Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vércsoport meghatározáson voltam a terhességem alatt, ez az eredmény mit jelent? fórum

Vércsoport meghatározáson voltam a terhességem alatt, ez az eredmény mit jelent? (tudásbázis kérdés)


14. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 24. 16:09

Én és a férjem O Rh+ vagyunk. Első terhességemmel magas ellenanyag szintet állapítottak meg (42 éve) Csóválták a fejüket, de nem tudtak mit kezdeni vele.

Egészséges gyermekem született. Akkor még nem nézték, legalábbis ahol én szültem az újszülöttek vércsoportját, így 14 éves volt a gyerekem, amikor egy műtét során kiderült, hogy a gyerekünk vércsoportja O Rh- Tehát ekkor derült ki miért mértek magas ellenanyagszintet.

Második terhességemnél nem volt ellenanyag termelés. Ekkor már vizsgálták az újszülötteket. A kicsim O Rh + lett, ezért nem termeltem ellene ellenanyagot.

Valószínű, hogy a születendő gyermeked vércsoportja A Rh - lesz. Ne aggódj, boldog várandóságot kívánok.

13. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 23. 22:22
Ellenanyag termelődés a magzat ellen eleve csak a negatív rhesus faktorú anyák esetében jöhet szóba, szóval ez jót jelent, mivel pozitív vagy!
12. Lávli (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 23. 19:09

Címben vércsoport meghatározás, 1. Hsz-ben ellenanyag szűrés.

A kettő nem ugyan az.

Döntő jelentősége a vércsoportnak van, de a modern orvostudomány ellenanyag szűrést is végez már, mert akkor is adódhat komplikáció, ha megfelelő (azonos) vért tanszfundálnak, de a szervezetedben kialakult valami "ellenkezés", antigén a donor plazmája ellen.

Ennek a lehetősége már megtörtént vérátömlesztés vagy szülés közben lehetséges.

Ellenanyag szűrésen azt nézik, hogy van-e ilyen antigéned.

Ha van, akkor műtéthez tudják szűkíteni a kört, hogy milyen vért helyezzenek készenlétbe, hogy ne legyen szövődmény (láz, hidegrázás, vagy súlyosabb reakciók).

Röviden ennyi a lényeg.

Semmi aggodalomra nincs okod.

11. Amaunet (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 23. 18:45
Én értem, de azok nem értékek, ugye? Ő pedig azt emleget.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 23. 18:26

Az én vércsoport meghatározásomnál mindig ez van írva, hogy A+, anti A, ant B!


Egy véradáson meg is kérdeztem még ie:), hogy ez mit jelent, akkor azt mondta a doki nekem, amit leírtam.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2019. dec. 23. 18:21
Itt más adatot nem is kell adnia, hiszen pont így van leírva. Itt a pozitív és negatív eredményen van a hangsúly.
8. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 23. 18:18

Én úgy tudom, hogy az ellenanyag (antitest), akkor fontos, ha vért kell kapnod, akkor a kapott vérnek is kell ilyet tartalmaznia?

Ez egy rutin vizsgálat, amit a terheseknél többször ellenőriznek, illetve a műtéteknél is fontos adat.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 23. 15:35
6. globus (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2019. dec. 23. 15:21
Ez klassz fórum, Trapiti orvos, hivatalosnak minősíthető válasz.
5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 23. 15:17

Már bánom is, hogy írtam.:D


Milyen értékről kérdezel?

Nem írtál semmilyen értéket csak annyit, hogy az egyek érték pozitív, a másik negatív.

Ezt kéne elmagyaráznunk?


Szívesen!

2019. dec. 23. 15:13

[link]


Ui: nem vagy kedves kismama

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. dec. 23. 15:03
Nem a miért érdekel, hanem,hogy mit takar az érték. Köszi a semmit
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 23. 14:34

Nem tudom melyik neten kerestél rá a "vércsoport meghatározás"-ra, de nálam rögtön az első szépen, érthetően leírja, hogy miért végzik el a kismamáknál ált. 3x a terhesség alatt.


Személyre szabottan kiértékelést az orvosodtól kérhetsz, attól aki beutalt a vizsgálatra.

2019. dec. 23. 14:00

Kérlek segítsetek,nem találok normális infót erről a neten.


Voltam ellenanyag szűrésen és ami lett a következő:


Ellenanyag szűrés eredménye: pozitív

Direkt coombs vizsgálat: negatív

Az én vercsoportom: A rh+, (apáé is.)

Ez jót jelent?

4 hét múlva kontroll vizsgálatot kérnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook