Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tépkedi a haját fórum

Tépkedi a haját (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. Depike (válaszként erre: 37. - Evici85)
2010. dec. 11. 20:19
Köszi, hogy leírtad, minden tanácsot, történetet és segítséget megköszönök, mert imádom ezt a kis tündért, és ahogy a bátyjáért is mindent megteszek, úgy a piciért is.
38. Belial (válaszként erre: 33. - Depike)
2010. dec. 11. 20:18

De mit tudna csinálni egy orvos? Itt az anyának nem kellene hagynia szerintem...először biztosan rossz lenne neki, de később biztosan javulna a dolog.

Pszichológus sem tud szerintem segíteni ilyen pici korban...

2010. dec. 11. 20:17

Ha nem haragszol leírom az én történetemet, mondjuk ez egy kicsit más. Nekem 1 éves volt a kisfiam mikor a férjem kiment külföldre dolgozni. 8-10-12 hetente jött haza, persze telefonon és webkamerán tartottuk a kapcsolatot, de az akkor se olyan...

Most februárban kimentünk hozzá, együtt éltünk kint májusban jöttünk végleg együtt haza.

Eddig semmi baj nem is volt, amikor apa haza jött nagyon jól kijöttek egymással, örültek hogy hosszú idő után együtt tudnak lenni...

De amikor végleg haza jöttünk, valahogy minden megváltozott... Azt vettük észre hogy a kisfiam az apjával szemben " agresszívan kezdett el viselkedni...bántotta, csípte...stb.

Egyszerűen nem tudtuk mire vélni, hiszen nagyon szeretjük. Aztán beszéltem egy szakemberrel, aki azt tanácsolta, hagyjam a gyereket az apjával kicsit többet, csináljanak közös programot nélkülem, mert szerinte féltékeny volt a pici az apjára hogy mostmár nem csak "ő" van anyának hanem itt van apa is. Tehát azért írom, hogy az ember meg se gondolná hogy mi lehet a háttérben.

Hozzáteszem azóta hála égnek minden rendben van.bocsi ha hosszú lett:)

36. Depike (válaszként erre: 35. - Evici85)
2010. dec. 11. 20:13
A fene tudja, ennyire sajnos nem látok belel az életükbe. Azt tudom, hogy a tesóm mostanában feszültebb az átlagosnál, vannak családi problémák, de nem otthoni dolgok miatt, hanem a rokonság miatt. Lehet ez a baj, hogy a pici leveszi, és így jön ki rajta.
2010. dec. 11. 20:11
Ne értsd félre de a szülők egymással való kapcsolatával minden rendben van?Nem lehet hogy ott van elásva a kutya?
2010. dec. 11. 20:10

Szia!

Szerintem is szakember kellene, ez nem normális ha egy ilyen pici baba ezt csinálja. Biztos hogy sokat van vele foglalkozva, de szerintem akkor is van valami a háttérben.

33. Depike (válaszként erre: 32. - Belial)
2010. dec. 11. 19:55
Igen, nem lehet hagyni, de sajnos ő még csak másfél éves, kicsi. Ezért próbálok meg megoldást találni, ha mást nem, akkor orvosit.
32. Belial
2010. dec. 11. 19:54

Ez egy rossz szokás, én szálanként tépkedtem a hajam gyerekkoromban, már kopaszodtam is :D egy picit. Elvittek orvoshoz az pedig azt javasolta hogy ne csináljam :))

Szóval annyit lehet tenni hogy nem hagyni neki vagy majd leszokik róla...

2010. dec. 11. 19:35
A haj szakrendelésen a rövidre vágást javasolták, amit én nem szorgalmaztam, aztán nem is volt baj, mert abbahagyta.
30. Depike (válaszként erre: 27. - Krinya5)
2010. dec. 11. 19:35
Most már beültettétek a bogarat a fejembe, én kicsi koromban a bőrömet tépkedtem a lábujjaimon, és rágtam a körmöm, nagyon. Lehet hogy a kicsi lány örökölte tőlem a hajlamot? Végül is az anyukája tesója vagyok...
29. szemmelver (válaszként erre: 27. - Krinya5)
2010. dec. 11. 19:35
és szerinted ez normális?? le kéne róla szoktatni, de mindenek ellőtt az okát kideríteni!!!
2010. dec. 11. 19:33

Mivel kóros állapotról van szó, az érintettek nem képesek egyedül megoldani kényszeres viselkedésüket. A szakember segítsége trichotillománia esetén elkerülhetetlen; az eredmény sem marad el, hiszen amennyiben a hajtépkedés abbamarad, a haj hamarosan a kopasz részeken is növekedésnek indul.


A segítő beszélgetés, gyógyszeres kezelés vagy a kettő együttes alkalmazása jelenti a terápiát. A terápia során a páciensek speciális magatartásformákat sajátítanak el, amelyek segítségével idejében felismerik a kényszerítő erejű sürgetéseket, és képessé válnak kontrollálni őket. Ellenállnak a késztetéseknek, így azok egyre gyengébbekké, kevésbé sürgetővé, idővel pedig teljesen közömbössé válnak. A terapeuta a sérült önértékelés és önbizalom helyreállításában is segíthet.

A szakember segítsége nem szégyen!


Mivel a kényszercselekvéseket generáló késztetések igen erőteljesek, az első ellenállásra irányuló törekvések még nagyobb feszültséget, idegességet gerjeszthetnek a páciensben. Éppen ezért fontos szakember segítségét kérni, aki megfelelő támogatással és gyakorlati tanáccsal tudja ellátni páciensét a feszültségek leküzdésében. Szükség esetén gyógyszert írnak fel, hogy agy megbolydult biokémiai folyamatait helyreállítsák.


Sokak számára az erős késztetések idején segítséget jelenthet valamilyen manuális tevékenység, például rajzolás, pulóverkötögetés stb. A terapeutától kapott házi feladatok a maximumra törekvők számára további feszültség forrásai lehetnek. A perfekcionizmus ugyanis fokozza az amúgy is jelentős belső feszültséget. Lazább életfelfogás, kevésbé görcsös aktivitás mellett lassan a romokban heverő önbizalom is visszatér.


Ha úgy érzed, a fentiekben saját problémádra ismertél, mielőbb kérj segítséget környezetedtől, vagy attól a személytől, akiben feltétlenül bízol.

2010. dec. 11. 19:33
Hali! Annyi idősen az én lányom is tépte, először azt hittem, csak hullik a haja, mert alváskor mindig hajszálakat fogott. Elvittük haj szakrendelésre, ott mondták, nem hullik, tépi. Aztán egyik percről a másikra abbahagyta. Azóta az ujján tépi a bőrt. Erre azt mondta a bőrgyógyász, hogy nincs rá szer, szoktassuk le fenyegetéssel, vagy ígérettel. Amióta mondom hogy a télapó nem hozza amit kért, kevésbé csinálja, inkább kéri, hogy vágjam le, de igazából nincs is mit szinte. Amúgy a nagynénje felnőttként is véresre tépkedi a körme körül a bőrt.
26. Depike (válaszként erre: 24. - Szemmelver)
2010. dec. 11. 19:33
Én igyekszem, de az előbb írtam, hogy a tesóm nem nagyon bízik a dokikban. Persze fogok vele beszélni, mert nem szeretném, ha komolyabb baja lenne a picinek.
25. Depike (válaszként erre: 23. - Belle Morte)
2010. dec. 11. 19:32
Az a baj, hogy nehéz rávenni arra, hogy orvossal beszéljen, mert mind a két gyerek esetében ráfogtak tücsköt-bogarat a gyerekekre. A nagyobbra azt mondták autista tüneteket mutat, aztán kiderült, hogy semmi baja, neurológus vizsgálta egy hétig. A kicsire is ráfogták, hogy lassan fejlődik, hogy lisztérzékeny, őt is vitték ezer helyre, kiderült, hogy kutya baja neki is Ezért már minden orvossal kapcsolatos dolgot fenntartással fogad...
24. szemmelver (válaszként erre: 18. - Depike)
2010. dec. 11. 19:32
figyelj! ha homokba dugjátok a fejetek az nagy baj! gyógypedagógus vagyok!! vigyétek orvoshoz! fontos!
2010. dec. 11. 19:30
Valami orvos-félével beszélje meg a Tesód, de nem kell feltétlen vinni a gyereket, is, lehet elég pár jó tanács meg konzultáció a dokival. Egyébként pedig barátnőm évekig csinálta, nagyon sokáig kendővel a fején járt sajnos. :( De mára kigyógyult ebből, mondjuk Ő 16 volt, mikor kezdte, egészen majdnem 19-ig. :(
22. Depike (válaszként erre: 20. - Andika76)
2010. dec. 11. 19:24
Köszi, köszi, holnap majd felhívom a tesóm, és mondom neki, hátha bejön :-))))
21. Depike (válaszként erre: 16. - Szemmelver)
2010. dec. 11. 19:24
Remélem, hogy a családból nem ezt örökli az apróság, mert egy bűbáj gyerek. Én egyébként ezért nem nagyon merek szülni, mert félek, hogy mi lesz, ha rám fog hasonlítani....
20. Andika76 (válaszként erre: 8. - Depike)
2010. dec. 11. 19:23

Az én kislányommal ugyan ez volt! Tekergette először az én hajamat, aztán nőtt az övé is és átszokott arra. A gyerekorvos azt mondta, hogy fogjuk este a kezét, amíg elalszik és szépen le fog szokni róla, nem küldött bennünket pszichológushoz.

Tényleg leszokott! :-)

19. Depike (válaszként erre: 17. - E974230abd)
2010. dec. 11. 19:23
Eredetileg én is pedagógusnak készültem :-). Három évig voltam óvónő, de az már nagyon régen volt... Köszi a tanácsot, lehet majd mondom tesómnak, de nem akarom a frászt hozni rá
18. Depike (válaszként erre: 14. - Szemmelver)
2010. dec. 11. 19:22
Sajnos egyenlőre nem tudják külön szobába tenni, mert nincs helyük. Én remélem, hogy azért nem lesz komoly baj, tesóm nagyon odafigyel rá, meg sokat foglalkozik vele, de ha továbbra is tépkedi a kis haját, akkor fogom neki tanácsolni, hogy vigyék el gyerekpszichológushoz.
2010. dec. 11. 19:21
Akkor viszont mindenképp egy pszichológus szakember,sürgősen!!!/Egy gyakorlott pedagógus vagyok öreg róka...mindenképp szakember!!/
2010. dec. 11. 19:20
ez is elég beszédes
15. Depike
2010. dec. 11. 19:19
Igen, a nagynénje vagyok, a Depike meg a Depeche Mode-ból jött. Esetleg arra gondolsz, hogy volt-e a családban valaki aki mondjuk depressziós volt? Igen, anyukám is, és én is pánikbeteg voltam közel 2 évig.
14. szemmelver (válaszként erre: 12. - Depike)
2010. dec. 11. 19:18
ez sem szokványos másfél évesen
13. szemmelver (válaszként erre: 11. - E974230abd)
2010. dec. 11. 19:17
:)
12. Depike
2010. dec. 11. 19:17
Nincs külön szobája egyenlőre, szülőkkel alszik. Inkább az tűnt fel, hogy mostanában olyan kis érzékeny, de ez azt hiszem életkori sajátosság. Ha rászólnak, mindenért sírva fakad. Ezt biztos nem csinálja, csak mostanában, mert tesóm eddig nem mondta.
2010. dec. 11. 19:16

Csak egy kérdés ami lehet hogy nem a témához illő,de lehet hogy nagyon is::

Miért az a nicked hogy Depike??Te vagy a nagynénije ha jól értem...szóval miért Depike?Ez fontos!!

10. szemmelver (válaszként erre: 7. - Depike)
2010. dec. 11. 19:16

a hajtépésnek súlyos oka van

nem akarlak megijeszteni, de jobb, ha látja orvos, még mielőtt állandósulna

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook