Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem anyagi okokra hivatkozva válni akar fórum

A férjem anyagi okokra hivatkozva válni akar (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
126. kenzol
2013. febr. 14. 18:41
Mivel már nem ért felkészületlenül, sírtam már eleget, most csúnyát fogok mondani, de FELSZABADULTNAK érzem magamat :) Most mindennek az előnyét keresem, támasza vagyok a kislányomnak, elterelem a figyelmét. A nagy fiam az úgy néz ki könnyebben veszi, az Ő meglátása, hogy 2 hónap és visszajön, csak leckéztet. Nem akarom elrontani a kedvét, még hisz ebben, de az az igazság nem biztos, hogy szeretném, ha visszajönne. Nem dacból mondom, vagy azért mert haragszom rá, de lelkileg könnyebb, hogy elment, anyagilag nehezebb lesz, de csak a pénz miatt,nem szabad összejönni, mert ugyanide fogunk kilyukadni. És már csak magamnak kell megfelelnem, laptopozhatok a konyhába akár, ami neki nem tetszett, ha úgy volna kedvem este 9-kor is odaülhetnék játszani. Most ki akarom puhatolni, hogy meg tudok e állni a saját lábamon, úgy hogy a gyerekek nem szenvednek semmibe hiányt. Most biztos nagyon jó apuka lesz, és el fogja vinni a gyerekeket mindenhova/pl. hónapok óta ígéri a lánynak az uszodát/, hogy bizonyítsa jó apa. Ennek azért örülök, mert nekem nincs jogsim, se autóm, neki van és a gyerekeknek jó lesz kimozdulni mindenfelé, különben meg tudom, hogy szereti Őket! Csak a mi kapcsolatunk hűlt ki. 20 év nagy idő.
125. Sylvia81 (válaszként erre: 122. - Kenzol)
2013. febr. 14. 13:31
Majd írj egy kicsit bővebben, ha úgy érzed, "megértél" rá...
124. Skintilla (válaszként erre: 122. - Kenzol)
2013. febr. 14. 12:20

Ebből is látszik, hogy bepróbálkozott. Te meg ügyes voltál, hogy nem hagytad magad.

Én is kérdem, hogy vagy?

123. michelle.r (válaszként erre: 122. - Kenzol)
2013. febr. 13. 20:37
Ez gyorsan ment. Hogy érzed magad?
122. kenzol
2013. febr. 13. 19:48
ma elköltözött
121. kenzol (válaszként erre: 120. - Bishop81)
2013. febr. 4. 19:35

Érdekes egy másik oldalt olvasni. Lehet régimódi vagyok. Szerintem azzal, hogy én megteremtettem neki a tiszta otthont, hogy nem volt dolga a főzéssel, mosással, gyerekneveléssel és ráadásul még dolgoztam is,gondoltam természetes, hogy Ő is dolgozik,és hazaadja a fizetését.Mindig későig dolgozott, mert fuvarozott. Sose kérdőjeleztem meg, hogy hol-meddig volt. Igaz beszélni se akart, azzal védekezett "Most miről beszéljek? Hány autót láttam az úton?" Szóval egy idő után természetes volt, hogy csak én beszélek, miután későig dolgozott, általában mindenben nekem kellett döntenem. sok év alatt, az hogy nem beszélünk csak elélünk egymás mellett ide vezetett.

Szerinte nem természetes, ha egy férj hazaadja a fizetését, mert a legtöbb elissza, vagy elgépezi. Úgy hogy neki jár minden mert Ő tökéletes, de ezt hangoztatja is. Sajnos én nem vagyok tökéletes, de azt mondom, ha menni akar, akkor menjen. Valahogy megfagyott bennem minden jóérzés felé. Olyan mintha kirúgták volna alólad a széket és lesel, hogy most hogy kerültél a földre. Idő kell elfogadni, és fel kell állnom a gyerekek miatt.

Köszönöm a soraidat, mert megnyugtat, hogy vannak az én megítéléseim szerint normális férjek, apukák, és nem CSODA, ha valaki ilyen, hanem természetes :)

Sok boldogságot a családodhoz!!!!!!!!!!

2013. febr. 2. 22:54
A no hazaerkezik a munkabol, es latja, hogy a ferje lazasan csomagol. Kerdezi a feleseg, hogy "mi torten?" Mire a ferj izgatottan azt valaszolja: "Megnyertem a lotto 5-ost!!" A feleseg vagyakozva kerdezi ujra a ferjetol:"Akkor most elutazunk?" Mire a ferj valasza rroviden csak ennyi: "Csak TE !!! " --- Elnezest hogy ezzel inditottam, de ugy gondolom ezt a viccet is az elet szulhette. A te eseted ettol termeszetese komolyabb a problema. En 3 gyermek apukaja vagyok mar 6 eve dolgozom kulfoldon, a felesegem es a gyerekeim otthon elnek. Az itteni fizetesem tobb mint 80 % at haza adom, es soha nem kerdojeleztem meg a felesegem donteset a penz beosztasaban. A megkereses az en, a beosztasa az o feladata. Ugy erzem ez igy kerek. Ez elsosorban szeretet kerdese. Imadom a felesegem es a gyermekeimet. Soha nem szeretnem hogy barmiben is hianyt szenvedjenek es ha szeretnek jol erezni magukat (jatszohaz, hamburgerezes, mozi, stb-stb) Akkorr a felesegem mindig szabad kezet kapott tolem, azert mert szeretem. Ha a ferjed fontosabbnak tartja a penzt, mint a feleseget es a fiat, akkor itt sokkal melyebb a problema. Nem latok bele a kapcsolatotokba, nem tudom milyen az anyagi helyzetetek, es hogy milyen dolgokon keresztul jutott el a kapcsolatotok idaig, viszont az kiderult hogy a ferjed valoszinuleg regota tervezgeti ezt a dolgot magaban. Ha neki fontosabb a penz, mint a gyermeke es a felesege, es nem tudod/ vagy mar nem akarod meggyozni az ellenkezojerol akkor hagyd menni, mert egy szeretet nelkui kapcsolat felorli az eletedet es a fiad is sokat fog szenvedni miatta. Kitartast es sok erot kivanok ebben a nehez idoszakban neked. (egy apa)
119. kenzol
2013. jan. 20. 20:22

Elolvasta a hozzászólásokat, amíg nem voltam itthon, az volt a véleménye, hogy ez női oldal így nem is ár mást, mint hogy Ő a hibás.


Pedig szerintem mindent együtt csináltunk, jót és rosszat egyaránt. Szerinte minden az én hibám, sőt volt egy olyan kedves gondolata is, hogy amikor mi összeházasodtunk az én apukám azt mondta, hogy 1-2 évet ad nekünk, nem emlékszem pontosan mert én örültem, hogy nem lett igaza, erre fel azt mondta a férjem a fiúnknak tegnap, hogy apu meghalt/dec6./, most már nem kell bizonyítani. Azt mondta a fiam nem értette az okfejtést és lehet én se idézem pontosan, de nagyon szerethetett :( Szóval a lényeg, apu meghalt és nem kell fenntartani a látszatot.

Az öcsémmel a két ünnep között volt egy kb 4 órás közös munkájuk, és tegnap mesélte a tesóm, hogy már akkor mondta, hogy válni akar. A fiam fejét meg olyan hülyeségekkel tömi, hogy ne azt nézze, majd a leendő feleségében, hogy tud e főzni, hanem, hogy spórolós legyen.

Nagyon vak voltam eddig, neki a pénz a minden, így utólag sok minden értelmet nyert. Ha segítséget ajánlottam vagy kért valamelyik családtag,akkor nekem magyarázott. Pl. Az egyik testvére és családja nagyon nehéz körülmények közé kerültek, egyik alkalommal, amikor náluk voltunk épp egy bevásárlás után, és kikísért minket a sógornőm a kocsihoz, mondta, hogy nincs még ennivalójuk sincs, benyúltam a kocsiba adtam sajtot, szalámit, kenyeret. A mai napig azért hánytorog a férjem, hogy az ő nehezen megkeresett pénzét eladakozom.Pedig 3 gyerek van ott. Szereti a testvérét is. Nekünk meg tellett rá azért annyi, hogy segítsünk akár ennyivel is. Na mindegy.

118. kenzol (válaszként erre: 102. - A9e26193e7)
2013. jan. 20. 20:04

Szia!

Végig olvastam, és hétfőn, amíg dolgozok és Ő nincs a közelembe, akkor válaszolok! Köszi :)

117. Skintilla (válaszként erre: 108. - Kenzol)
2013. jan. 19. 08:25

Kedves Kenzol!


Esetleg lehet tudni valamit az "urad" reakciójáról? Kíváncsi vagyok nagyon hogy fogadta?

2013. jan. 18. 21:54
Ez kamu szoveg... Egyszeruen csak elakar valni
115. Sylvia81 (válaszként erre: 108. - Kenzol)
2013. jan. 18. 21:42

Gratulálok! Ezt egy anyatigris pont így csinálja! ;)

Csak így tovább, ne hagyd magad!!!

2013. jan. 18. 20:11

Anyagi okok miatt? Megalapozatlan:) Most olvasom a híreket...


"2013-ban Magyarország emelkedni kezd...az idei év szakaszhatár abban az értelemben, hogy már „nem a vetésről, hanem az aratásról”, vagyis a nagy átalakítások eredményének a begyűjtéséről szól majd"


Bár valahogy úgy érzem ez nem teljesen így lesz, de olvassuk ezt vissza decemberben együtt:)

113. 4b6a2525df (válaszként erre: 106. - Kenzol)
2013. jan. 18. 19:41
Lalika31 nem birta a kritikát és törölte magát
112. a9e26193e7 (válaszként erre: 111. - Kenzol)
2013. jan. 18. 19:30
A 102.hsz-t olvastad?
111. kenzol (válaszként erre: 110. - A9e26193e7)
2013. jan. 18. 18:59
:)
110. a9e26193e7 (válaszként erre: 106. - Kenzol)
2013. jan. 18. 18:18
A csemői takarmánybolt érdekes még? Bartal Imre és Bartal Csaba a tulajdonosok...Csemő-Zöldhalom, Fő u 1592.hrsz alatt a FARIÓLA Kft
109. G.Garbo (válaszként erre: 108. - Kenzol)
2013. jan. 18. 16:21
Így kell ezt csinálni! És mindenképpen keress ügyvédet, tisztába kell lenni a jogaiddal!
108. kenzol
2013. jan. 18. 15:58
Csajok! Köszönök minden hozzászólást,az elején sírtam, de úgy 11 óra körül felszívtam magamat, és beolvastam, neki! Nem megyek sehova, maradok a gyerekekkel, ha nem tetszik neki ez a helyzet, akkor mehet! Majd, ha kimondják a válást, akkor osztozunk, addig meg nevelem a gyerekeket, és összébb húzzuk a gatyát :)
107. kristo_f (válaszként erre: 83. - Skintilla)
2013. jan. 18. 15:50

De csinálhatod egyedül is."


Na, akkor tudná meg mi a , semmit nem jelentő, munka!

106. kenzol (válaszként erre: 66. - B1e131b6d7)
2013. jan. 18. 15:41

Kedves lalika31!

A vállalkozásunk egy takarmánybolt amit 8 éve vezetek. A 25-40 kg-os zsákok emelgetése és pakolása remélem számodra munka. Közbe tanultam is. A kislányom 1,5 éves volt amikor elkezdtem itt dolgozni, egy ajtót vágtunk az üzlet és a szoba közé, hogy ha valami gond van vagy csak egyszerűen a gyerekkel is tudjak foglalkozni, miközben dolgozok.

A legtöbb nő nem keres annyit, mint a férje, de a férj ha hazaért, tisztelet a kivételnek, nem áll neki főzni, takarítani, mosni vagy gyereket nevelni amit én megtettem még ha fáradt is voltam, vagy át voltam fázva, mert nem volt fűtés a boltba, sőt a téli hónapokba amíg a fiam nem nőtt akkorára, hogy kivegye a fejszét a kezemből,mert fát kellett vágni, addig azt is én csináltam. Nem akarok mártírkodni,de szerintem én is letettem az asztalra valamit.

105. kristo_f (válaszként erre: 66. - B1e131b6d7)
2013. jan. 18. 15:32

Pffffffffff!


Kéne nyitni egy PAFf topikot, kezdődhetne ezzel :)

104. kristo_f (válaszként erre: 37. - D878fb6317)
2013. jan. 18. 15:28

Édesmandula hülyeségeket írt le

Hazajőve a férj , jogosan töri fel a lakást és megy be a saját/-ja is/ lakásába


A többi bíztató komment jogos

Ügyvédhez menni, de talán még azt sem

A bíróság fele-fele arányban itél, eltekintve a házasság elötti szerzett/elkülönült vagyontol, ha annak nem növekedett az értéke a feleség okán


Ha ilyen nincs, marad a fele, a gyerekeket meg megkérdezik hol is akarnak maradni, mivel már "értelmesek"

A lány biztos marad az anyjával

103. sour
2013. jan. 18. 15:21

Tudok egy ügyvéd házaspárt. Nagyon rendesek. El ne menj semmiképp a lakásból, ott ne hagyd a gyerekeket, mert nagyon nehéz lesz visszakapni őket.

És tényleg az a legfontosabb, h beszélj egy ügyvéddel. Addig semmit ne csinálj!

102. a9e26193e7 (válaszként erre: 1. - Kenzol)
2013. jan. 18. 14:47

Szia kenzol!


Van itt egy törvény az 1952.évi IV. törvény a a házasságról, a családról és a gyámságról...úgy rövidítjük Csjt, nem szabad megfeledkezi, hogy ez szabályoz minden ezzel kapcsolatos kérdést!


A törvény alkalmazása során mindenkor a kiskorú gyermek érdekére figyelemmel, jogait biztosítva kell eljárni!!!


A házasság felbontása


A Csjt. 18. §(1) A házasságot a bíróság bármelyik házastárs - illetőleg a házastársak közös - kérelmére felbontja, ha a házaséletük teljesen és helyrehozhatatlanul megromlott.


A házasság felbontásánál a közös kiskorú gyermek érdekét figyelembe kell venni!


A vagyonközösség, az eltartás és a lakáshasználat


Csjt. 27. § (1) A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik.


Közös vagyon a különvagyonnak az a haszna is, amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit.


Azaz jogosult vagy a vagyonközösségből egyenlő arányban részt szerezni.


Csjt. 28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:

a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,

b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

(2) Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik.


31/A. §35 (1) A házasulók a házasságkötés előtt, valamint a házastársak a házasság felbontása esetére rendezhetik a közös lakás további használatát, így megállapodhatnak abban is, hogy az egyik házastárs a lakást elhelyezési és térítési igény nélkül elhagyja. A megállapodást közokiratba vagy jogi képviselő által ellenjegyzett magánokiratba kell foglalni.


Azaz, ha nincs előzetes megállapodás, akkor és a lakásban a házastársak egyikőjük vagy mindkettőjük tulajdonjoga vagy bérleti joga alapján laknak, a házasság felbontása esetén - kérelemre - a bíróság dönt a lakás használata felől.


Csjt. 21. § (1) A házasság felbontása esetén volt házastársától tartást követelhet az, aki arra hibáján kívül rászorul, kivéve, ha arra a házasság fennállása alatt tanúsított magatartása miatt érdemtelenné vált.


Azaz, ha a jövedelmed azért esik ki, mert eddig "háztartásbeli" vagy hasonló jogállású voltál, tartást követelhetsz - akkor is, ha egy fedél alatt maradtok.


A törvény szerint, bármelyik házastársnak a vagyonközösség fennállása alatt kötött, visszterhes ügyletét a másik házastárs hozzájárulásával kötött ügyletnek kell tekinteni, kivéve, ha az ügyletkötő harmadik tudott, vagy a körülményekből tudnia kellett arról, hogy a másik házastárs az ügylethez nem járult hozzá.


Ha azonban a házastárs az ügyletet a mindennapi élet szükségleteinek fedezése körében kötötte, a másik házastárs csak akkor hivatkozhat hozzájárulásának hiányára, ha az ügylet megkötése ellen az ügyletkötő harmadik személynél előzőleg kifejezetten tiltakozott.


Az előbbi rendelkezések alapján a másik házastárs felelőssége a házastársa által kötött ügyletért harmadik személlyel szemben a közös vagyonból reá eső rész erejéig áll fenn.


Azazm ha ő elqur valamit téged is elővehetnek - bizonyos esetekben - és fordítva.


Nézzük, mit ír az gyermekelhelyezés kérdéséről:


A Csjt. 72/A. §1(1) bek. szerint a gyermek elhelyezéséről a szülők döntenek. A szülők megegyezésének hiányában a bíróság a gyermeket annál a szülőnél helyezi el, akinél a kedvezőbb testi, értelmi és erkölcsi fejlődése biztosított. Ha a szülőnél történő elhelyezés a gyermek érdekét veszélyezteti, a bíróság a gyermeket másnál is elhelyezheti, feltéve, hogy ez a személy a nála történő elhelyezést maga is kéri.


Tehát ez nem kívánságműsor, vagy osztoztok önként a lurkók elhelyezés tárgyában, vagy a bíróság hivatalból dönt.


A jogszabály azonban rendelkezik arról is, hogy a különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.


Végezetül a jogszabály egyik fontos eleme, a 24. § amely szerint a házastársak hűséggel tartoznak egymásnak és egymást támogatni kötelesek.


Ez a legmegszívlelendőbb:)férjurad számára.


Ha megírod a sztorit sub rosa a mailcímemre, összemazsolázok neked egy takaros tanulmányt - az eset egyéb körülményeit nem ismerve, csak jogszabályhelyeket sorolhatok fel.


A házat ne hagyd el, a válókereset pedig célszerű neked benyújtani - csak előbb érdemes tájékozódni a vagyonjogi helyzetről.


Szép napot!

CL

101. michelle.r (válaszként erre: 100. - Sylvia81)
2013. jan. 18. 14:46
Ez nagyon nem így van a gyakorlatban.
100. Sylvia81 (válaszként erre: 97. - Michelle.r)
2013. jan. 18. 14:43

És szerinted odaadják annak az anyának a gyereket, aki lelépett, hátrahagyva őt? Szerintem nem, bármennyire is akarja a gyerek. Mert a bíróságot nem fogja érdekelni az indok, mert azt fogják mondani, mindig lehet találni megoldást: albérlet, barátnő-család-ismerős, akiknél meghúzhatják magukat egy kicsit, végső esetben meg anyaotthon.

Ugyanúgy, ahogy az anyagi helyzet nem válóok, ugyanúgy nem lehet indoka a gyerek hátrahagyásának az sem, hogy nem volt hova menni, meg nem volt pénz. Objektíven nézve jön a kérdés: a következő anyagi problémánál is lepasszolja a gyereket?


Én tudom, hogy ezesetben baromira nem erről van szó! De a bíróság így fogja nézni, ez a gyakorlat: azzal, hogy az anya hátrahagyja a gyereket, lemond a nevelés jogáról.

És ez már nagyon régóta így van... Ismerek 3 testvért, akiknek nagyrészt ettől tart ott most az élete, ahol tart: sehol.

99. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 28. - Yamline2)
2013. jan. 18. 14:36

De ki veszi meg és mennyiért?

Tud-e belôle új életet kezdeni?

98. michelle.r (válaszként erre: 43. - Kenzol)
2013. jan. 18. 14:20

Sírjál, aztán ha enged a feszültség, szívd fel magad. A ház fele a tied, nem vagy megtűrt személy.

De tényleg gyorsan menj el egy ügyvédhez.

97. michelle.r (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2013. jan. 18. 14:18
Nem brutális, csak helytelen, 12 éves kortól a gyereknek szavazati joga van arról, hogy melyik szülőjével kíván élni és abban az esetben, ha a választott szülő "élhető" életet tud biztosítani, helyben is hagyja a bíróság.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook