Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vitriolos szavak, kicsinyes szavak fórum

Vitriolos szavak, kicsinyes szavak (beszélgetős fórum)


16. csemár (válaszként erre: 15. - 996b40d6f5)
ápr. 4. 11:28
Igazad van.
15. 996b40d6f5 (válaszként erre: 14. - Csemár)
ápr. 4. 11:16
Igen, de picit más olvasni róla, elmélkedni rajta, mint a saját bőrödön tapasztalni.
14. csemár (válaszként erre: 13. - Csemár)
ápr. 4. 11:03

A verbális erőszakról előg sokat lehet olvasni.

Pl.:


"Ha választanom kellene a testi és a szóbeli bántalmazás közül, inkább egy verésnek tenném ki magam. Annak megmarad a nyoma, így az emberek legalább sajnálnak érte. A szavaktól az ember csak megbolondul. A sebek láthatatlanok. Senki nem törődik vele. A valódi sebek százszorta gyorsabban gyógyulnak, mint a sértések."(Susan Forward)

13. csemár (válaszként erre: 12. - 996b40d6f5)
ápr. 4. 09:57

Nem vagyok vele kapcsolatban, tehát nem tudom.

Vagyis: a képzeletedre bízom, hogy vajon igaza van-e.

12. 996b40d6f5 (válaszként erre: 10. - Csemár)
ápr. 4. 08:45
Máriát bántalmazták fizikailag, vagy honnan tudja, hogy a szavak jobban fájnak?
11. csemár (válaszként erre: 10. - Csemár)
ápr. 4. 04:55
"Gonosz, maró, kegyetlen szavak gyógyíthatatlanabb sebet, veszedelmesebb mérgezést okoznak a durva fizikai sérülésnél. Az egyszer kiejtett szót soha többé nem vonhatjuk vissza! Bántó, kíméletlen, a másik gyengeségeit könyörtelen kritikával ostorozó szavak görcsöt, sokkot, titkon gennyedő fekélyt okoznak a lélekben, gyógyulást soha! De nemcsak az indulatból, sértett hiúságból, féktelenségből a másik lényébe döfött szavak a veszedelmesek. A játékos meggondolatlanságból kiejtett baljós tartalmú megjegyzések is mélyre hatolnak és megfogannak egy feszült pillanatban." (Szepes Mária)
ápr. 4. 04:55
Gonosz, maró, kegyetlen szavak gyógyíthatatlanabb sebet, veszedelmesebb mérgezést okoznak a durva fizikai sérülésnél. Az egyszer kiejtett szót soha többé nem vonhatjuk vissza! Bántó, kíméletlen, a másik gyengeségeit könyörtelen kritikával ostorozó szavak görcsöt, sokkot, titkon gennyedő fekélyt okoznak a lélekben, gyógyulást soha! De nemcsak az indulatból, sértett hiúságból, féktelenségből a másik lényébe döfött szavak a veszedelmesek. A játékos meggondolatlanságból kiejtett baljós tartalmú megjegyzések is mélyre hatolnak és megfogannak egy feszült pillanatban. (Szepes Mária)
9. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Biciklis_)
ápr. 3. 09:36
Nem. Gúnyolódós, lekicsinylő, bántó mérgező szavak.
8. semleges (válaszként erre: 2. - Channa*)
ápr. 3. 09:04
Ne is mondd!
ápr. 3. 08:11
hangsúly vagy közeg kérdése ,ahogy és ahol elhangzott, ettől nem lesz egy szó kicsinyes, szövegkörnyezet kérdése szerintem
ápr. 3. 00:47
en sem ertem mirolis van szo valojaban?
5. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 23:00
Káromkodásra gondolsz?
4. Lady Lavender (válaszként erre: 2. - Channa*)
ápr. 2. 22:10
Nem vagy egyedül.
3. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 2. 22:09
Vitriolos a hangulat lehet, kicsinyes pedig egy ember.
ápr. 2. 21:54

Nem vagyok nyelvész, de a ma indult fórumoknak már a címét sem értem meg, nem hogy az anonim első hozzászólását...


Front van?

ápr. 2. 21:51
Vitriolos szavakat tudtok mi az illetve a kicsinyes szavak, vagy mik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook