Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ujj szopás fórum

Ujj szopás (beszélgetős fórum)


2010. aug. 16. 16:53
köszi.Remélem könyen és hamar leszokik nrola:)
10. 3232b7bb0b (válaszként erre: 5. - Nebosszancs)
2010. aug. 15. 18:35

Én is ezt vallom! :)

Nekem a lányom 8 és fél hónapos és sosem cumizott, ellenben nemrég elkezdte szopni 2 ujját. :) (A nagyot és a mutató ujját!)

Én speciel örülök neki, hogy nem cumizik és meggyőződésem, hogy simán le fog tudni szokni az ujjacskákról, ha eljön az ideje. Egyébként megnyugtatja!!!

9. szabi25 (válaszként erre: 4. - Tündér74)
2010. aug. 15. 13:23

Ezt énis igy gondolom hogy nem tul jo ez az eröspaprika dolog ezért kérdezzem itt hátha valaki tudd valamit.

Na igen ujj szopos felnötet még én sem láttam de az unoka tesom már igen csak 20 körül járt és eggyütt aludt a pasiával amikor még éjjel mutyiba szoopta az ujját én ezért szeretném még csirájában elfolytani.

8. szabi25 (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2010. aug. 15. 13:21
Na igen ezekkel már énis probálkoztam de meg kaptam hogy a többieknek sem ál ki.:)
7. szabi25 (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2010. aug. 15. 13:19

köszi ezt tudom.

Megnyugtatja.CSak amig nem látta nemis kellet neki,és erröl nagyon nehéz leszokni.

2010. aug. 15. 12:28
Az én lányom is szopta az ujját de igy nyugtatta meg magát,és igy vettem észre rajta ha gond volt.Szerintem nyudodtan hagyjad!Ráadásul a haját is 'szálazta'.Én nem csináltam semmit ,mert kiegyensúlyozott volt.Ez egyfajta nyugtatás.Igaz én már túl vagyok rajta,mert 22éves a lánykám,de a haját még mindig 'szálazza',és amikor szégyelte az ujjszopást automatikussan elmaradt.Igaz az egyik ujja kicsit vékonyabb(de alig észre vehetö).Különben is nem az ujját kérik meg,hanem a kezét!(Amikor itt az ideje!)Szerintem feleslegessen aggodsz.
5. Nebosszancs (válaszként erre: 1. - Szabi25)
2010. aug. 15. 12:26

Mi az, hogy zavar, hogy szopja az ujját????

És akkor mi van???? Az én kislányom az első pár hetet leszámítva nem cumizott, áttért az ujjára. Inkább örülj neki, hogy az ujját szopja cumi helyett, mert így pl ha valami felkelti az érdeklődését, kénytelen kivenni a szájából, nem úgy mint a cuminál.

Ha meg (ahogy írtad is) csak elalváshoz kell neki, akkor pláne ne zavarjon és hagyd neki. Amikor elalszik úgyis "kiesik" a szájából. Az ujjszopás betölthet egyféle önnyugtató funkciót is, úgynevezett anyapótlék. Le fog szokni magától, nem kell, sőt nem is szabad erőltetni.

4. tündér74 (válaszként erre: 1. - Szabi25)
2010. aug. 15. 12:16
Szia! Ez az erőspaprikás "módszer", amit írtál nem csak kegyetlen, hanem hatástalan is. Gondolj arra, hogy az ujjszopást előbb- utóbb magától is abbahagyja a gyerek. Nem láttam még ujjszopó felnőttet.:) Sok-sok türelem, semmi erőszakosság.
2010. aug. 15. 12:14
unokahugom nehezen tette le a cumit például. de itt lelki okai voltak már ennek. A cumi és az ujj szopás mögött "el tud bujni" úgy érzi, ha bajban érzi magát, valami nem jó neki.
2. honeywald (válaszként erre: 1. - Szabi25)
2010. aug. 15. 12:13
az, hogy szopja az ujját nem csak olyan dolog, hogy eldönti agyban. lehet probálkozni vele, hogy nem kell már neki, mert "nagy lány", vagy nekem például megmondták hogy csunya lesz a fogam, kifelé fog állni stb.. azota sem tudom, hogy ez igaz-e, de befejeztem.
2010. aug. 15. 12:09

Sziasztok!

Az én lányom már 2napos kora ota cumizott ám ovira leszoktunk rola,viszont az oviba meg van pár kislány aki szopja az ujját és ő is meg még pár társa eltanulta.Hiszen az ovonénik nem szolnak érte és ott lehet.

Nem szopja csak alváshoz viszont engem zavar de nem tudom hogyan szoktassam le rola hiszen mindig "kéznél "van,a cumi egyszerü volt elvetük és nem is kereste.

Az ösök azt mondják kenjük be eröspaprikával,hát ez kicsit drsztikus és az egyik ovis társa anyukája kiprobálta de a leányzo simán kiment kezet mosot jo alapossan és folyt köv.

Szoval nincs valakinek valami jo hatásos tipje?

köszi


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook