Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem anyagi okokra hivatkozva válni akar fórum

A férjem anyagi okokra hivatkozva válni akar (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2013. jan. 18. 11:26

Énis-énis szeretnék egész életemben otthon ücsörögni, barátnőkkel dumcsizgatni, aztán meg ingyen és bérmentve lenyúlni más munkájának a gyümölcsét!!!


Ha véletlen valamelyik nagyokos innen bevállalná, hogy pár évig dolgozna mint az állat, én eközben otthon ücsörögnék, aztán meg "hirtelen már nem éreznék semmit" és elvinném az általa kemény munkával megkeresett házat, lakást, autót, kisbótot, gyereket, az írjon má' egy privit nekem :)


Ha kéne a fele mindennek, akkor adtad volna be a felét mindennek az elmúlt húsz évben, volt elég időd neked is, tanulni, karriert építeni, pénzt keresni.

65. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - Kenzol)
2013. jan. 18. 11:23
Ne hagyd. Persze, ennek a jellemtelen fazonnak így lenne a legjobb, ha önként kisétálnál az életéből. Hát ne könnyítsed meg a helyzetét, beszélj ügyvéddel. Ne nézzen már egészen hülyének!!!!!
64. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 29. - Kenzol)
2013. jan. 18. 11:09

Ne arra gondolj, hogy nem, hanem arra, hogy mit igen!!!

Ne arra gondolj, hogy mi lesz holnap, hanem arra, ma mit lehet, tudsz megoldani.

A holnapért, holnaputánért ráérsz aggódni akkor, amikor eljön az ideje!!

Ki ne tedd a lábad a lakásból!!

Meg fogsz gyógyulni!! Ezt mondd újra és újra, százszor és ezerszer!!

63. Mari20
2013. jan. 18. 11:04

okot mindig lehet találni

sose szeretett, ha pénzért el akar menni


ez csak egy ok

mindig van egy igazi ok és egy ami jól hangzik

válni akar, enged , menjen

szar alak

örülj neki hogy megszabadultál tőle

62. KEND
2013. jan. 18. 10:29

Végig olvastam a topikot és felhúztam magam....

Mi az hogy Te menj el?? Hagyd ott a gyerekeket?? ESZEDBE SE JUSSON!!!! Mindennek a fele a tied, osszátok meg a szobákat és ő húzzon el ha akar. A gyerekeket pedig ne hagyd el! Túl vagy egy komoly betegségen, adj hálát hogy a gyerekeiddel lehetsz és ne hogy már feltedd a kezed és elkullogj hogy a férjed meg beültessen valami lotyót a helyedre!

Kérj tanácsot szakembertől és vértezd fel magad a harcra. Ha kiteszed a lábad otthonról azt a kedves fel fogja használni ellened.

Ügyes legyél!

61. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 2. - Kenzol)
2013. jan. 18. 10:18
Gyenge lábakon álló próbálkozás...
2013. jan. 18. 10:14

Kedves Kenzol!


Így ismeretlenül is szeretnék csatlakozni az összes előttem szólóhoz.

Ebben a kérdésben csakis racionálisan lehet hatékony az ember. Ne hallgass a szívedre.

Abból amit leírtál itt, egyértelmű, hogy a férjed verbális agresszióval akar megtörni. Ez nem érzelmi kérdés.

Beszélj egy ügyvéddel minél előbb, mielőtt bármit is a férjed kérésére tennél.

Szükséged van egy megbízható emberre, aki kívülről látja, reálisan a helyzetet.


Ez a legnehezebb, de ha megteszed az első lépést a saját érdekeid érvényesítéséhez, az önbizalmad is épülni kezd.


Drukkolok neked!


üdv, Skin

2013. jan. 18. 10:03

Le kell ülni vele és meg kell beszélni a FELEZÉST.


Persze aki 20 év után otthagyja a rákossá vált nejét, nyilván nem túl jó partner lesz ebben, de akkor is ez a járható út.

58. Sylvia81 (válaszként erre: 52. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:41

Jajj, én ezt ismerem. :D

Nálunk ezután a "sosem találkoztunk személyesen, neten ismertem meg" következett (ahha, meg a cégüknél a fotó a telefonjában), meg a "nincs közöttünk semmi" (nincs, csak múzeumba mentek, én meg elhittem, hogy túlórázik), és ment kb. másfél évig.

Én vagyok olyan hülye, hogy maradtam, a kisebbikem örökre hordozni fogja ennek a nyomát (kb. a sztori kezdetével egyidőben estem teherbe, a kicsinek szívrendellenessége van, de szerencsére nem súlyos), az önbecsülésem nulla, legszívesebben köddé váltam volna. Jó kis pszichológiai diplomamunka-alapanyag lennék. :)

Ő végül engem válaszott - és remélem, nem csak mondja!


De Te ne hagyd magad!!!

57. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:40
Neked nagyon kevés az önbizalmad, állj a sarkadra! Ahogy már írták, keress egy ügyvédet és maradj a házban! Minden közös. A férjedet inkább nem jellemezném.
56. édesmandula (válaszként erre: 43. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:38

Ne add fel. A munkakeresés ilyen időkben nehéz keresgélés :( az ügyvéd legyen az első, egy okos ember aki objektíven látja a dolgokat.

Vannak rokonaid? Akikre számíthatsz? Ülj le beszélgetni velük. Mond el te hogy látod a helyzeted, mennyire ellehetetleníti a férjed a napjaitokat. A házat úgy is árulhatod hogy cserét kérsz rá...kisebbre, vagy lakásra, vagy sorházra...rengeteg lehetőséged van. Szokj rá a meditálásra, nem tudom mennyire vagy vizuális, de nekem szokott segíteni: csukott szemmel képzeld el a problémád-férjed, milyen szín, forma, állag (folyékony, szúrós, nyálkás...stb.) ő? Keresd meg azt ami az ellentéte ennek...lapátold rá apránként a megoldás színt-formát, míg el nem tűnik az ő anyaga. Hagyd így pihenni, sóhajts nagyot, nyisd ki a szemed...és amikor hazajön és nekiáll darálni a hülyeséget, a te megoldás-anyagodat képzeletben idézd fel, vond be vele...maradj nyugodt. Ez csak egy technika, téged erősít, de ha a fejedbe mond dolgokat, azok megmaradnak és kavarognak, azok emésztenek és megakadályoznak abban hogy objektíven lásd a problémákat és építő jelleggel oldd meg azokat...ez segíthet akár, de neked is érezned kell hogy nem jó amit veled tesz...

55. G.Garbo (válaszként erre: 52. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:37
Ez nem fontos. A fontos az, hogy a mindennek a fele a tiéd és a gyerekeket is neked ítélik, meg tartásdíjra is kötelezik a gyerekek felé, ha nem költözöl el, magadat sajnáltatva és fetrengve a padlón, hogy de nem tűr meg. Harcolj.
54. G.Garbo (válaszként erre: 48. - Sylvia81)
2013. jan. 18. 09:36

Szerintem nem volt brutális. De mindegy.


Kérdezem a kérdezőt: te tényleg elhiszed annak a balféknek, hogy neked nincs jogod a saját házadhoz meg a saját gyerekeidhez?


Kapj már észbe! Senki nem fog helyetted küzdeni, ha te nem vagy hajlandó a saját gyerekeidért küzdeni, mert otthagyod őket önként és dalolva! Senki nem fog helyetted a saját fele vagyonodért küzdeni, amivel a gyerekeidnek is normális körülményeket tudsz biztosítani.


Ne szenvedj, ne mártirkodjál, ne add a gyengét! Felnőtt vagy, anya vagy. Az ő érdekeiket nézd. Ügyvéd. Azonnal.

53. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:35

Nehogy már megtűrjön... Ha nem tűr meg, húzzon el a kis barátnőjéhez, akkor legalább csökkenni fog a telefonszámlája is!

Ehh... Azért sokszor rájövök, hogy egyes példányok nem a lábukon hordják a zoknit, hanem az egyuk helyén...

Te viszont ne hagyd magad!!! Pontosan ugyanannyi jogod van abban a házban, mint neki!!!

52. kenzol
2013. jan. 18. 09:34
Azt mondta, hogy nem volt köztük semmi, és miután kipattant itthon azóta nem is beszélnek. Mondjuk nem vagyok hülye, hogy ha csak barátok is voltak és 30ezres számlákat csinált havi 3-400 sms azt így el lehet dobni. Mivel nem idevalósi a nő és Ő 16 évet úgy járkálhatott a kocsival ahogy akart, sose kérdeztem, miért nem jön hamarabb, sőt sokszor aggódva hívtam, hogy valami baj van?!, így azt mond amit akar. Lehet van másik telefonja és azon oldja meg.
51. d878fb6317 (válaszként erre: 43. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:33

Mi az, hogy megtűr egy szobában? Az a ház éppen annyira a Tied is.

Nagyon sárba tiporta az önbecsülésedet, ne hidd el egy szavát se arról, hogy Te nem érsz semmit, és az adósság is csak a Te hibád, meg hasonló baromságok.

50. 4b6a2525df (válaszként erre: 43. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:32

Mi az, hogy megtűr. Szerintem Te tűrsz, nem Ő.


Na elég az orrlógatásból. Ird ki a szavazást, vedd fel a kapcsolatot az ügyvéddel, ismerd meg a jogaid, utánna is nekiállhatsz gondolkodni

49. Sylvia81 (válaszként erre: 47. - 4b6a2525df)
2013. jan. 18. 09:32
Ez nem egy rossz ötlet! :)
48. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - G.Garbo)
2013. jan. 18. 09:32

De, ez a jövőkép brutális - egy érző szívű anyának.

Csak néha kell. Mert ez a valóság.

2013. jan. 18. 09:30
Kérdezd meg szavazás kiirással itt a hoxán, hogy van-e válóperes ügyvéd közöttünk, és vedd fel vele a kapcsolatot
2013. jan. 18. 09:30
Először ügyvédet keress, ne munkát.
45. G.Garbo (válaszként erre: 43. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:30
Nem ő tűr meg a saját házadban! Hülye vagy?
44. G.Garbo (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2013. jan. 18. 09:29
Ez nem volt brutális.
43. kenzol
2013. jan. 18. 09:29
Köszönöm csajok, jól kisírtam magamat, keresni fogom a jó megoldást, most először is munkát keresek, addig majd csak megtűr egy szobába, ennyi jár 20 év után. Most ezt látom a legfényesebb útnak, néha elkeseredek, jó hallani, hogy ne adjam fel. Köszönöm :)
42. 4b6a2525df (válaszként erre: 23. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:29
De csak addig, amig ügyvéddel nem beszélsz!
2013. jan. 18. 09:27

Most brutális leszek!

Képzeld el ezt a szituációt:

Lelépsz, új életet próbálsz kezdeni egyedül, a gyerekeket hátrahagyva, mert mennyivel jobb a megszokott helyen lenniük. A csaj beköltözik, neveli a gyerekeidet. Te csak kéthetente láthatod őket, péntek délutántól vasárnap délutánig. Idővel lesz munkád, lesz alapod, de a gyerek már sosem lehetnek veled - egész pontosan a lányod, mert ugye ő még kiskorú, 18 éves koráig a bírósági ítéletet kell betartani. De mire az eljön, lehet, hogy a szomszéd nénit ugyanannyira fogja csak ismerni, mint téged.


És most tedd a szívedre a kezed! Akarod Te ezt??? Szerintem nem!!!

Szóval ne menj a gyerekek nélkül sehova!!!!!!!!!!!!

2013. jan. 18. 09:27
Ügyvédhez menj, ne a barom "férjedre" hallgass. Megáll az ész!
2013. jan. 18. 09:26

A férjed egy tájékozatlan kretén. Az nem úgy van törvény szerint, hogy Fuvarozó Balfék Béluska kitalálja: neked ez jár 20 év után, oszt' jóvan, csak azért, mert talált magának egy hasonló kvalitásokkal rendelkező muncit.


Kretén.


Mindennek a fele törvény szerint a tiéd. Akkor is, ha az a teherautós barom mást talált ki a meccsnézés szünetében.

38. 4b6a2525df (válaszként erre: 10. - Kenzol)
2013. jan. 18. 09:25
keress egy nagyon jó ügyvédet!
2013. jan. 18. 09:22

Édesmandula nagyon szépen leírta, hogy első körben mit kellene tenned.

Menj ügyvédhez mielőtt bármit is tennél, tisztábban fogsz látni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook