Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valakinek tapasztalata ebben? fórum

Van valakinek tapasztalata ebben? (beszélgetős fórum)


14. izaanyu (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 20. 20:37
Gondold végig okosan! Pénzt adsz ki azért, hogy tanulhass, ez rendben is van. Aztán menned kell az emberek után, mindegy, hogy te keresed, és hívod fel őket, vagy meglévő adatbázist használsz, ez bizony házalás. Rá kell őket beszélni, hogy indítsanak kártérítési pert. Sebeket kell felszaggatni, lelkesíteni, reményt kelteni. Aztán ha mégsem sikerül, neked és nekik is le kell nyelni a békát. Lehet, hogy ilyenkor jutalék sincs. Egy állandó idegfeszültséggel járó munka ez, ráadásul kell hozzá vállalkozói, amihez (mint már előttem írták)fizesd a járulékokat,akár teljesítel, akár nem, mert másodállásban ezt csinálni szerintem képtelenség. És az a a tudat, hogy muszáj üzletet kötnöm, ha törik, ha szakad, szerintem borzalamasan idegölő.
13. civa (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 20. 20:09

Erről a munkáról én is kaptam tájékoztatót. Rendőr, ápoló, nővér ismerőseimen keresztül szerette volna, ha információkat szerzek.

Én miért nem vállaltam? Mert a fenti munkakörök bizalmi jellegűek, az ebben dolgozók információkat nem adhatnak ki semmilyen célból. Szigorúan diszkréciót követel. Na most, azzal, hogy nekem baráti, avagy pénz alapon infot adnának ki, súlyosan megszegik a munkaköri kötelességüket, és ha kiderül, nemhogy az állásukat vesztik el, valójában lehet, hogy ezt a pályát is lezárhatják.


Számomra ez egy gerinctelen tevékenység, és nem véletlenül írok tevékenységet, nem munkát, mert ez nem munka, legfeljebb pénzkereset, és csúnyán átvág embereket. Mert, gondolom ha a kártérítéseket sikerül is folyósítani, jócskán sápol.


Felejtsd el.

12. tomka1
2012. nov. 18. 17:25

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nekem is kicsit fura, vagyis "túl szép, hogy igaz legyen" munka ez.

Mikor megkérdeztem, hogy miért kell fizetni a tanfolyamért, azt a választ kaptam, hogy a vezetőségtől aki tartja a tanfolyamot nem várhatják el, hogy ingyen tartsák és helyet is kell bérelni stb. :)

2012. nov. 18. 16:55
Akkor jó ez a munka másodállásban, ha valamelyik kórház baleseti osztályán dolgozol.
10. anronas (válaszként erre: 8. - 35b1fcdad2)
2012. nov. 18. 15:42

Ez teljesen más, semmit nem kell eladni..maximum magadat, hogy kihajthasd a lehető legtöbbet a biztosítóból..

Nos szóval, mivel jogot végeztem (nem vagyok ügyvéd) pontosan tisztában vagyok azzal, hogy NEM..hangsúlyozom NEM lehet pár napos tanfolyamon képbe kerülni a kártérítési jog területével és mellette még minden másra is kell figyelni..öröklési jog, tb-re rendszere stb.. szóval el nem tudom képzelni, hogy ezt jutalékos rendszerbe korrekten hogyan lehet csinálni!

9. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 8. - 35b1fcdad2)
2012. nov. 18. 15:38
ha van kérdésed írj privit. remélem segítettem.
8. 35b1fcdad2 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 18. 15:36
Ez végül is biztosítós munka.Címet kapsz, csak neked kell házalni, de az büdös, hogy a tanfolyamért fizetni kell.ennek nézz utána.Ja és a jutalékos rendszer is car.Akkor kapsz fizut ha eladtál egy biztosítást.egyik ismerősöm csinálta.egyik hónapban 0 jövedelem, másikban 100000., de kiszámíthatatlan és nagyon sokat kell menni érte.benzint nem fizetik, autófutást nem fizetik és azt hiszem vállalkozói kell.tehát ha nem keresel akkor is fizetsz.
2012. nov. 18. 15:23
Pár éve annak, hogy postai úton tetemes súlyú levelet kapott Bt-nk X város bíróságától egy 3,5 milliós fizetési meghagyással.Nem stimmelt a gk. rsz. a cégbejegyzés, stb, sem, de 2 hetünk lett volna a követelést kiegyenlíteni. Férjem rohant a helyi ügyvédhez, aki azt tanácsolta, hogy VÁRJUK KI A 2 HETET!!! és fellebbezünk.Szerencse, nekem több eszem volt, hogy azonnal írjunk cáfolatot, tételesen, mert ez 2 hét múlva életbe lép! Nem akraom részletezni, de sok levelezés, telefon kellett ahhoz, hogy vétlenül belekeveredjünk egy hosszú peres ügybe. Mindezt egy biztosító társaság téves adatokra építve követte el velünk, lehet az is félre lett vezetve. Ez is a pakliban van! Sőt, a fenyegetettség, a megfélemlítés is, szerintem.
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 18. 13:45
Pár órás tanfolyamért fizetni? Ilyenbe inkább ne menj bele! A tanfolyamok egy normális cégnél ingyenesek!
2012. nov. 18. 11:06
Egy könyvben olvastam hasonlót.Ott 2 ügyvéd(az egyiknek jó kapcsolata volt a rendőrséggel)rohant a baleset helyszínére,ill.a kórházba,ahová a sérültet szállították és ajánlották fel szolgálataikat.Nem hiszem h ezt szeretnéd!
2012. nov. 18. 10:58

Hm.. a munka létező és valós,hiszen a személyi sérüléssel v. halálllal járó közúti balesetek a GFB törvény szerint valóban kártérítés kötelesek, ellenben pontosan erre vannak fenntartva speciális ügyvédi irodák akik a biztosítóval tartják a kapcsolatot..viszont az, hogy felkutass Te magad leendő ügyfeleket az sok kérdést vet fel.. Tételezzük fel, hogy emberünk meghalt.. honnan is tudni, hogy ki az aki illetékes pl. a kártérítési igény benyújtásában? Felhívogatunk vakon embereket? Na neeeeeeeeeee.. ez durva... ennyire nem lehet anyagias a világ...


elküldenéd nekem azt a linket privátban?

3. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 2. - Gica66)
2012. nov. 18. 10:51
Dettó... értelmetlen. Ez csak pénzlenyúlás.
2012. nov. 18. 10:49
Ha ugykezdödik egy állás ajánlat hogy fizessél ennyit meg annyit,hogy megtudd miröl is van szó!? gondolkodj el ..... Inkább lapozz!
2012. nov. 18. 10:45

Most találtam egy hirdetést ahol munkátársakat keresnek a következő munkára: Közúti baleseti kártérítések teljeskörű ügyintézése.

Lehet hozzájuk jelentkezni de részt kell venni egy pár órás tájékoztató tanfolyamon ami pár ezer forint. Ott mondanak el bővebb információt és a végén lehet kötni szerződést is. Jutalékos rendeszrben megy majd a munka. Fel kell kutatni olyan ügyfeleket akik balesetet szenvedtek vagy haláleset is történt és a cég segít a kártérítésben. De ezt nem értem hogy kutassuk fel, pedig azt írják van adatbázisuk. Nem hiszem hogy ha elkezdenék telefonálgatni és kérdezősködni, hogy történt-e baleset és szeretné-e ha segítsek biztos lecsapnák a telefont. Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook