Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Villanófényes vagy lézeres végleges szőrtelenítés? Tapasztalatokat várnék! Köszönöm! fórum

Villanófényes vagy lézeres végleges szőrtelenítés? Tapasztalatokat várnék! Köszönöm! (tudásbázis kérdés)


13. Cuczy (válaszként erre: 12. - Zsuzso100)
2008. okt. 19. 18:27
Okés! :)
12. zsuzso100 (válaszként erre: 11. - Cuczy)
2008. okt. 19. 18:18

Na, majd én fogok! :-)

Mármint fotónaplót!

11. Cuczy (válaszként erre: 10. - Zsuzso100)
2008. okt. 19. 17:44

Szia Zsuzso!

Nálam általában 2-3 hónap is eltelt a kezelések között.

Mindig csak egyszer tudtam legyantáztatni a két kezelés között, pont félidőben! De nem volt sok szőr, kb a fele a szokásosnak. És pont a következő kezelésre nőttek ki aztán még újabbak. A kezelés előtt 3-4 nappal leborotváltam, de volt olyan is, hogy elfelejtettem, és ő borotválta le.

Hónaljban nem tudom, ott nem kezelem, mert alig pár szál nő,azt már a gyanta elintézte :)))

Szerintem, és a hugom szerint is, az első alkalom volt a leglátványosabb.

Közvetlenül a kezelés után csak a kis megégett szőrcsonkok voltak a bőrömben, de ezekről pár nap után lehullottak azok a részek, amik kilógtak a bőrből. (Bőrradírral, szivaccsal is rásegítettem :)

De mivel a bőrben is marad a csonkból, (a kihullott csonk nagyobb része), azoknak kell még legalább 3-4 hét, mire kidobja a bőr.

Közben már lassan növögettek ki a bőrből azok a szőrök, amik az előző kezeléskor még a bőr alatt voltak (és azokra nem hat sajna a kezelés). De a következő alkalomra ezeket kell "összegyűjteni".

Ezért kezel csak 2-3 havonta. De amúgy minél többször voltál, annál ritkábban kell menned. És egy idő után már foltokban hiányozni fog innen-onnan a szőr :)

Tudom ez így elég bonyolultan hangzik, én se értettem elég sokáig, pedig mindenhol elmondták, hogy ez az egész valami szőrciklustól függ. A kozmim is mutatott többször valami táblázatot, hogy a szőrtüszők mikor aktívak és mennyien, de csak idővel értettem meg, amikor én magam is tapasztaltam, és figyelemmel kísértem azt az egész folyamatot.

Utólag bánom, hogy nem csináltam fotó-naplót :( Akkor azt most csak átküldeném nekem e-mailben...

2008. okt. 19. 13:58
Egy olyan kérdés jutott eszembe....hogy mi van két kezelés között? Akkor gondolom nem lehet gyantázni...de egy alkalom után meg nem tűnik el úgy, hogy ne legyen gáz...mondjuk hónaljon...
9. Annusi (válaszként erre: 4. - Cuczy)
2008. okt. 19. 10:44

Kedves Cuczy!


Nekem sok problémám van a gyantázással, mert folyton szőrtüsző gyulladásom van, ahol leszedem, és sajnos nem kevés szőrrel rendelkezem. Mindenképpen végleges szőrtelenítést szeretnék a bőröm fehér a szőrök feketék. Ha te így meg vagy elégedve az eredménnyel, akkor kérlek írd meg hova mentél. Mert ha belevágok, nem szeretnék egy csomó pénzt elkölteni a semmiért.

Mert már nagyon elegem van.

Várom válaszodat.

Előre is köszönöm.

2008. okt. 17. 21:30

Köszi :)

Ugyan nem rég kezdtem el használni a tapaszt, de elég jó, alig-alig jut eszembe a rágyújthatnék.

(Sajnos, most igen, mert sörözgetek irogatás közben és most nagyon jól esne, de NEM! :)

7. zsuzso100 (válaszként erre: 6. - Cuczy)
2008. okt. 17. 21:26

Hát akkor hajrá!!!

Szorítok!

6. Cuczy (válaszként erre: 5. - Zsuzso100)
2008. okt. 17. 20:38

Szia!

Azon a területen kell csak fehérnek lennie a bőrnek, ahol szőrteleníttetni akarod.

Én teljesen lemondtam a barnaságról (pedig term.szőke vagyok), mert még anno 4-5 éve, amikor elkezdtem először utána járni ennek az egésznek, jó pár orvosnál is voltam. Egyöntetű volt a véleményük, hogy ha nem akarok idő előtt megráncosodni és netán bőrrákot kapni, akkor szokjak le a szoliról.

Megtettem, és már nem is érdekel. És ha kiszámolom, hogy az elmúlt két évben mennyit spóróltam meg ezáltal, akkor az már fedez legalább 4-5 szőrkezelést...

Most a cigiről vagyok leszokóban, mert jövő ősztől a lábszáramat szeretném folytatni, és az elég húúúzós lesz :)

2008. okt. 16. 23:44
És ha sötétebb a bőröm, akkor meg kell várni, hogy kifakuljak?
4. Cuczy (válaszként erre: 3. - Panna77)
2008. okt. 16. 01:31

Szia!

Meg vagyok elégedve az eredménnyel.

Viszont nagyon alaposan "utánanyomoztam" a neten, hogy minél többet megtudjak a villanófényről!

A legfontosabb: az ár semmire sem garancia. Drága is lehet hatástalan, és olcsón is lehet hatásos.

A lényeg: milyen erős a gép, amivel kezelnek?!

Nem minden kozmi, vagy orvos közli veled az elején az igazat: MINIMUM! 6-7-8 kezelés kell! (Ez teljesen egyénfüggő, lehet kevesebb is, vagy több is! És kb. másfél év a kezeléssorozat futamideje.)

Aki ennél kevesebbel hiteget, az nincs képben, vagy kamuzik.

A szőrtüszőgyuszi azzal együtt múlik el, hogy "elmúlik" a szőrtüsző :)

Fontos, hogy le tudj mondani a szoliról, barnultságról, mert csak akkor tudnak kezelni, ha fehér a bőröd és barna a szőr!!!

A fazonom már nincs :) több mint egy éve, néha egy-egy vékonyka szál kinő itt-ott, de azt csipesszel, vagy egy pötty gyantával kikapom és kész.

Most hónap végén kezdek egy új területet "szőrfosztatni".

Nem bántam meg a döntésemet, sokba került, de megérte! És nem igaz, hogy fájdalommentes! Kellemetlen szúró égető érzés, de csak egy pillanatra. DE JOBB, MINT A GYANTA! :)))

Sokan rémisztgetnek azzal, hogy majd 7-8 év múlva visszanő...

Utána érdeklődtem olyan bőrgyógyász-, plasztikai sebésznél, aki az USA-ban dolgozott több mint 25 évet, és ő már akkor szőrtelenített, amikor itthon még azt sem tudták, hogy eszik, vagy isszák.

Azt mondta előfordulhat, hogy kb.7-10 éven belül visszanő VALAMENNYI, DE: soha nem lesz már olyan, mint eredetlileg volt!

Ilyen esetekben utókezelést kell végezni, hébe-hóba, de a teljes szőrtelenítő kúrát nem kell végigcsinálni újra!

Akik azt állítják, hogy "jártak" ilyen kezelésre, de semmi változás..., annak oka van!!!

Vagy kevésszer kezelték, vagy hormonális problémája van, vagy nagyon gyenge géppel kezelték...sajnos.

Csak erről már nem beszélnek.

Én találkoztam olyanokkal, akik már 4-5 éve teljesen szőrtelenek, pedig előtte nagyon szőrösek voltak. Volt köztük fogorvosnő, színésznő, kozmetikus (aki direkt magán kipróbálta, hogy működik-e a dolog), és biztos te is fogsz találkozni ilyenekkel, ha belevágsz.

Gyűjtsd az információkat, és mindennek járj utána! :)

Ja! És számold ki, hogy ha gyantáztatsz (3-4 hetente), akkor az elkövetkezendő 7 évben mennyit fogsz kifizetni. És mennyit fogsz szenvedni a szőrbenövéstől?

A borotválkozás nyilván olcsóbb, de azt meg "művelheted" naponta. Ami mondjuk lábszáron, vagy hónaljban nem gáz, de fazonon :(

Jajj, most már nagyon hosszú lett a levelem! Írj privibe ha van még kérdésed, mert az intimebb dolgokról nem akarnék a nagy nyilvánosság előtt fecsegni... :)

Köszi

3. panna77 (válaszként erre: 2. - Cuczy)
2008. okt. 15. 08:41

Minden. :-)

Hatásfoka, múlnak-e tőle a szőrtüsző gyulladások, a szőrbenővések. Hogy valóban jó-e, érdemes-e egy csomó pénzt kiadni... stb. Előre is köszi!

2008. okt. 14. 20:29

Szia Panna!

A villanófénnyel van bővebb tapasztalatom (bár volt lézeres is).

Mi érdekel?

2008. okt. 14. 20:09
Villanófényes vagy lézeres végleges szőrtelenítés? Tapasztalatokat várnék! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook