Tumor-marker (beszélgetős fórum)


7. 021a029148 (válaszként erre: 6. - Dödike)
2010. márc. 8. 08:00
És az orvos mennyire vette figyelembe a tumor marker vizsg. eredményét? Küldte tovább valahová? Ha nem, próbáljatok másik orvost keresni!
2010. márc. 5. 14:22
CT vizsgálaton gyanús jeleket láttak a hasnyálmirigyében, októberben és most januárban volt ilyen vizsgálata. Az októberi is már többszöröse volt a határértéknek, s a januári is emelkedett. Ezért kértem a véleményeteket. Igazából még semmilyen gyógymódot nem alkalmaztak. Attól félek, hogy sokáig nyújtják a helyzetet.
5. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Dödike)
2010. márc. 4. 08:02

Én is voltam ilyenen, és most is mennék, ha lenne hová. Ugyanis bezáratták a labort.

Az én véleményem az, hogy szerintem jó iránymutatást adhat, de természetesen más jellegű problémát is jelezhet, nem csak daganatot. Viszont a korai felismerés egyik lépése lehet, és ha olyan lelkiismeretes az orvosod, akihez elviszed a leletet, és továbbküld egyéb vizsgálatokra, akkor szerencsés vagy. Mert a legtöbb doki komolytalanul áll hozzá sajnos.

4. survivor3 (válaszként erre: 1. - Dödike)
2010. márc. 4. 07:18

Nem mindem daganat típusnál kórjelző a marker.

Előfordul, hogy távoli áttétek vannak a szervezetben - a markerek viszont negatívak. Kifejezetten csak markervizsgálatokkal nem lehet bizonyítani a daganat meglétét. Ezért más képalkotó vizsgálatokkal együtt célszerű végezni. A vizsgálat eredményét befolyásolhatja az is, hogy a vérvételt megelőzően mikor és mit fogyasztott a vizsgált személy.

2010. márc. 3. 22:07
volt rokonom akinek végig jó volt, és a végén mégis meghalt :((
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Dödike)
2010. márc. 3. 22:02
ezekre az eredményekre mindig vigyáznak és ha az orvosnak sem egyértelmű, akkor úgy is megismétlik.
2010. márc. 3. 21:58
Szeretném hallani a ti véleményeteket a tumor-marker vizsgálatról? Férjemnek volt ilyen több alkalommal, de valahogy nem "dob fel" az eredménye. Olyat is hallottam, hogy nem pontosak. Nektek mi a véleményetek?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook