Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Úgy érzem, hogy a páromnak az anyja sokkal fontosabb, mint én fórum

Úgy érzem, hogy a páromnak az anyja sokkal fontosabb, mint én (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
93. Solsken (válaszként erre: 91. - Csikil4ny)
2018. jún. 16. 09:38
Igen, azt látom h törekszik erre. Igen én is ezt gondolom h fontosak a határok. Én a saját oldaláról azt látom h csak úgy tudom vagy akkor tudom ezeket tartani ha nem megyek. Sokszor úgy érzem h az is fontos lenne ha egységet, hasonló, azonos álláspontot képviselnek a párommal. Ebben is sok hiányosságot érzek. Pl többször megallapodtunk már különböző kérdésekben. Mondjuk pl ha lerohanja az anyja h most ez és ez legyen, és ha ez a közös időnket érinti akkor megbeszéljuk együtt, h mi legyen. Legtöbbször azonban eldonti anelkul h ezt megbeszélnénk. Szerintem sokszor azért mert könnyebb nem ellentmondani neki. De ezzel minden alkalommal azt érzem h közöttünk lévő bizalom sérül. Nekem természetes h a közös időkről együtt döntünk. Mondjuk nekem nem kell ezért megharcolnom senkivel. Köszönöm mindenkinek hogy itt beszélgetünk erről, sokat ad, a sok különféle vélemény saját példa!!
92. Solsken (válaszként erre: 84. - Mezei Virág)
2018. jún. 16. 09:27
Hm igen, neki sosem volt jó viszonya az anyósaval egyébként. Talán emiatt ő nem tud ebből jó példát meríteni.:(
91. csikil4ny (válaszként erre: 77. - Solsken)
2018. jún. 15. 22:24

Szia! Azt írod, hogy néha-néha ellent mond a párod az anyjának, legalábbis megpróbálja. Ez kifejezetten jó jel.


A kérdésem az, hogy mennyire zavarja a párodat az anyja viselkedése?


Nekem az apám hasonló típus, máig azt hiszi, hogy neki kell minden rokonának - kezdve a 70 éves nővérétől a 6 éves unokájáig - megszabnia az irányt, amikor nemleges választ kap, tombol. Igazából csak a határok felállítása és következetes betartatása hat, az összes többi variáció hatástalan.

90. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - Mezei Virág)
2018. jún. 15. 20:24
Mi, mázlisták.
89. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - PöttyösPanka)
2018. jún. 15. 20:05
Akkor majd rátok pazarolja a drága idejét. :(
88. PöttyösPanka (válaszként erre: 87. - Mezei Virág)
2018. jún. 15. 20:00
Csak egy négytagú család. De egyre gyakrabban mondja, hogy nincs türelme hozzájuk.
87. Mezei Virág (válaszként erre: 86. - PöttyösPanka)
2018. jún. 15. 19:42

Jajj, már emlékszem mondtad, csak beteg.

Van mitől félned. :(

Laknak rokonai legalább a közelében? Mert akkor rájuk is fordítana tán egy kis figyelmet, de ha csak ti vagytok...

86. PöttyösPanka (válaszként erre: 85. - Mezei Virág)
2018. jún. 15. 19:23
Van férje. Előre félek, mi lesz, ha ez megváltozik.
85. Mezei Virág (válaszként erre: 80. - PöttyösPanka)
2018. jún. 15. 19:02

Hááát igen...

Pedig biztosan neki is volt anyósa, és tudja igazából, hogy mit, hogyan kéne jól csinálni. Az egyedülálló anyósok, az egyedülléttől félnek, azt hiszem.

Pedig találhatnának egyéb elfoglaltságot, hogy ne a gyerekeik életét keserítsék meg.

84. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - Solsken)
2018. jún. 15. 18:06

"már nekem "kellene" az első nőnek lennem."

Szerintem is!

Én is anyós vagyok ;) Meg van anyósom is, akinek segítünk, amikor szükség van rá.

2018. jún. 15. 15:05

Mi az, hogy az első nő az életében? Na még ilyen konstellációban ezt nem hallottam egy férfitől sem, de jó duma, elismerem:)

Egyébként az anyám az az anyám és a feleségem, a feleségem.

82. Solsken (válaszként erre: 81. - 31bc25d879)
2018. jún. 15. 14:53
Igen tudja. Ő mindkettőnkkel szeretné megőrizni a harmónikus viszonyt. (amit megértek) De én úgy érzem ez az én rovásomra történik,mert ha döntéshelyzet van, akkor az van amit az anyja szeretne. Így folyamatosan csak másodiknak érzem magam, ami valahol persze igaz, ha filozofikusak akarunk lenni, mert ő az első nő az életében, de azt gondolom, érzem h ebben az élethelyzetben, amikor együtt élünk pár éve, már nekem "kellene" az első nőnek lennem.
81. 31bc25d879 (válaszként erre: 77. - Solsken)
2018. jún. 15. 13:28
És a párod mit mond? Tudja mit gondolsz és mit érzel?
80. PöttyösPanka (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
2018. jún. 15. 13:23
Tanúsíthatom, hogy nem minden anyós vevő rá, hogy megbeszélje a problémát. Nekem is csak arra volt jó, hogy előtte úgy éreztem, semmibe veszi a kéréseimet, de utána már tudtam, hogy az érzéseimet szintúgy semmibe veszi.
79. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Solsken)
2018. jún. 15. 12:40

" Azt érzem hogy a férfit is a párom pótolja az életében, lelkileg, meg többször a fizikai munkákban is."


Ezt nagyon jól érzed. Nem tudom, mennyire gyakori a látogatása az anyjánál, de az biztos, hogy nem fogja magára hagyni. Főleg, ha nincs testvére. Segíteni is fog, mert ki másra számíthatna. De van egy határ. A párod a gyereke, és nem a társa. Telefonon is lehet érdeklődni a hogylétéről, nem kell sűrűn menni. Ha már nyugdíjas, szinte mindenhol vannak nekik programok. Én sem mennék el hozzá, ha folyton csesztetne. Esetleg meg lehetne vele beszélni ezeket a dolgokat, bár erre nem mindenki vevő. :( A pároddal is meg kell beszélni ezeket a dolgokat, mert szóból ért az ember - általában.

78. Amaunet (válaszként erre: 77. - Solsken)
2018. jún. 14. 21:34
Az nem fog segíteni, ha nem mész vele az anyjához. Egyre inkább a befolyása alá fog kerülni, és a végén veled fog szakítani, nem vele.
77. Solsken (válaszként erre: 76. - Solsken)
2018. jún. 14. 14:18
Engem az zavar nagyon, hogy nem tud szembeszállni az anyjával a párom, nem tudja a saját érdekeit és a közös érdekeinket képviselni. Az anyja nagyon akaratos, és általában addig csűri csavarja amíg az lesz amit ő akar, hiába beszéltünk meg már valamit előre a párommal. Valójában nem túl jó a viszonyunk az anyjával, egyerűen nem megy, úgy érzem magam nála, mint egy csatatéren, ahol állandóan védekezni kell:) vagy támadni :) de ez nem az én műfajom, így azt választottam hogy nem megyek. Amíg együtt mentünk addig folyamatosan engem cseszegetett nagyjából mindenért. Miért ezt csinálom miért nem azt, miért nem barátkozom ezzel és ezzel, miért nem beszélek többet? Az egyik állandó sztorija gy h milyen a fia... h mennyire önállótlan stb (ezt nem tudtam eldönteni, hogy azért mondja mert az én nyakamba akarja varrni felelősségként) és valamiféle stratégiákat eszelt ki hogy mi ketten majd hogyan tudjuk megreformálni. Váááá. Elmondta többször, hogy ő mennyi mindent megtesz, megtett azért hogy a gyermeke leváljon, viszont a valóságban mindent megtesz hogy folyamatosan megerősítse a kötést, fenntartsa a pozícióját, csak ezzel ellehetetleníti a kapcsolatukat. A párom apukája kisgyerekkorában meghalt. Azóta a nőnek egy kapcsolata volt, az is vagy 15 éve, azóta senki. Azt érzem hogy a férfit is a párom pótolja az életében, lelkileg, meg többször a fizikai munkákban is. Az utóbbi hetekben sokat foglalkozom a kérdéssel, mert egyre elviselhetetlenebbnek érzem ezt a helyzetet. Szívesen venném, ha tapasztalatot cserélnénk, ha megosztanátok, hogy Ti hogyan kezeltetek hasonló helyzeteket volt- e változás a kapcsolatban, ha igen minek az eredményeként?
76. Solsken (válaszként erre: 74. - Kisritu)
2018. jún. 14. 11:54
Sziasztok, ha még aktuális én is szívesen beszélgetnél a témáról.
75. Solsken (válaszként erre: 62. - Popelyné)
2018. jún. 14. 11:53
Szia Popelyné, jó volt olvasni az értékes hozzászólásodat!!Kíváncsi vagyok, hogy hogy halad az ügy? Hogyan sikerül tudatosan leválasztani, nem függésben tartani, önállóságot, szabadságot adni neki?
74. Kisritu (válaszként erre: 1. - 008b8a4af2)
2015. jan. 24. 10:06
látom nagyon régi a poszt, de hátha olvasod még, jó lenne beszélgetni, nálunk is ez van
2013. szept. 4. 06:29
nalam hala ez nem all fent,de nem te vagy az elso no aki igy erez.nem lehet jo erzes tuti.
2013. aug. 31. 18:27
Asszem lesz egy harmadik pasi. Most találkozom azzal, aki a nagy melleket ajnározta. Most majd kibújik a szög a zsákból, várok egy megjegyzést és lecsapok rá. Már kellőképpen felhúztam magam. :)
71. 6ecd2acc52 (válaszként erre: 69. - 55416fb8e2)
2013. aug. 31. 18:25

:D Ohh de miért könyörgöm? Nem vagyok egy anyatípus, komolyan, nincs gyerekem és nem is mindenképpen célom, hogy legyen. Oké, a kapcsolatban egy hosszú idő eltelte után kedveskedem, de nem úgy mint egy anyuka. Annyira elegem van ebből, komolyan.


Ja és én el tudtam szakadni anyukámtól, 120 km re élünk egymástól, nem beszélünk minden nap meg ilyenek. Nem értem.

70. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 1. - 008b8a4af2)
2013. aug. 31. 17:40

Szerintem pedig igen, lehetsz számára első, csak ügyesen kell kevergetni a kártyát. :)

Bár sok türelem kell hozzá és neked kell tudnod, hogy akarod-e igazán! Kemény menet! :)

69. 55416fb8e2 (válaszként erre: 68. - 6ecd2acc52)
2013. aug. 31. 17:36
ugy latszik, te az anyafuggo pasikat vonzod :)
68. 6ecd2acc52 (válaszként erre: 67. - 55416fb8e2)
2013. aug. 31. 17:18

Igen, mindig van valami. Névnap, szülinap, rokonok jönnek messziről és mindig van ilyen "családi" összeröffenés. A család jelenti az anyukát, a pasit, meg az egyéb rokonokat, barátnő sehol. Ő az exem, aki újra képbe került.


A másiknak nem fontosabb az anyja, de Ő meg egy hét ismeretség után az esküvőről hadovált, mellesleg az édesanyjával él. Van egy lakása, felújítja, ok, kell rá a pénz, viszont vagy 5 éve lakható állapotba próbálja tenni és még nem sikerült. Szerintem húzza az időt. Persze, tudom, milyen költség ez, de a költség azért az igényeken is múlik...

67. 55416fb8e2 (válaszként erre: 66. - 6ecd2acc52)
2013. aug. 31. 16:31
nem tunik egeszsegesnek, hogy egy 46 eves ferfi inkabb az anyjaval tolti a szabadideje jelentos reszet, mint a baratnojevel. foleg ha utobbival csak a hetvegeken lehet egyutt
66. 6ecd2acc52 (válaszként erre: 65. - Ina87)
2013. aug. 31. 10:44

Érzem, hogy necces, de akkor nem csak szerintem. Én elhiszem, hogy fáradt és nincs ideje stb, mégis túlzásnak gondolom. Ok, hogy elmegy az anyjához enni, de ez hogy beviszi a munkahelyre a kaját... szerintem 40 - es éveinek a közepén is túl csekély az esély a változásra. Főleg, mert az anyja is partner ebben, de nagyon.


A kapcsolatunkban még probléma volt, hogy az anyjának nem mutatott be, mert az anyja elzárkózott ez elől, mondván, hogy régebben a barátnők neki panaszkodták ki magukat és ebből elege lett. A pasi szerint az anyja maximálisan elzárkózik az elől, hogy megismerje azt akivel Ő együtt van, aki végül is az élete része. És Ő fejet hajt az anyja akarata előtt.


Amit egyébként ok, még megértettem volna, csak az is gond, hogy anyuka szeretett programokat szervezni, ahova a pasi nélkülem ment. Tehát az anyja nagyon is az élete része, és rengeteg időt vett igénybe ezzel. Ami nem lett volna baj, ha engem is vitt volna magával, mert így abból a minimális időből, amit együtt tölthettünk volna, az anyja kb a felére igényt tartott, a pasi meg persze szó nélkül ment. Úgy kell elképzelni, hogy a hétvégéknek a fele az anyja által szervezett programokkal telt, és a munkánk miatt főleg a hétvége lett volna a mienk.

65. ina87
2013. aug. 31. 10:32
Tisztázd a párodal,eznem feltétlen h fog változni bármi,azthiszem h az anya sem látjabe h az ő segitsége nem kell megvagytok nélküleis,elöbb a párodnak kellene ezt belátni h felnött ember lett aki nem anyuci szoknyáját kéne még mindég fognia...
64. andi6020 (válaszként erre: 63. - 6ecd2acc52)
2013. aug. 31. 10:06
Eléggé.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook