Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti segítenétek egy kávé árával? fórum

Ti segítenétek egy kávé árával? (beszélgetős fórum)


2023. aug. 30. 11:23
Nem! Ennivalóval igen!
24. Epresturmix (válaszként erre: 1. - 090716)
2023. aug. 30. 10:58
Nem!
23. Gretaa
2023. aug. 30. 10:52

Sajnos nem véletlen ,higy az emberek bizalmatlanokká váltak,hiszen rengeteg a hamis kéregető.

Talán az emberek már azt sem hiszik el,ami valóban igaz.

22. 090716
2023. aug. 30. 10:23

Sziasztok! Köszönöm az őszinte hozzászólásokat. Nyílván, én magam részéről mindenképpen segítek neki, főleg miután meggyőződtem, a valós problémákról. Én sem pártolom az internetes kéregetést, és megmondom őszintén, Ő nem is kéregetett. Csak elmesélte szép lassan a napi gondjait.

Örülök, hogy önzetlenül segíthetek, még akkor is, ha nem tudom megoldani az összes gondját. Azért jó, hogy vannak még hasonló gondolkodású emberek.

21. Ervina
2023. aug. 30. 10:21
Ennyi erővel mindenkin segíthetnénk...
2023. aug. 30. 09:52
Nem!
19. globus
2023. aug. 30. 09:37

Nem csak azt kellene mondogatni, hogy segítőkészség kiveszett az emberekből, hanem a hála is. Mert amíg azt halljuk, hogy adjatok, adjatok, adjatok, a köszönöm szépent nem igazán, hamvába hal a kezdeményezés. Nyilván nem háláért segít az ember, de jelentős motiváció lenne akár a következő alkalomhoz, mert nem átvertnek, lehúzottnak érezné magát az adakozó.

Nem akarok erről többet mondani, mert konkrét személyeket inkább nem említenék.

18. Panna.33 (válaszként erre: 15. - Angelique2)
2023. aug. 30. 09:19

Tudod, míg lószar van, veréb is van.

Mig az emberek bedőlnek az internetes csalóknak, lesznek internetes csalók is.

2023. aug. 30. 02:03
Nem
16. _Berry_ (válaszként erre: 1. - 090716)
2023. aug. 30. 00:57
Mit jelent az, hogy felhalmozódott egy kis hátralék? Hol? Mert ha a közműveknél, akkor ott lehet kérni a tartozásra részletfizetést és ha már dolgozik, akkor fogja tudni fizetni.
15. Angelique2 (válaszként erre: 11. - Panna.33)
2023. aug. 30. 00:08

Ez az. Túl sok a visszaélés, és jól mondod a jogszabályt is!


Eleve szomorúnak találom, hogy sok ember az interneten kénytelen - nem szeretem kimondani a szót - koldulni. Leginkább az erre szakosodott koldulóoldalak létezése szomorít el, mert mindig arra gondolok: vajon hány ember van, akinek számára mellényzseb jellegű kiadás volna az, amire mások az interneten kénytelenek kéregetni?


Én kérek elnézést, de a "segíts ki egy kávé árával" talán a legrosszabb érzelmi zsarolós duma, amelyet ismerek. Magam részéről nem tudom, milyen helyzetbe kellene kerülnöm ahhoz, hogy ezzel a szöveggel kéregessek idegenektől.


Nem a nehéz helyzetben lévő emberekről vagyok rossz véleménnyel, hanem az egész internetes koldulás jelenségét találom leírhatatlanul elkeserítőnek!

14. Amaunet (válaszként erre: 1. - 090716)
2023. aug. 29. 23:09
Volt itt már fórum hasonló helyzetben lévő lány indította.
2023. aug. 29. 20:49
Nem! Nekem se segít senki, még egy kv árával sem! Ja, egyébként meg nem kávézom...
12. ba5dd41df3 (válaszként erre: 1. - 090716)
2023. aug. 29. 20:42
Segítek én anélkül is, csak biztosra akarok menni, ha elhatározom magam.
2023. aug. 29. 18:34

Biztosan nem.

Mindenhol internetes csalókkal találkozni, olyannyira, hogy már ez a legjellemzőbb bűncselekmény. És nem, nem fog lehúzni egy vadidegen egy kávé árával sem. (Amúgy az üzletszerűség felminősíti bűncselekménnyé a szabálysértési értékre elkövetett csalást is)

10. Gretaa (válaszként erre: 9. - Vigyefene)
2023. aug. 29. 17:44

Csak azt nem tudni ki az aki tényleges rászorulna anyagi segítségre,de ahogy láttam mindenki kép nélkül kéreget.Valójában képpel sem biztos,hogy nem csaló az illető.


Ahogy én a környezetemben tapasztalom,sokak fizetés után azonnal költekeznek (nem alapvető dolgokra) utána pedig sírnak,hogy nincs pénz...

Őket nem tudom sajnálni,hiszen ahogy van az a mobdás is "mindeki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér".

9. vigyefene (válaszként erre: 8. - Gretaa)
2023. aug. 29. 17:25
Igen. Meglepően. Vannak akik tényleg rászorulnak, és vannak akik nem.
8. Gretaa (válaszként erre: 5. - Vigyefene)
2023. aug. 29. 17:22
Atyaég mennyien kéregetnek ,de szerintem nem csak azok a személyek akiknek valóban szüksége is volna a segítségre.Sokan ezzel vissza is élnek,én úgy gondolom.
2023. aug. 29. 16:34

Segítenék,

ha látnám szemtől_szembe. És ha tudnám a valós hátterét.

6. hajnallányka (válaszként erre: 1. - 090716)
2023. aug. 29. 16:30
Sajnálom ezt a fiatal lányt. Viszont az életben csak úgy tanul meg bánni a pénzzel ha maga osztja be. Ha elmaradása van kérjen részletet. Írom ezt úgy hogy páréve egyedül maradtam. Senki nem segített egy kávé árával sem! Mai napig sem nagyon kérdezik meg hogyan boldogulsz egyedül? Szóval ha igaz a story, segíts neki te amiben tudsz. Ne idegenektől várj segítséget.
2023. aug. 29. 16:24

Van egy hasonló témájú fórum.

[link]

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 090716)
2023. aug. 29. 16:22

Nem leszek népszerű, de egyszerűen nem.

Szerintem nincsenek itt ezren naponta, az én kávém 130-150 Ft, ha a drágábbal is számolom 150.000,- Ft

Egy kedves, fiatal lány azonnal tud magának találni munkát, ha nagy carban van.

Lehet nem az álmai munkája lesz, de arra az időre, amíg nincs jobb, talál.

Ha dolgozott előtte, kap nem tudom meddig munkanélkülisegélyt . Tehát, ha megcsúszott, akkor az nem 2-3 havi munkanélküliség.

3. Gretaa (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. aug. 29. 16:20

Sajnos nagyon sok a hamis adománygyűjtés és ráadásul büntetendő is(ha kiderül).

De ha netán valódi,akkor sem hiszem,hogy itt név,kép nélküli személynek fog utalni.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - 090716)
2023. aug. 29. 15:54
Ennek a megvalósítását hogy gondoltad? Neked elküldik a pénzt? Egy számlaszámra? Mi alapján? Szerintem Hoxa sem fogja ezt engedélyezni...
2023. aug. 29. 15:30

Sziasztok!


Megismertem valakit, aki jelenleg nehéz helyzetbe került.

Sokat beszélgettem vele, és nagyon szeretnék neki segíteni.

Te segítenél egy kávé árával?

Egy nagyon kedves, kétségbeesett fiatal lányról van szó, aki elvesztette a munkáját, mondjuk azóta dolgozik, de felhalmozódott neki egy kis hátralék, és mivel egyedül van a nagyvilágban, nem tud ebből a helyzetből kimászni.

Arra gondoltam, ha összefognánk, gyorsan meg tudnánk oldani a helyzetét, hogy legalább nulláról keljen neki kezdeni, ne mínuszról. Ha szeretnél segíteni, keress meg! Hálásan köszönöm mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook