Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2014 júniusi babák fórum

2014 júniusi babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1715. mnikoka
2014. nov. 26. 10:56

Sziasztok! Kivel mi újság? Lassan már fél évesek a babák :-)

Buci már vasárnap elkezdett mászni, még azért párszor elborul, meg szétcsúszik, de egyre ügyesebb. Elkezdtük a hozzátáplálást, mivel pénteken már hat hónapos lesz. Vicces fejeket bír vágni közben. Vettünk neki babakarámot, mert mindent pakol, vizsgál, szerel, és persze a legveszélyesebb dolgok a legérdekesebbek...Foga továbbra sincsen, bár szenved vele rendesen :-( Plusz a 6 hós növekedési ugrásnak köszönhetően ismét ébred éjszaka kétszer is enni, ja és rendesen megsértődik ránk, pl ma reggel nem volt hajlandó rámnézni, apára vigyorgott,és látszott a fején, hogy mindenhova néz, csak rám nem, úgyhogy nagy fazon :-)

1714. DWAncsa
2014. nov. 6. 13:02
Sziasztok! De jó,hogy írtatok. :) Nagyon örülök,hogy mindenkinél minden rendben és hogy ilyen szépen fejlődnek a babák. :) Nálunk is minden szuper,Levi is 4 és fél hónapos és 70 cm és 8 kilo,nagy baba. :) Nagyon imádjuk,a lányom is állandóan puszilgatja,viszi neki a játékokat,vígasztalja ha sír,nagyon édesek együtt. Levike is forog már minden irányba és a kúszással is próbálkozik. Mindent előbb csinál,mint Bogi. Olyan hihetetlen,hogy nem rég itt izgultunk,szorítottunk egymásnak a,szülés küszöbén,most meg már ilyen nagyok a babáink. Nagyon gyorsan megy az idő,élvezzetek ki minden percet. Én szivem szerint megállítanám az időt. :)
1713. bbyke (válaszként erre: 1710. - Princesse84)
2014. nov. 3. 17:58
Az én babám is picike, 4 és fél hónapos, és 5620 gramm volt 2 héttel ezelőtt... :)
2014. nov. 2. 22:38
Mindenkinek gratulálok a babához. Az én picim 1 hetet késett 06.21 érkezett meg jo gyorsan 3950g 52cm. Most mult 4 honapos de már 9 kg es 70cm. Sajnos csak 3 ho koraig szopizott.
1711. solsharm (válaszként erre: 1710. - Princesse84)
2014. okt. 29. 10:04

Én fogom vinni, csak múlt héten volt egy kis betegségünk, náthás volt a picur, így eltoltam. Holnap oltás, és kérek igazolást a dokitól.

Én gyógytornász vagyok, úgyh bátran ajánlom mkinek! :)


És tényleg nekem is ez jutott eszembe, ahogy ide írtam, h jajj, de sokat izgultunk az utolsó napokban... :)

2014. okt. 29. 09:33
Húú mindenkinek szép nagy súlyú babája van! Csak az én bogyókám ilyen pici? :) 5,5 kg pedig sok tejem van... Na mindegy,majd megnő, egyébként is egy Duracel nyuszi,nem csodálom,hogy mostmár lassabban hízik...Solsharm,jó felőletek is hallani! :) Olyan furcsa,hogy nemrég még együtt izgultunk,hogy mikor jönnek már ki ezek a babák... :) Valakinek van tapasztalata babaúszással kapcsolatban? Én nagyon szeretném vinni,ha már megkapta az összes oltást.
1709. solsharm
2014. okt. 29. 09:03

Sziasztok! Jajj, de jó, h írtatok! Mi is 4,5 hónaposak vagyunk. Fogunk még nem jön, amit nem bánok, mert csak szopizik még. :) Hozzátáplálásban nekem szerencsém van, h a védőnő is a 6 hónapos kortól elven van. Így nem kell vitatkoznom. ;)

Nagyok lettek ezek a júniusi babák. Mi 6900 g körül mozgunk, és kb 66 cm. Mindenki meg is jegyzi nekem, h jó nagy baba.

Hasról hátra forgolódunk, hátról hasra egyszer sikerült önállóan, de azóta is rendületlenül gyakorol. Mi is járunk dévényre, utálja, de indokolt volt, így viszem. A bal oldala volt picit gyengébb, de mára már szépen javult.

1708. betti0012
2014. okt. 21. 11:16
Sziasztok!!! Örülök, hogy mindenki ilyen jól van és ilyen jó babák. :) Mi ma vagyunk 4 hónaposak :) A fogacskánkkal már mi is küzdünk lassan egy hónapja,remélem hamar kibújik mostmár. Már 8 kg és 62 cm :) nagyon gyorsan megnőtt. Mindenki azt mondja kinéz egy félévesnek :)
1707. mnikoka
2014. okt. 20. 10:54

Sajnos nem igazán tudtam szoptatni Bucit, mert nem volt elég tejem :( A dévényes gyógytornászunk első alkalommal meg is kérdezte, hogy nem-e volt problémánk a szopizással, mert Buci arcizmai nem 100 %-osak, nem tud megfelelő vákuumot képezni vele, csak ezt sajnos nem nagyon szokták reklámozni az újdonsült anyukáknak. Fejtem egy darabig, de a napi 10 ml-nek már nem láttam értelmét, azt az időt inkább a kisasszonnyal töltöm.

A fogzás nálunk már 2 hónapos kora után elkezdődött és úgy látom, most tetőzik, már tényleg nincs sok hátra az első fogig. Bár eddig mindig azt hittem, h na majd most :D De sajnos most egy hete elég sokszor felsír, amíg rendesen el nem alszik, érzékeny az ínye, és megnyugzik, ha bekenem dologéllel. A szívem szakad meg, mikor látom, hogy szenved :(

Túl vagyunk a gyerekorvos váltáson is, szerencsére sikerült megszabadulni tőle, teljesen dilettáns volt...

2014. okt. 17. 20:56
Sziasztok! De jó,örülök, hogy ilyen ügyes a babád Mnikoka!Jól teszed hogy nem táplálsz hozzá,de egyébként is,te vagy az anyja, te tudod mi jó neki! Elment a tejed végül? Betti ti hogy vagytok? Nekem is hihetetlen,hogy a kis bogyóm már 4hónapos lesz...:) Nagyon ügyes kissrác, ő is forog,de éppen hasról hátra. Azt hiszem az ösztökélte,hogy utál hason lenni,így leteszem, fél perc múlva megfordul. Nagyon zsivány :) Egyébként ő is jó alvó,szerencsénkre, hajnalban fel kel néha 5-6 körül szopizni,de van hogy csak reggel 8-kor. De este 9-kor már mindig ágyban van. :) Sajnos ő most a fogával küzd,elég hamar jön neki és nagyon nyűgös tőle :( Remélem hamar kijön,ha már így szenved vele. Egyébként meg imádok anya lenni!!!:D
1705. mnikoka (válaszként erre: 1704. - Betti0012)
2014. okt. 17. 09:57
Sziaszzok! Buci már 4,5 hónapos nagylány, már 7,5 kg... :-D olyan hamar telik az idő, még most hoztuk haza a mi kis csomagunkat, most meg már dumál folyamatosan, forgolódik a hátáról a hasára, ami szintre egész napos program, vagy tolja a kis popóját és próbál kúszni. Szerencsére kb 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, 10-12 órát is képes egyhuzamban, szóval el vagyunk kényeztetve :-D hozzátáplálást majd csak 6 hósan kezdjük annak ellenére, hogy tápszeres baba (bár már sokan erőltetnék, hogy korábban, de ebből nem engedek). Járunk dévényezni, mert kicsit kötött az izomtónus a nyakánál, a háta meg hipotón, de nagyon szépen fejlődik :-) többiek? :-)
1704. betti0012
2014. okt. 16. 20:37
Sziasztok!!!! Làtom màr senki nem jár az oldalra de azért írok hátha. Kivel mi újság? Hogy cseperednek a picúrok? :) gyorsan felnőnek :) nagyon gyorsan repül az idő :)
1703. bbyke (válaszként erre: 1694. - Eni102)
2014. aug. 4. 02:22
Nálunk dettó ugyanez a helyzet. :(
1702. princesse84 (válaszként erre: 1700. - Renibaba25)
2014. júl. 16. 18:51
Gratulálok a végül júliusi babához! Szuper hogy megy a szopizás is! :)
1701. princesse84 (válaszként erre: 1699. - EvicaT)
2014. júl. 16. 18:49
Így van,ne add fel,menni fog! Ha mindent megteszel,akkor nincs miért stresszelned magad, csak pozitívan! :)
2014. júl. 16. 13:26

sziasztok

Julius 5.-én születte meg végül a kis juniusi babám, ... fájásgyengeség miatt végül ujra császár lett, mindne rendben a kis Kamilla 38oog, 58 cm el születt, ügyesen szopizik, ami nálunk nagy szám, mert az elős lánym egyáltalán nem volt hajlandó cicizni.. remélem ez igy is marad

1699. EvicaT
2014. júl. 13. 11:55
De jó nektek hogy ennyi tejetek van...Mi még küzdünk, de lassan kitartással azért haladunk! A kórházban egyáltalán nem indult be a tejem, kapott is pótlást (anyatejet), mert a súlya visszaesett több mint 10%-ot :( Aztán nagy nehezen hazaengedtek minket 5 nap után, amikor sikerült összesen 50 ml-t produkálnom fejéssel, és szopiméréssel. Nagyon kínkeservesek voltak az első napok, szomorú voltam, hogy tápszert kellett vennem, holott nagyon optimistán álltam hozzá a szoptatáshoz (gépi fejőgép, tejtároló zacskók), könyvet is olvastam. Kezd minden nap egy picit jobb lenni, már vannak sikerélmények, és talán a tej is beindul szépen lassan. Rájöttem, hogy nem stresszelhetem magam, ennem-innom kell, nem elhagyni magam, iszok teát és homeo bogyót is, szóval nem adjuk fel :) Persze a férjem is nagy segítség, aki tartja bennem a lelket :)
1698. mnikoka
2014. júl. 12. 22:02
Sziasztok! Emese szerdán már 7 hetes (basszus, hogy rohan az idő), elérte az 5 kg-ot és majdnem 60 cm...voltunk csípőszűrésen, szerencsére minden ok :-) nagyon jó baba, volt 3 nap, mikor fájdogált a pocija, de szerintem csak sok levegőt nyelt. Olyanokat pukizik a drágám, valamelyik nap meg is ijedt tőle, elkezdett sírni :-D meg kell zabálni :-). Már elkezdett gagyarászni is, és akkorákat vigyorog, főleg orrszívózás után, meg néha kacag is álmában :-) hiszti is csak akkor van, ha éhes, mert a kis haspók egy másodpercet sem bír várni :-)
2014. júl. 12. 14:25
Sziasztok! Kitartás a hasfájós babához Eni102,annyira féltem attól hogy az én fiam is az lesz, de szerencsére egyelőre úgy tűnik ezzel nem lesz baj,nagyon könnyen,"férfiasan" jön belőle ki minden :))) Sírni csak ha éhes és a fürdéskor hallottuk. Tényleg egy angyal,éjjel is általában csak egyszer ébred...és most mindent gyorsan lekopogok,hogy így is maradjon.. Egyetlen "ügyetlensége" a drágának,hogy olyan mohón és gyorsan szopizik hogy néha olyan mintha az összes megevett tejet visszabukná...Most le kell állítani evés közben többször is, mintha működne, hát nem tetszik neki de ez van :-) Ki hogy van, hogy telnek a mindennapok?
1696. solsharm (válaszként erre: 1695. - Eni102)
2014. júl. 12. 12:53
A Brendonból hozattam, a 25 db-os volt 2000 akkor akcióban, most 2600.
1695. eni102 (válaszként erre: 1693. - Solsharm)
2014. júl. 12. 09:57
Honnan és mennyiért hozattad a zacsit?
1694. eni102
2014. júl. 12. 09:57

Én is eltüntem mert sajnos nincs szabad 5 percem :(

A pici Pannám nagyon hasfájós volt, már 2 doboz Infacolt,meg egy Biogaiat fogyasztott el,most talán már picit jobb a helyzet. Rengeteget éjszakázunk, a szivem szakad meg mikor ordit. Tej az van bőven, enne állandóan, de ugye azt sem szabad mert attól is fáj a pocija. Tudtam hogy nehéz dolog ez a babázás,de hogy ennyire? :)

1693. solsharm (válaszként erre: 1692. - Szandi80)
2014. júl. 11. 14:53
Szia! Én zacskóban, nagyon jó, mert nem foglal sok helyet. Elsőre Medela-t vettem, de az rohadt drága, most Aventeset hozattam, de azt még nem próbáltam, viszont nagy különbség nem lehet köztük.
1692. szandi80
2014. júl. 11. 13:15
Csajok!Ti miben fagyasztjátok le a lefejt anyatejet?
1691. DWAncsa (válaszként erre: 1688. - EvicaT)
2014. júl. 8. 15:02

Gratulálok én is a picihez! :) Akkor már minden baba megszületett?

Mi is jól vagyunk,a kisfiam eléggé nagyétkű,hasfájás nincs,remélem nem is lesz. A folyamatos csuklás okoz csak gondot,felébreszti,miután jóllakottan elaludt. Holnap lesz 3 hetes,nagyon megy az idő.

1690. szandi80 (válaszként erre: 1688. - EvicaT)
2014. júl. 8. 10:01

Gratulálok!

Nálunk is nehezen lakik jól a kiscsaj. Ő 3700 g volt :-)

1689. solsharm (válaszként erre: 1688. - EvicaT)
2014. júl. 7. 22:08
Gratulálok Pannához! Sok boldogságot és jó egészséget!!!
1688. EvicaT
2014. júl. 7. 20:06

Sziasztok!

Panna 07.02-én jött világra 3780 g, és 51 cm-rel természetes úton. Itthon vagyunk, egyelőre a szopizással küzdünk, nehezen lakik jól a kislány.

1687. solsharm (válaszként erre: 1686. - Princesse84)
2014. júl. 5. 10:17
Mindenki nagyon babázik. :) Nálunk most pocakfájás van 2 napja. Hát a szívem szakad meg érte. Issza az Infacolt, masszírozzuk, tornáztatjuk, melegítjük a pociját. Picit javít a helyzeten, de nem az igazi. Most elhagyom a Lactoherbet, mert arra is mondják, h hasfájást okozhat. Pedig nagyon light-osan iszom, mondta ezt az elején a védőnő és sokkal hígabbra csinálom, mint a leírásban van.
2014. júl. 4. 10:18
Na mindenkinek megvan mar a babaja??? :) Armi orulok hogy ilyen jol mennek nalatok a dolgok! Remelem mindenkinel ilyen jok a babak,ha mar a megvarakoztatasban igy osszefogtak,ebben is legyenek egyformak :))) Nalunk a fiam egy tunder, egyelore nagyon csondes,rengeteg a tejem hala az egnek,o meg jo etvagyu. Most kezdem felfedezni az arcan apja vonasait,hat imadom...es egesz nap csak nezem,gyonyorkodok benne, nem lehet betelni vele. :) remelem ilyen jo baba marad,es ez nem csak "beetetes" :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook