Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » ZSKF fórum

ZSKF (beszélgetős fórum)

2012. júl. 30. 20:55
Sziasztok! Nem tudja valaki közületek,hogy a ZSKF-en levelezősök hol szállhatnak olcsóbban? Nagyon fontos lenne! Köszönöm!
29. ikeleb (válaszként erre: 28. - Vvicus)
2010. szept. 1. 09:10

Szia!

Ó,c sak most láttam, hogy írtál... :(

Szerintem vágj bele, az anyagokat odaadom... de órára sem tudnál járni, november még messze van.


???


Kata

28. vvicus
2010. aug. 4. 17:47
Hú, de jó. Én is pénzügy-számvitelt, levelezőn. Csak egy bibi van, veszélyeztetett terhes lettem, nem hiszem, hogy bele merek vágni a félévbe, elvesztegetnék egy államilag finanszírozott félévet. Megpróbálok halasztást kérni. Pedig milyen jó lett volna valaki olyannal együtt járni, aki szintén kisgyerekes és helybéli. :-) De mivel novemberben szülök, és fogalmam nincs, mikor fektetnek be kórházba, hááát, nem tudom, nem merem bevállalni.
27. ikeleb (válaszként erre: 11. - Vvicus)
2010. aug. 4. 11:16

Szia Vicus!


Végül melyik szakot választottad? Én is Pomázról járok majd, pénzügy-számvitel szakra.


Üdv, Kata

26. vvicus (válaszként erre: 25. - Kittike8521)
2010. febr. 21. 12:25

Szia! Én nagyrészt biztos vagyok benne, hogy felvesznek, mivel az előző két évben az én pontszámomnál jóval alacsonyabb volt a ponthatár. Te ezt nem nézted meg? Azért szerintem ebből lehet következtetni, nekem már bejött más sulinál, de azt most ott fogom hagyni, rájöttem, hogy mégsem szeretném azt csinálni tovább.


Bocs, hogy megint elkanyarodok a sulis témától, de mivel Neked már van gyereked, kérdeznék: normális az, hogy ugyan nagyon vágyok egy pici babára, de gyakran motoszkál a fejemben, hogy akkor majd olyan sok mindent fel kell adjak az életemből? Ezt azért érzem, mert még nem vagyok alkalmas az anyaságra, vagy ez minden nőben benne van????

2010. febr. 20. 13:47

Igen,én is olvastam,csak már nem emlékszem h melyik suliban van.De nagyon jo ötletnek tartom!amig az anyukák okosodnak a babák meg összehaverkodhatnak :)

Én 18.án adtam fel a lapot,de bennem is volt kétely h mindent jol csináltam e...Remélem igen :)

Hu de messze van még a júli vége,addig várhatunk,és várhatunk...

24. vvicus (válaszként erre: 23. - Kittike8521)
2010. febr. 19. 14:36

Bízom benne, hogy mindenben rugalmasak, eddig én tényleg csak pozitívan tudok nyilatkozni a suliról. Kár, hogy nincsen gyerekmegörzőjük, valamelyik fősulinak van olyanja is, na az nagyon nagy ötlet! Képzett dajkákkal, és nem kell érte fizetni. Milyen jó lenne, ha oda vinném a picit, és két óra között mennék babázni...:-)

Ma küldtem el a hitelesítő lapot, remélem, semmit nem rontottam el, mert elég dühös lennék, ha nem jönne össze a felvételim...:-S

23. kittike8521 (válaszként erre: 22. - Vvicus)
2010. febr. 19. 11:21

Igen,nehéz eldönteni mi lenne a legjobb!

Amit irtál elkezded nappali államin és utána levelezöre átmenni,remélhetöleg rugalmasan kezelik a "babás" ügyeket.A bölcsit,1 évesen,ha tudod még hagyd ki, bár tudom a szükség nagy ur!De akkor még olyan pici és anyás és ha esetleg még szoptatsz is... :( azért bizzunk a suli empátiájában :)

22. vvicus (válaszként erre: 21. - Kittike8521)
2010. febr. 18. 18:35

Köszi! :-) Igen, van dokim, hozzá megyek jövő szerdán, nála szeretnék szülni. Ő régi MÁV-ban vezet le amúgy szülést, de Szentendrére fogok járni a magánrendelésére, ahol mindent el tud intézni, szóval nem kell majd bejárjak Pestre.

Azért a Femibion mellett döntöttem, mert arról hallottam eddig csak azt, hogy nem okoz szorulást, márpedig nekem mostanában ezzel meggyűlt a gondom. :-S

Hát igen, júliusra remélem, hogy kismama leszek. Azért is döntöttem így, hogy jöjjön most, mert az első két félévem viszonylag laza lesz, az elsőt végigcsinálom, és ha hamar sikerül teherbe esnem, és jövő január-február környékén szülnék, akkor majd halasztok, és egy év múlva folytatom a sulit, és akkor legalább kevés tárggyal kell majd belemelegedjek a tanulásba kisgyerekkel. :-)

De most filózok, lehet, hogy át kéne cseréljem majd a sorrendet, hogy a levelező legyen elől? Nem tudom, hogy engedik-e esetleg, hogy nappali államin kezdjem, és onnan menjek át szükség esetén levelező államira, félek, hogy levelezőre csak költségtérítésesen vennének át. Mindegy, akkor maradnék nappalin, de akkor meg majd bölcsit kell keresni...

2010. febr. 18. 17:05
Örülök neki!Én Elevit-et szedtem majdnem végig a terhesség alatt,de a Femibion is jó!Van jo dokid?Ha esetleg nincs,szivesen ajánlom az én dokimat,igaz,ö pesten rendel,és gondolom te Pomázon szeretnél majd szülni,nem?Akkor lehet h mire megjön a válasz a felvételiröl,már kismama leszel :) ugy legyen,én szoritok :)
20. vvicus (válaszként erre: 19. - Kittike8521)
2010. febr. 18. 14:54

Nem csodálom! :-)

És képzeld, eldöntöttük, belevágunk a családalapításba! Ma vettem Femibion vitamint, már be is vettem az első szemet, jövő szerdán meg megyek nőgyógyászhoz, és ha mindent rendben talál, akkor ezt a ciklust még végigvárjuk, és utána jöhet a mehet! :-)

19. kittike8521 (válaszként erre: 18. - Vvicus)
2010. febr. 18. 10:36
Köszönöm a dicsérö szavakat :) már van barátnöje is ám... :)
18. vvicus (válaszként erre: 16. - Kittike8521)
2010. febr. 17. 09:36
Most néztem, milyen helyes kislegény anyukája vagy! ;-) Gratulálok!
17. vvicus (válaszként erre: 16. - Kittike8521)
2010. febr. 17. 09:35

Szia!

Ma azt hiszem postára is adom a lapokat. Nálam pénzügy és számvitel nappali állami az első, utána nemzetközi gazdálkodási, ugyanúgy nappalin és államin, és az utolsó helyen pénzügy szerepel levelezőn. Ha NG-re vesznek fel, akkor úgyis át fogok majd jelentkezni az első év után pénzügyre, mivel az első év tök ugyanaz mind a kettőnél, és van lehetőség szakváltásra.

Én ahogy néztem az elmúlt 2 évi ponthatárokat, biztos vagyok benne, hogy felvesznek, és ráadásul nappalin általában alacsonyabb is a ponthatár. Te rákerestél már a ponthatárokra?

Gyerek kérdésben egyik percben azt mondom, áh, még ráér, a másikban, hogy veszek egy csomag terhesvitamint, hogy feltöltsem magam vitaminokkal...:-D Teljesen be fogok így dilizni. :-)

16. kittike8521 (válaszként erre: 13. - Vvicus)
2010. febr. 16. 23:25

Igen,már csak postára kell adnod a kinyomtatott lapokat.A sorrenden este 9-kor változtattam még :) 1:szoc.állami 2:and.állami 3:szoc.költségtéritéses.Most már csak várom a julius végét...

Gyerek kérdésben lehet h nem te fogsz dönteni hanem a pici aki egyszer csak egy pozitiv terhes teszttel jelzi majd h 'már uton vagyok'!! :)

15. 3fd432567f (válaszként erre: 9. - Kittike8521)
2010. febr. 16. 20:39
Igazából,mindegyik "száraz",de a szoc. az tényleg leülödésbemagolod-tárgy,andragógián vannak olyanok,amiket meg lehet ÉRTENI,nem pedig csak bemagolni..:)
2010. febr. 16. 14:07
én oda jártam, nem bántam meg, de elhelyezkedésben nem segített sokat...művelődésszervező -kommunikáció szak...bár én már végeztem egy pár éve...
13. vvicus (válaszként erre: 12. - Kittike8521)
2010. febr. 16. 13:46

Szia! Nem, a pénteki nem maratoni :-), az kettőtől nyolcig tart. De azt el kell áruljam, hogy sokszor lusta voltam, és nem is mindig mindenre mentem be. Mert ha már az első előadáson látszik, hogy rendes a tanár, na meg esetleg beadandó házi dolgozattal is lehet jegyet szerezni, akkor nem fárasztottam feleslegesen magam. Egy olyan tanárral sem találkoztam, aki kötelezte volna a jelenlétet. Persze volt egy-két tanár, akinek nagyon jó az arcmemóriája, na náluk érdemes volt jelen lenni, mert vizsgánál számított, hogy látott-e az előadásain.

Végül nem változtattál a sorrenden?

Ugye e-felvételiben, ha az ellenőrzést lefutattam és kinyomtattam a hitelesítő adatlapot, nincs más teendőm, csak feladni postán?

Gyerek-kérdés kapcsán folyton vacilálok, mindig máshogy látom jónak. Előbb-utóbb csak döntök majd. :-)

12. kittike8521 (válaszként erre: 11. - Vvicus)
2010. febr. 16. 11:52

Akkkor te hamar beérsz,az jo.

A gyerek kérdést tényleg meg lehet oldani ugy h jársz amig nincs baba,meg terhesen is,aztán halasztassz.Meg lehet oldani,föleg ha nem akartok még 3 évet várni a babával.Mert bár nem könnyü "melo" a gyererkvállalás,az egyik legszebb "szakma" :) pénteken hánytol-hányig kell járni?Ugye az nem maratoni? :)

11. vvicus (válaszként erre: 10. - Kittike8521)
2010. febr. 15. 20:27

Igen, én is így jártam. De pénzügy és számvitel szakon néztem, hogy szombaton hosszú "műszak" van.

Amúgy én nem hinném, hogy andragógián annyira száran lenne az anyag, szerintem max. gazdasági szakokon van száraz anyag. De mindenhol lesz olyan, ami nem érdekel, és nem akarod tanulni, de muszáj...:-) Különben még mindig van az a lehetőség, hogy valameddig lehet egyszer változtatni a jelentkezési sorrenden?

Én sem tudom, hogy csináljam majd a gyerekvállalást, 3 évet már biztos nem akarunk várni a férjemmel. Egyik barátnőm a fősikoláról 3 kisgyerekkel csinálta végig a sulit, és voltak még egy páran kisgyerekesek, csak menne nekem is egy gyerkőccel. :-)

Én pomázi vagyok, szóval nekem 10 perc autóval, és számomra ez sem utolsó szempont, és szerettem ide járni. Ezért döntök másodjára is a ZSKF mellett.

10. kittike8521 (válaszként erre: 7. - Vvicus)
2010. febr. 15. 18:12

Szombat 8-8-ig?Az nem egyszerü...én hivtam a sulit és azt mondták aki levelezöre jár az minden 2.héten kell bejárjon péntek fél napot és szombat egész nap.Te is igy jártál?Másfél napot?Leadtam a jelentkezésemet,1:szoc,2:and.

De vacilálok lehet h meg kéne cserélni a sorrendet... :) Én pesti vagyok,a belvárosban lakok a Deák tér közelében.Amugy meg Gyeden vagyok a 2 éves hercegemmel :) babát még szeretnénk a közeljövöben de ez függ a sulitól is.Ha felvesznek,akkor tolodik mert szertném elvégezni vagy legalább 2 évet és akkor halsztani az utolso évet.Az mondjuk már tul bonyolult lenne 2 gyerek mellett,húúúú.... :)te honnan jársz be?

9. kittike8521 (válaszként erre: 8. - 3fd432567f)
2010. febr. 15. 17:15

Szia!


Köszönöm az infokat bár a "cigihelyzet" engem kevésbé villanyoz fel :) :)

Jajj kicsit elbizonytalanitottál Te is meg Vicus is mert mindketten az andragogiát ajánljátok inkább,és én tegnap leadtam a jelentkezésemet...bár éjfélig még modosithatom a sorrendet,nem?Szoc.irtam be elsönek,2.-nak meg az andr.-át.Nekem persze számit az elhelyezkedési lehetöség is,de az is sokat számit h mennyire "száraz" a tananyag.Tudsz esetleg errröl mondani vmit,mit hallottál melyik a jobb ebböl a szempontbol?Elöre is köszönöm a választ!

2010. febr. 14. 21:58
Hello!Én Zsigmondos vagyok,hát,vannak jó és kevésbé j tanárok ishallgatóbarátságról tudnék mesélni,de ez kb. az egyetlen suli pesten,ahol lehet cigit venni a büfében :D égülis,barátságos a légkör,csak van egy-két nem odaillő elem a tanárok közt,ahogy bárhol máshol is :) Én HR-es másodéves vagyok, de inkább az andragógiát ajánlanám...azzal még többre mész,mint a szoccal,meglátásom szerint :)
2010. febr. 14. 16:57

Szia! Na, leadtad a jelentkezésed?

Amúgy hová valósi vagy, a környékről fogsz járni?

6. vvicus (válaszként erre: 5. - Kittike8521)
2010. febr. 14. 12:57

A szociológia engem is nagyon érdekelne, volt is két félév szociológiánk, nagyon jó volt mindkét tanár, főleg Kabai tanár úr, biztos fogsz vele találkozni. De az andragógiával nem jobbak a munkalehetőségek? De inkább nem is zavarlak meg, lehet, már le is adtad a jelentkezésed.

Terveztek második babát? Vagy egy év múlva mész vissza dolgozni?

Én az előző sulit levelezőn csináltam, most első helyre nappalira jelentkezem pénzügyből, mert egyrészt az első két félévben egy csomó előző tárgyamat el tudom ismertetni, másrészt úgyis délután dolgozom, nappalin pedig van mindenből rendes gyakorlat is. Viszont a férjemmel már beszélgetünk a gyerekvállalásról, és nem tudom, hogy "időzítsük" majd. Gondolkodom, hogy jövő év elején kéne szülni, a vizsgaidőszak után, és egy évet halasztani, és amikor már egyéves a pici, akkor visszamenni, de akkor még 2,5 év lesz hátra a suliból, a gyes meg csak 2 éves. De mindenféleképpen nappalira szeretnék menni, a levelezőn brutális a szombati reggel nyolctól este nyolcig való tanulás, NT-n csak 8tól 5ig volt, az is nehéz volt.

2010. febr. 14. 10:18

Semmi baj,már nézetm h irsz e vissza :)Igen,a nyelvvizsga követelmény volt az elsö amit megnéztem h "csak" 1 kelljen a diplomához,mert kisgyerek mellett(2 éves a kisfiam)meg háztartás mellett,böven elég lesz tanulni nemhogy még 2 nyelvvizsgát is letenni...

Levelezöre szeretnék menni,szintén a pici miatt.

A munkalehetöséget is néztem,h melyikkel lehet majd könnyebben boldogulni.Picit jobban hajlok a szociologiára.Ma déig el kell döntsem,mert amig alszik,addig akarom elküldeni a jelentkezést.

4. vvicus (válaszként erre: 3. - Kittike8521)
2010. febr. 13. 18:02

Szia! Ne haragudj, hogy csak most válaszolok. :-)

Hát, szóval az egy dolog, hogy mi érdekel, de nagyon mérd fel, hogy munkaerőpiacon is helyt fog-e állni. Én az NT-vel nem sok munkalehetőséget látok, mondjuk annyira nem is kerestem hú de nagy belevetéssel, mert végül is van munkám, amit szeretek is csinálni. De most a pénzügy és számvitel mellett azért döntöttem, mert nyelvtudással, EU-s ismeretekkel ezzel majd fogok tudni találni állást, legalább is jobban, mint most.

Melyiken szimpatikusabbak a tárgyak? Másik, hogy levelezőre mész-e? Ja, és azt is vedd figyelembe, hogy milyen kimeneteli követelmények vannak, mert nekem pl. két középfokú nyelvvizsga kellett NT-n, amiből az egyiknek szakmainak kell lennie. Nekem már a suli előtt is volt egy felsőfokú angolom, de második nem, sajnos suli alatt elmulasztottam megszerezni, így a diplomám még nincs a kezemben. A nyelvtanulás drága mulatság, és ha még nyelvérzéked sincs, akkor ne válassz olyat, ahová két nyelvvizsga kell.

3. kittike8521 (válaszként erre: 2. - Vvicus)
2010. febr. 12. 17:20

Köszönöm a gyors választ :)

Igazábol az a nagy bajom h nem tudom melyik szakot

irjam be elsöként(pedig nagyon nem mindegy)

Az egyik szakon talán a tantárgyak szimpatikusabbak moig a másikon a munkaerö piaci leheöségek.

Igazábol közel áll hozzám a történelem,az irodalom,és a társadalommal kapcsolatos témák,mig a "szárazabb",matematika alapu dolgok nagyon nem fekszenek nekem...

A suliröl eddig csak jot hallottam,aminek nagyon örölök!Mi a véleményed,te igy ismeretlenül mit ajánlanál h könnyebben döntsek?

2. vvicus (válaszként erre: 1. - Kittike8521)
2010. febr. 12. 16:45
Szia! Nem Andragógiára, nem is szociológiára, hanem nemzetközi tanulmányokra jártam ZSKF-re, és most felvételizek pénzügy és számvitel szakra. Szerettem oda járni, nagyon jók az oktatók, barátságos a légkör, tényleg hallgatóbarát főiskola.
2010. febr. 12. 16:42
Szeretném megkérdezni h járt e vki a Zsigmond király Fösuliba Andragogia v Szocilologia szakra?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook