Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Várandósság, boldogság, öröm... haematóma fórum

Várandósság, boldogság, öröm... haematóma (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Várandósság, boldogság, öröm... haematóma

2016. szept. 21. 09:12
Nekem is van egy sarló alakú hematómám, pont körülöleli a babát. :( 6 hetes terhes vagyok, a petezsák 12 mm-es, a baba 3,8 mm, a hematóma 36,3x16,9 mm, vagyis több, mint 3,5 centi. Negyedik terhesség, harmadik hematómás, de az eddigieknél nem volt ilyen hatalmas bevérzésem és SOHA nem volt sarló alakú, körbeölelő. Feküdni értelemszerűen nem tudok, nincs olyan, aki helyettem vinné óvodába, iskolába a gyerekeimet.
25. levra006 (válaszként erre: 24. - Krisztina1215)
2014. máj. 13. 13:30
Nagyon sajnálom:( Haematóma miatt? Vagy más?
24. krisztina1215 (válaszként erre: 15. - Pankakukac)
2014. máj. 9. 16:07
Nagyon sajnálom tudom min mész keresztül én is multhét kedden vesztettem el a 8 hetesen a kicsimet .sok eröt és kitartást kivánom neked .
2014. máj. 5. 14:26
Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat! <3
2014. máj. 3. 19:09
Gyönyörű történet,ezt olvasva,mikozben kezemben tartom a másfél hetes újszülött kisfiamat,teljesen elérzékenyültem. Belevaló kisfiad van,és minden elismerésem a kitartásodért! Kívánom,hogy legyetek boldogok,és a sok öröm,amit a pici okoz,feledtesse veletek ezt a sok szenvedést,amit át kellett élnetek!
2014. máj. 2. 23:47
Koszonjuk hogy megosztottad velunk ,igazad van ez ember mindig tanul.Jo egeszseget kivanok es problema mentes terhesseget.
2014. máj. 2. 21:03

Kitartást neked és most már problémamentes terhességet. Azon meg ne aggódj hogy nem szobatiszta. Az enyém két és fél éves és még nem az.

Van mikor ráül a bilire van mikor nem akar és a bölcsibe mondták is hogy erőltetni nem szabad.

19. Veszta
2014. máj. 2. 15:48
Velem is pont ez történt,úgyhogy tudom milyen ez,nekem is 2 év körül volt akkor a kisfiam.Viszont nekem most másodjára is megtörténik.Szerettünk volna 3. babát,bíztam benne,hogy most biztos minden rendben lesz,de megint ugyanaz:7. héten vérzés,haematóma. Most 17. hetes vagyok,remélhetőleg most már nem esik baja a babának.Mindkét esetben azt mondták a dokik,hogy ne nagyon reménykedjek,ehhez képest úgy néz ki másodjára is legyőztük a haematómát :)
2014. máj. 2. 12:55

nagyon örülök, hogy ilyen jól alakultak a dolgok!

én a 14. héten jártam úgy, hogy elöntött a vér, a szó szoros értelmében, a bokámig folyt le, pedig nadrágban voltam. a kollégám vitt be a sürgősségre, mert mindez a munkahelyemen történt. míg az ügyeletes orvosra vártunk, a nővérke "megnyugtatóan" közölte, hogy ne izguljak, egykettőre meglesz a kaparás... micsoda emberek vannak...:(

szerencsére a fiaim jól voltak, és most is jól vannak, már 5 és fél évesek. kitartást és továbbra is ilyen pozitív hozzáállást kívánok Neked!

17. Karyka
2014. máj. 2. 10:09

Gratulálok a kis csöppséghez és az elhatározáshoz, ami kiiktatta a hematómát!

Ja és az okos pici fiadhoz, aki az ügyességével volt segítségére anyukájának!

Sok boldogságot, problémamentes szülést és további várandósságot!

Várjuk a szüléstörténetet is ;)

2014. máj. 2. 06:48

Anno nekem is pont ez volt. Két hétig maradtam itthon, de egy hónapig véreztem, igaz a vége felé már nem friss vér jött. Aztán, hogy rendbe jöttem nem kíméltem magam, de mégsem történt semmi baj.


Amikor viszont megszületett a fiam, a placentán találtunk egy öklömnyi meszes csomót. Mondták, hogy ez amiatt van, mert már kezdett öregedni a méhlepény. Szerintem pedig itt volt az a pont, ahonnan a vérzés indult, és a szervezet ezzel meszes csomóval dugaszolta be. :-)

2014. máj. 1. 21:33

Csak azért nem zokogok, mert a családom itt ül mellettem.

Olyan jó ilyet olvasni! Nekem nem volt szerencsém a haematomával, 8 hetesen veszítettem el a babámat 2 hete. Küzdöttünk mi is sokat, fekvés, reménykedés, kétségbeesés, mellettem a 4,5 éves kisfiam, férjem külföldön, csak a Nővéremre számíthattam. És nem sikerült. Soha nem heverem ki. Csúnya munkát végzett ez a szemét haematoma.

De annak nagyon örülök, hogy másnak sikerül. Nincs bennem semmi rossz érzés, hogy nekem miért nem?

Szép várandós heteket kívánok és könnyű szülést!!!!!

2014. máj. 1. 19:30
Én is nyelem a könnyeim, jó egészséget nektek:)
13. Picipötyi (válaszként erre: 8. - Levra006)
2014. máj. 1. 16:03

Sok sikert és kitartást! A most 9 hónapos kisfiammal ugyanezen mentünk keresztül, bár én sajnos a 20. hétig véreztem, hol jobban, hol kevésbé.

Az öröm amit síró szemmel láttam az UH-on 9 hetesen, aztán 11 hetesen, majd a 16 hetesen is és a jó hír az UH-tól hogy nyugodjon meg kedves anyuka, ÉL a baba!!!

És igen Élt a baba és most itt szuszog mellettem, már 9 hónapja!

Élt és élni is akart, pedig akkor azt hittem, hogy 9 év, 3 vetélés, 2 elhalt magzat után most sem lesz máshogy :-( De máshogy történt és itt van Velem egészségesen és gyönyörűen!


Úgyhogy kitartás és sok boldogság, hogy minden rendben legyen! És MINDEN RENDBEN LESZ, mert már máshogy nem lehet, ha ezek a kis törékeny csöppségek képesek voltak harcolni az életükért!

2014. máj. 1. 15:30
Öröm,hogy nem lett baj és él a kis angyalka,mert ő is küzdött veled együtt.A fiacskádra büszke lehetsz,mert érzi,hogy valami baj van a mamával,így járul hozzá,hogy ne történjen semmi rossz.Mi anyák azt hisszük,hogy mindig segíteni kel és hátráltatjuk a fejlődését.Még nem beszél a fiad,majd fog és a szobatisztaság sem olyan nagy baj,mert mikor itt lesz az ideje bekövetkezik.BÜSZKESÉG töltsön el,mert a fiacskád ügyes, okos, talpraesett legényke.Gratulálok,hogy a pocaklakó jól van és családi összefogás jól működött.Minden jót kívánok és főleg egészséget:egy nagymama.
11. levra006 (válaszként erre: 3. - Aville)
2014. máj. 1. 14:34
Azért maradt benne helyesírási hiba. Legszívesebben kijavítanám, de már nem tudok belenyúlni:S Azért köszönöm az "elismerést":)
10. levra006 (válaszként erre: 9. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 1. 14:32
:( Igen, talán a legrosszabb dolog a várakozás! Mikor nem tudod mi van, de legyél nyugodt...
2014. máj. 1. 14:28
Nekem is volt hematómám, de nem okozott vérzést. Ráadásul 10x-es afp értéket mértek. A 16 héten ráadásul azt mondták, hogy még úgyse látnak semmit, majd a 18. hét után menjek genetikai uh-ra. Hát igen, az a két hét.. Aztán hálistennek semmi baj.
2014. máj. 1. 14:18
Jajj, de örömmel olvastam a hozzászólásaitokat! :) Köszönöm szépen! Most már 20 hetes vagyok, túl ezen a gyötrelmes időszakon. Már olyan boldog vagyok, mert így lehet csak igazán értékelni, ha problémamentes az élet!:) Igazából ez a cikk az én kis naplómból alakult ki. Nem cikknek indult. Mikor jött ez a haematóma, nem szívesen beszéltem róla senkivel, mert én azt vallom, hogy ha beszélsz róla, annál nehezebb! De mivel kiadni muszáj volt magamból, így írtam! S mikor túl voltunk ezen, arra gondoltam, hogy "beadom cikknek". Ha van aki hasonló problémával küzd, lásson fényt az alagút mélyén! A rossz gondolatokat nem tudja az ember kiverni a fejéből. Azóta is van bennem félsz. De tényleg ott dőlt el minden...a kocsiban...mikor zokogva otthagytam a kisfiam, s azt mondtam hogy kész!!! Ennek itt vége, a haematómának mennie kell!!! Tudom, sok minden agyban dől el, de azért sok minden függ a sorstól is, hogy hogyan dönt fölöttünk az Öreg! Ő így döntött, hogy ez a pici fiú (merthogy kisfiú lesz:)) maradjon.:) S mi örömmel várjuk érkezését!
2014. máj. 1. 13:01
Jaj, nagyon szeretek ilyen cikkeket olvasni! Akkor győztél, amikor eldöntötted, hogy a hematómának mennie kell!Jófej a kicsi fiad,ezt nem minden gyerek vette volna ám így. Írjál, ha kijött a pocaklakód!
2014. máj. 1. 11:33

En is megkonnyeztem a cikkedet, nagyon boldog es problemamentes babavarast es konnyu szulest kivanok neked.

A nagyfiadra pedig nagyon nagyon buszke lehetsz, minden anyuka az lenne a helyedben!:)

2014. máj. 1. 11:13
Végig olvastam, nagyon érdekes volt és végig is izgultam, kívánok nektek kitartást és sok boldogságot a picikhez!!
2014. máj. 1. 09:56

Végig sírtam a cikkedet! Innentől minden rendben lesz! Várjuk a cikket a születéstöRténetről is!

Vigyázz MAGATOKRA!

2014. máj. 1. 09:43

Nagyon szép cikk, jól, szépen megírtad, nincs benne ordító helyesírási hiba, ezért külön gratulálok, nekem is könnyes lett a szemem a történetre!

Az én kis haematomas terhességem is itt szuszmákol mellettem 4. hónapjában. Szerintem kislány a te babócád is, kis túlélők.

2014. máj. 1. 09:20
Megkönnyeztem a cikkedet! Nagyon örülök, hogy megmaradt a baba és mindketten jól vagytok. Innentől kezdve már teljesen problémamentes terhességet és szülést kívánok! Vigyázzatok magatokra!
2014. máj. 1. 09:08
Az egész kis történetem egy keddi napon kezdődött. Olyan nap volt, mint a többi. Betöltött 9 hetes terhes voltam. Este volt, megfürdettük a férjemmel a mi kis 22 hós fiunkat, majd nyugovóra tértünk. Pici fiam boldogan „beszélgetett” a kiságyában én pedig feküdtem mellette a franciaágyban. Egyszer csak olyan történt, amit soha, de soha nem fogok elfelejteni. Éreztem, hogy elönt valami.

Ugrás a teljes írásra: Várandósság, boldogság, öröm... haematóma

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook