Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vaklárma fórum

Vaklárma (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vaklárma

1 2
11. macs77
2009. jún. 8. 14:03

Szia! Sajnos minden kórházban van bunkó nővér, szülésznő :( Az én szülésznőm (nem választott) mondjuk rendes volt, bár először ő is haza akart küldeni, "majd meglátjuk", mondta, de végül miután egy órát rajtam volt a ctg, maradhattam. Szal végülis rendes volt, mert nem azt mondta rögtön h húzzak haza.

A csecsemősöknél volt az h az egyik szobatársamat szó szerint elküldték melegebb éghajlatra, mert 2rosszkor ment a babájáért." A többi babát még fürdették, de az övé már kész volt, mégsem vihette el szoptatni. Egy máik lánynak meg beszóltak, h még csak most szült (akkor hozták be a szobába), minek akar már szoptatni? Kedvesek.

Na de a lényeg, gratulálok a babádhoz :)

2009. jún. 8. 13:08
sziasztok!nekem hála istennek szerencsém volt,az én szülésznöm nagyon aranyos volt,mondtam neki a következő babánál is jelentkezem.nekem inkább a csecsemősökkel volt problémám,némelyik olyan volt mint akinek az élet is fáj,körülbelül MIT KERESEL TE ITT,MENTÉL VOLNA MÁSHOVÁ SZÜLNI!szerencsére nem egyformák,de aki nem tud bánni az emberekkel menyjen máshova dolgozni.
9. Nettka03 (válaszként erre: 3. - Babapiskotaa)
2009. jún. 8. 12:25
ez NAGYON durva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ezek az emberek mit gondolnak magukról???? az ilyeneknek csak ugyan ezt tudom kívánni!!!!
2009. jún. 8. 12:22

nah én ugyanígy jártam egy "kedves szülésznővel". Bementem 2x is mert azt hittem hogy itt az idő de kiderült hogy mégsem. egyszer azt mondta nekem (mert hajnali 2 kor éreztem azt hogy szivárog a magzatvíz, de kiderült hogy nem), hogy nem hajnali 2 kor kéne ide járni, mi is szeretnénk aludni...

(akkor ne legyen ügyeletes az ilyen)

hát a szülésznőkről ennyit.

7. 1e8f358d6a (válaszként erre: 2. - Da5a93d992)
2009. jún. 8. 12:17

(az ismerősöd sztorijára)

na, ha nekem mondta volna, én kapásból pofánvágtam volna. Mit képzelnek az emberek, te jó Isten...

Minek megy az ilyen állat szülésznőnek???

2009. jún. 8. 12:14

Sziasztok!

Először is gratulálok a babádhoz,nagyon édes!!:))

Nekem is volt "szerencsém" bunkó orvossal találkozni. Most,amikor a 3.gyerkőcöt vártam,8 hetes lehettem,amikor begörcsöltem.Azt hittük vetélni fogok. Mentő vitt a kórházba,de mire beértünk elmúltak a görcsök. Azért megnézett az ügyeletes doki,azt mondta semmi gond a babával,menjek haza. Nem mentünk még haza,elmentünk vásárolni a párommal meg a gyerekekkel. Egyszer leguggoltam valamiért,újra elkezdtem görcsölni,hánytam is,futás vissza a kórházba. Megint megvizsgált+ultrahang,de nem talált semmi problémát. Leültetett a nővérpulthoz,és grimaszokat vágva felhívta a sebészetet,hogy van itt egy kismama,aki azt állítja,hogy görcsöl,de én mindent rendben találtam,meg kellene nézni vakbél gyanúra. Felmentem a sebészetre ott 5 perc után megállapították,hogy vesekövem van. Akkora bunkó volt velem a doki,hogy míg élek nem felejtem el. Szerencsére azon a héten,amikor a szülés miatt feküdtem a kórházban épp szabadságon volt,nem kellett látnom azt a görény fejét....


Bocs,ha egy kicsit hosszúra sikeredett...:)

2009. jún. 8. 11:45

Sziasztok!Nekem nagyok a gyeremekeim, már unokára várunk:)Indult a baba project,csak még kéreti magát a kicsi lélek:)

Lehet, hogy még nem tanulta meg milyen az empatia,ami nélkül nem is szabadna dolgoznia az eü.-ben.Túl fiatal ,lehet ha majd a "hóhért akasztják..."és ő tapasztalja meg mennyire kell a jó szó,a mosoly!Talán megváltozik!

Sztem egy bizonyos lelki érettség is kell ehhez a hívatáshoz!Igaza van Szeleburdinak!Csak a szép emlékeket zárd a szívedbe!Szép napot,és sok örömet a babásoknak!

2009. jún. 8. 11:21

Én a szülésnél fogtam ki két ilyen "kedves" szülésznőt.

Aki az előkészületeket csinálta tényleg kedves volt, örültem is. De aki ott volt (vagy inkább nem volt ott) a vajúdás során az teljesen kiborított!

Egy mosoly nélkül jött-ment fél óránként, írt a papírra, majd eltűnt anélkül, hogy megkérdezte volna "hogy van kismama?".

Aztán még jól letolt mert a hasamon lévő ctg-t nem szorítottam elég erősen a fájások közben és így nem érzékelte rendesen stb. Ő biztos nem fáradt még bele a munkájába, mert még csak huszonéves lehet. Ráadásul tudom, hogy tud kedves is lenni. A szobatársamnak ő volt a fogadott szülésznője. Hát, egy bűbáj volt vele!!


Magánál a szülésnél másik szülésznőt kaptam. Ő sem volt különb. Kb. harmadjára szóltam, amikor elhitte, hogy tolófájásom van. Az első két szólásnál mondta, hogy jó majd jön az orvos, és elment.

Szülés közben (amíg ott volt a doki) segítőkész volt, de után !

Amikor az őrzőben voltam mondta, hogy üljek föl, mindjárt jön és megyünk sétálni.

Hát, azóta sem láttam... Ültem az ágy szélén, de nem jött. Kiderült, hogy műszakváltás volt.


Szóval én sem értem, hogy miért választják ezt a hivatást (mert ez az), akik nem tudnak kedvesek lenni. Tudom, hogy sokat dolgoznak és nincsenek megfizetve, de erről nem az tehet, aki éppen szül. Akinek élete legszebb élményének kellene lennie ennek. Nekik az lenne a dolguk, hogy ebben segítsenek, nem pedig az, hogy elrontsák!

Ugyan annyi energia kedvesen szólni valakihez, mint mogorván. Ez nem pénz kérdés!!!


Persze vannak kivételek. Én is ismerek többet is. Kár, hogy nem velük "futottam" össze.

2009. jún. 8. 11:20

Nekem reggel 9-kor mondta az ügyeletes doki, hogy csak vaklárma, nyugodtan menjek haza. A kislányom 11:40-kor született. Mikor másodszorra visszamentem egy másik doki volt. Azt mondta: A kolegám már elküldte, nem tudom minek maradt itt. Na mindegy megvizsgálom, ha úgy látom jónak mi is hazaküldjük.

Egyedül kezdtem el kitolni a babát (mert ugye ráérnek még rámnézni.) A 3. tolofájásnál jött be a doki és megkért, hogy csendesebben. A szülésznő hívta fel a figyelmét,hogy doktorúr! Már jön a baba.

2009. jún. 8. 10:55

Hááát sajnos vannak ilyen emberek, akik vagy nem a szakmájukba valók, vagy inkább sehova sem. Vagy belefáradt a melóba, vagy irigykedik, vagy csak egyszerűen ilyen bunkó. Jól tetted, hogy visszaszóltál, de szerintem az ilyen embert nem változtatja meg egy-egy 'kritika'. Hallottam én már olyat is ismerősömtől, hogy a "kedves" szülésznő az éppen vajúdó és fájdalmában kissé kiabáló nőnek azt mondta, hogy ha ezt nem fejezi most azonnal abba, lekeverek egy nagy pofont. Az ismerősöm ekkor a másik szobában volt épp szülés előtt......Szóval vannak érdekes emberek, remélem én nem vmi ilyen Ursulát fogok majd ki szülésnél, vagy ott lesz a férjem és kikéri ezt a hangnemet a nevemben.

A babád nagyon szép. :)) Inkább maradjon meg benned szép emlékként a 2 kedves szülésznő, ezt a hárpiát meg nagyon gyorsan felejtsd el. Nem ér annyit, hogy emlékezzél rá :))

2009. jún. 8. 10:03
Az én történetem egy aggódó kismama története, aki félti a kisbabáját, és a szülészeten egy nem igazán kedves szülésznőbe botlik.
Miért mennek olyan pályára azok, akikbe egy szikra empátia sem szorult? Ez egy nagy kérdés szerintem..

Ugrás a teljes írásra: Vaklárma
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook