Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terpeszbetét fórum

Terpeszbetét (beszélgetős fórum)


11. Lemi09
2009. dec. 5. 23:13
Gyógyászati segédeszköz boltban lehet venni 1000 ft. körül van az ára. És ugyanúgy vannak méretei, mint a kisruháknak... Nekünk 50-es és 56-os is volt... Először megvettük az 56-osat, mert az 50-est ruhaméretben már rég elhagytuk akkorra... De kiderült, hogy a terpeszpelus 56-osa brutálisan nagyobb, simán át tudott minket verni azzal, hogy egyik lábát kinyújtotta, a t.betét meg haránt keresztbe állt rajta... úgy meg semmit sem ér... Ezért vettünk 50-eset is, és sokáig jó volt ez a méret.
10. Lemi09
2009. dec. 5. 23:08

Amúgy a lányom is korababa és császáros. Azt mondták, náluk gyakori az ilyesmi.

És tényleg lehet body vagy rugi fölé is tenni.

9. Lemi09 (válaszként erre: 1. - K.krisztina27)
2009. dec. 5. 23:06
Nekünk is egész korán felírták. Ok nélkül tényleg nem ajánlgatják, szerintem sem. Az én lányomnak kötöttebb volt a csípője... Még tornáztatni is kellett... Na, az a nem kellemes, nem a terpeszbetétes naci. Ez utóbbi csak azt okozta, hogy pár hónapig nem tudott oldalra fordulni. De, miután levehettük, visszaáll ez a kedvelt alvási póz nála. Minél előbb teszed rá, szerintem, annál előbb veheted majd le róla! Nekünk éjjel nappal kellett hordani 1,5 hónapos korától 4 hónapos koráig. Viszont azóta minden rendben. Nekem azt mondták, ha nem hordanánk, fűzőt, meg gipszelést is kockáztatnánk, ráadásul sokkal később, mikor már konkrétan zavarná a mozgásban (tehát, mikor forogna, kúszna, felülne, esetleg elindulna, akkor már nem kellemes lekorlátozva lenni... Az egész olyan, mint egy régi típusú gumibugyi... A babát abszolót nem zavarta...
2009. dec. 5. 21:33
Szerintem nyugodtan add rá. Ez neki egyáltalán nem kényelmetlen és sokat segíthet a csípőficam megakadályozásában!! De vidd el csípő UH-ra, ott biztosat tudnak mondani.
2009. dec. 5. 21:13
Ja és mi is a rugira adtuk rá.
2009. dec. 5. 21:12

Én ráadtam a lányomra, és egyáltalán nem izgatta. Szopikor nem volt csak rajta, mert így jobban össze tudtunk bújni. Nálunk csak gyanú volt, és a hordás alatt a gyanú is elmúlt. Előtte minden szakértő, aki nézegette a csípőjét, gyanúsnak találta, a hordás hatására egyre biztosabban mondták, hogy nem ficamos, aztán az uh is kimutatta, hogy nincs baj.

Mi a gumibugyi fazont vettük, ami patentos (patikában kapható), és nagyon könnyen boldogultunk vele. Van kötős fajta is, olyat ajándékba kaptunk, de nekem azt nem sikerült feladnom a lányomra.

Inkább add fel rá, minthogy később szíjakat kapjon, vagy ne adj' Isten, műteni kelljen. Tényleg nem szokta zavarni a babákat.

2009. dec. 5. 21:07
Én mosható nadrágpelenkát használtam az elsőnél, az biztosítja a terpesztartást. A másodiknál hsználtam a terpeszpelenkát (ő koraszülött volt és császáros). Nem zavarta, rugi fölé rakva nem dörzsöli annyira. Inkább a szülőnek nyűg.
2009. dec. 5. 21:00

Kötött csípőre kap terpesz betétet, vagy esetleg csípőficam gyanúra. Nekem is volt. Ok nélkül nem ajánlgatják, és csak a gyereknek ártasz vele ha nem használjátok. Akár egy későbbi műtétet is elkerülhettek vele.

Egyébként megértem az érzéseid, az én fiamnak lábujjtól csípőig gipszelték a lábát (dongaláb). Én nehezebben viseltem, mint a gyerek, ő fel se vette, hamar megszokta. Utána bebax korrekciós ortézist viselt éjjel nappal, 3 hónapos korától, ami miatt lábköröm gombája lett, amit azóta is kezelünk. Most kacsalábon hordjuk a cipőt az utcán, mivel C60-as cipőt évente csak egyszer kaphatunk, és kinőttük, itthon pedig tovább megy a bebax még éjjel is. Bármit csak műteni ne kelljen!

És a terpesz betét még mindig jobb, mint egy pavlik kengyel.

3. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - K.krisztina27)
2009. dec. 5. 20:58

szerintem okkal van rajta a zárón.

Egyébként mi használjuk, észre se veszi. :)

2. Pocok:) (válaszként erre: 1. - K.krisztina27)
2009. dec. 5. 20:56

Attól függ miért irták rá..De ha javasolták akkor biztos van valami hajlama,nekünk nem irták..

Én adnék rá a helyedben..amúgy is tél jön és nem annyira nyűgi mint nyáron(nekünk akkor kellet)

Nem sokat volt ugyan rajtunk de korán (10-11 hetesen)voltunk vizsgálaton és semmit nem találtak.

2009. dec. 5. 20:52

A kisfiam kórházi zárójelentésére azt írták, hogy terpeszbetét használata ajánlott. Én azonban ódzkodom attól, hogy ezzel még nyűgösebbé tegyem a napjait. Ha nem használjuk, attól még nem kell, hogy

feltétlenül kialakuljon nála valami gond, ugye? Ti adtatok a picitekre ilyet ok nélkül?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook