Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudsz NEM-et mondani? Mikor lehet illetve kell nem-et mondani? fórum

Tudsz NEM-et mondani? Mikor lehet illetve kell nem-et mondani? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 4. 16:57

Mondom, képzeljétek el, mi lenne ha nemet mondanátok?


A jó nem-hez is megvan az a körítés, amitől értelmes ember nem bántódik meg, ha meg igen, ilyen szinttel ugyan minek foglalkoznátok?

:)


Egyébként sok esetben nem is az emberek nem-et mondásával van baj, hanem az a kérdés, miért akarnánk megfelelni mindenkinek?

Melóhelyen elég többnyire csak egy embernek: a főnöknek.

:)

9. manul (válaszként erre: 4. - Winny)
2011. jan. 4. 16:57

Ez Neked megy minden lekiismeretfurdalás nélkül?

Nem nagy dolgokra gondolok hanem apróságokra.Pl megírni valakinek egy rövid levelet,ami kb 5 perc,de tudod,hogy ezt egész nyugodtan hozzá közelebb álló személy is megtehetné és csak azért kértek téged mert tudják,hogy te megcsinálod szó nélkül ő viszont húzza a száját.

Érdemes konfrontálódni vagy áldozol 5 percet szó nélkül a békesség kedvéért az életedből?

2011. jan. 4. 16:54

Sziasztok!


Ismerős, én is így vagyok a munkahelyen :S

Utálom is ezt, és már nagyon unom.

2011. jan. 4. 16:54
Ja és én iagzából csak a munkahelyemen voltam ilyen, most a fiam az, akinek nem igazán tudok nemet mondani, erről is le kéne szoknom:))
6. spinneli (válaszként erre: 3. - Manul)
2011. jan. 4. 16:54

Na vegyük át aprólékosan, hogy zajlik egy ilyen nálad.


Kérnek valamit, nem hozád tartozik, mégis bevállalod?


Nekem egyébként olyan a munkaköröm, hogy meg kellett tanulnom nem-et mondani...egy kollegámnak szintén nagyon nem megy, szív is vele eleget.

2011. jan. 4. 16:52

A munkahelyemen én is így voltam, nem tudtam nemet mondani, s már otta tartottunk hogy én dolgozom meg mások pénzének egy részéért is :(

De most elhatároztam, jövő hónapban megyek vissza gyedről, hogy nemet fogok tudni mondani, egyrészt mert már se időm, se enrgiám arra amit régen csináltam nekik. A kolléganőm szépen leszoktatta a kedve munkatársakat ezekről a dolgokról, lehet azért várnak vissza már nagyon nagyon. Kíváncsi leszek, hogy milyen leszek, de érzem, most fogom tudni tartani:)

4. winny (válaszként erre: 1. - Manul)
2011. jan. 4. 16:51

Szia

Minden olyan esetben amikor a belsőd nincs összhangban a másik kérésével legyen az bármi és bárki NEM-et kell mondani!!

2011. jan. 4. 16:51
Számomra ebben csak addig van logika amíg átgondolom,hogy ismét a nyakamba varrtak valamit.:DDDD
2011. jan. 4. 16:48
Ha logikusan végiggondolod, mit vesztesz azzal ha egyes esetekben nem-et mondasz?
2011. jan. 4. 16:47

Mindíg gondot okozott,hogy nem tudtam nem-et mondani.Régebben a munkám során egy kicsit megacélosodtam de ismét olyan puhány vagyok mint a pillecukor.Sokszor fortyogok a méregtől de megteszem amire kérnek met utána biztosan bűntudatom lenne.

Nem megy!Balek vagyok!:DDDDDD

Ti tudtok nem-et mondani?

Egyáltalán mikor kell illetve mikor lehet élni vele?Mi a jogos visszautasítás?

Hogyan lehet leküzdeni a kényszeres bólogatást?:DDDDD

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook