Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vidékiek, mit tenyésszek/termesszek? fórum

Vidékiek, mit tenyésszek/termesszek? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 12. 20:32

Most találtam erre....:)

Kérdező:végül is mit termesz tenyésztesz???

28. zaz76
2009. márc. 21. 10:27
Ja?! És azt elfelejtettem mondani, hogy nállunk nincs alergiás gyerek...
27. zaz76
2009. márc. 21. 10:26

Én a Dél-Alföldön élek. Tartok eladásra nyulat, havonta 100-as turnus csirkét, tyúkot. Csirke 700Ft/kg pucolva, a nyúl nyúzva 2000Ft/db. Ebből havonta van +20-30e. Telente disznót vágok, ebből meg van az egész évi szalámi, és minden féle hús. Van egy kis földem, ahol vannak gyümölcsfák vegyesen. Pl. a cseresznyét május végén, júni elején el tudom adni egy 10kg-os rekeszt 5000Ft-ért. Ez a fa 100Kg-ot terem évente. Megterem a fán a pálinka is, csak üveget kell kötni rá! :DD Van veteményesem, ahol megterem a bórsó, a hagyma, a csemege kukorica és a krumpli. Ezen a földön van még vetve here a nyulaknak.

Itthon az udvaron a hátsó kertben, csináltam ágyásokat, ahol bármilyen zöldség és fűszernövény megterneszthető, olyan Jamie Oliver-esen...:). Ami a jelenlegi általános anyagi helyzetben, bizony egy cseppet sem elhanyagolható. A boltba én csak pelenkáért, tejfölért, lisztért, olajért és élesztőért járok.

/Egy négy gyermekes apuka...:)/

26. Binky
2009. márc. 8. 18:18

nyuszikát ne tarts, hacsak nem vagy elég türelmes és sorgalmas hozzá...ha mégis melletük döntesz, mindenképpen tájékozódj

nekem nyulaim vannak, de legszívesebben kecskét/ tyúkokat tartanék mellettük:))

2009. febr. 17. 16:58
A bodza ugrott be igy hirtelen :)
2009. febr. 17. 16:52
Én minden képpen tartanék, tyúkot, kacsát, libát. Azt már nem kell megvenni, és legalább tudod mit evett.A kertben pedig termesztenék paradicsomot, paprikát, uborkát egy pár sárgarépát, petrezselymet. Csak annyit amenniy el is fogyna. Én is ezt teszem tavasztól, már ki is válogattam a magokat.:)
23. Szuzan
2009. jan. 26. 13:44
Semmi baj,megesik az ilyen.Na majd utánna nézek.Tetszik az ötlet.
22. Brad (válaszként erre: 21. - Brad)
2009. jan. 26. 13:42
érdes helyett édes akartam írni :) -olyan szórakozott vagyok....
21. Brad (válaszként erre: 20. - Szuzan)
2009. jan. 26. 13:40

Tulajdonképpen egy kertész barátunk leselejtezte és halálra ítélte, így apum megmentette.

Csak vigyázz vele mert kiírthatatlan, viszont nem szaporodik úgy mint az akác, marad egy helyben! :D

Ez zöld füge, de van az a lilás változata is. Ez a zöld nagyon finom, érdes és az első termés gyümölcsei akkorák, mint a tenyerem! Hatalmasak! Nehezek, lédúsak.

20. Szuzan (válaszként erre: 19. - Brad)
2009. jan. 26. 13:36
Szia !Írod nálatok is homok van, jó ötlet ez a füge nagyon ,nekem is tetszik.Nekem is van egy hatalmas kertem .Kicsit én is elgondolkodtam rajta.A füge fát rendeltétek valahonnan?
19. Brad
2009. jan. 26. 13:25

Szia! Nálunk homok van. Apu fügét termeszt, sárga barackot és azt az apró szemű zöld almát. Egy évben kétszer is érik a füge. Finom lekvár, és pálinka van belőle. Meg úgy magában is fincsi. Talán pénzt is lehet belőle csinálni. A nap sem égeti ki és a rossz talajban is el van. Apum vissza szokta metszeni és mikor hajt már rajta vannak a pici gyümik. :)

Nem tudom milyenek az ólaid. Nekem az álmom a kutyatenyésztés. Akár boxokat is kialakíthatsz belőlük és kutyikat is tenyészthetsz. Nekem a puli és a németjuhász a szívem csücske. A kölyköktől nehéz megválni, de jó pénzt hoznak a házhoz. Ezen felül nincs sok haszna a kutyusoknak. Mondjuk még jó házőrzők :D

Amúgy sztem a tyúkok, libák, törpe tyúk, kakas, akár páva (ez is jó házőrző, vagy inkább jelza a betolakodót), gyöngytyúk stb. ezek több szempontból is hasznosak! :D

18. Szuzan (válaszként erre: 17. - Amaal)
2009. jan. 26. 13:13
Szia.Én egy időben mogyorót ültettem,igaz írod kicsi a kerted ,de ugye nemtudom mi az a kicsi neked.Ha szeretitek a földimogyorót ,érdemes akár azzal is beültetni a kiskertet.Kevés gond van vele.Igaz nálunk minden homok.Nemtudom ott felétek milyen a talaj.Olvastam ,hogy nagy helyiségek lennének az állattartásra is.Szerintem a lótartás az tényleg nagyon jó ötlet ,viszont akkor a kertre meg szükséged lehet a takarmány tárolására,és persze a lovacskák szeretnek néha szaladgálni is.Vagy esetleg sok sok disznót eladásra ,de azzal is sok a baj.Sajnos.Mindennel dolgozni kell.A pénzfáról is lekell szedni a pénzt.De azzal megpróbállkoznék szivesen,csak még nem találltam vetőmagot.Szerinted ha elültettem a nálunk forgalomból kivont egy forintosokat kinő?hihihi./Csak vicceltem!/De jó lenne!
17. amaal (válaszként erre: 16. - 6c5f346e46)
2009. jan. 26. 12:57

Megkérdezheted, de nem fogsz örülni a válasznak. Egy országgal délebbre. :-)


Anyukáméknak még fürjkeltető gépük is volt. Egy időben - a piskótán kívül - szinte mindent fürjtojásal főztem/sütöttem: 5 db fürjtojást kell használni 1 tyúktojás helyett.

16. 6c5f346e46 (válaszként erre: 14. - Amaal)
2009. jan. 26. 12:40

mindenképp szerezz be pár álatkát,nem bánod meg,bár a takarmányozás sem egyszerű,azért egy zsák kukorica és egy zsák nyúltáp sokáig elég,és valóban megeszik a konyhai hulladékot,sőt még a maradékot is,mert a kutyánk elpusztúlt,igy a baromfiaknak marad minden maradék,vizbe,levesbe áztatott kenyér..stb...

a galambokat pedig meg lehet enni,igen izletes a húsa,és nálunk agalambházban laknak,ha túl sok lessz,akkor levágjuk őket,meg kell főzni levesnek és utána kirántani,tényleg finom..


megkérdezhetem merre laksz???erre felénk,tolnában nem nagyon árulnak fürjet,pedig az a a párom álma...

15. 6c5f346e46 (válaszként erre: 13. - Survivor3)
2009. jan. 26. 12:34
mineki,mi azt a pár állatkát amit tartunk,azt saját részre tartjuk,valamilyen szinten ezzel is spórolhatsz....a kolléganőméktől kaptunk pár nyuszit,három anyát és egy bakot...az egyik anyát befedezve,lett neki 6 kölyke,de már nagyok,a másik anya most ellett 7 et,és a harmadik most fog lebabázni a napokban...emlékszem,hogy a kolléganőmék árulták a nyuszókat,konyhakészen,1000ftért darabját,és általában olyan 10,12darabot megvettek mindig tőle,az azért nem olyan rossz kéthetente,plussz még a tojás amit árult...rengeteg nyuluk és csirkéjük volt,van....jaaa,és vannak még kacsáink is...
14. amaal (válaszként erre: 11. - 6c5f346e46)
2009. jan. 26. 12:26

Itt nem olyan nagy faxni, még nem vagyunk EU-sok. ;-)


Anyukámék tartottak egy időben fürjeket, igaz, csak saját használatra, a tojás miatt. Galamb is mindig volt a ház körül, de a galambászok inkább csereberéni szoktak errefelé, ritkán van belőle KP.


Én se meggazdagodni szeretnék, csak nem tudom, hogy megtartsuk-e az ólat, vagy bővítsem ki a nyári bográcsolós helyünket.;-)

13. survivor3 (válaszként erre: 12. - 6c5f346e46)
2009. jan. 26. 12:15

Egy 30 négyzetméteres ólfélében elfér egy nyomdagép.

Viccnek szántam.

Akik hektárakkal rendelkeznek, azok is kínlódanak.

12. 6c5f346e46 (válaszként erre: 10. - Survivor3)
2009. jan. 26. 12:03
ez jó ötlet,vagy nyomtassunk pénzt,egyszer a kislányom odajött hozzám és közölte,ő rajzolt egy 10000ftost,mi kaphat érte,mire én,10 évet,kislányom...
11. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Amaal)
2009. jan. 26. 12:01

nekünk nyulaink vannak,pár csirke,nem gazdagodunk meg belőle,de a tojás és a hús már meg van saját részre,most még fiatal az állomány,de majd jövőre,de én szerencsére nem mostanában vettem tojást boltban,szeretnénk fűrjeket és van 18 pár röp posta galambunk,azokat is el lehet adni,

mi méhészek vagyunk,a mézet csak úgy árulhatjuk,ha van:

-östermelői igazolvány

-az üvegeken zárjegy,

-méhész felelős pecsétje

-be vannak jelentve és az állatorvos ellenőrzi őket,és a méhész biztos is rendszeressen kijár ellenőrizni...nem egyszerű dolgok ezek...

10. survivor3 (válaszként erre: 1. - Amaal)
2009. jan. 26. 11:56

Hát itt VIDÉKEN sem nagyon éri meg semmit tartani, tenyészteni.


Meg kell próbálni a marihuánát, vagy a mákot!

2009. jan. 26. 11:51

Szerintem vegyél 2-3 bocit, fél évesen le lehet őket vágni....eladhatod a húst!

Ha tudnál istállót építeni, a bértartásból is rengeteg pénz van.

8. correct (válaszként erre: 6. - Amaal)
2009. jan. 26. 11:49
:) De jó :) Mondjuk erre felé is, de azért módjával. Én békéscsabai vagyok :)
2009. jan. 26. 11:11

a nyúl tényleg nem éri meg mert alacsony az ára!

Talán strucc???

6. amaal (válaszként erre: 2. - Correct)
2009. jan. 26. 11:07
Ide csak pónilovak férnének be, abból is a törpe változat. :-)) Amúgy itt az emberek aktívan használják a lovakat, mármint kocsi elé fogva szokom látni őket az utcán. :-)
5. amaal (válaszként erre: 4. - Jázminka)
2009. jan. 26. 11:04
Erre felénk is sokan nevelnek csirkéket, kicsit úgy érzem, ez a piac már telítődött. Persze, elképzelhető, hogy lenne rá igény. A konyhai hulladékokat meg tényleg jó lenne hasznosítani, sok zöldséget fogyasztunk, mindig sajnálom kidobni a szerves hulladékot, mivel nincs nagy kertünk, komposztálni se túlzottan érdemes.
2009. jan. 26. 10:59

Nekem vannak tyúkjaim,tavasszal csirkéim.

Sógornőmnek van 50 tyúkja,remekül kiegészíti a jövedelmét a tojások eladásával.Napi ár alá megy 1-2 Ft-al,és nagyon jó.A táp árát "megtojják",és ha tfrissíted az állományt,el tudod adni a tyúkokat.

Van aki csirkézik,6 hét alatt a fehér húshibridek gyönyörűen megnőnek és eladják őket úgy,vagy koppasztva.Nyilván az úgy drágább.Én csak magunknak tartok,deszerintem ennél jobb nincs.Egy csomó konyhai hulladékot oda tudsz nekik adni,sőt a tojáshéjjat összetörve visszakapják kálciumpótláskén.

3. winny (válaszként erre: 1. - Amaal)
2009. jan. 26. 10:52

Szia

A nyúl átvételi ára nagyon alacsony.A táp pedig drága!

Esetleg csirke?

2009. jan. 26. 10:51
Ami itt van felénk az azoknak nagyon bejött, lovakat tartott és ha valaki lovagolni akart, egy ezresért fél órát - órát (ki, hogy) megtehette.
2009. jan. 26. 10:49
Van egy 3 x 10 m-es ólfélénk. Mire tudnám kihasználni? A párom segítségére nem számíthatok, sokat dolgozik, nekem viszont lenne időm, és egy kis plusz pénz se jönne rosszul. ;-) Első körben arra gondoltam, hogy talán nyulakkal lenne érdemes benépesíteni vagy talán laskagombát termesztenék. Ötleteket várok! Köszi!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook