Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudatosult, hogy mennyire észen kell lennünk? - Gyereklopás Szombathelyen fórum

Tudatosult, hogy mennyire észen kell lennünk? - Gyereklopás Szombathelyen (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 10. 19:04

"Én meg soha sem hittem azt magamról akármiben is, hogy "mindent megtettem". Csak szeretném megtenni, amit lehet."


Én pont akkor nem tudnék aludni, ha bármi kételyem lenne, hogy nem tettem meg mindent.

A véletlen, az más, vannak dolgok, amiket nem lehet megelőzni. Pl. egy karambol, amiben más a hibás, de hogy normális biztonsági ülést használjak, az az én feladatom, attól még történhet baj, de én elmondhatom , én megtettem mindent, amit megtehettem.

40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2014. júl. 10. 18:36

Szerintem meg az utóbbi 15-20 évben sokat változott a világ, és még sokan a mi gyerekkorunkban élünk, "hogy bizonyos dolgok nem történhetnek meg veünk, ergo nincsenek is".


Nem kell ezzel kelni-feküdni, de néha nem árt elgondolkozni ezeken a dolgokon.


A suliból az én lányom jöhetett először haza egyedül másodikban. Meg is szóltak érte, hogy mennyire felelőtlen vagyok... Én se ragozom ezt túl, de flegmán se kell a témáról beszélni. Volt olyan, hogy a tanárok szóltak, hogy valakit elkaptak az iskola sarkán és bántalmazták. Aztán kiderült, hogy egy pár, az iskolából kirúgott gyerek riogatja az oda tartó, vagy hazajövő gyerekeket. Ja, és akkor is, ha egy nagymama van vele, az nem akadály...


Én meg soha sem hittem azt magamról akármiben is, hogy "mindent megtettem". Csak szeretném megtenni, amit lehet.

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Szimonic)
2014. júl. 10. 18:31

Hát annak a szegény anyának, akinek elvitték a gyerekét aztán majd lehet magyarázni, hogy no para, ilyen nincs is..

Jól megalapozta az eset, hogy laza szülő legyen.

2014. júl. 10. 15:02

bocsi, ezt akartam:

[link]

2014. júl. 10. 14:46
36. tündér74 (válaszként erre: 32. - Szimonic)
2014. júl. 10. 14:44
... hát ha belegondolok, hogy anyukámék ugyanabban az utcában laknak, egy háztömbbel odébb és sokszor vigyáznak a kisfiamra, akkor kiráz a hideg.:(
35. much (válaszként erre: 32. - Szimonic)
2014. júl. 10. 14:37
pfff, hát eléggé ijesztő
34. anya4005 (válaszként erre: 6. - Virag32)
2014. júl. 10. 14:35

Ásványvizet minden sarkon árúlnak a kisboltban!

Én 2 picivel is tudok cigit is venni,bár nem viszem be őket,de mindenhol kihozza az eladó,ha megkérem!

Nem az eladók hibája,hogy ilyen idióta törvények vannak,ő csak alkalmazott...

33. anya4005 (válaszként erre: 26. - Vbrigi333)
2014. júl. 10. 14:32

Tőlem az Uzsokiban még személyit is kért a csecsemős nővér,mikor a saját fiamat kértem,mert 1,5 órával a szülés után már toporogtam az ajtóban felöltözve,hogy adják oda,de a nővérke úgy gondolta,túl jól vagyok ahhoz,hogy én legyek az anyuka. Vittem a személyit,kiadták a fiam,igaz,csak 1 órára,hogy pihenjek (nem vittem vissza,csak este,fürdetésnél).

Ez is kicsit több,mint 2 éve történt.

Igaz,itt annyira lelkiismeretesek voltak a nővérek (nem adtam pénzt,nem azért),hogy hihetetlen!

2014. júl. 10. 14:13

legfrissebb:

[link]

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Forrest2010)
2014. júl. 10. 13:27
A baba nem láthatja az üzletben, de, ha a szülő dohányzik,akkor úgyis látja kicsi, nagy. Nem attól fog dohányozni, mert lát egy dobozt. Nem hiszem, hogy valakinek kedve szottyant volna egy szexre, mert a pénztárnál meglátta a koton csomagolását.
30. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Virag32)
2014. júl. 10. 13:20
Bizony elég elmebeteg barom , aki ezt így kitalálta !!!!!!! nem csoda , h csökkent is az állambácsi haszna ezen az üzleten , mert annyira sose szeretnék cigizni , h egy picit kint hagynék miatta !
2014. júl. 10. 13:11

Bennem nem kellett tudatosulnia, mert amennyire lehetett résen voltam mindig.

Pont ez ellen az eset ellen nem tud tenni, egy édesanya, édesapa semmit,hiszen lehet, míg az anya éppen a császár után alszik, a legnagyobb biztonságban tudva gyermekét, addig oson be valaki.

Nem lehet elég okosnak lenni, tény a gyermekre mindenki a legnagyobb odafigyeléssel kell, hogy legyen, de nem lehet rettegni.

Én használtam gyermekhámot a fiamnak, volt aki azért szólt meg, hogy a gyerek nem kutya, pedig lehet egy gázolástól védtem meg, vagy egy hirtelen szem elől vesztéstől. Angliában a parkokban, gyakran használják, és a "kézbilincset" is ( a gyerek kezére és a gyermekkezére is egy kis karszíj van rögzítve) Ezt is sokan bolondériának tartják, pedig a tavas parkokban, bevásárló központokban nagyon is jó hasznát lehet venni. Lehetne a rémtörténeteket végtelenségig sorolni, de itt is egyik szülő nem elrabolni akarta a gyereket, hanem csupán nem ismerte, és terelte a csoporthoz. Másik oldalról, anyuka mondhatta volna, el akarták rabolni a gyermekét.

Filmezés is, vagy igaz, vagy nem, tény kértek már így is fel főszerepre valakit.

Igen történtek a világban gyermeklopások, itthon is egyről tudok, amikor az anya a bár előtt hagyta a babakocsiban, és onnan vitte el, egy betegesen gyermekre vágyó nő. De az sem normális, aki így felügyelet nélkül hagy gyermeket, nem kell még rablási szándék sem, elég, ha a kezébe ad valaki valamit, amire allergiás, vagy csupán félrenyel a gyerek, megijed, megcsípi egy méh. lehetne sorolni.

28. Derya (válaszként erre: 16. - Simple)
2014. júl. 10. 12:53

nos, hat igen. :-(

ennyire figyelnek rajuk... :-(

egyes helyeken.

27. gigi>
2014. júl. 10. 11:55
Nemrég történt.Egyik ismerősöm gyermeke oztálykirándulásra ment.Több szülő tartott velük kísérőnek.Már épp a hazafelé tartó buszt várták,mikor az egyik gyermek kitalálta hogy az útra vesz még magának valami nyalánkságot. Célba vette a büfét.Pillanatok alatt ott termett melette egy ismeretlen nő,és valami film forgatás ürügyén próbálta elcsalni a gyereket.Csakhogy az egyik anyuka figyelte a srácot míg vásárol.Abban a percben ott termett és megkérdezte az idegent mit akar a gyerektől.Persze neki is elhintette a filmezős dumát,de az anyuka nyomda festéket nem tűrő hangnemben elküldte melegebb éghajlatra az ismeretlent.Ha ő nincs résen,tragédia is történhetett volna! Elképesztő mik történnek!!
2014. júl. 10. 11:30
A kislányomat úgy adták oda a csecsemősök a kórházban az apjának,hogy sohasem látták a férjem, elég volt csak a baba keresztnevét mondania.Odaadták a babákat a hozzátartozóknak anyuka jelenléte nélkül is.Bárki kivihetett volna csecsemőt 1 perc alatt,se biztonsági őrök,se kamera./2 éve Bp.-n/
2014. júl. 10. 11:08

Amikor elsős volt a kisfiam,apukája velük ment kirándulni.Csak az enyém veszett el. Szerencsére visszament a kiindulási pontra.Következő alkalommal én mentem,igyekeztem megjegyezni az arcocskákat,neveket.Később egszámláltuk,hát eggyel több volt.Én zártam hátul a sort kézenfogva egy alacsony fiúcskával.A tanítónéni meglátta,felkiáltott,-Ez nem a miénk!

A tömegben terelhettem a többihez és rá vigyáztam a legjobban. Az anyukája gyorsan előkerült,messziről figyelte,tesztelte,hogy elmegy-e a gyermeke idegennel.Hát boldogan jött velem.

24. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - Much)
2014. júl. 10. 10:42

A következő esetet lehet szintén pletykának minősíteni, de számomra ismertek a szereplők. Egészen pontosan a valaki és az unokái. Az orvos nevét én sem tudom, nem is akarom.


A valaki apám főnöke volt. Az unokái versenysportolók. A helyszín egy kórház. Szóval apám főnöke mesélte apámnak, hogy a sportorvosi vizsgálat után csak annyit mondott, az orvos, hogy nagyon jó állapotban vannak a srácok. "Úgyhogy nagyon vigyázzon rájuk, F. úr. Nem mondhatok többet, de gondoljon a Margitszigeten eltűnt sportolóinkra!"

23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Tündér74)
2014. júl. 10. 10:38

Igen, a dolognak több szála van.


Az egyik az, hogy a szülő mennyire figyel, vagy mekkora gyereket hova enged. Ennek mellékszála, hogy jó, de akkor meddig tartsd otthon burokban a gyereket. 20 évesen is elviszik, ha akarják.


A másik a tényleges kereskedelmi célú gyermekrablás.


A harmadik meg a családon belüli problémák, amikor a szülő, nagyszülő, haragos próbálja a szülőt a gyerek által valahogy befolyásolni, elvinni a gyereket.


A döbbenet az, hogy meg lehet csinálni a dolgot, nem kell hozzá nagy ész.


Egyébként ennek kapcsán szerintem lesznek változások a kórházakban.


Nemrég volt valami eset egy iskolánál. Azóta a bölcsibe is csak csöngővel mehetünk be, és konkrétan ez az eset miatt volt ez a korlátozás, meg is mondták nekünk szülőknek.

22. tündér74 (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 10. 10:32

Meg sok szülő annyira szabadjára engedik a gyereküket, hihetetlen, hogy mennyire nem figyelnek rájuk. Tavaly pl. amikor a Kresz parkban (mert szombathelyi vagyok:)) voltunk a szülők leültek pletyizni a 3 éves forma gyerkőc meg kis műanyag motorjával eltűnt. A megrémült szülők már rendőrt hívtak, mindenki a kisfiút kereste, aztán megtalálták, szerencsére egy anyuka kísérte vissza a síró gyereket, már jó messze járt. De gondolom ilyen történetek mindennaposak lehetnek.:(

Szóval figyelni kellene.

21. tündér74 (válaszként erre: 20. - Much)
2014. júl. 10. 10:23

Sajnos sok hasonló eset van. Én emlékszem még a James Bulger angol 3 éves kisfiú történetére, őt két 10 éves gyerek rabolt el egy bevásárlóközpontból. Szomorú történet.


Persze nem lehet állandó félelemben élni, de figyelni kell a gyerekekre.

20. much (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 10. 10:14

Évekkel ezelőtt egy amerikai videót láttam, ahol a biztonsági kamera felvett egy ilyen esetet. Ott a játékokhoz elcsámborgó gyereket kapta fel egy faszi, aki direkt ezért "nézelődött" a játékoknál. Csak a gyerek éktelen üvöltésbe meg kapálózásba kezdett, hiába akart vele elfutni, nem nagyon tudott, (de igaz a gyerek is nagyobb volt, tehát nem a legkisebbek közül való) így felfigyeltek rá a biztonsági őrök. Megosztottam a FB-on is, de 1 ember írt hozzá kommentet és osztotta meg. Valahogy a többiek nem akarták, vagy úgy gondolták kamu videó. Pedig elég sok ismerősöm van. (Érdekes, Tibi atya hülyeségei többször szembejönnek velem, mint a figyelemfelhívó videók...)

Aztán meg lehet nézni a youtube-on Samantha Runnion történetét, igaz ott nem emberkereskedelemról szól, de a gyereket a házuk elöl vitték el. És sajnos igaz, meg a többi sztori is, amit még kiad mellé a youtube. És Meddie-t sem találták még meg, meg azért van még egy pár eltünt gyerek. Nem mondom, hogy ilyen eseteket kell nézegetni és folyton frászban lenni, de azt se mondjátok, hogy ilyen nincs. És igen, Amerika messze van, de nemcsak Amerika létezik a világon, ahol ezek a dolgok megtörténtek.

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - Much)
2014. júl. 10. 09:55

Kösz, hogy megfogalmaztad, hogy mit akartam itt kihozni, nekem most nem sikerült ennyire jól.


Attól, hogy vannak kamu hírek, még ez egy létező dolog, nagyon is, csak nálunk bizony inkább tagadják, minthogy foglalkozzanak vele.

18. much (válaszként erre: 7. - Virag32)
2014. júl. 10. 09:50

Ezt meg honnan veszed, hogy semmi alapja nincs? (és mondod ezt vigyorogva) Én meg azt mondom, bár ne lenne...

Attól hogy nem olvasunk esetekről mindennap, a gyermekkereskedelem egy létező dolog. Nyugaton többet foglalkoznak a témával az igaz, mint nálunk. Pont azért, mert van ilyen.

17. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Simple)
2014. júl. 10. 09:49

[link]


Valóban a legtöbb ilyen kamu.

Én se indítottam eddig ezekről fórumot, bár nyiván néha azért megfordul ez-az az ember fejében.


Pláne, amikor a gyermektelen párok a "mindent" megteszeket hangsúlyozzák, vagy legalizálni akarják a béranyaságot, stb.. (Ezzel nem őket bántom, akiknek ez amúgy is baj, csak az igény meglétét akarom szemléltetni.)


Nálam is ez verte most ki a biztosítékot, hogy ide viszont tényszerűen bementek.


Csak aztán nehogy ez jó ötlet legyen a későbbiekben.

16. simple (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 10. 09:47
De hogy a kórházból hogy tűnik el egy gyerek? Én azt hittem ott mindig van valaki aki felügyeli őket.....
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Simple)
2014. júl. 10. 09:46

Én is ezt remélem.

De az ördög valahogy nem alszik.

14. simple (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 10. 09:45
Az mekkora kamu volt! Az auchan is be van kamerázva teljesen, és figyelik a monitorokat, ha ilyet látnának gondolod hogy hagynák? :D
2014. júl. 10. 09:36
12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Virag32)
2014. júl. 10. 09:30
De azért ott Szombathelyen csak kihozták azt a babát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook