Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van különbség aszkorbinsav és aszkorbinsav között? fórum

Van különbség aszkorbinsav és aszkorbinsav között? (tudásbázis kérdés)

1 2
11. kszb (válaszként erre: 9. - Vberni01)
2013. jún. 1. 19:24
igen, csak gondolom az egyik tisztább.
10. vberni01 (válaszként erre: 7. - Anthico)
2013. jún. 1. 19:15

100 gramm három embernek. Ajánlom mindenki figyelmébe cenzúrázott egészség c. könyvet. ;)


Mellesleg Albert napi adagja 10 000 mg !

szóval nem hinném, hogy sok a 100 gramm, ráadásul ahogy írtátok, a felesleg kiürül, tehát kárt nem csinál, max minket lát ritkán az orvos.


Plusz a rák megelőzésében játszik fontos szerepet.

9. vberni01 (válaszként erre: 6. - Kszb)
2013. jún. 1. 19:14
akkor egyforma a kettő?
8. Meda
2013. jún. 1. 19:11

Sziasztok.


Csak nyersen ajánlom, főleg reggeli előtt iszom 1 deci facsart citromlevet, mindennap. Az nemcsak a figyelmet tudja tartósítani, hanem frissít is. Általában előadások előtt délután is újra facsart citromot iszok, csak aztán indulok.

Jobb mint a kávé...

Saját tapasztalat, mert a tüdőmnek segít igazán és keserűsége miatt sokan hiszik, hogy savat csinál, pedig nem. Lúgosít!

A szintetikus nem sokat ér, mert hamar kijön lefele...


:)

7. Anthico (válaszként erre: 5. - Vberni01)
2013. jún. 1. 19:01
100 gramm a napi adag? :O Kinek kéne ennyit ennie napi szinten? Ez nemhogy sok, hanem iszonytatóan rengeteg :O
6. kszb
2013. jún. 1. 19:01
nme is értem... az aszkorbonsav az aszkorbinsav... max. az egyik tisztább, mint a másik. De minek megvenni por formában, kg-os kiszerelésben???? Az aszkorbinsav kiürül a vizelettel, ami többlet. Hiába eszel meg egyszerre 1000 mg-ot a porból. Az úgysem szívódik fel egysezrre, és csak pazarlás. Óriási átverés az, amit terjesztenek erről. Vagy természetes formában vidd be, ahogy lentebb javasolták, és akkor jobban hasznosul, vagy folyamatos felszívódássú kapszulában.
2013. jún. 1. 18:57
körzeti orvos nem ír ki kg kiszerelésben, max 100 gramm, ami épp egy adag nekünk naponta.
2013. jún. 1. 18:56

szerintem az aszkorbinsav akkor a legjobb a szervezetednek, ha savanyú káposztában, ribizliben, paprikában, citromban eszed.

Ne felejtsd el, a mai napig tart a vita arról, hogy csinál-e vesekövet vagy sem a túlzott C-vitamin-bevitel. Én biztosan nem enném így, hacsak nem konkrétan betegségre ajánlanák az extrém adagokat.

2013. jún. 1. 18:54

Patikában is lehet kapni. Ha körzeti orvossal íratod ki, még olcsóbb.

Máshonnan nem is mernék venni.

2013. jún. 1. 18:52

egy táplálék kiegészítőket forgalmazó cégtől majd 7000 Ft-ért tudok rendelni egy kg-t, azonban a minap rábukkantam egy borász honlapra ahol ennek töredékéért árulják, ugyanígy kilós kiszerelésben.


Mi a különbség a kettő között, már ha van?

2013. jún. 1. 18:51
Van különbség aszkorbinsav és aszkorbinsav között?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook