Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vélemények és ellenvélemények az iróniáról! fórum

Vélemények és ellenvélemények az iróniáról! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
21. 9f86e86d50 (válaszként erre: 18. - Pandoracic)
2013. febr. 1. 16:04
Mivel a jó és a rossz viszonylagos, ezért lehet, hogy Te túlérzékenyen látod ezt. A mérték személyfüggő. :) A szólásszabadság elvileg mindenkié.
2013. febr. 1. 16:02
Richard Rorty amerikai filozófus szerint az ironikus gondolkodás használata segít megőrizni a képességünket a szabadságra, a megújulásra.
19. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 16:00

Az irónia (gúny, szarkazmus) a humor egy sajátos formája.

Én szeretem a humort.

18. pandoracic (válaszként erre: 14. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 16:00

Sokminden nem igazságos ebben a világban.

Kell az irónia és a cinizmus.Jó dolog,de mértékkel.Nem kellene túlzásba vinni,és átesni a ló másik oldalára.

Egyébként én személy szerint arra lennék kíváncsi,hogy lesz egy jó emberből egy túlzott iróniával és cinizmussal rendelkező,gonoszkodó személy.

Gondolom,hogy a környezet hatására változnak át az emberek.

2013. febr. 1. 16:00

Van, aki könnyedén lesöpri úgymond a válláról, de van, aki össze tud omlani tőle. Ez a lelki stabilitás függvénye.


Márpedig a mai világban nem kevés ember zökken ki belőle.


De persze ez attól is függ, ha kiírom valakinek, hogy ne írd ki, mert én nem akarom, ő csakazértis kiírja, moderálják, és újra, és újra kiírja, mert ő élvezi, hogy a másikat bosszanthatja..

16. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 15:52
Változó, mikor vagyok cinikus vagy irónikus... Témától, személytôl, hangulattól is függ.
15. 9f86e86d50 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2013. febr. 1. 15:50
Mint minden. :)
2013. febr. 1. 15:49
Értem. Szerintem majdnem mindegy, hogy cinikus vagy ironikus, persze lehet van különbség. De azt gondolom mindkettő lehet ugyanaz más olvasatban. De ha nem az sem baj. A kérdés csak arra irányul, hogy ez a két dolog rossz vagy sem. Szerintem nem. Viszont nemegyszer megkaptam emiatt a magamét itt az arctalan fórumon, és Hoxa is ignorálta az erre kihegyezett viccesedő fórumomat. :) Szerintem ez nem igazságos korlátozás.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 15:47

Környezetemben megválogatom,kivel lehet és kivel nem, ez így normális számomra.

Ismeretlenekkel személyesen sosem ironizálok, viszont itt a fórumon hangulatomtól függően megesik,hogy igen.

Ember és helyzetfüggő véleményem szerint.

12. Hatan (válaszként erre: 10. - Újra együtt)
2013. febr. 1. 15:39

off:

Szintén Fable rajongó? Akkor nem csodálkozom...:)))

Ő az egyik, akitől tanulni lehet, hogyan alkalmazzuk a cinizmust, és az iróniát.

11. vica66 (válaszként erre: 10. - Újra együtt)
2013. febr. 1. 15:37
Nem baj, a lényeg, hogy jó példák. :-)
10. Újra együtt (válaszként erre: 9. - Vica66)
2013. febr. 1. 15:36
Igen, de a mondat azzal kezdődik amit Én hoztam, a tiéd a mondat második fele!!
9. vica66 (válaszként erre: 8. - Újra együtt)
2013. febr. 1. 15:34
Te is azt olvastad, amit én? :-))) Ez volt a másik jó példa.
2013. febr. 1. 15:33
Cinikus pl. Kóka János megjegyzése: "A békákat sem kérdezik meg, amikor lecsapolják a mocsarat", ...
7. Hatan (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 15:32

Csatlakozom.Személy szerint bírom az iróniát, a cinizmust is.(De) mindennek megvan a maga helye és ideje.Ha nem bántó az irónia, akkor vannak akik előbb-utóbb veszik a lapot.Főleg, ha cseppnyi humorral is ötvözöd.

A cinizmus már félre érthetőbb.

A legtöbben nem is gondolják, hogy azok, akik ezzel a két eszközzel élnek, magukat szeretnék megóvni.

Elveim szerint: a magas labdát így vagy úgy, de le kell csapni!

6. vica66 (válaszként erre: 3. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 15:32

Az én olvasatomban az iróniának pozitív csengése van (még akkor is, ha tartalmaz némi gúnyt), a cinizmusnak meg negatív.

Pl. egy másik oldalon valaki felhozta példának Lázár János azon megjegyzését, hogy "Akinek nincs semmije, az annyit is ér". Ez cinikus, de cseppet sem ironikus.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 15:30
Én biztos, hogy soha nem vagyok sem ironikus, sem cinikus, szóval nem is tudom, lehet nekem erről egyáltalán véleményem? ;)
4. 9f86e86d50 (válaszként erre: 3. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 15:27

" Ugrás: navigáció, keresés


Az irónia olyan közlésmód, amelyben a kimondott jelentést felülírja a közlés módja által hordozott jelentéstartalom. Az irónia eszköze lehet a szokásostól eltérő kontextus, kiejtés vagy más akár nem verbális gesztus is.


Az irónia szó ógörög eredetű, a „színlelt szerénykedés, tettetés, kertelés, tudatlanságot színlelő kérdezgetés” jelentésű εἰρωνεία [eiróneia] az εἴρων [eirón] „tudatlanságot színlelve kérdező személy, színlelő” szóból képzett elvont főnév. Ez az eljárás Szókratész egyik kedvelt retorikai eszköze volt.


Az ironikus jelentés nem feltétlenül magától értetődő, néha tragikus, néha humoros jelentést ad az eredeti közlésnek. Richard Rorty amerikai filozófus szerint az ironikus gondolkodás használata segít megőrizni a képességünket a szabadságra, a megújulásra.


A nevetségesség forrása az irónia. A látszólagos magasztalás mögött megítélés, elmarasztalás bújik meg, melyet a szövegkörnyezet leplez le."


Bennem ez a kettőség jelen van. Nem választanám szét. Szükséges az? :)

3. 9f86e86d50 (válaszként erre: 2. - Vica66)
2013. febr. 1. 15:26

Azért hasonló a kettő:

"A cinizmus eredetileg az ókori görög cinikusok filozófiai iskoláját jelentette.


Jelenleg a szó olyan személyek nézeteire utal, akik szerint kizárólag önös érdekek mozgatják az embereket, és nem hajlandók az emberi őszinteségre, erényre és altruizmusra építeni. Gyakran pejoratív értelemben használatos.


Görög-latin eredetű szó. Jelentheti a cinikus ember világnézetét, vagy cinikus cselekedetet, viselkedést, léha játékot komoly és/vagy szent dolgokkal."

2. vica66 (válaszként erre: 1. - 9f86e86d50)
2013. febr. 1. 15:25

Szerintem az irónia és a cinizmus két külön dolog, nem feltétlenül járnak együtt.

Az iróniával semmi bajom. Sőt.

Ha tudsz önmagadon nevetni, az jó dolog. :)

2013. febr. 1. 15:24
Szerintetek jó dolog az irónia vagy a cinizmus? Szabad-e ignorálni a másikat a nem bántó, de ironikus jelleméért, azért mert mi nem értjük hogy az csak vicc? Szerintetek az irónia megértése minek a függvénye? Ha valaki nem érti ezt az fejletlen valamilyen szinten, vagy nem tud tolerálni bizonyos dolgokat? Én ironikus és cinikus vagyok, de úgy, hogy önmagamon is nevessek. Kinek mi a véleménye? Írhat az az oldal is akinek borsózik a háta az ironikus emberektől. Megkérek mindenki a kulturált beszélgetésre. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook