Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)


109284. Aquarius76 (válaszként erre: 109264. - Virgilius)
2022. máj. 2. 07:25
Köszönjük szépen itt is!🙂
109283. Aquarius76 (válaszként erre: 109273. - Akinomuj)
2022. máj. 2. 07:24
Köszönjük!🙂
109282. Aquarius76 (válaszként erre: 109270. - Flame02)
2022. máj. 2. 07:23

Én is meglepődtem, hogy idén így van.

Pedig jó iskola, bízom benne, hogy lányodnak is!

109281. Aquarius76 (válaszként erre: 109267. - 9719cd9c47)
2022. máj. 2. 07:21
Köszönjük szépen!🙂
109280. Aquarius76 (válaszként erre: 109265. - Puma76)
2022. máj. 2. 07:21
Köszönjük! 🙂
109279. Borian (válaszként erre: 109277. - TnéLina)
2022. máj. 2. 06:54

pont erről szól, a fiamék már belekukkantottak tavaly november-decemberben a próbafeladatsorba, nem voltak boldogok:


[link]

109278. levia (válaszként erre: 109277. - TnéLina)
2022. máj. 1. 14:23
Mindenkinek az. Ezen még korai törni a fejet.
109277. TnéLina
2022. máj. 1. 14:13

Sziasztok


Nálunk nemrég szóba jött, hogy 2024-től változik az érettségi, kicsit utánaolvasgattam, de nem hangzik valami biztatóan. Ha jól számolom a mostani 10.-esek már az új érettségit írják.

A tanárok erre mennyire vannak felkészülve? A tankönyvek mennyire változnak? Akinek már középiskolás a gyerkőce (9.-10.-es), mennyire jött szóba az új érettségi?

Tudom, hogy még messze van az a 4 év, de gyorsan elszalad és kb.fogalmunk sincs az egészről. Vagy ez mindenkinek "zsákbamacska"?

109276. puma76 (válaszként erre: 109275. - Akinomuj)
2022. máj. 1. 13:36

Én nem prognosztizálom a gyerekem versenyekhez való viszonyát, ha akar, megy, ha nem, engem nem érdekel. Ami engem érdekel, hogy ha pl versenyezni akar, az alapokat ne nekem kelljen tanítani. Felvételire is már szerencsés voltam, az írásbelihez semmilyen témakört nem kellett külön tanítaanom. Oké, a kiadott szóbeli soroknál voltak anyagrészek, amit nekem kellett tanítani, számok felírása 10 hatványaival pl (na jó, ehhez előbb átszaladtunk a négyzetreemelésen és a hatványozáson úgy általában is :) ) De a szóbeli, hogy hova kerül beadásra a papír, már saját választás volt.


Az, hogy nem egy gép, oké, viszont arra a teljesen hétköznapi életben is háklis vagyok, ha valaki a józan paraszti eszét veszíti el :) De persze semmi jelentősége, neki is csak megjegyeztem, hogy ezt és ezt ovisként még tudta volna, de azt is hozzátettem, hogy azért az utolsó feladatokat, amiket pedig nem, szépen megoldotta.


Azt fontosnak tartom, hogy tanuljon és tudjon akármennyit is az ember, az egyszerű logikus gondolkodás maradjon meg.

109275. akinomuj (válaszként erre: 109274. - Puma76)
2022. máj. 1. 12:35

Értem én, hogy te is utólag láttad.


Igen, igazad van, ha kötelező a verseny, készítsék föl a gyereket (bár szerintem nem lenne szabad kötelezni senkit). Ezt írtam is, maximálisan egyetértünk.


Teljesen természetes, hogy a gyerek nem teljesít egyenletesen, hiszen nem gép! (enyém a döntőt szúrta el - na bumm, annak is örülünk, hogy bejutott, szerintem először és utoljára)

Tökéletesen elégedett leszek, ha tartani tudja a tempót a derékhaddal, épp elég nehéz lesz az is. Szorongós alkat, nem akarom még én is nyomasztani.


Ami a felkészülést illeti: nem mindegy, mennyi pluszmunkával jár. Egy erős iskola kevesebb pótolnivalót ad, a kevésbé erős többet. A hatos felvételi meg egyébként is a gyerek és a szülő külön biznisze. :-)

109274. puma76 (válaszként erre: 109271. - Akinomuj)
2022. máj. 1. 11:37

Nem tudom, tuti én sem fizettem érte, az eduline is csak az elsőket listázza. Vagy átkúldte valaki vagy sima reggel is megnézhető, mindenre én sem emlékszem több év távlatából:) Én csak azt mondtam, hogy semmi ilyesmit nem nézegettem, nem is tudtam róla, hogy lehetne. Másik kerületi oviba jártunk, így játszótéri pletykákat sem tudtam, fórumokat sem nézten, csak a saját honlapot.


Külön felkészüléssel bárhonnan lehet bármit is. A volt osztálytársak közül is megy valaki E5-be úgy, hogy ő azon kevesek közé tartozik, akit neme menekítettek se más általánosba, sem nyolcossztályos gimibe. Mert ugye ebben a "menekítős" kategóriában is én voltam az utolsó, előttem már 10-12-en megtették.


És ahogy felvételire is lehet külön készülni, versenyekre is, határozottan tény. Csak ahhoz a szülőnek nagyon elszántnak kell lennie a versenyeztetésben, de legalább tudnia kell a lehetőségekről jó időben. Továbbra is azt tudom mondani, hogy ahol a tanár találja ki a versenyzést, sőt, agitálja, sőt, kötelezi a gyerekeket (nem egyet, s nem egy iskolában, nem egy tanár jellemzője ez), legalább a tanórai anyagokban adja meg a vágyott versenyhez szükséges alapokat, ne adj' isten specifikusan is készüljön a gyerekekkel. Akkor is lesz minden versenyen mindenféle helyezett, a rendes nagy olimpiákon is van utolsó is, de az ritkán fordul elő, hogy valamiről életében először egy versenyen hall valaki. Nagyoknál azért más, mert addigra összeérnek az alapok, megoldási módszerekről lehet beszélni, de olyan nem fordulhat elő, hogy valaki azért nem tud valamit megoldani, mert az alapjáról még nem hallott. Hatosztályos felvételi kapcsán pl említettem a térfogat- és felületszámítást, ami hangsúlyozom,nem a gyerekemet érintette, mert ő az új sulijában tavaly tanulta, de nem mindenki mindenhol. S aki az sem tudja, mi az a térfogat,a legkiválóbb képességek mellett sem fogja tudni megoldani a nagy kockából kivágtam két kis kockát, s mennyi a térfogata a maradék testnek típusú feladatokat. Lehet, hogy van olyan,aki tudja, mi az a térfogat, mégis nehézséget okoz neki egy ilyen komplexebb feladat, az egészen más kérdés, nem erről beszélek.


S egyébként ha visszaemlékszel, vagy visszalapozol, én abból sem csináltam titkot, hogy gyerekem pl az idei Zrínyit úgy elszúrta, mint még soha. Még az írás napján javítottam neki, s fogtam a fejem, mert olyan egyszerű, tenylyeg semmi alaptudást nem igénylő iq (szebben józan paraszti ész) feladatokat is rontott, amit kb 4 éves korában lazán megoldott volna. Ez ilyen, ilyen voolt épp, ilyen is van :) De hangsúlyozom,nem ezekről a helyzetekről beszélek, ahogy a többiek sem erről beszéltek.

109273. akinomuj (válaszként erre: 109263. - Aquarius76)
2022. máj. 1. 10:46
A lényeg a jó hír. Gratulálok!
109272. akinomuj (válaszként erre: 109259. - Ispanos)
2022. máj. 1. 10:46

Az alter sulik meg azok, akik tudatosan kimaradnak a hajtásból, más világ. A leírt verseny nagyon jópofának tűnik.

Ha jól értem, a fiaddal külön foglalkozik a tanárnő, ami szintén szuper, hiszen az erős érdeklődéséhez megkapja a kitüntetett felnőtt figyelmet. Ez hatalmas dolog, ritka kincs.


Ahogy az osztályotok légköre is nagyon jó lehet. Biztos sajnálja is egy kicsit, hogy ott kell hagynia őket.

109271. akinomuj (válaszként erre: 109257. - Puma76)
2022. máj. 1. 10:35

Sajnos ezt nem tudom megnézni, nem enged lapozni, valami pöttyös tagság kell hozzá.

De a sulinkat megtalálta a kereső, nulla szülői értékeléssel. :-D A pár utcában arrébv lévőnek meg 53 értékelése van.

Szóval amiénk ilyen kis futottak még. De nekünk elég jó volt eddig, és azért innen is be lehetett kerülni elfogadható iskolákba némi felkészítéssel.

109270. Flame02 (válaszként erre: 109263. - Aquarius76)
2022. máj. 1. 09:18
Gratulálok!!! És nagyon megértem, hogy 100%-ig csak akkor leszel nyugodt, ha leírva látod. :o) Meglepődtem, hogy a László honlapján idén semmilyen formában nem tették közzé a végleges listát, nem tudom, mi lehet az oka. De a lényeg, hogy sikerült a fiadnak!
109269. virgilius (válaszként erre: 109266. - 9719cd9c47)
2022. ápr. 30. 22:58

Durva hogy ennyin mulik. Ugy kepzelem a kepessegeikben nem lehet olyan nagy kulonbseg. Szorgalmukban sem az alapjan, amit eddig írtál roluk.


Nalunk is nagyon feltunoen kijött kesobb az elso ket evben kapott tanitoi attitudok hatása, persze gyerekeim nem ikrek, de a kepessegeikben nincs akkora kulonbseg, mint amennyivel jobban tudta es foleg szerette kesobb a matekot egyik, mint a masik.


Nalunk amugy ez a verseny-tema nem nagyon volt hajtva a sulukban, 3.ban fiamek az en javaslatomra mentek Bolyaira es pont a tovabbjutos vonal alatt vegeztek a kis csapatukkal :) de a tantoneni nem adott sokat hozza a felkeszuleshez. Aztán tobbet nem is nagyon indultak, vagy joval kevesbe eredmenyesen.

109268. puma76 (válaszként erre: 109261. - 9719cd9c47)
2022. ápr. 30. 22:55
Ez nekem nagyon tetszik :) Alsóban még jó megtanulni a tudás öröméért tanulni, aztán később úgyis kiderül, ki miben találja meg inkább önmagát.
109267. 9719cd9c47 (válaszként erre: 109263. - Aquarius76)
2022. ápr. 30. 22:53
Gratulálok, szuper hír!🙂
109266. 9719cd9c47 (válaszként erre: 109262. - Virgilius)
2022. ápr. 30. 22:50

Igen, ő megy az E5-be.

Nekem akkor nem volt ez ennyire egyértelmű, h jobb lesz, h ennyi pluszt kapnak abban a 4 évben.

Versenyek helyett volt sok-sok dráma pedagógiai foglalkozás, KIP-es óra.

109265. puma76 (válaszként erre: 109263. - Aquarius76)
2022. ápr. 30. 22:49
Gratulálok fiadnak! (A postások gyöngyének nem annyira...)
109264. virgilius (válaszként erre: 109263. - Aquarius76)
2022. ápr. 30. 22:49
Grt itt is 😍
109263. Aquarius76
2022. ápr. 30. 22:40

Sziasztok !


Mivel némelyeknek már megírtam privátban és mert volt aki kérdezte leírom.

Fiam vágya teljesült, szeptembertől a Szent László gimi matek-angol tagozatára fog járni ! :))

Legalábbis remélem, hogy oda. :)

Ugyanis felhívtam az iskolát egyik nap, tulajdonképpen azért, hogy lesz-e a honlapon adatközlés vagy sem. Az iskolatitkár megmondta az eredményt, de persze csak akkor leszek nyugodt, ha ezt leírva látom.

Férjem ma vásárlásból jött haza és hozta a lászlós értesítőt, mely szerint a postás előtte 10 perccel volt nálunk, de nem tudta kézbesíteni a levelet (Sikertelen kézbesítési kísérlet). Persze ha be sem csönget, úgy elég nehéz. No comment.

Hétfőn mehetek a postára.

109262. virgilius (válaszként erre: 109261. - 9719cd9c47)
2022. ápr. 30. 22:30
Melyik lanyod volt ennel a szuper tanarnal, aki most az e5be ment? Mert akkor egyertelmu, hogy itt kapta az elonyt.
109261. 9719cd9c47
2022. ápr. 30. 22:20

Alsó tagozatban ritka, h egy gyerek saját motiváció alapján, mint inkább külső elvárás/ nyomás miatt versenyezzen.


Egyik gyerekem olyan szerencsés volt, h körzetes suliban került olyan pedagógushoz, aki miatt sok kerülettel arrébb lakók is ide jelentkeztek( mikor első osztálya indul, mindig túljelentkezés van az iskolában).

Ő rengeteg energiát beletesz a tanításba, önmagát is folyamatosan fejleszti, szereti a kihívásokat is, mindig kéri, h problémás gyerekeket is rakjanak hozzá, teljesen egyéni módszerekkel tanít. Nála nincs se házi feladat, se osztályzat, se versenyeztetés… az osztályából nem mennek versmondóra sem, pedig hihetetlen sok verset tudnak( nulla otthoni magolással), de szerinte ez akkor még korai lenne.

Én nem ebben nőttem fel, és a tesónak ue-ben a suliban más tanárral a megszokott oktatással ugye volt házi is, verseny is…szóval nekem fura volt, de elfogadtam, bíztam benne, h jó lesz ez így.

És minden mellette szól, így utólag: abban az osztályban jobb az átlag, jobb felvételiket írtak, nagyon összetartó közösség annak ellenére, h a felsős ofő mindent megtesz pont az ellenkezőjéért.

109260. Chelsey (válaszként erre: 109256. - Levia)
2022. ápr. 30. 21:03
Miért számít, hogy fizetős? Az eredmények alapján állítják fel a rangsort.
109259. Ispanos (válaszként erre: 109255. - Akinomuj)
2022. ápr. 30. 20:58
Néhány gondolat a verseny témához. Mi kimaradtunk eddig ezekből a versenyekből, de ami alább összegyűlt elég ijesztőnek hangzik. Fiam áprilisban volt a megyeszékhelyen a megyei matek versenyen, és ez egy kaland volt számára. Még nem tudjuk az eredményt - de jól szórakoztak a tanárnőjével. Tegnap pedig egy páros verseny volt a környék iskolái között - nem tudom, hogy hogy megyei volt-e, vagy sem de nem foglalkoztatott. Egész napos verseny volt. Elméleti kérdések és gyakorlati feladatok. Egy hetet készült párjával az elméletre és a gyakorlati feladatok között volt például homokvár építés és csokievés is. Az egész egy nagy buli volt - este nyolc után ért haza. Mindenkinek volt esélye arra, hogy sikerélményt szerezzen, hiszen ha a matek nem ment olyan jól akkor a csokievés lehet hogy jobban ment. De az is lehet, hogy párja a magyarból volt jobb, míg ő a homokvár-építésben jeleskedett. Nem tudom, mi a jó abban, ha a gyerek fokcsikorgatva megy versenyre. Itt az öröm, a játék és együttműködés volt előtérben. Amúgy is jellemző itt a kistelepülésen, hogy tudnak örülni a társuk sikerének a többiek. Ebben a világban erősebb a csoport képviselet jelentősége. Fiamat a szóbeli felvételikről visszatérve megünnepelte az osztálya. Csaptak egy bulit. És nem az eredmény miatt - mert azt akkor még nem lehetett tudni.
109258. puma76 (válaszként erre: 109256. - Levia)
2022. ápr. 30. 20:53
Arra gondoltam, arról hallottam, igen. Azt nem tudom, hogy fizetős...
109257. puma76 (válaszként erre: 109255. - Akinomuj)
2022. ápr. 30. 20:52

[link]


Úgy látom, hogy 2020-as az utolsó, bár azóta kompetencia mérések sem voltak.


Nálunk kötelező volt 4-ig első másodikban. Utána jött heti 4x edzés és egyebek..buli volt :) Harmadiktól már ebédelni sem maradt benn a fiam se, ő is a menzáért nem rajongók táborát erősíti :) Amúgy simán hazajárhatott volna, egyrészt én egyébként is kora délután még mindenképp otthon vagyok, másrészt már első második félévében is egyedül járt.

109256. levia (válaszként erre: 109254. - Puma76)
2022. ápr. 30. 20:38
Ha az az áltsulis rangsor a fizetős legjobbiskola honlap, akkor azt érdemes egészséges kritikával kezelni.
109255. akinomuj (válaszként erre: 109244. - Puma76)
2022. ápr. 30. 20:32

Nyilván másképp kell hozzáállni egy alsós, egy felsős és egy gimis gyerekhez.

Ha KÜLD a tanár, akkor legyen felkészítés is. Ebben egyetértünk.


Ugyanakkor abban nem, hogy egy felsős meg egy gimis tudná, mit akar elérni (és hogy ahhoz mit kell tennie). Van, aki igen, már felsőben is, és van, aki gimi vége felé ébred föl (ha egyáltalán). Meg hát egy dolog tudni, mit szeretnénk, és egy másik rendelkezni olyan önszabályozással, hogy beletegye az ember a kellő energiát és időt. Felnőttként sem könnyű.


Az általános iskolai rangsor nem lehet olyan nagyon régi. Kíváncsi vagyok, hol lelhető fel. Megírod?


A túlnyomó többség nem választ, mert nincs választék, vagy eszébe sem jut választani, mert jó a körzetes suli (és igazából az lenne jó, ha tényeg jó lenne). :-)

Az a kisebbség, aki olyan helyen lakik, hogy van választék ÉS tudatosan körülnéz, szintén inkább a "milyen tanítónéni" és esetleg "milyen tagozat" "milyen udvar" szempontjait veszi figyelembe, már persze amellett, hogy a logisztika is megoldható legyen. Ez több gyereknél különösen nem mindegy.


Azt írod, alsóban kötelező 4-ig az iskola. Én úgy tudom, hogy ha nem iskolaotthonos rendszerű az oktatás, akkor egész évre ki lehet kérni a napköziből a gyereket. Enyéim nem voltak napközisek, írom a kikérőt minden tanévben (a több tesó előnye, hogy otthon voltam - persze nem versenyfelkészítés céljából).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook