Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Termőföldet örököltünk, nem tudjuk eldönteni, hogy eladjuk-e vagy sem? fórum

Termőföldet örököltünk, nem tudjuk eldönteni, hogy eladjuk-e vagy sem? (tudásbázis kérdés)

11. barackmag (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2012. jan. 8. 19:45
Erről még nem hallottam, jó, hogy írtad.
10. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Salzburg1)
2012. jan. 7. 13:39

Szia!

NIncs a szántó környékén MG.i Szövetkezet véletlenül,mert akkor nekik is ki lehetne adni,vagy integráltan megmunkálni. Mikor az Mg-i Szövetkezettel álltok szerződésben,te határozod meg,mit vetsz bele .pl búzát,és csekken fizeted a beművelési költséget.

Fizeted a tárolást,és ők el is adják neked a termést.

1 hektár után meg járnak állami támogatások. Földalapú ami 47ezer ft/ hektár,gázolaj támogatás.

Ezt jelenti az integrált megmunkálás.

Ennek utána kéne nézni.

2012. jan. 6. 20:00

- Nem fizet, szerződést szeg.

- Telek a tietek, felszántatni.

- Teleket kiadni/eladni/megművelni.

2012. jan. 6. 18:34
barackmag:köszi,de sajna az nincs benne a szerződésben,hogy neki kell kiszednie az energiafűvet.Ezt csak akkor kell megtennie amikor a szerződés lejár
2012. jan. 5. 23:10
Én csak energiafűzről hallottam, ami nagyon gyorsan nő és azzal lehet majd tüzelni. Nem tudom milyen a szerződésetek a bérlővel, de gondolom, ha nem fizet, akkor fel lehet bontani a szerződést is, illetve szedje ki ő amit beleültetett. Úgy adja vissza nektek a földet, ahogyan átvette.
2012. jan. 5. 20:49

Köszönöm mindenkinek


AKira001:sajnos nem tudjuk bevetni, messze lakunk, illetve hiába bontjuk fel szerződést, nehéz új bérlőt találni,mert a bérlő energifűvel vetette be,azt meg csak mélyszántással lehet kiszedni földből

Mkriszti81:ki van adva már,csak nem fizet a bérlő

Danina:nem egyszerű új bérlőt találni,hiszen, távol lakunk a föltől illetve a jelenlegi bérlő energiafűvel vetette be a földet,amit nehéz kiszedni,és nagyon igénybe veszi a földet.Már eladás kapcsán érdeklődtünk,aki megtudta,hogy energiafű van benne,többen visszakoztak a vételtől

5. danina (válaszként erre: 2. - Salzburg1)
2012. jan. 5. 19:46
Keressetek új bérlőt.Ha nem fizet,az szerződésszegés,kiadható másnak,hacsak nem rendezi a hátralékát.Nem ajánlom az eladást,jó befektetés valóban.
2012. jan. 5. 19:44

ha találtok rendesen fizető bérlőt, és nincs feltétlen szükségetek az árára, akkor szerintem érdemes kiadni (befektetésnek megtartani)

dolgotok nincs vele, csak bezsebelni a bérleti pénzt ;)


férjem földjét a helyi szövetkezet használja :)

2012. jan. 5. 19:43

Szerintem, bontsátok fel a bérlői szerződést, ha nem akar fizetni.

Hisz ti is be tudjátok vetni bármivel tavasszal (főleg ha nem laktok több 10 km-re a telektől) és akkor egész nyáron nem lesz gondotok a friss gyümölccsel, zöldséggel. :)

2012. jan. 5. 19:40
Termőföldet örököltünk, nem tudjuk eldönteni, hogy eladjuk-e vagy sem, a föld bérlője nem fizet szerződés szerint teljesen, de a föld a legjobb befektetés?
2012. jan. 5. 19:40
Termőföldet örököltünk, nem tudjuk eldönteni, hogy eladjuk-e vagy sem, a föld bérlője nem fizet szerződés szerint teljesen, de a föld a legj

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook