Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túlerőltetett szem fórum

Túlerőltetett szem (beszélgetős fórum)


12. Channa* (válaszként erre: 10. - Magdalénia)
2016. márc. 27. 07:41

A nevét nem tudod véletlenül?

Amikor egyszer kértem a patikában olyat, amire esetleg nem vagyok allergiás, úgy nézett rám a patikus, mint egy UFÓ-ra. Szerinte a visinre és társaira senki nem lehet allergiás. Már több félét kipróbálta, de egyik sem volt jó....

11. grizus
2016. márc. 26. 21:46
Pihenj, aludj, mindenre az a legjobb gyógyír. A szemedre rakj egy anyagzsebkendőt, kendőt alváskor, az még jobban pihenteti. Hideg vagy langyos vizes borogatás, enyhe finom masszírozás. És a kamillatea is jó.
10. Magdalénia (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. márc. 21. 09:03
Az édesanyám is allergiás minden műkönnyre, csak a "patikai műkönnyre" nem. Azt hiszem recept nélkül is kapható. Nincs benne tartósítószer. Érdemes lenne kipróbálnod, talán nálad is beválik.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Dioevi)
2016. márc. 21. 05:32

Ha a monitor, akkor a legjobb az lenne, ha figyelnél, hogy akkor is pislogj, amikor nézed a monitort, illetve a műkönny is jó megoldás. Én azért nem használok műkönnyet, mert allergiás vagyok rá, így figyelek a pislogásra.

Ha csak egyszeri, akkor kipihened, de ha rendszeres, akkor vagy meg kell tanulnod pislogni vagy használod a műkönnyet.

8. dioevi (válaszként erre: 6. - Channa*)
2016. márc. 20. 20:47
Köszi. 4-5 órát néztem a monitort. Mostanában sokat netezek,így gyakori.....
2016. márc. 20. 20:46

Műkönny.

A napokban egy érdekes tapasztalatom volt. Létezik egy arcvédő amit barkácsoláshoz, motoros kasza használatához ajánlanak.

Egy feketére festett fém szitaszövet. egy óáig viseltem, és amikor levettem nagyon pihentnek éreztem a szemem.

Régen létezett teleshopos "szemüveg" is hasonló elven. Működik, az biztos.

2016. márc. 20. 19:59

Szerintem egy alvás meg fogja oldani:D

Most egyszer történt? Vagy rendszeres?


Nekem ha meredten nézem a monitort, akkor be is vérzik. Sok évvel ezelőtt mozdonyt terveztem, azaz műszaki rajzot készítettem számítógépen. Ott nem lehetett vakon rajzolni, napi 8 órát bámultam a monitort, ennek az volt az ára, hogy délutánra már fájt, égett és bevérzett a szemem. Minden éjjel kipihentem az alvással.

2016. márc. 20. 19:53

[link]


Gyógyszertárban vény nélkül kapható.

2016. márc. 20. 19:51

Hideg vízzel mosd meg az arcod és paskolgasd a csukott szemed. Utána támaszd a fejedet a két tenyeredbe, úgy, hogy a csukott szemednél legyenek a tenyereid, maradj így 10 percig.

Pislogj sokat.

2016. márc. 20. 19:47
Langyos vizes (kamillás?) borogatás, pihentetés.
2016. márc. 20. 19:36
Műkönny.
2016. márc. 20. 19:30
Kipirosodott és fáj is a szemem . Mit csináljak "házilag" ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook