Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1430. Babettii (válaszként erre: 1429. - Babettii)
2012. dec. 19. 17:48
De én úgy tudom 1 hét mg nem számít túlhordásnak csak a második héten indítanak.
1429. Babettii (válaszként erre: 1428. - Monyoka03)
2012. dec. 19. 17:48
Amilyen frontok rohangálnak mostanában nem csodálkoznék ha kibújna :) Sz én fiam is frontra indult :D
1428. monyoka03
2012. dec. 19. 15:50
Az NST-t végző szülésznő mondta ,és nekem meg ugye nincsen dokim . de nem hagyom magunkat ,ha minden lelet rendben és egy hét után még ezt nem szeretném . Habár nagyon de nagyon bizom benne ,hogy a fiatalúr kibújuk addigra és nem is kell ezen témáznom .
1427. Babettii (válaszként erre: 1426. - Monyoka03)
2012. dec. 19. 11:04
Én szerintem nem indítanak egy hét miatt de nem tudom :(
1426. monyoka03
2012. dec. 19. 10:50

Igen a császárról én is ezt hallottam ,hogy ami fájdalmat akkor "meg spórol " a kismama az sajnos utoléri a császár után . És ha valakinek nem programozott akkor a nehezén már túl is lenne mikor jön a + császár mert nem jött ki a baba az pedig szerintem semmiképen sem könnyebb mint egy normál szülés.

Tudtok nekem valamit mondani a magzatviz vizsgálatról? Ugye van ez a hetem és onnantól túlhordásról beszélünk de már nagyon szidom magam amiért az utolsó mesim idejét nem jegyeztem napra pontosan mert sztem el is lettem pár nappal számitva ,úgy értve ,hogy olyan 26 - 27 re esne a terminusom és nem 23 -ra .Ezt már az elején tudtam csak akkor nem tulajdonitottam neki jelentőséget ,hogy pár nap ide vagy oda . De ezeknél a vizsgálatoknál meg igy a végén úgy általánosan nagyon nem mind1 . és akkor még ott lenne a jövőhetem is nyugalomban . A lényeg ,hogy igy vasárnap töltöm a negyven hetet utána pedig jön ez a vizsgálat is ha jól tudom de velem anno egy egy hét túlhordásnál sem csinálták . A méhszájam ha zárt akkor az nagyon nem kellemes úgy hallottam .. na még ez is .Meg ma már egy hét és utána inditanak most itt ez hogyan működik ?? Egyből megy az oxi ?? SZÜLNI AKAROK DE NEM IGY HANEM ÚGY,HOGY A TERMÉSZET DIKTÁLJON . Remélem a babám is igy van ezzel és napokon belül kibújik !!!

1425. Babettii (válaszként erre: 1424. - Monyoka03)
2012. dec. 19. 07:38
A vajúdás császár mellett is kijár feltéve ha nem programozott de azt az érzést valóban nem ismeri egy császáros amit a természetes szülés jelent. Szerintem császárba nem maga a "szülés" a nehéz ha nem utána a felépülés. Én nagyon szeretnék ajd kistesót de nagyon félek mert szinte biztosra veszem,hogy a második baba is császáros lesz és rettegek ha arra gondolok megint milyen fájdalmakon fogok végig menni :(((((
1424. monyoka03 (válaszként erre: 1416. - Zsuzsi13)
2012. dec. 18. 19:00

Értelek ! Sokan azt mondják ezerszer ink császár mint a "szenvedés".Na persze a császárt sem adják ingyen ,mit nevezünk szenvedésnek ?!

És igen szerintem is egy csoda azért ,hogy aktiv részese lehet valaki a gyermeke világra jöttének .

1423. monyoka03
2012. dec. 18. 18:59
Persze akkor és ott már nem érdekel semmi és senki igazából csak most .. :)
1422. Babettii
2012. dec. 18. 18:28
Na Nikk itt is egymásra találtunk :D
1421. Babettii (válaszként erre: 1420. - Nikk_1982)
2012. dec. 18. 18:28

:D

Hát mondjuk férfija válogatja, akkor a tiéd jól viselte.Sajnos vannak férfiak akik nem viselik ilyen jól.

Én nem tudtam az én párom ilyen szempontból milyen ezért is hagytam rá a döntést.Ő úgy döntött (az utolsó napokban), hogy szeretne bent lenni de csak a fejemnél :) Aztán végül is végig velem volt de a műtőben nem lehetett. Amikor behívták a fiához látta,hogy ott fekszem széttárt kezekkel és nagyon rossz volt neki látni. Az egész vajúdásból annyi maradt meg neki,hogy nagyon rossz volt látni,hogy szenvedtem és nem tudott segíteni. Amíg terhes voltam ő is végig járt velem mindenhova (habár mi szülésfelkészítőn nem voltunk).

1420. Nikk_1982
2012. dec. 18. 16:46

Nekem a kitolásnál is jó volt hogy ott volt. Neki is sokat jelentett, mert így azonnal frissen látta ő is a kisfiát, elvághatta a köldökzsinórt, részese lehetett a világra-jöttének.

És a "szép látvány" fogalma is elég relatív. Ő bizony odanézett amikor már a pici feje búbja kilátszott.

Pedig a párom nem bírja a vér látványát és ő is a fejem mellé volt rendelve. Utólag rákérdeztem többször is hogy hogyan viszonyul ahhoz amit akkor látott, de nagy élménynek tartja. Nyilván nem magát a képet, hanem amit jelent.

Mi együtt jártunk szülés-felkészítőkre és pontosan képben volt azzal hogy mi hogyan zajlik. Nem voltak már romantikus rózsaszín elképzelései a szülésről. :-D

1419. Babettii (válaszként erre: 1418. - Babettii)
2012. dec. 18. 15:43
Mondjuk én abban se voltam biztos,hogy akarom,hogy bent legyen de végül is a támasz amit nyújt arra nagyon szükségem volt de lehet a kitolásnál így se akartam volna sajnos ezt már nem tudom meg :(
1418. Babettii (válaszként erre: 1417. - Nikk_1982)
2012. dec. 18. 15:41

Engem foglalkoztatott mivel amikor itthon elfolyt a magzatvíz nagyon kellett wécéznem csak mivel folytam,mint a niagara nem mertem még ráülni a wc-re is és nyomni ezért amikor bent megvoltak a vizygálatok akkor utána megkérdeztem és ők kérdezték,hogy miért kell? Én meg mondtam,hogy otthon kellett volna csak nem mertem és így adtak kúpot.Nekem jó volt mert megkönnyebbültek.

Nekem ha természetes szülésem lett volna akkor azt akartam,hogy csak a fejemnél álljon a párom azért is mert ami nem "szép" látvány azt nem gondoltam,hogy látnia kéne.

Szerintem ezt is minden nőnek magának kell eldönteni neki,hogy kényelmes.

1417. Nikk_1982
2012. dec. 18. 11:52
Érdekes, én se beöntést, se kúpot nem kaptam, de egyáltalán eszembe sem jutott azzal foglalkozni mi jön ki még a babán kívül. Ha meg apuka is tudja hogyan zajlanak akkor a dolgok, szerintem ő sem botránkozik meg ilyesmin.
1416. Zsuzsi13
2012. dec. 18. 10:26
gera175, monyoka03: nem szép dolog ilyet mondani, írni - de higgyétek el, nekem nagyon hiányzik a sima szülés élménye. Hát akik simán tudnak/tudtak szülni és átélték ezt az élményt, sajna irigykedem.
1415. monyoka03
2012. dec. 18. 09:03
Igen de az apuka jelenléte mellett ez tán még kinosabb ,mondjuk ha most bent is lesz én csakis a fejemnél szeretném őt tudni ! :)
1414. gera175 (válaszként erre: 1407. - Babettii)
2012. dec. 18. 07:34
Szerintem te Gizuska szülésznőről beszélsz, én nála szültem. Nekem is azt mondta, jöjjön aminek jönnie kell ne is törődjek vele. Na, ettől kezdve csak arra gondoltam, hogy hátha nem fog jönni olyan ami "nem szép dolog" :)))
1413. Zsuzsi13 (válaszként erre: 1409. - Nikk_1982)
2012. dec. 17. 21:02
Nagyon jóóó... Erről mi az októberrel lemaradtunk :( Na majd a következővel:)
1412. monyoka03
2012. dec. 17. 18:34

Mindenképpen irok ! Van egy kis időm akkor egyből nézem a fórumot ,nekem most minden (nevezzük igy akkor :)) tapasztalat jól jön ! Ma is nagyon aranyos volt az a szülésznő aki a Ctg-t végzi . Kis vagányabb rövid hajú sztem középkorú csini nő a nevét sajna nem tudom de mindig ő van ott .Úgy összegségében mki aranyos ott a dokikat nem ismerem de a szülésznőkkel eddig nem igen volt gondom . A Koczka Zita is szimpi .

Nagyon várom már ,hogy kibújjon mert rosszul alszom éjjel utána nagyon fáradt vagyok és tele vagyok savval is ami borzalmasan rossz .

De most a héten megpróbálok nem rástresszelni erre ,hogy várom is meg ,hogy félek is mert a kicsimnek sem lehet ez jó és nem szeretném őt befolyásolni a világrajöttében ,egyszerüen csak várom . :)

1411. Babettii (válaszként erre: 1410. - Monyoka03)
2012. dec. 17. 17:59

juj de izgi :)))))

Majd írj!

Amúgy nincs mit bár ez inkább csak tapasztalat mert tanácsokat nem nagyon szeretek osztani nem tudom,hogy ami nekem jó az vajon másnak is az-e :)

De szerintem mindentől függetlenül nem lesz semmi gondod a kórházzal.

Remélem minden simán fog menni :D

1410. monyoka03
2012. dec. 17. 14:10

Nagyon de nagyon édesek . :)

Babettii köszönöm a jó tanácsokat .

Most volt Ctg-n és Uh-on a kicsim teljesen jól van és nagyon remélem ,hogy a héten vagy az azt követő napokban kibújik mert nem szeretnék inditott szülést .. és ugye már 39 +1 vagyok papir forma szerint .

1409. Nikk_1982
2012. dec. 17. 12:16

Jaj, ez a babafotó nagyon tetszik, de kár hogy júniusban még nem volt!!!

[link]

nagyon aranyosak

1408. Nikk_1982
2012. dec. 17. 12:12

Most nézem a kórház honlapját. Augusztusban új igazgatót kapott. Frissült a honlap, felkerült a szülésfelkészítő programja (amiben már nem kétéves, csak pár hónapos a lemaradás), és a kórház ingyenes fotózással ajándékozza meg valamennyi újszülött családját. Wow...

És beleépítették az újszülött ellátás bemutatását is a programba, tök jó

1407. Babettii (válaszként erre: 1406. - Monyoka03)
2012. dec. 16. 21:40

Ha teljesen vízszintbe voltam (feküdtem) vagy teljesen függőlegesen (álltam) akkor nem volt jó! Így,hogy térdeltem és előredőltem sokkal jobban viseltem a fájásokat és jókat pihentem rajta a fájások között.


Amikor szülőszoba látogatáson voltam nekem a szülésznő sok pozíciót mutatott arra,hogy lehet a kitolást csinálni de az biztos,hogy nem csak hanyatt fekve. Én sajnos nem tudtam kipróbálni de arra emlékszem,hogy azt mondta fel is térdelhetek az ágyra ha úgy jobban megy :O Na nekem az merész lenne főleg,hogy úgy hallottam,hogy kitoláskor a babán kívül más is kijöhet (bocsi ha valakinek kellemetlen amit írok). Én nagyon féltem a beöntéstől de nem kaptam csak egy kúpot azért is én szóltam,hogy nem kéne? azt mondták ha már szülök akkor úgy is jön aminek kell :O Kész voltam :)

Nem emlékszem,hogy hívták a szülésznőt aki felvilágosított de 40-50 körül lehetett csinos közepes testalkatú rövid vöröses barnás hajú és nagyon kedves :D

1406. monyoka03
2012. dec. 16. 18:27
Azt is hallottam ,hogy kitolásnál az ágyat majd hogy nem ülősre csinálják és igy nem teljesen viszintesen kell lenni azért . Az úgy jobb lenne ... Egyébként a labdásat lehet én is igy ahogyan te csináltad kipróbálom .:) Enyhitett a görcseiden is vagy miben érezted a segitségét ?
1405. Nikk_1982
2012. dec. 16. 11:22
Na legközelebb kipróbálom úgy. :-)
1404. Babettii (válaszként erre: 1403. - Babettii)
2012. dec. 16. 11:13
Én végig a labdán voltam! letettek az ágy mellé egy vastag szivacsot odatették a labdát és meg letérdeltem és ráfeküdtem a lasztira.Nekem nagyon jó volt!
1403. Babettii (válaszként erre: 1401. - Monyoka03)
2012. dec. 16. 11:11

És ráhasaltam persze a hasam nem volt rajta csak én és úgy gurultam vele :) Biztos vicces látvány lehetett de nekem nagyon jó volt,hogy ott lógott a pocim :D Egyszer lefektettek na akkor azt hittem meghalok kb. 10 percig bírtam szóval azt nem ajánlom.

Nem a vízben szültek ha nem közvetlen utána,hogy kiszálltak :)

Amíg a vízben vagy néha megnézik mennyire tágultál és ha már eléggé akkor jöhetsz ki.

1402. Nikk_1982 (válaszként erre: 1401. - Monyoka03)
2012. dec. 16. 10:17

Ez engem is érdekelne, mármint hogy a labdán hogyan kell lenni.

Nekünk volt itthon labdánk, a gép előtt azon ültünk régebben és imádtam. De a szülőszobán ami volt az kicsi is volt, meg puha is. Ülni nem tudtam rajta csak guggolni és hát borzasztó kényelmetlen volt, nem is töltöttem rajta 2 percnél többet. Pedig azt terveztem hogy én majd ott vajúdok szépen...

Szerintem nem hagynak a kádban szülni, csak vajúdni. Én úgy tudom hogy magát a kitolást itt csak a szülőágyon és hanyatt fekve lehet "véghezvinni". Sajnos :-(

1401. monyoka03 (válaszként erre: 1399. - Babettii)
2012. dec. 16. 02:03

A labdáról hallottam még nagyon sok jót .

Tény ,hogy a melegviz ellazit szóval biztos nem lehet rossz . Szerintem a fájdalmat is enyhitheti . De abban is szültek ? Vagy nem ?

Köszönöm a tanácsot . De ott a labdán ,hogyan kell lenni ?Vagy erre nincsen esetleg praktika ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook