Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire jellemző az ujjbegyes vércukormérés üzemorvosi vizsgálaton? fórum

Mennyire jellemző az ujjbegyes vércukormérés üzemorvosi vizsgálaton? (tudásbázis kérdés)


20. timycat (válaszként erre: 19. - Wunder)
2022. nov. 28. 18:06
Irodista kérheti, hogy ezt hagyjuk ki, de odaírja a dokinő a papírra hogy kérésre nem készült, hisz a cég kifizeti a csomagot amiben benne van ez is. De pl egy sofőr aki 40 tonnával szaladgál az utakon vagy egy nehézgépkezelő nem mondhatja, hogy bocs nincs kedvem hozzá. Valahol van egy jogszabály ami megjelöli, hogy milyen munkakörökben mit kell vizsgálni.
19. wunder (válaszként erre: 18. - Timycat)
2022. nov. 28. 18:00
És tényleg ha nem kéred nem böknek?
18. timycat (válaszként erre: 17. - Turesz)
2022. nov. 28. 17:56
Látásvizsgálat, pisi, tüdőt hallgatnak, hasat nyomkodnak, vércukor ujjbegyből, tüdőröntgen, vérnyomásmérés, pulzus, EKG. Dumcsizással (panaszok, gyógyszerek, kell-e recept, beutaló valahova stb.) együtt nincs több 20 percnél.
17. turesz (válaszként erre: 16. - Timycat)
2022. nov. 28. 16:42
És mi van a kötelező üzemorvosin?
16. timycat (válaszként erre: 15. - Channa*)
2022. nov. 28. 15:46

Természetesen nem volt minden kötelező, én pl nőgyógyászatot nem kértem, van saját dokim.

A menedzserszűrés egyfajta juttatás. Ha ezt ki kellene fizetnie valakinek az elég jelentős lóvé, a cégnek adóalap csökkentő, volt.

Amit te írtál az egy szimpla üzemorvosi vizsgálat, ezt csinálják nekünk most, ez gyakorlatilag kötelező.

15. Channa* (válaszként erre: 12. - Timycat)
2022. nov. 28. 15:39

Hát nem tudom...Ez egy új módi szerintem, csak, hogy több pénzt húzzanak le a munkáltatóról.


Mi az tuti, hogy ilyen (manager)szűrésen voltunk, ha valamit találtak, akkor tovább küldtek, de pl. én simán megtagadtam volna a nőgyógyászati, fogászati, csontsűrűség, doppler, hormon, gégészet, stb. vizsgálatokat, ahogy ki szoktam kerülni a tüdőszűrést is és még a vérvételt is, ha épp voltam az adott időszakon belül.


Senkit nem kényszeríthetnek arra, hogy ne a saját dokijához járjon, akkor se, ha ők fizetik.

A férfiak is majd elmennek prosztata vizsgálatra, ha úgy gondolják.


Meg minek kellene felesleges nyaki és hasi UH-t csináltatni, ha pl. rendben van a vérkép, stb.


Enyhén szólva túlzásokba esnek.


Persze, FI-nek a vérvétellel van nagy gondja, meg a dokikkal úgy általában. Fogalmam sincs, hogy mit lehet tenni az esetében...

14. timycat (válaszként erre: 9. - Pedroo)
2022. nov. 28. 15:02

A munkáltatónak is érdeke, hogy a munkavállaló topon legyen fizikailag, szellemileg.


Amit nálunk csináltak teljeskörű menedzserszűrést az pedig egyfajta juttatás is volt, ehhez nálunk kapcsolódott baleset- és egészségbiztosítás is.

Totál el lehetett költségelni és inkább a munkavállalókra költöttünk mint azt a pénzt is bedobjuk a feneketlen kútba.

13. timycat (válaszként erre: 12. - Timycat)
2022. nov. 28. 14:53

Ja meg fogászat, anyajegy nézés.


Arra viszont tényleg jó volt, hogy elég jól kiszűrték a rákot. 1-2 éven belül az 50 irodistából 4 fő 30 év alatti munkavállaló akadt fent rosszindulatú, korai daganattal.

12. timycat (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. nov. 28. 14:50
Menedzserszűrés helyből tokától bokáig UH, nőgyógyászat, urológia, tüdőszűrés, 45 felett nőknek mammográfia, kardiológia, doppler, csontsűrűség, teljes vérkép, nőknek hormon, fiúknak prosztata vérvizsgálat, vagy 7-8 orvoson kellett átvergődni, végén életmód tanácsadás. Nyűg volt az egész.
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Pedroo)
2022. nov. 28. 09:45
Ez nem azért van mert érted aggódnak annyira, a cég saját magát védi vele.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Pedroo)
2022. nov. 28. 09:17

Több irodistát ismerek, akik öngyilkosok lettek. Ha ilyen irányú vizsgálat is lenne, lehet, hogy még élnének.


És borzasztó dolog beérni úgy egy irodába is, hogy a kollégád ott fekszik holtan, mert sztrókot kapott.


Persze, a legtöbb alkalmassági ezekre nem terjed ki, de jó lenne...


Nagyon sok ember nem megy még évente se vérvételre, pedig ez senkinek nem ártana, így az alkalmassági által megnyugodhat, hogy ez is megvan...

9. pedroo (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. nov. 28. 07:29

És ezt szerinted miért teszik kötelezővé? Miért nézik a munkavállalót gyereknek és bízzák rá az egészségét? Úgy gondolom egy felnőtt ember döntse el maga, hogy mennyire figyel az egészségére.

Nyilván más egy olyan helyzet ahol a munka miatt másokat sodorhat veszélybe (pl. egy busz vagy mozdonyvezetőnél nem jó dolog az ha bekómál a cukor miatt a volánnál), de egy egy irodai munkás max. a klaviatúrát veri le..😁

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Timycat)
2022. nov. 28. 07:16

Itt mondta valaki, hogy ez már az.

Ez is eltartott fél napig.


Nálunk is kiváltható volt minden.


3 hónapon belüli vér és vizelet lelettel,

fél éven belüli kardiológiai lelettel,

1 éven belüli tüdőszűrő lelettel.

2 éven belüli szemészeti lelettel.

7. timycat (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. nov. 27. 23:19
A manager szűrés ennél sokkal bővebb, anno 4-5 órámat elvette. Utáltam, tényleg tokától bokáig néztek. Hál Istennek a cég leszokott róla.
6. timycat (válaszként erre: 1. - Pedroo)
2022. nov. 27. 23:13

Irodisták nálunk ha nem kérik nem böknek. Én nem szoktam kérni.


Van olyan munkakör ahol nem lehet nem kérni. De az iroda nem az.

2022. nov. 27. 22:45

Ez attól függ, hogy a munkahely mit rendel meg.

Az eddigi munkahelyeimen mindig volt EKG, vércukor vizsgálat (ujjbegyes) tüdőszűrés, vizelet vizsgálat, vérnyomásmérés és szemvizsgálat is. Úm. manager szűrés.


Ugyan olyan munkakörben dolgozok jelenleg is, mint az elmúlt 30 évben, csak más bankban. Itt csak vérnyimást mérnek és kikérdeznek.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Pedroo)
2022. nov. 27. 20:44

Nem jellemző, mert a pillanatnyi vércukorszint nem mond el semmit arról, hogy érzékeny vagy már cukorbeteg a páciens.

Általában egy 3 hónapnál nem régebbi laborvizsgálatot kérnek. (belépőktől)

3. pedroo (válaszként erre: 2. - Csontsovány)
2022. nov. 27. 20:43
Igen én is úgy tudom...
2. csontsovány (válaszként erre: 1. - Pedroo)
2022. nov. 27. 20:38
Azt úgy tudom éhgyomorra kell csinàlni.
2022. nov. 27. 20:36
Mennyire jellemző az ujjbegyes vércukormérés üzemorvosi vizsgálaton? (hivatali munka)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook