Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Városból vidékre - Menni vagy nem menni? fórum

Városból vidékre - Menni vagy nem menni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
90. griamila (válaszként erre: 87. - Noncsi18)
2009. nov. 8. 15:25
Kimész tanyára?:)
89. griamila (válaszként erre: 87. - Noncsi18)
2009. nov. 8. 15:24
A házi tej meg túrókészítés nagyon érdekelne - most rá vagyok kattanva a tehén témára!:D
88. griamila (válaszként erre: 87. - Noncsi18)
2009. nov. 8. 15:22

Igazából a legjobban attól félek, hogy rosszabb környezetbe kerülök (rosszabb szomszédok, "kisebbségek").

Vagy hogy a megszokott környezet után lesz honvágyam és esetleg nagyon megbánom....

87. Noncsi18 (válaszként erre: 84. - Griamila)
2009. nov. 8. 15:13

Igen kielégült :)

Igen pont ezért kérdeztem, mert ha nem használod ki a város adta lehetőségeket (amúgy én se) akkor szerintem vágj bele!!! Én nagyon szívesen élnék majd később falunk! Főleg ha már gyerekeim lesznek!! Szerintem sokkal jobb ott felnevelni őket! Ez az önállóság kaja ügyileg is nagyon tetszik, szerintem jó ötlet! Mamámék is falun laknak, nekik volt malacuk, tyúk, liba, kacsa, pulyka, ott nagy kert ott aztán minden van, zöldség-gyümölcs..... így ügye azok is megvannak az állatokból a hús, csináltak kolbászt, szalonnát....mert a nagybátyjám meg hentes.... volt tojás......Nagy szőlő abból bor, pálinka...

Ebből már csak malacot nem tartanak, nem tudom mért....

De jó ötlet én nagyon szívesen laknék egy nagy tanyán :)

Egyik ismerősömnek meg tehenük is van, ők fejnek tejet, csinálnak túrót..... szerintem csak meg kell tanulni és hozzászokni, hogy 6kor ki kell engedni az állatokat...... etetés, kipucolni őket.... este beengedni :D

De amúgy akkor mi tart vissza?

2009. nov. 8. 15:03

Persze biztosan meg kell venni egy csomó dolgot a boltban, de pl. kenyeret sütni, tehenet fejni a tejért, zöldségeket, gombát termeszteni stb.

nagyon vad ötlet?

2009. nov. 8. 15:01
Engem főleg az érdekelne, hogy mennyire lehetne falun az ember önellátó kajaügyileg?
84. griamila (válaszként erre: 79. - Noncsi18)
2009. nov. 8. 14:55

Mármint vidékről városba?

Kisvárosból közeli kis faluba.

Programok nem érdekelnek, nem vagyok bulizós és pont a nyugalom miatt mennék. Már elegem van a bezártságból meg a plázacicákból.

A városban egyedül a bevásárlási lehetőségeket használom ki, mást nem.

Szóval szívem szerint mennék mert: tisztább levegő, kert, ház, csend és nyugalom, gazdálkodási lehetőség, környezetváltozás, új élet.

Remélem, hogy kellőképpen kielégült a kiváncsiságod!;)

83. griamila (válaszként erre: 77. - Mimmo33)
2009. nov. 8. 14:50
Tényleg azt néztem!;)
82. griamila (válaszként erre: 73. - Doxikri)
2009. nov. 8. 14:49

Szerintem sokszor az ember már a nagy komfortba betegedik bele, meg hogy elszakadt a természettől.

A vidéki élet biztosan egészségesebb: korán kelés, ganéjozás a friss levegőn, pár kilométeres gyaloglás a boltig, kerti munka, este garantált a nyugodt alvás és no depresszió!:)

81. griamila (válaszként erre: 71. - Aniani63)
2009. nov. 8. 14:46

Nem Te írtad korábban, hogy legyek bevállalós?!:))

Ok, akkor indítónak valami kisebb testű tehén is megteszi!:)

De tényleg!

Állítólag össze sem lehet hasonlítani a bolti tejjel....

80. griamila (válaszként erre: 69. - Mimmo33)
2009. nov. 8. 14:42

Teljesen komolyan beszélek!! Vagy nem úgy nézek ki?!:D

A ganéj lapátolástól nem félek.

Igen, tisztában vagyok a tehén méretével!:P

(Legalábbis láttam már tévében olyat, lehet hogy előtte élőben is szemrevételeznem kéne?!:D:D)

Az hogy kitekerjem bárki-bármi nyakát, meg sem fordult a fejemben, de tőled meg kezdek egyre jobban félni!:D

2009. nov. 7. 21:48

Én fordítva tettem meg és nem bántam meg! De szerintem itt sok mindent át kell gondolni!

Mekkora városba laksz most? És mennyire költöznél vidékre? Tehát falu, vagy csak egy kisebb város? Milyen programok vannak ott a környéken.... Mennyire használtad ki, hogy városban laksz?

Még egy kérdés! :) Mért akarsz leköltözni vidékre? Munka, szerelem, vagy egyszerűen csak a tisztább levegő ......?

De én belevágnék! Bár előbb kíváncsi vagyok a válaszokra! :D

78. doxikri (válaszként erre: 75. - Mimmo33)
2009. nov. 7. 20:18
Na, csak gyere haza, majd jól kizsigerellek!! Dr. Doxi....meggyógyulok, viszlek a hóra!! :-))))))))
77. mimmo33 (válaszként erre: 76. - Aniani63)
2009. nov. 7. 19:55
Szerintem nézik a csillagokat:D
76. aniani63 (válaszként erre: 74. - Mimmo33)
2009. nov. 7. 19:53
Nahh akkor pucc "haza" csajok,mert kihalás van "amott"...talán mindenki elment Sehunba bulizni és nélkülünk. ;)
75. mimmo33 (válaszként erre: 73. - Doxikri)
2009. nov. 7. 19:47
Dr.Doxit hallottuk a tehén tartás rejtelmeiről:D:D
74. mimmo33 (válaszként erre: 72. - Aniani63)
2009. nov. 7. 19:47
Hát ezt mindenki tudja:D
73. doxikri (válaszként erre: 68. - Griamila)
2009. nov. 7. 19:45

A helyzet az, hogy alig tart valaki tehenet!

Itt Zalában, tudvalevőleg( ez itt a legnyugatibb határszél) szubalpin klíma van. A föld agyagos, növény sok nem terem meg benne, de a fű az dús. Mégsem tart senki tehenet. Pedig hely lenne hozzá.

A vidék sem olyan már, mint régen.

Nem akartam, de ki kell, hogy mondjam...a vidéki ember(tisztelet a kivételnek) sokkal kényelmesebb, mint a városi.

Nekem nem hiányzik a marha nagy komfort, le is néznek, lehülyéznek érte! Mondjuk nem érdekel, csak röhögök rajtuk.

72. aniani63 (válaszként erre: 70. - Mimmo33)
2009. nov. 7. 19:41

Nahát...mik ki nem derülnek itt "házon" kivül! ;DD

"ha én ezt a klubban elmesélem..."

71. aniani63 (válaszként erre: 68. - Griamila)
2009. nov. 7. 19:39

:))

Nem nevetlek ki,ne gondold,de az alábbi írásaidhoz képest naggyon bele nyúltál a falusi élet közepébe!

Inkább vmi kisebb testű is megtenné inditónak. ;))

70. mimmo33 (válaszként erre: 66. - Doxikri)
2009. nov. 7. 19:38

A baltás gyilkos:D:D

Ja és nem is mondtam igaza...Apa hordja haza a húst, csak ki kell venni a hűtőből. Nem is tudom mikor vettem utoljára bolti húst:)

69. mimmo33 (válaszként erre: 68. - Griamila)
2009. nov. 7. 19:36

Ha szeretsz ganéjt lapátolni:D

Most kezdek elbizonytalanodni...Hogy komolyan beszélsz, vagy más csak viccelődsz velünk...:D

De azt tudod, hogy a tehén nagyobb, mint a csirke, és nem lehet csak úgy kitekerni a nyakát:D

68. griamila (válaszként erre: 66. - Doxikri)
2009. nov. 7. 19:34

Én tehenet tartanék!

Vagy nagyon rossz ötlet?:))

67. griamila (válaszként erre: 63. - 99279bb06f)
2009. nov. 7. 19:33

Hová?:)

Mi motivált a kiköltözésnél? Könnyen befogadtak?


Én is szívesen kertészkednék!:)

66. doxikri (válaszként erre: 61. - Mimmo33)
2009. nov. 7. 19:32

Én sem tekertem..ááá lebaltáztuk..elrohant. Ez számomra horror. De volt kecskénk is. Minden nap órákig kergetőztünk, mire siekrült az óljába terelni. Volt kiskecske, azt én szoptattam cumisüvegből, mert az anyja nem akarta. Eladtuk őket, mert ez nem nekünk való. Most nincs állatunk (Schwarzikán kívül, de ő családtag!) jó nekem a boltból is a hús. Megpróbáltuk, nem ment, kár erőltetni. A faluban kb. 10 % tart állatot.

Nesze neked vidék! :-))

65. griamila (válaszként erre: 61. - Mimmo33)
2009. nov. 7. 19:31
Én is úgy gondoltam! Közel de mégis távol:)
64. griamila (válaszként erre: 58. - Doxikri)
2009. nov. 7. 19:30
IGEN!:)
63. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Griamila)
2009. nov. 7. 19:29

Évtizedek után költöztem egy éve egy kis faluba. Nem bántam meg.

Nem kell állatot tartani, meg is lehet venni a szomszédasszonytól, aki le is pucoválja neked! :D

A kertészkedés viszont nagyon jó! Imádom.

62. griamila (válaszként erre: 54. - Aniani63)
2009. nov. 7. 19:28
Így van!:(
61. mimmo33 (válaszként erre: 58. - Doxikri)
2009. nov. 7. 19:28

: :D

Ez így igaz! De vidék és vidék között is van különbség.Mi is vidéken lakunk és vidékre járunk pihenni is:)

Ha nem érzi magát "erősnek" egyelőre, hogy ennyire vidékre költözzön, akkor költözzön kicsit közelebb a városhoz.

Én sem tekerek csirkenyakat, mert fogom magam és besétálok a boltba, és megveszem konyhakészen:)

(Ellenben ha kell, fogom a kizsigerelt vaddisznó lábát:D)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook