akarják tudni, mi jó a gyereknek, s mit csinálok szarul (pl. a szopiztatáson kívül még az öltöztetésénél, a gyerek tartásánál, mikor sétáltassam, stb...). Mintha én egy totál idióta lennék mindehhez.

Na, és megmondtam neki, hogy rengeteg újságot olvasok erről, szakkönyveket olvasgattam mielőtt szültem a csecsemőkről, 8 alkalmas felkészítőre jártam, szóval azért valamicske tudásom van e téren, és mindenhol az igény szerinti szoptatást javasolják, másrészt pedig, ha éhes gyerek, én etetem, mert csak nem hagyom éheztetni csak mert még csak 2 óra telt el az előző szoptatás óta!

Na, mindig felhúzom magam, ha az ilyen minden lében 5 kanál rokonaimra gondolok!!


A legújabb az, hogy miért adok almás-krumplipépet a gyereknek? Ők még nem hallottak olyanról, hogy a kettő keverékét lehet adni!!! :S

79. DODICA (válaszként erre: 78. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 14. 08:36
Igény szerinti szoptatás.
2009. szept. 12. 20:44
mi az a komfort szoptatás?
77. M_Marcsa (válaszként erre: 74. - Panka78)
2009. szept. 12. 20:43
Igazad van, egyetértek.
76. M_Marcsa (válaszként erre: 74. - Panka78)
2009. szept. 12. 20:42

Egyetértek.

Én sem nézem az órát, mikor én eszek.

Igény szerint egzen a baba is.

2009. szept. 12. 20:02

Egy újszülött gyomra alig nagyobb mint egy érett cseresznye. Hogy féjhat szegénykámnak a 3 óránként úgy megtömik, hogy feszüljön...

Egyen amikor éhes! A napirend nem azt jelenti, hogy mindennap ugyanakkor ugyanazt csináljuk. Nem robotokról van szó hanem pici babákról.

A fürdetésnek és a játéknak legyen ideje, de azt sem kell percre pontosan betartani, a sorrenden van a hangsúly nem az udőponton.

74. Panka78 (válaszként erre: 72. - Jency83)
2009. szept. 11. 13:20

Igazad van! Az nem fárasztó egy újdonsult anyuka számára, ha az órát lesve, ordítani hagyja a gyerekét! Ilyen sírást hallani (éhes) kimondottan felüdülés!!!!!

Sokkal jobb, mintha cicire tenné!

Lányom 2,5 éves és még szopizik. )Igény szerint, mégsem tudok borzalmas következményekről beszámolni!!!!!!!!!

73. xti_
2009. szept. 11. 13:03

mi is igény szerint eszünk - legalábbis én. van hogy többet kívánok, van, hogy kevesebbet, van, hogy eszembe se jut. mikor hogy, ahogy jól esik. miért ne ehetne így a babám is? felesleges nyaggatni az evéssel, ha nem éhes, és biztosan nem bírnám kivárni a pontos időt, mikor éhesen ordít.

ez a túlszabályozás szerintem csak evészavarokhoz vezet.

2009. szept. 11. 11:08
Akkor adjunk, ha éhes?És, az jó, ha óránként eszik és a 2. hónapra megduplázódik a súlya, holott, az 1. év végére kellene hogy megháromszorozódjon!?Szerintem rettenetesen rossz ez az "új trend", amikor is egyen úgy a baba, ahogy jólesik neki.És miért?Egyrészt marha fárasztó az édesanyának, másrészt nagyon rossz a babának, hogy nincs napirendje.Mert igenis kell nekik napirend. Nekünk is van, mi sem eszünk összevissza szerintem, hanem nagyjából 1 megszokott rend szerint.De semmiképpen sem óránként!Újszülötteknél mindenképpen jó a 3 óránként, aztán, majd ő alakítja magának, később lehet 4 óránként is.Nincs gyermekem, de mégis van vagy ezer...:).Csecsemőkkel foglalkozom és látom az óránkénti etetés borzalmas következményeit...:)De persze mindenkinek szíve joga...:)
2009. szept. 11. 10:38

Adsz neki mikor éhes!!!!!

Gondolom Te sem időre eszel, nincs óra szerelve a hűtődre, és nem csak bizonyos időközönként nyílik ki:D... Vagy igen??????

2009. szept. 11. 10:30
Szerintem egyik véglet sem igazán jó. Nyilván abszolút baromság éhesen sírni hagyni egy babát, csak mert még nem telt le a az a bizonyos 3 óra. Az ősemberek sem nézegették az órát, szoptattak, amikor kellett, pedig azóta nem hiszem, hogy sokat változott volna a babák emésztése. Viszont hallottam már olyat, hogy igény szerinti szoptatás címszóval minden sűrűn cicire tett babák 1 éves koruk körül is 5-10-szer szopizni akartak éjszaka alvás helyett, ez szerintem a babának sem jó, az anyáról nem is beszélve. Ráadásul ezzel csak azt "tanítod" a babának, hogy minden problémára az evés a megoldás. Hasfájós babának meg nem hiszem, hogy jót tesz, ha egy órával az evés után cicire teszik, mert sír. Enni fog, mert csak azt érzi, hogy valami nem stimmel a pocijával, és jaj, de jó, ott a cici, de csak jobban fog fájni a hasa. Én az órát csak tájékoztató jelleggel nézegetem, ha nyűgös, igyekszem kitalálni, miért, és akkor megetetni, ha éhes. Ha más baja van, arra nem az evés a megoldás, ha pl. társaság kell neki, akkor játszunk. 4 hónapos, naponta 5-6-szor eszik átlag 3-4 óránként. Éjszaka csak akkor eszik, ha egyéb módon nem tudom visszaaltatni (sajnos cumifüggő), de ez ritka. Ha épp kevés a tej, akkor sem tudom 2,5 óránál előbb cicire tenni, mert csak üvöltés lesz belőle. Szerintem meg kell találni a két véglet között azt, ami a babának a legjobb.
69. bambuc
2009. jún. 22. 22:44
Az én kislányom aki most 2 hónapos egy ideje 1-1,5 óránként szopizik, és gyakran kibukja a tejet. Próbáltam több időt kivárni ,de nehéz a cicin kívül mással megnyugtatni. Éjszaka ellenben 4-5 órát is alszik nyugodtan egyhuzamban.
2009. jún. 17. 01:39
Az átlagnál valamivel kevesebb tejem termelődőtt.Egy szopizásnál,kb 60-70 grammot sikerült szopiznia,ezzel nem sokáig húzta ezért,kb másfél óránként evett,ahoz,hogy betartsuk a 3 órás rendet tápszert kellet volna pótolni azt meg nem akartam,inkább hagytam,hogy rajtam lógjon.Érdekes az enyém nem hányta ki soha a tejet,akár mennyire is sűrűn kapta.Mondjuk hasfájós se nagyon volt.
67. McKenzi (válaszként erre: 66. - McKenzi)
2009. jún. 16. 22:37

vagy az csak rátett, több hibát is elkövettem - eleinte fél órát is szoptattam egyhuzamban, vagy többet is, aztán mondta a védőnő, hogy közben meg kell büfiztetni. Meg kicsit masszírozni a hasát, tornáztatni. Következőnél már okosabb leszek :)

Na mindegy ezt úgyis látni kell. Most is az igény szerintire szavazok.

66. McKenzi (válaszként erre: 63. - Ágota 77)
2009. jún. 16. 22:29
Nálunk is ugyanez volt, nagyon sűrűn szopizott és folyamatosan hányta ki, de a tejemet meghozta. Később én is próbáltam tartani a két órát. Azt hiszem a túl sűrű szoptatás miatt volt annyira hasfájós - de nem kétóránként, hanem ennél sűrűbben szoptattam.
65. tfazek
2009. jún. 16. 22:05

Aki azt írta, hogy a kórházakban milyen jól működik a 3 órás etetés, az szerencséjére valószínűleg nem töltött még huzamosabb időt csecsemőosztályon. Ahol is a szigorúan 3 óránként etetett néhány napos babák a harmadik órát megállás nélkül, torkuk szakadtából végigüvöltik anélkül, hogy bárki bemenne hozzájuk. Sajnos én éltem ott egy hetet, tudom milyen. Én a saját 3 hósommal voltam bent, persze akkor szoptattam amikor akartam, de az újszülött osztályról átkerült pár napos picikékkel még nem aludhat ott anyuka, csak az anyaszállón. A kicsik egész éjjel ordítottak, mint a megváltást, úgy vártuk a hivatalos etetési időket.


NEM MŰKÖDIK! HA A GYEREK ÉHES. MEG KELL SZOPTATNI!


Nem félóránként nehogy hasfájós legyen, meg persze anyu is ember, neki is kell enni stb, de másfél kétóránként nyugodt szívvel, ha igényli. Lehet, hogy utána 4-5 óráig se kér. Az enyém ilyen. Csak azóta kiegyensúlyozott, mióta igény szerint szoptatom. Előtte hasfájás, nyűglődés, stb

64. klenca
2009. máj. 13. 22:12

Igény szerint, de jó ha a két étkezés közt legalább 3 óra telik el.

Természetesen amikor hirtelen egyik napról a másikra megnő a baba igénye, azokon a napokon gyakrabban is érdemes szoptatni.

2009. máj. 13. 21:42
Igény szerint, de azért vannak szabályok amiket érdemes betartani. Az én babám amint jólakott és büfizett eggyet, már ismét enni szeretett volna. Kis túlzással egyfolytában evett. Igen ám, de ennek gyomorrontás lett a vége, mert a friss fej a pocijában alulra került a régi félig emésztett felülre és ezt büfizte fel. Borzasztó volt a szaga és belegondolva ez neki is írtó kellemetlen lehetett (nem csaka a szag miatt). Mi kitapasztaltuk, hogy a 2 órát legalább meg kell várni.
2008. máj. 10. 14:10

Igény szerint.Nekem mindkettő igény szerint szopcsizott/a nagy még mindig/.

Volt,hogy félóránként,ha kért.Egyik sem volt hasfájós!

2008. máj. 7. 15:39
Egyetertek, igeny szerint!
2008. máj. 5. 13:42
igény szerint, de az elején lehet ébreszteni kell, hogy egyen, ha túl sokat alszik.
2008. máj. 5. 13:38
igény szerinti minden esetben
2008. máj. 5. 13:34
Az első pár hónapban -szerintem- az igény szerinti szopizás a legjobb.Babának is jó és így a tejci is termelődik bőven.Viszont ha nagyobb a baba érdemes áttérni a 3-4órás szopikra.Én a 4.hónapban váltottam,mert a pici fiam kezdett elkanászodni.Félóránként,óránként cicin lógott és így semmire nem jutott időm.Pár nap alatt megszokta.Azóta nekem sincs folyamatos mellfeszülésem a rengeteg tejtől,mivel így valamivel kevesebb termelődik(de még így is elég a babának)
57. Tracsi
2008. márc. 18. 13:42

Én mint tapasztalt és gyakorlott édesanya a kisbaba igényeit figyelembe vevő szopiztatás a legjobb!

A lényeg hogy ez a legjobb élelmiszer a picuriknak és feltétlen szopiztatni kell!!!

56. katalin25 (válaszként erre: 38. - Panni80)
2008. márc. 10. 13:07

Szia!

Ne keltsd fel, ha éhes úgyis felébred. Ha meg hasfájós, akkor nem baj ha nem eszik 1,5 -2 óránkéntnál többször, mert jobban meg tudja emészteni a pici gyomra a tejcsit. Ha meg tápszeres, akkor 3 óránkéntnál gyakrabban azt nem is ehet.

De az se baj ha többet alszik, az én kisfiam volt, hogy aludt egycsomót, és a két szopi között 5-6 óra is eltelt, csak akkor jóval többet evett. Tudják mire van szükségük, ne aggódj feleslegesen!

2008. márc. 9. 15:16
Szerintem akkor ha a baba jó súlyban van és szépen gyarapszik, akkor nem kell felkelteni
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook