Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem anyagi okokra hivatkozva válni akar fórum

A férjem anyagi okokra hivatkozva válni akar (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
36. édesmandula (válaszként erre: 33. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:21

beáldoznád magad hogy ő egy új nővel új életet éljen a TI gyerekeitekkel a TI életetekben? :/ nem tudom hol laksz, de most megrángatlak virtuálisan :D ilyet nem szabad csinálni...nem lehet feladni...a férjed önző, ne higgy neki. keresd a hangot magadban, az mit mond? dobj el mindent és fuss? feladhattad volna mikor beteg voltál...ebbe bele is halnak sokan :/ túlélted. és most eldobnád az egészet? kiestél a ritmusból ami előtte volt, fel kellett épülnöd. a legrohadtabb önzőség amikor valaki gyenge és a háta mögött új életet kezd a "párja".

nehéz lesz, de ne dönts kifelé, gondolkodj...

35. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:19

Vagyázz!!!

Ha lelépsz a gyerekek nélkül, hivatkozhat arra a gyerekelhelyezésnél, hogy elhagytad őket!

Inkább menjetek anyaotthonba együtt!!!

34. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Mandulacska2)
2013. jan. 18. 09:17

Ingyenes családjogi tanácsadás volt régebben a Családsegítő Központban. Gondolom, most is van, bizonyára nagy szükség van rá.

Én oda fordulnék első körben.

33. kenzol
2013. jan. 18. 09:16

Szerintetek, akkor ha itt maradnak anyagi biztonságban a gyerekeim akkor nem a javukat nézem? Szereti az apjuk Őket, még ha nem is foglalkozott velük sokat, hisz az az én dolgom volt. Most az én lelki békém miatt szakítsam ki őket a megszokott biztonságos életükből?

Felemészt az egész helyzet, de szerintem Őt is

32. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - F3ef3e826b)
2013. jan. 18. 09:16
Így van, szerencsére. Komoly összegeket kell kifizetnie, ha válni is akar.
31. édesmandula (válaszként erre: 29. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:14

bejelented lakatlannak.

ha nekem ilyet mondana a férjem, mire hazajönne, már eladva lenne a laptopja és pár apróság, előlegként hogy az üres ház költségeit álljam majd míg meg nem veszik :D ha komolyan gondolja, csináljuk komolyan.

30. édesmandula (válaszként erre: 18. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:12

milyen albérlet???

cseréld le a zárat, rakd ki a ruháit, kezd el árulni a házat. hát ébredjen már fel a férjed, segíts neki ébredni...

29. kenzol
2013. jan. 18. 09:12
Hiába maradnák itt, nagy a ház, télen fűteni se tudnám.
2013. jan. 18. 09:12
Ha válni akar az "úr", házat eladni (amennyiért annyiért) és fele-fele lóvéból új életet kezdeni. Akkor talán majd magába száll a férjed.
27. mandulacska2 (válaszként erre: 22. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:12
Bár nem írtad le a 3. lehetőséget, de sejtem, mi lehet az. Ne tedd. Gondolj a gyerekeidre. Ők szeretnek téged, és egy életre szóló trauma lenne ez számukra.
26. d878fb6317 (válaszként erre: 22. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:11

Jézusom! Miről beszélsz?

Szívd fel magad nagyon gyorsan, van két gyereked!

Tessék harcolni, menni fog!

Nem úgy van, ahogy ezt ő mondja.

25. édesmandula (válaszként erre: 10. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:11

ez hülyeség :/

elsősorban szerintem ne hagyd magad elkeseríteni. mert az egészséged még mindig az első és az idegeskedéstől nem leszel jobban.

másodjára meg keress egy jó ügyvédet, az első megbeszélés ált ingyenes, írj le mindent mitek van, mennyi a tartozás és kérdezd meg, válás esetén mi történne.

a gyerekek mit érzékelnek ebből? pozicionálja őket is valamerre?

a házat ha eladjátok az üzlethelység ott maradhat? ennek nézess utána, ha az üzlet a neveden van, akkor a haszon is feleződik válásnál? ez vajon hoyg működik? ezt is kérdezd meg szerintem.

mindazonáltal alá ne írj semmit, míg biztosra nem tudsz dolgokat.

a barátnőről szerezz adatokat, megdönthetetlen bizonyítékokat, így ha válásra kerül a sor, felhozhatod ezt hogy az ő hűtlensége miatt történik -nem anyagi okokból.

és mivel ő akar új életet kezdeni hát ő menjen.

a férjnek meg megmondanám hogy el kell adni mindent, kifizetni az adósságokat, és utána felezni a maradékon (ha ugyan marad) és mehet amerre akar.

most légy önző, te vagy a fontos, annak a két gyereknek még szüksége lesz rád egy ideig...

2013. jan. 18. 09:09
Semmiképp ne költözz ki! Az én páromat ugyanígy akarta kisemmizni a volt felesége! Nem jött össze... még a gyerekeket is mi neveljük. Ne hagyd magad és gondolj arra, mi jó a gyerekeknek igazán! Tedd a szívedre a kezed: a férjed felelősebb szülő, mint Te? Ha a válasz nemleges (valószínű, hiszen akkor nem csalná az édesanyjukat, ha az lenne), nehogy ott hagyj bármit is! Főleg ne a gyerekeket!
23. kenzol
2013. jan. 18. 09:08
Kilátástalannak érzem az életem
22. kenzol
2013. jan. 18. 09:07
Lányok én már megtettem a harmadik lehetőséghez a lépéseket, mert azt nem tudnám elviselni, hogy itt hagyjam a gyerekeimet, még ha nekik ez is a biztonságosabb.Azt mondta a gyerekek bármikor eljöhetnek majd hozzám, a szünetekbe akár hetekre is, de minden szakítás egy-egy kis halál lenne. Egyszerűbb lenne egy durva megoldás, de amíg látok fényt, hogy van lehetőség, vagyis találok munkát, addig tartom magamat.
21. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:06
Az 1. verziót válaszd. A 2. hülyeség. Eszedbe ne jusson elmenni. Mert ha otthagyod a gyerekeket, akkor ő hivatkozhat arra, hogy te elhagytad a gyerekeidet.
20. dominós (válaszként erre: 13. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:06
Mindenképp maradj! A vagyon közös. A házasságban szerzett vagyon közös függetlenül attól, ki szerezte. Az az övé, amit örökségből kapott.
19. ani80 (válaszként erre: 13. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:04
Nagyon sajnálom ami történik Veled. Helyedbe Én nem mennék el 20 év után minden nélkül. A férjed nincs tisztában a jogaiddal. Beszélhetnél 1 ügyvéddel.
18. kenzol
2013. jan. 18. 09:03

lehetőségek

1.maradok amíg kimondják a válást, én közbe elmegyek dolgozni,és megpróbálok félretenni, hogy albérletbe menjek a gyerekekkel

2. elmegyek, hogy ne öljük egymást, én anyagilag a házat nem tudom fent tartani, se a gyerekeket, amíg nincs fix jövedelmem

2013. jan. 18. 09:03
Gyönyörű gyerekeid vannak. Harcolj értük. Ne legyél már tutyimutyi.
16. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:01

Eszedbe ne jusson elmenni a Lakásból, de még a boltból se.


Hogy 20 évvel ezelőtt mi volt (szeretet-szerelem) az ma már mindegy.


Nehogy már Te szórj hamut a fejedre!!!!


Szégyelje magát, hogy betegen az utcára tenne!!!


Húú, nagyon mérges lettem.


Milyen anyagi oka van a válásnak???


De szidom (nem a csalás miatt az kettőtök dolga) hanem az embertelensége miatt!

15. d878fb6317 (válaszként erre: 1. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:01

Okos legyél, ki ne tedd a lábad a házból.

Válj el tőle, ha ezt akarja, de nem úgy ahogy neki tetszik.

14. mandulacska2 (válaszként erre: 10. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:00
Hát mondd neki, hogy kíváncsi vagyok, a bíróság erre mit válaszol. Ha nem volt házassági szerződés, akkor a magyar törvények szerint fele-fele arányban kap mindenki mindent. Szerintem csak abban bízik, hogy te ezt bekajálod.És te hivatkozhatsz házastársi hűtlenségre is. Ezt jobb, ha tudja. Menj el jogi tanácsadóhoz. Biztos van valahol ingyenesen. Pl. munkaügyi központokban. Vagy van a Nane, ez egy nő érdekvédő szervezet, esélyegyenlőség, ilyenek. BIztos segítenek. Neten megkeresheted, hol találsz ilyet.
13. kenzol (válaszként erre: 7. - Dominós)
2013. jan. 18. 08:58

nem tudom mit tegyek.......

Már mindent végig gondoltam

2013. jan. 18. 08:58
Édesapám 26 év házasság után, anyukám mellrákja után "lépett le" otthonról, viszont mindent otthagyott anyának, ha már ő akart kilépni. Nem ez feltétlenül a követendő, de ne akarja már, hogy kilépj az ajtón, mintha meg sem történt volna a 20 év.
11. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - Kenzol)
2013. jan. 18. 08:58

Hát engem is felháborít. Mi az, hogy te nem voltál jó feleség? ÉN ezt a fajta mentalitást nem tudom felfogni. Nehogy már mártíromkodj. Pláne, hogy méhnyakrákod volt. És még ő csajozott be?


És hogy lehet anyagi okokra hivatkozva válni? Ez egy óriási KAMU. Ne hagyd magad. A bíróságon tuti kiröhögik, ha erre hivatkozik.

10. kenzol
2013. jan. 18. 08:57

Én keressek munkát és költözzek, vagy menjek anyámhoz 40 km-rel odébb és éljek ott.

Azt mondta, hogy amit eddig összehoztunk jót annak a 90%-át Ő teremtette meg az adósság 90%-át meg én. Szerintem nem így van, mindent közösen csináltunk, a jót és rosszat egyaránt.

2013. jan. 18. 08:57
Igazán senki sem jó feleség, de ugyanúgy senki sem igazán jó férj...
2013. jan. 18. 08:56
Ne hagyd magad!
2013. jan. 18. 08:55
Hahaha...és még elvállalnád, hogy te vagy a hibás? Képes lennél elmenni, gyerekeket ott hagyni?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook