Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról fórum

Mi a véleményetek a Szulejmán c. török filmsorozatról (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 28. 19:52

A szultán kómája:

Dzsihangirnál van Hürrem a nyújtás útán.A kicsi még eszméletlen.A szultán a doktoral épp oda tart amikor Hürrem elkiáltja magát: Nem lélegzik! Amikor a doktor segit és újra lékegzik a kicsi a szultán kimegy a folyósóra ahol Musztafa jönn szembe.A szultának lelki ismeret fúrdalása van hiszen ő vitte a nyùjtásra és rosszúl lesz majd Musztafa karjaiban össze esik.A szultánt ezùtán a szobájába viszik és a doktor megvizsgálja de nem tudja magához tériteni.Hürrem közben Dzsihangirral van és nem is sejti mi történt.Hürrem a háremen keresztül épp a szultánhoz tart amikor egy szolgálò megkérdi mi a helyzett.Hürrem azt válaszolja Allahnak hála Dzsihangir jòl van.Erre elmondják neki mi történt és ő a szultánhoz siett.A szultán a kòma allatt visza emlékszik apjára,arra amikor még herceg volt és arra hogy anya hogyan védte meg apjátòl hogy az ne ölethese meg mint a többi fiát.Közben Mahidevrán azért imátkozik hogy a szultán ne ébredjen fel és haljon meg.Mivel így Musztafa azzonal átvehetné a trónt és Hürremet gyerekeivel együtt kivégeznék ő peddig Valhidem helyét foglalná el.Ezt Valhidem is megtudja és ettől kezdve már Máhidevránt semm szereti.Valhidem Hürremet ekkor küldi el a gyerekekkel Hatidzéhez a biztonság kedvéért.A szultán amikor magához tér Mahidevrán persze nem örül.A szultán elmondja hogy tudja ki volt mellette és mindent hallott de nem tudott reagálni.A nép ebből persze semmit semm tudott meg.

397. Ardilla (válaszként erre: 396. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 28. 19:34
Akkor úgy érzem, hogy nekem Gülfem lesz a kedvencem. :-)
396. 46f2f563a1 (válaszként erre: 394. - Cukormókus01)
2013. ápr. 28. 19:30

Gülfem a kivételezett :

Gülfem a szultán szeretője volt Mahidevrán előtt és szült egy fiút is.A fiú nem maradt éledben de a szultán továbra is nagyon nagyra tartja így ő kedvenc maradt.A szultán hogy enyhitse Gülfem fájdalmát a gyermek elvesztése miatt az akkor még tini Hatidze dadájává tette.Hatidze és Gülfem között mondhatni anya-lánya kapcsolat alakúlt ki.Hatidze mindent megbeszél vele és Gülfem megörzi titkait.Gülfem mindig Hatidze pártját fogja.A szultán időnként magához hivatja hogy tanácsott kérjen tőle,beszélgessen vele.A szultán minden szavát elhiszi és nagyon ad rá.Később Gülfem ígyekszik Mahidevrán és Hürrem között pártatlan maradni.A szultán anyával jò kapcsolata van.Gülfem a háremben is lesz főfelügyelő a 2-dik évadban.Amikor Hürrem őt kihasználva átveszi a háremet lemond erről a posztròl.Gülfem még Mahidevránál is tovább él és öregségben természetes halált hal.Már Szelim trònra lépése ùtàn.

395. 46f2f563a1 (válaszként erre: 394. - Cukormókus01)
2013. ápr. 28. 19:15
Hatidze és Hürrem akkor kezd veszekedni amikor Hatidze férjhez megy és Hürrem beköltözik a helyére.(ezt valahol leirtam) De végképp akkor lesznek ellenségek amikor a szultán anya meghall és Hürrem elárùja neki Ibrahim és Niger kapcsolatát.Ezt látni fogod a 2-évadban van a java,az rtl ezt még megvette.
2013. ápr. 28. 17:04

Sziasztok!

Én afelől szeretnék érdeklődni hogy Gülfemmel mi lesz? Az egész története érdekelne :)

Meg a másik amire kíváncsi vagyok az, hogy mikor és miért romlik majd meg Hatice és Hürrem kapcsolata?

393. Samandra (válaszként erre: 390. - Ardilla)
2013. ápr. 28. 16:22

Lényegében nem sok a különbség, annyi, hogy a pillangó nagyobb és látványosabb lepke :) A kislányok farsangkor sosem lepkék akarnak lenni, hanem pillangók, mert az szép színes :)


Jól tetted, hogy nem rontottad el az illető napját :) Amúgy valóban érdekes, eljátszanék más szavakkal is, vajon van-e azonos betű a külföldi meglelelőiben...

2013. ápr. 28. 15:21

Szisztok. :)

Nekem Hürrem szimpatikus azért valamennyire, már amikor normálisabb énjét láthatjuk.....:)De egyébként én úgy vettem észre, hogy Gülnihal a legkedvesebb.

391. urbanszkyviki (válaszként erre: 387. - Samandra)
2013. ápr. 28. 15:19
Az engem is zavar, hogy Viktória egyáltalán nem magaros, még egy lehelletnyit sem.......
390. Ardilla (válaszként erre: 388. - Samandra)
2013. ápr. 28. 14:55

Bátorkodom megkérdezni, hogy szerinted mi a különbség a pillangó és a lepke között?

Mert szerintem semmi.


A metrón volt két férfi és egy nő. Hallottam, ahogy beszélgetnek, és a nő kérdezte az egyik pasit (aki török volt), hogy mondják mondják a lepkét (vagy pillangót) törökül. Mert már korábban megállapította, hogy minden nyelvben ebben a szóban van "L" betű. Angolban, hollandban (a másik pasi vélhetőleg holland volt), magyarban is, és ezt érdekesnek találta. És lám, törökben is.

Gondolkoztam rajta, szóljak-e, hogy spanyolul ezt mariposa-nak mondják, ezzel az elmélet megdőlt, de aztán nem rontottam el a kedvét. :-)

2013. ápr. 28. 14:02

Ennyire hiányzok a fòrumba? Már 13 jelet kaptam inenn,köszi. A lagzi jòl elmùlt mostmár itt vagyok! :-D


A naplòba a161-es bejegyzéstől ùj képek vannak.Találtam Jakub efendiről(vízből jòsolt és Ibrahim naplòját ő mérgezte meg) Hatidze boszorkányáról,Kláráròl (Mehmet első szerelme) Szelimről ......

388. Samandra (válaszként erre: 385. - Ardilla)
2013. ápr. 28. 08:49

Ügyi vagy :) a lepke is épp ugyan így van törökül :) És honnan tanultad? :)



Amúgy nektek (többiek) ki/kik a kedvenc szereplő/k az eddigiek alapján? Vagy nehéz megállapítani? Lehet egyáltalán szimpatizálni valamelyik karakterrel?

387. Samandra (válaszként erre: 386. - Ardilla)
2013. ápr. 28. 08:45
Na igen, nyílván azért érti mindenki a másikat, hogy ne legyen fennakadás a történet lezajlását illetően :) De van ahol úgy oldják meg, hogy feliratozzák, amit értetlenül hebeg a másik, vagy lehet Ibrahim tudna magyarul is tolmácsolni, ha már perfekt olasz :D Csak hát na... először Viktória is kb. olyan fejet vágott, mint aki nem ért egy mukkot sem, utána meg szépen megválaszol mindent :D Amúgy vele kapcsolatban az is zavart, hogy szerintem külsőre abszolút nem "magyaros", bár egy szőke nőt sem látni az egész sorozatban :) A törökök között nem is nagyon van...
386. Ardilla
2013. ápr. 27. 21:59

tanultak... szóval én tanultam

.

És még annyit, hogy minden internacionális filmben, ahol nem cél kiemelni a két, éppen találkozó nemzet különbségét, érteni szokták a nyelvet.

A Csillagkapuban természetesen mindenki tud angolul, földlakók (mert ők amerikaiak), goaudok, mert élnek már itt annyi ideje (vagy abból csak egy van, az a nagydarab fekete fickó, aranyszínű domborművel a homlokán?) és mindenki más (akik rendezői utasításra).

A Shógunban nem tudtak japánul egyből, de a portugál navigátor szleng szinten (!) beszélget el a holland kormányossal. Természetesen angolul.

Vagyis a magyarok elmaradása nyelvtudás szintjén úgy 500 év. A törökök óta nem fejlődtünk ezen a téren. :-)

385. Ardilla (válaszként erre: 384. - Samandra)
2013. ápr. 27. 21:53

A gül-t én írtam, de nem filológiai szempontból, hanem mert 10-ből 5-nek "gül" van a nevében. Tök mindegy, hogy a rózsára vagy a nevetésre utal.


Egyébként szerintem aki tanult írni, az ismerhette az arab írást, mert a Korán arabul íródott. Nem tudom, hogy volt-e egyáltalán külön török írásbeliség. És most bocsánatot kérek a törököktől, meg mindenkitől aki kötődik hozzájuk, nem a kultúrájukat akarom alábecsülni. Török nyelv persze nyilván van/volt/lesz, a magyarok szóbeliség útján vették át a szavakat, amikor itt még janicsárok hajkurászták a jónépet. Bár valószínűleg inkább akkor, amikor már nem hajkurászták.


Tegnap tanultak egy török szót: kelebek=pillangó. És ezt nem a Szulejmánból ám! Na mit szóltok? :-)

2013. ápr. 27. 20:02

Volna még pár érdekes észrevételem. Viktória (de írhattam volna akár Hürremet és Gülnihalt is) egyből érti a török nyelvet, amint oda kerül :D Ez azért poén :) Engem tanítgattak törökül, napi szinten török rádiót hallgatok, mégsem értem, amit törökül beszélnek, maximum szavakat... viszont kiválóan olvasok és írok, igaz legtöbbször nem értem mit :D


Ráadásul, ahogy a levelezéseket elnéztem, nem törökül, hanem arabul íródtak a levelek, de vajon arabul is beszéltek akkoriban? Hürrem milyen nyelven tanult írni? Nekem azért volt furcsa arab írást látni a levélpapíron, mert amikor itt éltek velünk a törökök, rengeteg szavukat vettük át (némi módosítással) és azok nem arab szavak, hanem a mai török nyelvben is használatosak.


Amit lentebb írt valaki a nevekkel kapcsolatban, nem minden név (szó) jelent rózsát, vagy azzal kapcsolatos kifejezést, aminek Gül az eleje. Gül előtagú például a nevetni (gülmek) és mosoly (gülümseme) szó is a törököknél. :) Tehát a Gülnihal és a többi név nem hinném, hogy szóösszetétel, mert habár a gül=rózsa, nihal szót nem találtam a szótárban :)

383. bnedora
2013. ápr. 27. 16:08
rtl moston meg tudod nézni
2013. ápr. 26. 23:18
Imádom:-) Mindig megnézem!
2013. ápr. 26. 23:11

Nadja halála:

Nadja éveken át Mihrimah szolgálòja amikor Firuze is oda kerül.Hatidze és Mahidevrán azt eszelték ki hogy ha Firuze Mihrimahot szolgálja nem fog rájönni Hürrem hogy ő a szultán szeretője.Amikor kishiján lelepleződik azt mondják hogy Nadja az és a kedvencek helyére költöztetik.Nadja halálosan fél.Firuze szint akar vallani mert meghalja hogy Hürrem arròl beszél hogy megöli. Jól őrzik ezért csell kell.Szümbül altatòt csempész az ételbe igy mindenki elalszik.Ekkor Szümbül és Gulsah felmenek nagya szobájába és felakasztják de ùgy hogy az emeletről a hárem felé lelògjon.Igy példát szolgáltatva mindenkinek.Reggel amikor az egyik lány végre felébret sikit erre szaladnak össze.Mindenki tudja hogy Hürrem áll a hátérbe de senki nem érti mi történt és bizonyiték sincs ellene.

2013. ápr. 26. 23:00
köszi
379. l.luiselotte (válaszként erre: 376. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 26. 21:17
Mulass jól !
378. Fidus (válaszként erre: 376. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 26. 21:13
Érezd nagyon jól magad!
2013. ápr. 26. 20:02

Következő magyar rész,rtl klub május 8 :

Megtartják Hatidze és Iskender Cselebi(Musztafa tanitòja) eljedzését ahol többüknek feltünik hogy folyton köhög.Hatidze előző éjjel megisza a mérget de Gülfem megmenti és Valhidemnek azt hazudják reggel hogy a gyomra rendetlenkedik.Hürrem megtudja hogy várandós és mindenkinek azt hajtogatja hogy ismét fia lesz.Nem sejti hogy ezútal lányt vár.Mahidevrán kétségbe esik emiatt.

Az eljedzéskor Viktória a gyerekeknél elöki a gyertyát és kigyùlad a szoba.Mindenkit kimenekitenek,de nagy lesz az ilyedség.Majd a szultán Ibrahimal elindùl a hadjáratra.

2013. ápr. 26. 19:46

bocsi hogy ma keveset vagyok de lagziba vagyok hivatalos,emiatt holnap semm tudok sokat lenni.

BOCSI ;-)

375. hulló csillag (válaszként erre: 374. - Samandra)
2013. ápr. 26. 17:25
igen, ezek jó kérdések, bennem is felmerültek már. Hürrem nekem sem szimpatikus.
374. Samandra (válaszként erre: 369. - Bnedora)
2013. ápr. 26. 13:07

Nekem sem szimpatikus Hürrem és már nem is lesz az - ez a való életben is így van, elsőre megérzem ki az, aki valamiért nem jó ember, vagy csupán szöges ellentétem és inkább elkerülöm. Az ő karaktere (és amit a történelemből is megismerhetünk róla) bennem ellenszenvet kelt. Lehet, hogy ki akart törni a többi lány közül, de nekem túl aljas. Igaz, a többi is védi azt, ami az övé, legyen itt szó "rangról", vagy férfiről. Szerintem Hatice szép és (most még) kedves jellem, de biztos nem véletlenül fog magából kifordulni. Én Ibrahim viselkedését is megértem - most még. Amit viszont nem értek:

-Ha Szulejmán már 2x megparancsolta az anyjának, hogy távolítsa el a palotából Mahidevrant, mit keres még ott?

-Ha a Valide szultána szigorú büntetést akart mérni Hürremre, miért nem teljesíti? Vagy a gyermek elvétele lett volna az?? És miért nem közli senki Szulejmánnal, hogy Hürrem vétett a vallásuk és közösségük szabályai ellen és ember életére tört? Sőt: az az ember ugyebár a legjobb barátnője... pff...

373. Ardilla (válaszként erre: 372. - 46f2f563a1)
2013. ápr. 26. 06:32
Csaak bnedora nem tudta. Én természetesen végig ébren voltam és néztem. :-)
2013. ápr. 25. 23:42
2-dik oldal 318-as hozzászòlás az ùtolsò magyar rész amit nem tudtatok végig nézni.
371. Ardilla (válaszként erre: 369. - Bnedora)
2013. ápr. 25. 23:40
Na persze... A kutya sose lenne rendesen megsétáltatva, ha idecövekelnénk a tv elé. Szerdán rövidebb a séta, és utána együtt nézzük a filmet. :-)
2013. ápr. 25. 23:39
Május elsején mivel ünnep nem lesz Szulejmán.Semm a magyar rtl-en semm nálunk a szerbeknél.
369. bnedora (válaszként erre: 366. - Samandra)
2013. ápr. 25. 22:49

Szia! Én meg pont a végét láttam, onnan ahonnan te már nem. Nekem továbbra sem szimpatikus Hürrem, és nem is szép. Igaz, a többiek sem.

Jó lenne, ha minden nap adnának részeket, mert így valóban unalmas, vontatott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook