Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Uszodaszemölcs szemhéjon fórum

Uszodaszemölcs szemhéjon (beszélgetős fórum)


2012. aug. 8. 12:17

Sziasztok,


voltunk bőrgyógyásznál és kaptunk rá krémet. érdekes volt mert kérdeztem az orvost, hogy mennyi időn belül kell javulásnak lennie és azt mondta, hogy nem tudja megmondani. én rákérdeztem hogy 2-3 hét? erre az volt a válasza, hogy igen. ha nem múlik el akkor a szemészetre kell mennünk és annyit mondott, hogy műtéti beavatkozás szükséges már akkor.hogy ez mit takar? nem mondta meg. Enikő: sajnos az egyik a szemhéján teljesen a szem sarkában van. megpróbálom majd lefotózni és feltöltöm. 6 éves a lányom.

5. enikö (válaszként erre: 1. - C8f7404b48)
2012. aug. 3. 10:18

szia Bettus!

Hát uszudaszemölcsőket eleve nem szoktunk lefagyasztani hanem Volkmann kis kanállal óvatosan helyi érzéstelenítésben eltávolitunk,vagy ha már nagyobb a gyerkőc akkor egy kis tűvel szépen fájadlommentesen el lehet távolítani...viszont ha az uszodaszemőlcs nagyon a szempillák tővében helyezkedik el..nyilván már a szemészeti beavatkozást igényel..

2012. aug. 3. 09:01
a ricinust a hajra szoktam kenni:) nem tudtam, hogy erre is jó lehet. lehet azt fogom kérni a doktornőtől, hogy próbáljunk meg valamilyen kenőcsöt előszőr és ha nem múlik akkor folyamodjunk csak a kivágáshoz. a kivágást hogyan kell elképzelni? na és mi az a "kikanalazzák"?
2012. aug. 2. 23:26

Én olyat is hallottam (de nem próbáltam még), hogy ricinus olajjal reggel és este kb. 20-szor enyhén bedörzsöljük a szemölcsöt, hogy az behatoljon a kinövésbe! hátha ez segít! :)egyébként a ricinus más területeken eddig csodákra volt képes!

Ha esetleg kivágják, akkor sem szabad megijedni! Nekem is volt műtétem, csak nekem árpát szedtek le! A szúrást alig éreztem meg, amikor pedig kitisztították a helyét (leszedték az árpát), akkor csak egy kicsit volt kellemetlen! Mivel szemről van szó, nem hiszem, hogy annyira fájna mint a lábnál,kéznél!

Mindenesetre, ha lehet akkor a rendszeres kezelést ajánlom!..és elhitetni a kicsivel, hogy ez már pedig el fog múlni! (sokat segít az 'agykontroll', ha elhiszi! Én is így gyógyultam ki a nagyon durva lábszemölcsömből :) )

2012. aug. 2. 21:32
Szemészetre küldik,majd sztem.Nekem is van a szemhéjamon,sőt terhesség alatt több is lett,akkor azt mondta a szemészorvos ismerősöm,hogy körbe injectciózza,aztán kivágja:O Jól megijesztett nem is hagytam neki:))) Remélem a lányodnál nem ilyen típusú,és valami kencét adnak rá:)
2012. aug. 2. 21:27
Sziasztok. tanácsot szeretnék kérni, kislányomnak -6 éves- uszodaszemölcse van -3db- a szemhéján. hétfőn megyünk bőrgyógyászhoz. alaposan be vagyok 'rosálva'. a szemhéj nagyon érzékeny terület, vékony a bőr, kicsilányom reakciója, fájdalom stb... voltunk már uszodaszemölccsel a hóna alatt orvosnál azt lefagyasztották. na de szemhéjon???

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook